vlc 1.0 - en to sl translation catalogue (4588 entries)

en: 
    Do you want to download it?
sl: 
    Ali jo želite prejeti?

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
sl: 
    Odlaganje vsebine v vlc-help.txt datoteko.

en: 
    Press the RETURN key to continue...
sl: 
    Pritisnite tipko ENTER za nadaljevanje ...

en: 
    Warning: if you can't access the GUI anymore, open a command-line window, go to the directory where you installed VLC and run "vlc -I qt"
sl: 
    Opozorilo: V primeru, da ni mogoče odpreti grafičnega vmesnika, je treba odpreti ukazno okno v mapi predvajalnika VLC in zagnati ukaz "vlc -I qt"

en:      .           Show/Hide hidden files
sl:      .           skrij/pokaži skrite datoteke

en:      /           Look for an item
sl:      /           iskanje predmeta

en:      <, >        Next/Previous chapter
sl:      <, >        naslednje/predhodno poglavje

en:      <backspace> Delete an entry
sl:      <backspace>    brisanje vnosa

en:      <enter>     Add the selected file to the playlist
sl:      <enter>     dodajanje izbrane datoteke na seznam predvajanja

en:      <left>      Seek -1%%
sl:      <levo>      iskanje -1%%

en:      <pgup>,<pgdown> Navigate through the box page by page
sl:      <pgup>,<pgdown>     premikanje po oknu stran po stran

en:      <right>     Seek +1%%
sl:      <desno>     iskanje +1%%

en:      <space>     Add the selected directory to the playlist
sl:      <space>     dodajanje izbrane mape na seznam predvajanja

en:      <space>     Pause/Play
sl:      <space>     premor/predvajanje

en:      <up>,<down>     Navigate through the box line by line
sl:      <up>,<down>     premikanje po oknu vrstico po vrstico

en:      <up>,<down>     Seek +/-5%%
sl:      <up>,<down>     iskanje +/-5%%

en:      A           Add an entry
sl:      A           dodajanje vnosa

en:      B           Show/Hide filebrowser
sl:      B           skrije/prikaže brskalnik datotek

en:      Ctrl-l          Refresh the screen
sl:      Ctrl-l          osvežitev zaslona

en:      D, <del>    Delete an entry
sl:      D, <del>    brisanje vnosa

en:      Esc         Close Add/Search entry
sl:      Esc           zapri dodaj/išči vnos

en:      L           Show/Hide messages box
sl:      L           skrije/prikaže okno sporočil

en:      O           Reverse order Playlist by title
sl:      O           obrnjena razvrstitev seznama predvajanja po naslovu

en:      P           Show/Hide playlist box
sl:      P           skrije/prikaže okno seznama predvajanja

en:      R           Toggle Repeat item
sl:      R           preklop ponovitve predmeta

en:      S           Show/Hide statistics box
sl:      S           skrije/prikaže okno statistike

en:      [, ]        Next/Previous title
sl:      [, ]        naslednji/predhodni naslov

en:      a           Volume Up
sl:      a           povečaj glasnost

en:      c           Switch color on/off
sl:      c           omogoči/onemogoči barve

en:      e           Eject (if stopped)
sl:      e           izvrzi (če je ustavljeno)

en:      f           Toggle Fullscreen
sl:    f              preklop celozaslonskega načina

en:      g           Go to the current playing item
sl:      g           skok na trenutno predvajan predmet

en:      h,H         Show/Hide help box
sl:      h,H         skrije/prikaže okno pomoči

en:      i           Show/Hide info box
sl:      i         skrije/prikaže okno podrobnosti

en:      l           Toggle Loop Playlist
sl:      l           preklop kroženja seznama predvajanja

en:      m           Show/Hide metadata box
sl:      m         skrije/prikaže okno metapodatkov

en:      n, p        Next/Previous playlist item
sl:      n,p         naslednji/predhodni predmet seznama

en:      o           Order Playlist by title
sl:      o           razvrščanje seznama predvajanja po naslovu

en:      q, Q, Esc   Quit
sl:      q, Q, Esc   končaj

en:      r           Toggle Random playing
sl:      r           preklop naključnega predvajanja

en:      s           Stop
sl:      s           zaustavi

en:      x           Show/Hide objects box
sl:      x           skrije/prikaže okno predmetov

en:      z           Volume Down
sl:      z           zmanjšaj glasnost

en:  (default disabled)
sl:  (privzeto onemogočeno)

en:  (default enabled)
sl:  (privzeto omogočeno)

en:  - Empty -
sl:  - Prazno -

en:  Browse
sl:  Prebrskaj

en:  Chapter  : %d/%d
sl: Poglavje  : %d/%d

en:  Help
sl:  Pomoč

en:  Information
sl: Podrobnosti

en:  Logs
sl:  Dnevniki

en:  Objects
sl:  Predmeti

en:  Playlist (All, one level)
sl:  Seznam predvajanja (vse, ena raven)

en:  Playlist (By category)
sl:  Seznam predvajanja (po kategorijah)

en:  Playlist (Manually added)
sl:  Seznam predvajanja (dodano ročno)

en:  Position : %s/%s (%.2f%%)
sl:  Položaj : %s/%s (%.2f%%)

en:  Profile Name Missing
sl: Manjkajoče ime profila.

en:  Source   : %s
sl: Vir            : %s

en:  Source: <no current item> %s
sl:  Vir: <ni trenutnega predmeta> %s

en:  State    : Opening/Connecting %s
sl:  Stanje    : Odpiranje %s

en:  State    : Paused %s
sl:  Stanje    : Zaustavljeno %s

en:  State    : Playing %s
sl:  Stanje    : Predvajanje %s

en:  Stats
sl: Statistika

en:  Title    : %d/%d
sl: Naslov    : %d/%d

en:  Volume   : %i%%
sl: Glasnost : %i%%

en:  Weighted prediction for P-frames:  - 0: Disabled
     - 1: Blind offset
     - 2: Smart analysis
sl:  Utežno predvidevanje P-sličic:  - 0: onemogočeno
     - 1: slepi odmik
     - 2: pametna analiza

en:  [ h for help ]
sl: [h za pomoč]

en:  by the VideoLAN Team.
sl: VideoLAN Team.

en:  days
sl:  dni

en:  px
sl:  točk

en: "%s" is no audio encoder.
sl: "%s" ni kodirnik zvoka.

en: "%s" is no video encoder.
sl: "%s" ni kodirnik slike.

en: "Color detection" effect. The whole image will be turned to black and white, except the parts that are of the color that you select in the settings.
sl: Učinek "Zaznavanje barv". Celotna slika postane črno bela razen delov slike, ki so pobarvani tako, kot je določeno med nastavitvami.

en: "Edge detection" video distortion effect.
    Try changing the various settings for different effects
sl: "Zaznavanje roba" slikovni učinek popačenja.
    Različne nastavitve določajo različne učinke.

en: "Rating" to put in ASF comments.
sl: "Ocena" za ASF opombe.

en: "U" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 120 for blue.
sl: "U" vrednost za barvo modrega zaslona (v YUV obliki). Območje od 0 do 255. Privzeta vrednost je 120 za modro.

en: "V" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 90 for blue.
sl: "V" vrednost za barvo modrega zaslona (v YUV obliki). Območje od 0 do 255. Privzeta vrednost je 90 za modro.

en: "Water surface" video distortion effect
sl: "Water surface" učinek popačenja slike

en: "Waves" video distortion effect
sl: "Waves" učinek popačenja slike

en: %.1f MHz (%d services)
sl: %.1f MHz (%d storitev)

en: %d module(s) were not displayed because they only have advanced options.
sl: %d enote niso bile prikazane, saj imajo le napredne možnosti.

en: %i items
sl: %i predmetov

en: %s
    Done %s (100.0%%)
sl: %s
    Končano %s (100.0%%)

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
sl: %s
    Prejemanje ... %s/%s %.1f%% končano

en: %s
    Downloading... %s/%s - %.1f%% done
sl: %s
    Prejemanje ... %s/%s - %.1f%% končano

en: %s (Encoded Output)
sl: %s (kodiran odvod)

en: &About
sl: &O programu

en: &Advanced Controls
sl: &Napredne možnosti

en: &Advanced Open...
sl: &Napredno odpiranje ...

en: &Apply
sl: &Uporabi

en: &Aspect Ratio
sl: &Razmerje velikosti

en: &Audio
sl: &Zvok

en: &Bookmarks
sl: &Zaznamki

en: &Cancel
sl: &Prekliči

en: &Chapter
sl: &Poglavje

en: &Clear
sl: &Počisti

en: &Close
sl: &Zapri

en: &Codec Details
sl: Podrobnosti &kodeka

en: &Codec Information
sl: Podrobnosti &kodeka

en: &Convert
sl: &Pretvorba

en: &Convert / Save
sl: &Pretvori / Shrani

en: &Crop
sl: &Obreži

en: &Deinterlace
sl: &Razpletanje

en: &Disc
sl: &Disk

en: &Effects and Filters
sl: &Učinki in filtri

en: &Enqueue
sl: &Uvrsti predmete

en: &Extra Metadata
sl: &Dodatni metapodatki

en: &Faster
sl: &Hitreje

en: &File
sl: &Datoteka

en: &Fullscreen
sl: &Celozaslonski način

en: &Fullscreen Interface
sl: &Celozaslonski vmesnik

en: &General
sl: &Splošno

en: &Go
sl: &Skok

en: &Help
sl: &Pomoč

en: &Help...
sl: &Pomoč ...

en: &Jump Forward
sl: Skok na&prej

en: &Media
sl: &Odpri

en: &Messages
sl: &Sporočila

en: &Navigation
sl: &Krmarjenje

en: &Network
sl: &Omrežje

en: &Open File...
sl: &Odpri datoteko ...

en: &Open Media
sl: &Odpri medij

en: &Play
sl: &Predvajaj

en: &Playback
sl: &Predvajanje

en: &Post processing
sl: &Post obdelava

en: &Preferences
sl: &Lastnosti

en: &Quit
sl: &Končaj

en: &Recent Media
sl: &Nedavni mediji

en: &Recheck version
sl: &Ponovno preveri različico

en: &Reset Preferences
sl: &Počisti lastnosti

en: &Save
sl: &Shrani

en: &Save Metadata
sl: &Shrani metapodatke

en: &Save as...
sl: &Shrani kot ...

en: &Search:
sl: &Poišči:

en: &Select
sl: &Izbor

en: &Services Discovery
sl: &Odkrivanje storitev

en: &Start
sl: &Začetek

en: &Statistics
sl: &Statistika

en: &Stop
sl: &Ustavi

en: &Stream
sl: &Pretok

en: &Streaming...
sl: &Pretakanje ...

en: &Subtitles Track
sl: Sled &podnapisov

en: &Tools
sl: &Orodja

en: &Track Synchronization
sl: Usklajevanje &sledi

en: &Update
sl: &Posodobi

en: &VLM Configuration
sl: &VLM nastavitve

en: &Video
sl: &Slika

en: &Visualizations
sl: &Ponazoritve

en: &Yes
sl: &Da

en: &Zoom
sl: &Približevanje

en: (Experimental) Don't do caching at the access level.
sl: (Preizkusno) Ne uporabljaj predpomnjenja na dostopni ravni.

en: (Not recommended) Perform a simple (non hierarchical block matching motion vector search with search range of +/-x, +/-y
sl: (Ni priporočljivo) Izvedi enostavno drevesno neurejeno primerjavo iskanja vektorjev gibanja z iskalnim območjem +/-x, +/-y

en: (no item is being played)
sl: (ni predvajanja)

en: ) is available.
sl: ) je na voljo.

en: +----[ Remote control commands ]
sl: +----[Ukazi oddaljenega nadzora]

en: +----[ end of help ]
sl: +----[ konec pomoči]

en: +-[Audio Decoding]
sl: +-[Dekodiranje zvoka]

en: +-[Incoming]
sl: +-[Prihajajoče]

en: +-[Streaming]
sl: +-[Pretakanje]

en: +-[Video Decoding]
sl: +-[Dekodiranje slike]

en: ---  DVD Menu
sl: --- DVD meni

en: ----- Title
sl: ----- Naslov

en: 1 item
sl: 1 predmet

en: 1-pass Quality-based VBR. Range 0 to 51.
sl: 1 prehod kakovosti VBR. Območje med 0 in 51.

en: 1:2 Half
sl: 1:2 Polovica

en: 1:4 Quarter
sl: 1:4 Četrtina

en: 1:File
sl: 1:Datoteka

en: 2 Front 2 Rear
sl: 2 spredaj 2 zadaj

en: 2 Pass
sl: 2 prehoda

en: 22 kHz tone
sl: 22 kHz ton

en: 2:1 Double
sl: 2:1 Dvojno

en: 3 Front 2 Rear
sl: 3 spredaj 2 zadaj

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
sl: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Dobrodošli na straneh pomoči predvajalnika VLC</h2><h3>Dokumentacija</h3><p>Dokumentacijo o predvajalniku VLC lahko najdete na VideoLAN <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> spletišču.</p><p>Začetnikom priporočamo, da pred uporabo predvajalnika preberejo<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Uvod v predvajalnik VLC</em></a>.</p><p>Našli boste podrobnosti o načinu uporabe predvajalnika v <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>Kako predvajati datoteke v predvajalniku VLC</em></a>" dokumentu.</p><p>Za shranjevanje, pretvarjanje, prekodiranje, preoblikovanje, zvijanje in pretakanje, pa lahko poiščete podrobnosti v <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Dokumentacija pretakanja</a>.</p><p>V primeru, da ne poznate najbolje uporabljenega izrazoslovja, preglejte tudi <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">podatkovno zbirko znanja</a>.</p><p>Tipkovne bližnjice so zapisane na strani <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">tipkovnih povezav</a>.</p><h3>Pomoč</h3><p>Pred zastavljanjem vprašanj najprej preberite <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a> z najpogosteje zastavljenimi vprašanji.</p><p>Pomoč lahko poiščete tudi na <a href="http://forum.videolan.org">forumih</a>, na <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">poštnem seznamu</a> ali preko IRC kanala (<em>#videolan</em> na irc.freenode.net).</p><h3>Podpora projektu</h3><p>Projektu lahko pomagate na različne načine; s programiranjem, oblikovanjem, prevajanjem, pisanjem dokumentacije, preverjanjem delovanja in drugo. Pomagate lahko tudi finančno in materialno. Vsekakor pa vedno lahko <b>širite</b> podrobnosti o predvajalniku VLC.</p></body></html>

en: A directory where to save the files has to be selected.
sl: Mapa za shranjevanje mora biti določena.

en: A file where to save the stream has to be selected.
sl: Datoteka v katero bo shranjen pretok mora biti izbrana.

en: A fixed video quantizer scale for VBR encoding (accepted values: 0.01 to 255.0).
sl: Določena slikovna delitvena lestvica za VBR kodiranje (sprejme vrednosti med 0.01 in 255.0).

en: A free audio codec dedicated to compression of voice (useable with OGG)
sl: Prost zvočni kodek namenjen zapisovanju glasu (uporaben z OGG)

en: A new version of VLC(
sl: Nova različica VLC predvajalnika (

en: A positive value means that
    the audio is ahead of the video
sl: Pozitivna vrednost pomeni,
    da je zvok pred sliko.

en: A positive value means that
    the subtitles are ahead of the video
sl: Pozitivna vrednost pomeni,
    da so podnapisi pred sliko.

en: A single administration password is used to protect this interface. The default value is "admin".
sl: Enotno skrbniško geslo za zaščito vmesnika. Privzeta vrednost je "admin".

en: A sound fonts file is required for software synthesis.
sl: Zvoča pisava je obvezna zaradi sinteze programske opreme.

en: A valid destination has to be selected Enter either a Unicast-IP or a Multicast-IP.
    
    If you don't know what this means, have a look at the VLC Streaming HOWTO and the help texts in this window.
sl: Izbran mora biti veljaven cilj. Vnesite IP za pošiljanje skupini ali posamezniku.
    
    V primeru, da niste prepričani kaj to pomeni, si oglejte VLC Streaming HOWTO in besedilo pomoči v tem oknu.

en: A value > 0 enables constant bitrate mode
sl: Vrednost> 0 omogoča način stalne bitne hitrosti

en: A->B Loop
sl: A->B Ponavljanje

en: A/52 audio packetizer
sl: A/52 paketnik zvoka

en: A/52 dynamic range compression
sl: A/52 dinamično krčenje območja

en: A/52 over S/PDIF
sl: A/52 preko S/PDIF

en: A/52 parser
sl: A/52 razčlenjevalnik

en: AAC audio decoder (using libfaad2)
sl: AAC zvočni dekoder (uporaba libfaad2)

en: AAC extension
sl: AAC razširitev

en: ADPCM audio decoder
sl: ADPCM dekodirnik zvoka

en: AES3/SMPTE 302M audio decoder
sl: AES3/SMPTE 302M dekodirnik zvoka

en: AES3/SMPTE 302M audio packetizer
sl: AES3/SMPTE 302M paketnik zvoka

en: AIFF demuxer
sl: AIFF odvijalnik

en: ALSA Device Name
sl: Ime ALSA naprave

en: ALSA audio output
sl: ALSA odvod zvoka

en: AM Tuner mode
sl: AM način uglaševanja

en: AM Tuner mode. Can be one of Default (0), TV (1),AM Radio (2), FM Radio (3) or DSS (4).
sl: AM način uglaševanja. Vrednost je lahko privzeto (0), TV (1), AM radio (2), FM radio (3) ali DSS (4).

[ctx: ASCII]
en: VLC media player
sl: Predvajalnik VLC

en: ASCII-art video output
sl: ASCII-art prikaz zapisa slike

en: ASF muxer
sl: ASF zvijalnik

en: ASF packet size -- default is 4096 bytes
sl: ASF velikost paketov -- privzeto 4096 bajtov.

en: ASF v1.0 demuxer
sl: ASF v1.0 odvijalnik

en: ASX playlist import
sl: Uvoz ASX seznama

en: ATSC A/52 (AC-3) audio decoder
sl: ATSC A/52 (AC-3) dekodirnik zvoka

en: ATSC Major Channel
sl: ATSC glavni kanal

en: ATSC Minor Channel
sl: ATSC pomožni kanal

en: ATSC Physical Channel
sl: ATSC fizični kanal

en: AU demuxer
sl: AU odvijalnik

en: AUTO
sl: Samodejno

en: AVI Index
sl: AVI kazalo

en: AVI demuxer
sl: AVI odvijalnik

en: AVI muxer
sl: AVI zvijalnik

en: Abkhazian
sl: abkhajščina

en: About
sl: O programu

en: About VLC media player
sl: O predvajalniku VLC

en: About the video filters
sl: O filtrih slike

en: Above the Video
sl: Nad posnetkom

en: Accelerated video output (Overlay)
sl: Pospešen odvod slike (prekrivanje)

en: Accept commands over a Unix socket rather than stdin.
sl: Sprejmi ukaze preko Unix socket, namesto preko stdin.

en: Accept commands over a socket rather than stdin. You can set the address and port the interface will bind to.
sl: Sprejmi ukaze preko Unix socket, namesto preko stdin. Določiti je mogoče naslov in vrata s katerimi se bo povezal vmesnik.

en: Access advanced options to tweak the device
sl: Dostop do naprednih nastavitev za prilagajanje naprave

en: Access control list (equivalent to .hosts) file path, which will limit the range of IPs entitled to log into the internal HTTP server.
sl: Pot do datoteke z nadzornim seznamom dostopa (kot funkcija .hosts), ki omejuje območje IP, ki ima dovoljenje za prijavo na krajevni HTTP strežnik.

en: Access module
sl: Enota dostopa

en: Access modules
sl: Enote dostopa

en: Access output
sl: Dostopni odvod

en: Access output module
sl: Enota odvoda dostopa

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
sl: Enote dostopa dovoda nadzirajo pošiljanje zvitih zapisov. Nastavitev omogoča da vedno uporabite izbrano metodo dostopa. Spreminjanje nastavitve ni priporočljivo.
    Možnost imate tudi nastaviti privzete parametre za vsak dostopni odvod.

en: Access unit delimiters
sl: Ločevala enot dostopa

en: Account that will be used for the connection.
sl: Račun, ki bo uporabno za povezovanje.

en: Action
sl: Dejanje

en: Activate
sl: Pokaži

en: Activate Transcoding
sl: Dejavno prekodiranje

en: Activate VNC polling. Do NOT activate for use as VDR ffnetdev client.
sl: Zagon VNC preverjanja. Ne zaženite preverjanja za prenos preko VDR ffnetdev odjemalca.

en: Activate or deactivate autoscaling.
sl: Vklop in izklop samodejnega prilagajanja velikosti

en: Activate the automatic notification of new versions of the software. It runs once every two weeks.
sl: Zagon samodejnega opominjanja o novih različicah programa. Zažene se enkrat na štirinajst dni.

en: Activate the updates availability notification
sl: Omogoči opomnik možnosti posodobitve

en: Activate update notifier
sl: Omogoči opomnik posodobitev

en: Active TCP connection
sl: Dejavna TCP povezava

en: Active regions
sl: Dejavna območja

en: Active windows
sl: Dejavna okna

en: Adapter card to tune
sl: Vmesnik za uglasitev

en: Adapter cards have a device file in directory named /dev/dvb/adapter[n] with n>=0.
sl: Vmesniške kartice so povezane z datotekami naprav v mapi /dev/dvb/adapter[n] z n>=0.

en: Adaptive B-frame decision
sl: Prilegajoče odločanje B sličic

en: Adaptive spatial transform size
sl: Prilagodljiva prostorska velikost pretvorbe

en: Add
sl: Dodaj

en: Add Folder to Playlist
sl: Dodaj mapo na seznam predvajanja

en: Add Input
sl: Dodaj vnos

en: Add Interface
sl: Razširitve

en: Add Subtitles to transcoded video
sl: Dodajanje podnapisov prekodirani sliki

en: Add WAVE header
sl: Dodaj WAVE glavo

en: Add a font effect to text to improve readability against different backgrounds.
sl: Dodajanje učinka besedilu za izboljšanje bralnosti na različnih barvnih podlagah.

en: Add a subtitles file
sl: Dodaj datoteko s podnapisi

en: Add controls to the video window
sl: Dodaj nadzorne tipke oknu posnetka

en: Add destinations following the streaming methods you need. Be sure to check with transcoding that the format is compatible with the method used.
sl: Dodaj cilje, ki sledijo načinu pretakanja. Prepričajte se pri prekodiranju, da sta zapisa ustrezna pri uporabi dane metode.

en: Add logo
sl: Dodaj logo

en: Add text
sl: Dodaj besedilo

en: Add to Playlist
sl: Dodaj na seznam predvajanja

en: Add...
sl: Dodaj ...

en: Additional interfaces spawned by the Service. It should be specified at install time so the Service is properly configured. Use a comma separated list of interface modules. (common values are: logger, sap, rc, http)
sl: Dodatni vmesniki, ki jih omogočajo storitve. Storitve je treba nastaviti ob nalaganju predvajalnika. Uporabite seznam ločen z vejicami želenih vmesnikov. (primer: logger, sap, rc, http)

en: Additional path for VLC to look for its modules. You can add several paths by concatenating them using " PATH_SEP " as separator
sl: Dodatne poti, kjer predvajalnik VLC išče enote. Lahko dodate več poti, ki jih zapišete ločeno z " PATH_SEP " kot ločilom.

en: Additional streaming options
sl: Dodatne možnosti pretakanja

en: Additional transcode options
sl: Dodatne možnosti prekodiranja

en: Additions or subtractions of pixels on the peak width.
sl: Seštevanje in odštevanje točk širine vrhov.

en: Address
sl: Naslov

en: Address and port the HTTP interface will listen on. It defaults to all network interfaces (0.0.0.0). If you want the HTTP interface to be available only on the local machine, enter 127.0.0.1
sl: Naslov in vrata ki jih uporablja vmesnik. Privzeta vrednost za vse omrežne vmesnike je (0.0.0.0). Če želite omogočiti dostop do HTTP vmesnika le preko krajevnega računalnika, vnesite 127.0.0.1

en: Address of the CDDB server to use.
sl: Nastavitev naslova CDDB strežnika

en: Address of the computer to stream to.
sl: Naslov računalnika za pretakanje.

en: Address of the locking callback function. This function must return a valid memory address for use by the video renderer.
sl: Naslov funkcije povratnega klica zaklepanja. Možnost mora vrniti veljavni naslov pomnilnika, ki ga uporablja izrisovalnik slike.

en: Address of the unlocking callback function
sl: Naslov funkcije povratnega klica odklepanja

en: Adds available subtitles directly to the video. These cannot be disabled by the receiving user as they become part of the image.
sl: Doda podnapise, ki so na voljo neposredno v sliko. Teh ni mogoče odstraniti, saj dejansko postanejo del slike.

en: Adds motion blurring to the image
sl: Dodajanje učinka zameglitve na sliko.

en: Adjust Image
sl: Prilagodi sliko

en: Adjust VLC priority
sl: Prilagodi VLC prednosti

en: Adjust the white light to your LED stripes
sl: Prilagodi belino LED trakov

en: Adjustments and Effects
sl: Prilagoditve in učinki

en: Advance of audio over video:
sl: Napredovanje zvoka pri posnetku:

en: Advance of subtitles over video:
sl: Napredovanje podnapisov preko posnetka

en: Advanced
sl: Napredno

en: Advanced Buttons
sl: Napredne možnosti

en: Advanced Open File...
sl: Napredno odpiranje datotek ...

en: Advanced Options
sl: Napredne možnosti

en: Advanced Widget toolbar:
sl: Napredna orodna vrstica gradnikov:

en: Advanced options
sl: Napredne možnosti

en: Advanced options...
sl: Podrobni pogled ...

en: Advanced settings
sl: Napredne nastavitve

en: Advanced settings. Use with care...
sl: Napredne nastavitve. Uporabljajte previdno ...

en: Advanced video filter controls
sl: Napreden nadzor filtra slike

en: Advertise the stream with the Bonjour protocol.
sl: Naznanjanje pretoka z Bonjour protokolom.

en: Advertise with Bonjour
sl: Naznanjanje z Bonjour

en: Afar
sl: afarščina

en: Afrikaans
sl: afriščina

en: Albanian
sl: albanščina

en: Album art download policy
sl: Album art pravila prejemanja

en: Album art policy
sl: Art pravila albuma

en: Album replay gain
sl: Pridobitev zaznane glasnosti albuma

en: All
sl: Vse

en: All Files
sl: Vse datoteke

en: All rendered images and text will be displayed on the overlay framebuffer.
sl: Vse izrisane slike in besedilo bodo prikazano na prekrivnem slikovnem medpomnilniku.

en: Allow exporting album art for current playlist items at the /art and /art?id=<id> URLs.
sl: Omogoči izvoz grafičnih podrobnosti albuma za predmete seznama predvajanja pri /art in /art?id=<id> naslovih.

en: Allow non specification compliant speedup tricks. Faster but error-prone.
sl: Dovoli hitrostne učinke bres posebnih določil. Hitro vednar z večjim številom napak.

en: Allow only one instance
sl: Dovoli le en sočasen zagon

en: Allow only one running instance
sl: Dovoli le en sočasen zagon.

en: Allow only one running instance when started from file.
sl: Dovoli en sočasen zagon ob zagonu predvajalnika preko datoteke.

en: Allow real-time priority
sl: Dovoli prednost trenutnega predvajanja

en: Allow speed tricks
sl: Dovoli hitrostne učinke

en: Allow the volume to be set to 400%
sl: Dovoli nastavitev glasnosti zvoka na 400%

en: Allow the volume to have range from 0% to 400%, instead of 0% to 200%. This option can distort the audio, since it uses software amplification.
sl: Dovoli uporabniku uporabo glasnosti zvoka med 0% in 400%, namesto od 0% do 200%. Možnost lahko popači zvok, saj se pri tem uporablja programsko uravnavanje glasnosti.

en: Allowed variance in average bitrate (in kbits/s).
sl: Dovoljeno spreminjanje povprečne bitne hitrosti (v kbitih/s)

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you double-click on a file in the explorer. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it.
sl: Nastavitev le enega sočasnega zagona ima lahko nekaj prednosti. V primeru, da ste povezali predvajalnik z določenimi vrstami medijev in ne želite zagnati novega okna kadar kliknete na datoteko. Možnost dovoljuje predvajanje v istem oknu ali pa postavitev v predvajalno vrsto.

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you open a file in your file manager. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it. This option requires the D-Bus session daemon to be active and the running instance of VLC to use D-Bus control interface.
sl: Nastavitev le enega sočasnega zagona predvajalnika ima lahko nekaj prednosti. V primeru, da ste ustvarili zveze z določenimi vrstami datotek in ne želite zagnati novega okna, kadar kliknete na datoteko. Možnost dovoljuje predvajanje v istem oknu ali pa postavitev na seznam predvajanja. Možnost zahteva zagon D-Bus seje in VLC D-Bus kontrolnega vmesnika.

en: Allows B-frames to be used as references for predicting other frames. Keeps the middle of 2+ consecutive B-frames as a reference, and reorders frame appropriately.
sl: Dovoli uporabo B sličic za sklicevanje na napovedovanje drugih sličic. Vrednost ohranja srednji 2+ zaporedni B-sličici kot sklic in primerno prerazporedi sličice.

en: Allows B-frames to be used as references for predicting other frames. Keeps the middle of 2+ consecutive B-frames as a reference, and reorders frame appropriately.
     - none: Disabled
     - strict: Strictly hierarchical pyramid
     - normal: Non-strict (not Blu-ray compatible)
sl: Dovoli uporabo B sličic za sklicevanje na napovedovanje drugih sličic. Vrednost ohranja srednji 2+ zaporedni B-sličici kot sklic in primerno prerazporedi sličice.
     - none: onemogočeno
     - strict: strogo piramidna postavitev
     - normal: običajno (ni skladna z Blu-ray uporabo)

en: Allows a user to specify an extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).
sl: Dovoljuje uporabniku določitev dodatnega PMT (pmt_pid=pid:stream_tip[,...]).

en: Allows each 8x8 or 16x8 partition to independently select a reference frame, as opposed to only one ref per macroblock.
sl: Dovoli vsakemu delu 8x8 ali 16x8 da ločeno izbere čas sklicevanja v nasprotju z eno določitvijo na blok.

en: Allows you to modify the default caching value for RTSP streams. This value should be set in millisecond units.
sl: Omogoča spreminjanje privzete vrednosti predpomnjenja RTSP pretokov. Vrednost mora biti nastavljena v milisekundah.

en: Allows you to modify what OpenGL provider should be used
sl: Omogoča spreminjanje uporabe OpenGL

en: Allows you to specify a "copyright" metadata for an input.
sl: Dovoli določitev metapodatka "avtorske pravice" dovoda.

en: Allows you to specify a "date" metadata for an input.
sl: Dovoli določitev metapodatka "datum" dovoda.

en: Allows you to specify a "description" metadata for an input.
sl: Dovoli določitev metapodatka "opis" dovoda.

en: Allows you to specify a "genre" metadata for an input.
sl: Dovoli določitev metapodatka "zvrsti" dovoda.

en: Allows you to specify a "title" metadata for an input.
sl: Dovoli določitev metapodatka "naslov" dovoda.

en: Allows you to specify a "url" metadata for an input.
sl: Dovoli določitev metapodatka "url" dovoda.

en: Allows you to specify an "artist" metadata for an input.
sl: Dovoli določitev metapodatka "izvajalec" dovoda.

en: Allows you to specify an "author" metadata for an input.
sl: Dovoli določitev metapodatka "avtor" dovoda.

en: Alpha blending transparency mask. Uses a png alpha channel.
sl: Alfa osvetlitev maske prozornosti. Uporablja png alfa kanal.

en: Alpha mask
sl: Alfa maska

en: Alpha mask video filter
sl: Filter alfa maske slike

en: Alpha of the blended image
sl: Alfa prelite slike

en: Alpha transparency value (default 255)
sl: Alfa vrednost prozornosti (privzeto 255)

en: Alpha with which the blend image is blended
sl: Alfa s katero se prelita slika preliva

en: Alsa audio capture input
sl: Alsa dovod zajemanja zvoka

en: Alsa or OSS audio capture in the v4l access is deprecated. please use 'v4l:// :input-slave=alsa://' or 'v4l:// :input-slave=oss://' instead.
sl: Alsa ali OSS zajem zvoka, kadar je v4l dostop odvečen. Uporabite 'v4l:// :input-slave=alsa://' ali 'v4l2:// :input-slave=oss://'.

en: Alsa or OSS audio capture in the v4l2 access is deprecated. please use 'v4l2:// :input-slave=alsa://' or 'v4l2:// :input-slave=oss://' instead.
sl: Alsa ali OSS zajem zvoka, kadar je v4l2 dostop odvečen. Uporabite 'v4l2:// :input-slave=alsa://' ali 'v4l2:// :input-slave=oss://'.

en: Also known as DWT levels
sl: Znane kot DWT ravni

en: Alternative
sl: Alternativna

en: Alternative rock
sl: Alternativni rock

en: AltiVec FFmpeg audio/video decoder ((MS)MPEG4,SVQ1,H263,WMV,WMA)
sl: AltiVec FFmpeg dekodirnik zvoka in slike ((MS)MPEG4,SVQ1,H263,WMV,WMA)

en: AltiVec conversions from
sl: AltiVec pretvarjanje iz

en: Always &On Top
sl: &Vedno na vrhu

en: Always fix
sl: Vedno popravi

en: Always on top
sl: Vedno na vrhu

en: Always place the video window on top of other windows.
sl: Okno slike je vedno nad vsemi ostalimi okni.

en: Always visible
sl: Vedno vidno

en: Always write to the same file
sl: Vedno vpiši v isto datoteko

en: Always write to the same file instead of creating one file per image. In this case, the number is not appended to the filename.
sl: Vedno vpiši v isto datoteko, namesto ustvarjanja nove za vsako sliko. V tem primeru številka slike ni pripeta datoteki.

en: Ambient
sl: Ambientna

en: Amharic
sl: amharščina

en: Ammount by which to scale the picture before sending it to the internal OpenCV filter
sl: Vrednost prilagajanja velikosti slike pred pošiljanjem preko notranjega filtra OpenCV

en: Amount of movement required for a mouse gesture to be recorded.
sl: Hitrost gibanja miške za razpoznavanje in shranjevanje gibov.

en: Amount of prefiltering
sl: Količina predfiltriranja

en: Amount of time (in ms) to wait before aborting network reception of data. Note that there will be 10 retries before completely giving up.
sl: Čas (v ms) preden se prekine nedejavno omrežno sprejemanje podatkov. Pred popolno prekinitvijo predvajalnik poskuša vezo vzpostaviti še 10 krat.

en: Amount that each motion block should be overlapped by its neighbours
sl: Količina prekrivanja blokov gibanja s sosednjimi bloki

en: Amplification
sl: Okrepitev

en: An error occured while saving your settings via SimplePrefs (%i).
sl: Prišlo je do napake med shranjevanjem nastavitev preko SimplePrefs (%i).

en: An error occurred while checking for updates...
sl: Prišlo je do napake med preverjanjem posodobitev ...

en: Angle
sl: Kot

en: Angle in degrees
sl: Kot v stopinjah

en: Angle in degrees (0 to 359)
sl: Kot v stopinjah (0 do 359)

en: Announce this session with SAP.
sl: Objavi sejo s SAP.

en: Antenna
sl: Antena

en: Antenna lnb_lof1 (kHz)
sl: Antena lnb_lof1 (kHz)

en: Antenna lnb_lof2 (kHz)
sl: Antena lnb_lof2 (kHz)

en: Antenna lnb_slof (kHz)
sl: Antena lnb_slof (kHz)

en: Append
sl: Združi

en: Append to existing file
sl: Pripni obstoječi datoteki

en: Append to file
sl: Pripni datoteki

en: Append to file if it exists instead of replacing it.
sl: Pripni datoteki, če obstaja, namesto prepisovanja.

en: Application
sl: Program

en: Apply
sl: Uporabi

en: Apply a delay to all subtitles (in 1/10s, eg 100 means 10s).
sl: Določi časovni zamik za vse podnapise (v 1/10s, primer: 100 predstavlja 10 sekund)

en: Apply cartoon effect
sl: Uporabi učinek risanja

en: Apply cartoon effect. It is only used by "gradient" and "edge".
sl: Uporabi učinek risanja. Uporabljata ga le "gradient" in "rob" učinka.

en: Apply the equalizer filter twice. The effect will be sharper.
sl: Dvakratna uporaba filtra uravnavanja zvoka izostri učinek.

en: Aqua
sl: Voda

en: Arabic
sl: arabščina

en: Arabic (ISO 8859-6)
sl: arabsko (ISO-8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
sl: arabsko (windows-1256)

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
sl: Ali ste prepričani, da želite počistiti nastavitve predvajalnika VLC?

en: Area
sl: Območje

en: Armenian
sl: armenščina

en: Artist
sl: Izvajalec

en: Artist metadata
sl: Metapodatek izvajalca

en: Artwork URL
sl: Povezava do grafičnih podob

en: As soon as track is added
sl: Takoj ob dodajanju sledi

en: Ask for network policy at start
sl: Ob zagonu vprašaj za omrežno zaščito

en: Aspect ratio
sl: Razmerje velikosti

en: Aspect ratio (4:3, 16:9).
sl: Razmerje velikosti (4:3, 16:9).

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
sl: Razmerje velikosti slike (4:3, 16:9). Privzete so kvadratne zaslonske točke.

en: Aspect ratio of the image file (4:3, 16:9). Default is square pixels.
sl: Razmerje velikosti slikovne datoteke (4:3, 16:9). Privzete so kvadratne zaslonske točke.

en: Aspect ratio of the individual displays building the wall.
sl: Razmerje velikosti posameznih zaslonov, ki gradijo steno slike.

en: Aspect ratio of the video image (4:3, 16:9). Default is square pixels.
sl: Razmerje velikosti slike (4:3, 16:9). Privzete so kvadratne zaslonske točke.

en: Aspect ratio: %s
sl: Razmerje velikosti: %s

en: Aspect-ratio
sl: Razmerje velikosti

en: Assamese
sl: asamščina

en: Assign a fixed Network ID (for SDT table)
sl: Določi ID omrežja (za SDT preglednico)

en: Assign a fixed PID to the PMT
sl: Določi PID PMT enoti.

en: Assign a fixed PID to the SPU.
sl: Določi PID SPU enoti.

en: Assign a fixed PID to the audio stream.
sl: Določi PID zvočnemu zapisu.

en: Assign a fixed PID to the video stream. The PCR PID will automatically be the video.
sl: Določi PID zapisu slike. PCR PID bo samodejno privzet v sliki.

en: Assign a fixed Transport Stream ID.
sl: Določi ID prenosa pretoka.

en: Assign a program number to each PMT. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
sl: Določi programsko število vsakemu PMT. Nastavitev zahteva onemogočeno "Določen PID na ID ES enote" .

en: AtmoLight Filter
sl: Filter AtmoLight

en: Attenuation
sl: Nasičenost

en: Attenuation, begin (in %)
sl: Tanjšanje, začetek (v %)

en: Attenuation, end (in %)
sl: Tanjšanje, konec (v %)

en: Attenuation, middle (in %)
sl: Tanjšanje, sredina (v %)

en: Audio
sl: Zvok

en: Audio &Channels
sl: &Zvočni kanali

en: Audio &Device
sl: &Zvočna naprava

en: Audio &Track
sl: &Zvočna sled

en: Audio CD
sl: Glasbeni CD

en: Audio CD - Track %02i
sl: Zvočni CD - Sled %02i

en: Audio CD device
sl: Zvočna CD naprava

en: Audio CD input
sl: Zvočni CD dovod

en: Audio Channel
sl: Zvočni kanali

en: Audio Channel to use, if there are several audio inputs.
sl: Določitev kanala, če je na voljo več različnih zvočnih vnosov.

en: Audio Channels
sl: Zvočni kanali

en: Audio Device
sl: Zvočna naprava

en: Audio Device: %s
sl: Zvočna naprava: %s

en: Audio Effects
sl: Učinki zvoka

en: Audio Files
sl: Zvočne datoteke

en: Audio Filter
sl: Filter zvoka

en: Audio PID
sl: PID Zvoka

en: Audio Settings
sl: Nastavitve zvoka

en: Audio Settings not saved
sl: Nastavitve zvoka niso shranjene

en: Audio Spatializer
sl: Prostornik zvoka

en: Audio Track
sl: Zvočna sled

en: Audio and Subtitles
sl: Zvok in podnapisi

en: Audio bitmask
sl: Bitna maska zvoka

en: Audio bitrate
sl: Bitna hitrost zvoka

en: Audio bits per sample
sl: Zvočni biti na vzorec

en: Audio channels
sl: Zvočni kanali

en: Audio codec
sl: Zvočni kodek

en: Audio codecs
sl: Kodeki zvoka

en: Audio delay %i ms
sl: Zamik zvoka %i ms

en: Audio delay down
sl: Zamik zvoka nazaj

en: Audio delay up
sl: Zamik zvoka naprej

en: Audio desynchronization compensation
sl: Nadomeščanje zvočnega razslojevanja

en: Audio device is not configured
sl: Zvočna naprava ni nastavljena

en: Audio device name
sl: Ime zvočne naprave

en: Audio encoder
sl: Kodirnik zvoka

en: Audio filter
sl: Filter zvoka

en: Audio filter for A/52->S/PDIF encapsulation
sl: Zvočni filter za A/52->S/PDIF pakiranje

en: Audio filter for DTS->S/PDIF encapsulation
sl: Filter zvoka za DTS->S/PDIF pakiranje

en: Audio filter for PCM format conversion
sl: Zvočni filter za PCM pretvarjanje

en: Audio filter for band-limited interpolation resampling
sl: Filter zvoka za interpolacijo vzorčenja omejenih trakov

en: Audio filter for simple channel mixing
sl: Filter zvoka za enostavno mešanje kanalov

en: Audio filter for stereo to mono conversion
sl: Zvočni filter za stereo -> mono pretvarjanje

en: Audio filter for trivial channel mixing
sl: Filter zvoka za navadno mešanje kanalov

en: Audio filter for ugly resampling
sl: Filter zvoka za nepopolno vzorčenje

en: Audio filtering failed
sl: Neuspešno filtriranje zvoka

en: Audio filters
sl: Filtri zvoka

en: Audio filters are used to process the audio stream.
sl: Filtri zvoka so uporabljeni pri obdelavi zvočnega pretoka.

en: Audio format for MPEG4 (useable with MPEG TS and MPEG4)
sl: Zapis MPEG4 (uporaben z MPEG TS in MPEG4)

en: Audio input
sl: Dovod zvoka

en: Audio input of the card to use (see debug).
sl: Dovod zvoka uporabljene kartice (razhroščevanje).

en: Audio input pin
sl: Spona zvočnega dovoda

en: Audio language
sl: Jezik zvoka

en: Audio mode
sl: Zvočni način

en: Audio output URL
sl: URL odvod zvoka

en: Audio output access method
sl: Metoda za odvajanje zvoka.

en: Audio output channels mode
sl: Način odvoda kanalov zvoka

en: Audio output failed
sl: Napaka odvoda zvoka

en: Audio output frequency (Hz)
sl: Frekvenca predvajanja zvoka (Hz)

en: Audio output module
sl: Enota odvajanja zvoka

en: Audio output muxer
sl: Zvijalnik odvoda zvoka

en: Audio output pin
sl: Spona zvočnega odvoda

en: Audio output saved volume
sl: Shranjena glasnost predvajanja zvoka

en: Audio output volume step
sl: Koraki glasnosti predvajanja

en: Audio port
sl: Vrata prenosa zvoka

en: Audio sample rate
sl: Vzorčna hitrost zvoka

en: Audio settings
sl: Nastavitve zvoka

en: Audio tempo scaler synched with rate
sl: Prilagodi tempo zvoka pri usklajevanju s hitrostjo

en: Audio track
sl: Zvočna sled

en: Audio track ID
sl: ID zvočne sledi

en: Audio track: %s
sl: Zvočna sled: %s

en: Audio visualizations
sl: Ponazoritve zvoka

en: Audio visualizations
sl: Ponazoritve zvoka

en: Audio volume (0-65535).
sl: Glasnost (0-65535).

en: Audio/Video
sl: Zvok / Slika

en: Augment contrast between contours.
sl: Določitev kontrasta med obrisi.

en: Author
sl: Avtor

en: Author metadata
sl: Metapodatek avtorja

en: Author to put in ASF comments.
sl: Avtor za ASF opombe.

en: Authors
sl: Avtorji

en: Auto
sl: Samodejno

en: Auto Connection
sl: Samodejno povezovanje

en: Auto connection
sl: Samodejno povezovanje

en: Auto gain
sl: Samodejna okrepitev

en: Auto re-connect
sl: Samodejno ponovno poveži

en: Auto start
sl: Samodejni zagon

en: Auto white balance
sl: Samodejno ravnotežje bele barve

en: Auto-playback of new items
sl: Samodejno predvajanje novih predmetov

en: Autodel
sl: Samodejno brisanje

en: Autodetect subtitle files
sl: Samodejna zaznava podnapisov

en: Automatic
sl: Samodejno

en: Automatic cropping
sl: Samodejno obrezovanje

en: Automatically add/delete input streams
sl: Samodejno dodajanje/brisanje dovodnih pretokov

en: Automatically check for updates
sl: Samodejno preverjanje posodobitev

en: Automatically connect VLC input ports to available output ports.
sl: Samodejna povezava predvajalnika VLC s prostimi odvodnimi vrati.

en: Automatically connect to writable clients
sl: Samodejna povezava z uporabniki

en: Automatically detect a subtitle file, if no subtitle filename is specified (based on the filename of the movie).
sl: Samodejno zaznavanje datotek s podnapisi, če ni posebej določena datoteka (v povezavi z imenom datoteke filma).

en: Automatically detect black borders and crop them.
sl: Samodejno zaznavanje in obrezovanje črnega robu.

en: Automatically preparse files
sl: Samodejna predhodna razčlenitev datotek

en: Automatically preparse files added to the playlist (to retrieve some metadata).
sl: Samodejna predhodna razčlenitev datotek dodanih na seznam predvajanja (takojšnje pridobivanje metapodatkov).

en: Automatically resize and pad a video
sl: Samodejno prilagajanje velikosti in oblaganje posnetka

en: Automatically save the volume on exit
sl: Samodejno shrani glasnost ob izhodu

en: Automatically set the video input's gain (if supported by the v4l2 driver).
sl: Samodejna okrepitev dovoda posnetka (če je podprt z v4l2 gonilnikom).

en: Automatically set the white balance of the video input (if supported by the v4l2 driver).
sl: Samodejno določi ravnotežje bele barve dovoda slike posnetka (če je podprt z v4l2 gonilnikom).

en: Automatically start playing the playlist content once it's loaded.
sl: Ob zagonu samodejno začni s predvajanjem vsebine seznama predvajanja.

en: Automatically try to reconnect to the stream in case of a sudden disconnect.
sl: Samodejno se poskušaj ponovno povezati z zapisom ob nepričakovani prekinitvi.

en: Autoscale video
sl: Samodejna velikost slike

en: Average bitrate tolerance
sl: Toleranca povprečne bitne hitrosti.

en: Averaging period for the maximum local bitrate (in kbits).
sl: Povprečna vrednost največje krajevne bitne hitrosti (kbit)

en: Avestan
sl: avestanščina

en: Avformat
sl: AV zapis

en: Aymara
sl: ajmarščina

en: Azerbaijani
sl: azerbajdžanščina

en: B Frames
sl: B sličice

en: B-frames between I and P
sl: B-sličice med I in P

en: B4S playlist import
sl: Uvoz B45 seznama

en: Back
sl: Nazaj

en: Background
sl: Ozadje

en: Background aspect ratio
sl: Razmerje velikosti ozadja

en: Balance
sl: Ravnotežje

en: Balance of the audio input (if supported by the v4l2 driver).
sl: Ravnotežje dovoda zvoka (če je podprt z v4l2 gonilnikom).

en: Baltic (Latin-7)
sl: baltsko (latin-7)

en: Baltic (Windows-1257)
sl: baltsko (windows-1257)

en: Band separator
sl: Ločevanje trakov

en: Bands gain
sl: Doseg trakov

en: Bandwidth
sl: Hitrost prenosa

en: Base image
sl: Osnovna slika

en: Base pixel radius
sl: Radij bazne točke

en: Bashkir
sl: baškirščina

en: Basic
sl: Osnovno

en: Basque
sl: baskovščina

en: Bass
sl: Bas

en: Bass level of the audio input (if supported by the v4l2 driver).
sl: Raven basovskih tonov dovoda zvoka (če je podprt z v4l2 gonilnikom).

en: Be quiet
sl: Brez sporočanja

en: Belarusian
sl: beloruščina

en: Benchmarking
sl: Preizkusni rezultat

en: Bengali
sl: bengalščina

en: Beware this will reset the VLC media player preferences.
    Are you sure you want to continue?
sl: S tem boste počistili možnosti predvajalnika VLC.
    Ali ste prepričani, da želite nadaljevati?

en: Bias the choice to use B-frames. Positive values cause more B-frames, negative values cause less B-frames.
sl: Prednostna uporaba B sličic. Pozitivne vrednosti povzročajo več B sličic, negativne pa manj.

en: Bicubic (good quality)
sl: Dvorobno (dobra kakovost)

en: Bicubic spline
sl: Dvorobno zatikanje

en: Bidir
sl: Oboje smerno

en: Big Button
sl: Velik gumbi

en: Bihari
sl: biharščina

en: Bilinear
sl: Dvosmerno

en: Bislama
sl: bislamščina

en: Bitmask that will get used by the audio part of the card.
sl: Bitna maska za zvočni del kartice.

en: Bitrate
sl: Bitna hitrost

en: Bitrate (kb/s)
sl: Bitna hitrost (kb/s)

en: Bitrate information of the transcoded stream.
sl: Podrobnosti bitne hitrosti prekodiranega zapisa.

en: Bitrate mode
sl: Način bitne hitrosti

en: Bitrate mode to use (VBR or CBR).
sl: Uporaba načina bitne hitrosti (VBR ali CBR)

en: Bitrate override
sl: Razveljavitev bitne hitrosti

en: Bitrate peak
sl: Vrh bitne hitrosti

en: Bitrate to use (-1 for default).
sl: Bitna hitrost (-1 za privzeto vrednost).

en: Bits per sample
sl: Bitov na vzorec

en: Black
sl: Črna

en: Black Crush for Blue
sl: Potemnitev modre

en: Black Crush for Green
sl: Potemnitev zelene

en: Black Crush for Red
sl: Potemnitev rdeče

en: Black Level for Blue
sl: Raven potemnitve za modro

en: Black Level for Green
sl: Raven potemnitve za zeleno

en: Black Level for Red
sl: Raven potemnitve za rdeče

en: Black level
sl: Raven črne barve

en: Black level of the video input (if supported by the v4l2 driver).
sl: Raven črne barve dovoda slike posnetka (če je podprt z v4l2 gonilnikom).

en: Black screens in Fullscreen mode
sl: Črno celozaslonsko ozadje

en: Black screens in fullscreen
sl: Črno celozaslonsko ozadje

en: Black slot
sl: Črni vtor

en: Blend
sl: Prelivanje

en: Blend image
sl: Prelivanje slike

en: Blending benchmark filter
sl: Filter rezultata prelivanja

en: Block overlap (%)
sl: Bločno prekrivanje (%)

en: Blu-Ray Disc Input
sl: Blu-Ray Disc dovod

en: Blue
sl: Modra

en: Blue balance
sl: Ravnotežje modre barve

en: Blue balance of the video input (if supported by the v4l2 driver).
sl: Raven modre barve dovoda slike posnetka (če je podprt z v4l2 gonilnikom).

en: Blue component of the pause color
sl: Modra komponenta za barvo premora

en: Blue component of the shutdown color
sl: Modra komponenta za barvo zaustavitve

en: Blue value of a pure white on your LED stripes.
sl: Vrednost modre na čisti beli LED trakov.

en: Bluescreen
sl: Modri zaslon

en: Bluescreen U tolerance
sl: Modri zaslon U toleranca

en: Bluescreen U value
sl: Modri zaslon U vrednost

en: Bluescreen V tolerance
sl: Modri zaslon V toleranca

en: Bluescreen V value
sl: Modri zaslon V vrednost

en: Bluescreen video filter
sl: Filter modrega zaslona slike

en: Blur
sl: Zameglitev

en: Blur factor (1-127)
sl: Raven megljenja (1-127)

en: Bonjour services
sl: Bonjour storitve

en: Bookmark
sl: Zaznamek

en: Bookmark %i
sl: Zaznamek %i

en: Bookmarks
sl: Zaznamki

en: Bookmarks list for a stream
sl: Seznam zaznamkov za pretok

en: Bookmarks...
sl: Zaznamki ...

en: Border height
sl: Višina robu

en: Border masking
sl: Maska robov

en: Border width
sl: Širina robu

en: Bosnian
sl: bosanščina

en: Bottom
sl: Na dnu

en: Bottom-Left
sl: Spodaj levo

en: Bottom-Right
sl: Spodaj desno

en: Breton
sl: bretonščina

en: Bridge
sl: Premoščanje

en: Bridge in
sl: Premoščanje vhoda

en: Bridge out
sl: Premoščanje izhoda

en: Bridge stream output
sl: Premoščanje pretakanja odvoda

en: Brightness
sl: Svetlost

en: Brightness of the video input (if supported by the v4l2 driver).
sl: Svetlost dovoda slike posnetka (če je podprto z v4l2 gonilnikom).

en: Brightness of the video input.
sl: Svetlost posnetka.

en: Brightness threshold
sl: Prag osvetlitve

en: Bring All to Front
sl: Prenesi vse v ospredje

en: Broadcast
sl: Razpršeno oddajanje

en: Broadcast:
sl: Razpršeno oddajanje:

en: Browse
sl: Prebrskaj

en: Browse...
sl: Prebrskaj ...

en: Budget mode
sl: Budget način

en: Building font cache
sl: Izgradnja predpomnilnika pisav

en: Bulgarian
sl: bolgarščina

en: Burmese
sl: burmanščina

en: By default the dummy interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
sl: Privzeto dummy vmesnik zažene DOSovo ukazno vrstico. Omogočanje tihega načina ne prikaže ukaznega okna, vendar je hkrati zelo moteče, da ni mogoče zaustaviti predvajanja, ker ni odprtega okna.

en: By default the rc interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
sl: Privzeto RC vmesnik zažene DOSovo ukazno vrstico. Omogočanje tihega načina ne prikaže ukaznega okna, vendar je hkrati zelo moteče, da ni mogoče zaustaviti predvajanja, ker ni odprtega okna.

en: By default, VLC can be controlled using the media keys on modern Apple keyboards.
sl: Privzeto VLC sprejme ukaze medijskih tipk na Applovih tipkovnicah

en: By default, VLC can be remotely controlled with the Apple Remote.
sl: Privzeto VLC sprejme ukaze Applovega daljinskega upravljalnika.

en: By default, VLC keeps a list of the last 10 items. This feature can be disabled here.
sl: Privzeto predvajalnik VLC ohranja seznam zadnjih 10 predmetov. Možnost lahko onemogočite tukaj.

en: By default, VLC keeps the last equalizer settings before termination. This feature can be disabled here.
sl: Privzeto predvajalnik VLC ohranja nastavitve uravnavanja pred izhodom. Možnost lahko onemogočite tukaj.

en: By default, all the channels of the incoming will be saved but you can restrict the number of channels here.
sl: Privzeto so vsi dovodni kanali shranjeni. S to nastavitvijo lahko omejite število.

en: Bytes
sl: Bajti

en: C
sl: sl

en: C&lear
sl: &Počisti

en: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Slightly slows down encoding and decoding, but should save 10 to 15% bitrate.
sl: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Delno upočasni kodiranje in dekodiranje, vendar ohrani 10 do 15% bitne hitrosti.

en: CAPMT System ID
sl: ID CAPMT Sistema

en: CBR bitrate (kbps)
sl: CBR bitna hitrost (kbps)

en: CBR encoding
sl: CBR kodiranje

en: CDDB Server
sl: Strežnik CDDB

en: CDDB Server port to use.
sl: Nastavitev CDDB vrat strežnika.

en: CDDB port
sl: Vrata CDDB

en: CDG demuxer
sl: CDG odvijalnik

en: CDG video decoder
sl: CDG dekodirnik slike

en: CPU
sl: CPE

en: CPU features
sl: Značilnosti CPE

en: CPU optimizations
sl: Prilagajanje CPE

en: CRL file
sl: Datoteka CRL

en: CSA Key
sl: CSA Ključ

en: CSA Key in use
sl: CSA uporabljeni ključ

en: CSA encryption key used. It can be the odd/first/1 (default) or the even/second/2 one.
sl: Uporabljen CSA ključ za šifriranje. vrednost je lahko liha/prva/1 (privzeto) ali soda/druga/2.

en: CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
sl: CSA šifrirni ključ. Ključ je 16 znakovna nit (8 šestnajstiških bajtov)

en: CVD subtitle decoder
sl: CVD dekoder podnapisov

en: Cabaret
sl: Kabaret

en: Cable
sl: Kabel

en: Cache size (number of images)
sl: Velikost predpomnilnika (število slik)

en: Caching
sl: Predpomnjenje

en: Caching value (ms)
sl: Vrednost predpomnjenja (ms)

en: Caching value for Alsa captures. This value should be set in milliseconds.
sl: Predpomnilna vrednost za Alsa zajemanje. Vrednost je določena v milisekundah.

en: Caching value for BDs. This value should be set in milliseconds.
sl: Predpomnilna vrednost za BD. Vrednost je določena v milisekundah.

en: Caching value for DV streams. This value should be set in milliseconds.
sl: Predpomnjenje vrednosti za DV pretoke. Vrednost mora biti v milisekundah.

en: Caching value for DVB streams. This value should be set in milliseconds.
sl: Predpomnjenje vrednosti za DVB pretoke. Vrednost mora biti v milisekundah.

en: Caching value for DVDs. This value should be set in milliseconds.
sl: Predpomnilna vrednost za predvajanje DVD medijev. Vrednost je določena v milisekundah.

en: Caching value for DirectShow streams. This value should be set in milliseconds.
sl: Predpomnilna vrednost za DirectShow pretoke. Vrednost je določena v milisekundah.

en: Caching value for EyeTV captures. This value should be set in milliseconds.
sl: Predpomnilna vrednost za EyeTV zajemanje. Vrednost je določena v milisekundah.

en: Caching value for FTP streams. This value should be set in milliseconds.
sl: Predpomnilna vrednost za FTP pretok. Vrednost je določena v milisekundah.

en: Caching value for GnomeVFS streams.This value should be set in milliseconds.
sl: Predpomnilna vrednost za GnomeVFS pretok. Vrednost je določena v milisekundah.

en: Caching value for HTTP streams. This value should be set in milliseconds.
sl: Predpomnilna vrednost za HTTP pretok. Vrednost je določena v milisekundah.

en: Caching value for MMS streams. This value should be set in milliseconds.
sl: Predpomnjenje MMS pretoka. Vrednost je določena v milisekundah.

en: Caching value for OSS captures. This value should be set in milliseconds.
sl: Predpomnilna vrednost za OSS zajemanje. Vrednost je določena v milisekundah.

en: Caching value for RTMP streams. This value should be set in milliseconds.
sl: Predpomnilna vrednost za RTSP pretok. Vrednost je določena v milisekundah.

en: Caching value for RTSP streams. This value should be set in milliseconds.
sl: Predpomnilna vrednost za RTSP pretok. Vrednost je določena v milisekundah.

en: Caching value for SMB streams. This value should be set in milliseconds.
sl: Predpomnilna vrednost za SMB pretok. Vrednost je določena v milisekundah.

en: Caching value for TCP streams. This value should be set in milliseconds.
sl: Predpomnilna vrednost za TCP pretok. Vrednost je določena v milisekundah.

en: Caching value for UDP streams. This value should be set in milliseconds.
sl: Predpomnilna vrednost za UDP pretok. Vrednost je določena v milisekundah.

en: Caching value for V4L captures. This value should be set in milliseconds.
sl: Predpomnilna vrednost za V4L pretok. Vrednost je določena v milisekundah.

en: Caching value for V4L2 captures. This value should be set in milliseconds.
sl: Predpomnilna vrednost za v4l2 zajem slike. Vrednost je določena v milisekundah.

en: Caching value for VCDs. This value should be set in milliseconds.
sl: Predpomnilna vrednost za VCD pretok. Vrednost je določena v milisekundah.

en: Caching value for fake streams. This value should be set in milliseconds.
sl: Predpomnilna vrednost za lažne pretoke. Vrednost je določena v milisekundah.

en: Caching value for files. This value should be set in milliseconds.
sl: Predpomnilna vrednost za predvajanje datotek. Vrednost je določena v milisekundah.

en: Caching value for screen capture. This value should be set in milliseconds.
sl: Predpomnilna vrednost za zajem zaslonskih slik. Vrednost je določena v milisekundah.

en: Caching value in ms
sl: Predpomnilniška vrednost v ms

en: Callback data
sl: Podatki povratnega klica

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Cannot write to file %1:
    %2.
sl: Ni mogoče zapisati datoteke %1:
    %2.

en: Canvas
sl: Platno

en: Capability
sl: Zmožnost

en: Capture
sl: Zajemi

en: Capture &Device
sl: N&aprava za zajemanje

en: Capture failed
sl: Neuspešen zajem

en: Capture fragment size
sl: Zajem velikosti dela

en: Capture mode
sl: Način zajemanja

en: Capture the audio stream in stereo.
sl: Zajem zvoka v stereo načinu.

en: Cartoon
sl: Risanka

en: Catalan
sl: katalonščina

en: Celtic (Latin-8)
sl: keltsko (latin-8)

en: Center
sl: Sredinsko

en: Centre Weighted Median
sl: Mediano sredinjenje

en: Certificate file
sl: Datoteka potrdila

en: Chamorro
sl: čamorščina

en: Change
sl: Spremeni

en: Change Hotkey
sl: Spremeni tipkovne bližnjice

en: Change channel assignment (fixes wrong wiring)
sl: Spremeni določila kanalov (popravi napačno napeljavo)

en: Change gradients
sl: Spremeni prilivanje

en: Change the caching for the media
sl: Spremeni način predpomnjenja medija

en: Change the display name of the Service.
sl: Spremeni prikazano ime storitve.

en: Change the start time for the media
sl: Spremeni začetni čas medija

en: Channel
sl: Kanal

en: Channel Name
sl: Ime kanala

en: Channel number
sl: Številka kanala

en: Channel of the card to use (Usually, 0 = tuner, 1 = composite, 2 = svideo)
sl: Uporabljen kanal kartice (najverjetneje, 0 = uglaševalo, 1 = združeno, 2 = svideo)

en: Channel of the card to use (Usually, 0 = tuner, 1 = composite, 2 = svideo).
sl: Uporaba kartice (najverjetneje, 0 = uglaševalnik, 1 = združeno, 2 = svideo)

en: Channels
sl: Kanali

en: Channels:
sl: Kanali:

en: Chaoji VCD subtitle packetizer
sl: Chaoji VCD paketnik podnapisov

en: Chapter
sl: Poglavje

en: Chapter %i
sl: Poglavje %i

en: Chapter codecs
sl: Kodeki poglavij

en: Characteristic dimension
sl: Značilne dimenzije

en: Chechen
sl: čečenščina

en: Check for &Updates...
sl: &Preveri za posodobitve ...

en: Check for Update...
sl: Preveri za posodobitve ...

en: Check for updates
sl: Preveri za posodobitve

en: Check this option if you want attenuate blended zone by this plug-in (if option is unchecked, attenuate is made by opengl)
sl: Izberite možnost, če želite stanjšati pobledelo območje z vstavkom (če ni izbrano se tanjšanje izvaja preko openGL)

en: Checking for an update...
sl: Preverjanje posodobitev ...

en: Chichewa; Nyanja
sl: čičevajščina

en: Chinese
sl: kitajščina

en: Choose
sl: Izbor

en: Choose a number corresponding to the number of an audio device, as listed in your 'Audio Device' menu. This device will then be used by default for audio playback.
sl: Izberite število, ki določa številko zvočne naprave, kot je zapisano v meniju 'Zvočna naprava'. Ta naprava bo potem privzeto uporabljena za predvajanje zvoka.

en: Choose here your input stream.
sl: Izberite dovodni zapis.

en: Choose how album art will be downloaded.
sl: Nastavitev prejemanja art slikovnih dodatkov albuma.

en: Choose input
sl: Izberi dovod

en: Choose one or more media file to open
sl: Izbor enega ali več medijev za odpiranje

en: Choose the folder to save your video snapshots to.
sl: Izberite mapo za shranjevanje zajetih posnetkov.

en: Choose the program to select by giving its Service ID. Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
sl: Izberite program z določitvijo ID storitve. Nastavitev uporabite samo, če želite povečati dostop do več programskega pretoka (primer: DVB pretok)

en: Choose the programs to select by giving a comma-separated list of Service IDs (SIDs). Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
sl: Izberite program z določitvijo seznama ID storitev vnesenih ločeno z vejico. Nastavitev uporabite le, če želite omogočiti dostop do večje širine pretoka (primer: DVB pretok)

en: Choose whether the SPU streams should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
sl: Izberite ali naj bo pretok SPU preusmerjen v odvod, če je zadnji omogočen.

en: Choose whether the audio stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
sl: Izberite ali naj bo pretok zvoka preusmerjen v odvod, če je zadnji omogočen.

en: Choose whether the video stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
sl: Izberite ali naj bo pretok slike preusmerjen v odvod, če je zadnji omogočen.

en: Choose which objects should print debug message
sl: Izbor predmetov, ki naj natisnejo sporočila razhroščevanja

en: Choose your preferred video output and configure it here.
sl: Nastavite in uporabite želeno odvajanje slikovnega zapisa.

en: Choose...
sl: Izberite ...

en: Christian rap
sl: Krščanski rap

en: Chroma
sl: Barva

en: Chroma ME for subpel and mode decision in P-frames.
sl: Barva ME za način odločanja o subpel v P sličicah.

en: Chroma for the base image
sl: Barva za osnovno sliko

en: Chroma for the blend image
sl: Barva prelite slike

en: Chroma format
sl: Oblika barv

en: Chroma in motion estimation
sl: Barve v predvidevanju gibanja

en: Chroma modules settings
sl: Nastavitve barvnih enot

en: Chroma to convert picture to before sending it to the internal OpenCV filter
sl: Barva za pretvarjanje slike pred pošiljanjem preko notranjega filtra OpenCV

en: Chroma which the base image will be loaded in
sl: Barva v kateri bo naložena osnovna slika

en: Chroma which the blend image will be loadedin
sl: Barva v kateri bo naložena prelita slika

en: Chrominance elimination
sl: odstranjevanje barv

en: Church Slavic
sl: staro slovanščina

en: Chuvash
sl: čuvaščina

en: Circular Left
sl: Krožno levo

en: Circular Right
sl: Krožno desno

en: Cl&ose
sl: &Zapri

en: Classic rock
sl: Klasični rok

en: Classical
sl: Klasična

en: Clean up
sl: Počisti

en: Clear
sl: Počisti

en: Clear List
sl: Počisti seznam

en: Clear Menu
sl: Počisti meni

en: Clear overlay framebuffer
sl: Počisti prekrivni slikovni medpomnilnik

en: Click to set point B
sl: Kliknite za nastavitev točke B

en: Click to toggle between loop one, loop all
sl: S klikom se preklopi med ponavljanjem enega in ponavljanjem vseh predmetov.

en: Client port
sl: Vrata odjemalca

en: Clock reference average counter
sl: Sklicevanje števca na uro.

en: Clock synchronisation
sl: Usklajevanje časa

en: Clone
sl: Podvajanje

en: Clone the image
sl: Pomnoževanje slike

en: Clone video filter
sl: Filter podvajanja slike

en: Close Window
sl: Zapri okno

en: Closed Captions decoder
sl: Dekoder zaprtih naslovov

en: Closed captions
sl: Zaprti naslovi

en: Closed captions %u
sl: Zaprti naslovi %u

en: Closed captions 1
sl: Zaprt naslov 1

en: Closed captions 2
sl: Zaprt naslov 2

en: Closed captions 3
sl: Zaprt naslov 3

en: Closed captions 4
sl: Zaprt naslov 4

en: Club
sl: Klubska

en: Codec
sl: Kodek

en: Codec Details
sl: Podrobnosti kodeka

en: Codecs / Muxers
sl: Kodeki / Zvijalniki

en: Coefficient thresholding on P-frames
sl: Pražni koeficient P sličic

en: Coefficient thresholding on P-frames.Eliminate dct blocks containing only a small single coefficient.
sl: Pražni koeficient P sličic. Odstrani DCT bloke, ki vsebujejo semo en majhen koeficient.

en: Color
sl: Barva

en: Color ASCII art video output
sl: Barvni ASCII art prikaz zapisa slike

en: Color extraction
sl: Izločanje barv

en: Color fun
sl: Barvanje

en: Color inversion
sl: Obračanje barv

en: Color messages
sl: Barvna sporočila

en: Color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
sl: Barva besedila, ki bo izrisano na sliki. Vrednost je določena šestnajstiško (kot HTML barve). Prva dva znaka sta za rdečo, naslednja za zeleno in zadnja za modro. (#000000 = črna, #FF0000 = rdeča, #00FF00 = zelena, #FFFF00 = rumena (rdeča in zelena), #FFFFFF = bela)

en: Color of the video input.
sl: Barva posnetka.

en: Color threshold
sl: Barvni prag

en: Color threshold filter
sl: Filter barvnega praga

en: Color used to display text in the XOSD output.
sl: Barva za prikaz besedila XOSD odvoda.

en: Color when paused
sl: Barva zaustavitve

en: Colors similar to this will be kept, others will be grayscaled. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
sl: Barva besedila podobna določenim, bo ohranjena, druge bodo prevedene v sivo.. Vrednost je določena šestnajstiško (kot HTML barve). Prva dva znaka sta za rdečo, naslednja za zeleno in zadnja za modro. (#000000 = črna, #FF0000 = rdeča, #00FF00 = zelena, #FFFF00 = rumena (rdeča in zelena), #FFFFFF = bela).

en: Columns
sl: Stolpci

en: Combined
sl: Združeno

en: Comedy
sl: Komedija

en: Comma separated list of active windows, defaults to all
sl: Seznam dejavnih oken zapisanih ločeno z vejico. Privzeta so vsa.

en: Comma-separated list of active windows, defaults to all
sl: Seznam dejavnih oken zapisanih ločeno z vejico.

en: Command
sl: Ukaz

en: Command UDP port
sl: Vrata UDP ukazov

en: Commands
sl: Ukazi

en: Comment
sl: Opomba

en: Comment to put in ASF comments.
sl: Opomba za ASF opombe.

en: Comments
sl: Opombe

en: Compensate delay
sl: Poravnava zamika

en: Compiler:
sl: Kodni prevajalnik:

en: Compiler: %s
sl: Kodni prevajalnik: %s

en: Complete MRL for VLC internal
sl: Popolni MRL za predvajalnik VLC

en: Composite input
sl: Sestavljen dovod

en: Compute and print PSNR stats. This has no effect on the actual encoding quality.
sl: Izračun in izpis PSNR podrobnosti. Možnost ne vpliva na dejansko kakovost kodiranja.

en: Compute and print SSIM stats. This has no effect on the actual encoding quality.
sl: Izračun in izpis SSIM podrobnosti. Možnost ne vpliva na dejansko kakovost kodiranja.

en: Config of last used skin
sl: Nastavitve uporabljene preobleke

en: Configuration file
sl: Nastavitvena datoteka

en: Configuration file for the OSD Menu.
sl: Nastavitvena datoteka za OSD meni.

en: Configuration options
sl: Možnosti nastavljanja

en: Configuration options that will be used by the Service (eg. --foo=bar --no-foobar). It should be specified at install time so the Service is properly configured.
sl: Možnosti nastavljanja, ki jih uporabljajo storitve (primer: --foo=bar --no-foobar). Za pravilno delovanje morajo biti nastavitve določene med nalaganjem.

en: Configure
sl: Nastavitve

en: Configure Hotkeys
sl: Nastavitev tipkovnih bližnjic

en: Configure podcasts...
sl: Nastavi Podcast ...

en: Connect to clients matching
sl: Povezovanje z uporabniki

en: Connection failed
sl: Neuspešna povezava

en: Consider width and height as maximum values.
sl: Širina in višina sta določeni kot največji dovoljeni vrednosti.

en: Console
sl: Konzola

en: Constant quality factor
sl: Vrednost stalne kakovosti

en: Continue
sl: Nadaljuj

en: Continuous stream
sl: Neprekinjen pretok

en: Contrast
sl: Kontrast

en: Contrast of the video input (if supported by the v4l2 driver).
sl: Kontrast dovoda slike posnetka (če je podprt z v4l2 gonilnikom).

en: Contrast of the video input.
sl: Kontrast dovoda slike

en: Control
sl: Nadzor

en: Control SAP flow
sl: Nadzor SAP toka

en: Control interfaces
sl: Nadzorni vmesniki

en: Control menu for the player
sl: Nadzorni meni za predvajalnik

en: Control playback with media keys
sl: Nadzor predvajanja z medijskimi tipkami

en: Control playback with the Apple Remote
sl: Nadzor predvajanja z Apple daljinskim uporavljalnikom

en: Control word for the CSA encryption algorithm
sl: Nadzorna beseda za CSA algoritem šifriranja

en: Controller...
sl: Nadzornik ...

en: Controls
sl: Tipke

en: Conve&rt / Save...
sl: P&retvori / Shrani ...

en: Conversions from
sl: Pretvarjanje iz

en: Convert
sl: Pretvori

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Copy packetizer
sl: Paketnik kopiranja

en: Copyright
sl: Avtorske pravice

en: Copyright (C)
sl: Avtorske pravice (c)

en: Copyright metadata
sl: Metapodatek avtorskih pravic

en: Copyright string to put in ASF comments.
sl: Avtorske pravice za ASF opombe.

en: Cornish
sl: kornščina

en: Corsican
sl: korziščina

en: Could not demux ASF stream
sl: Ni mogoče odviti ASF pretoka

en: Couldn't find any trace of a previous crash.
sl: Ni mogoče najti znakov predhodnega sesutja programa.

en: Create
sl: Ustvari

en: Create "Fast Start" files
sl: Ustvari datoteke za "Hitri zagon"

en: Create "Fast Start" files. "Fast Start" files are optimized for downloads and allow the user to start previewing the file while it is downloading.
sl: Ustvari datoteke za "Hitri zagon". Datoteke za "Hitri zagon" so prilagojene prejemanju s spleta in omogočajo predogled med prejemanjem.

en: Create Unique name in the System Tuning Spaces
sl: Ustvari edinstveno ime v System Tuning Spaces

en: Create a "puzzle game" with the video.
    The video gets split in parts that you must sort.
sl: Ustvari "sestavljanko" iz slike posnetka.
    Posnetek se razdeli na dele, ki jih morate urediti.

en: Create a new bookmark
sl: Ustvari nov zaznamek

en: Create a new profile
sl: Ustvari nov profil

en: Create video buffers in system memory instead of video memory. This isn't recommended as usually using video memory allows to benefit from more hardware acceleration (like rescaling or YUV->RGB conversions). This option doesn't have any effect when using overlays.
sl: Ustvari slikovni medpomnilnik v pomnilniku sistema in ne v grafičnem pomnilniku. Spreminjanje nastavitve ni priporočljivo, saj grafični pomnilnik dovoljuje več strojnega pospeševanja (primer pretvarjanje zapisa ali pretvarjanje iz YUV v RGB sistem barv). Možnost nima vpliva pri uporabljanju prekrivanja.

en: Creates several copies of the Video output window
sl: Ustvari več kopij slike v različnih oknih.

en: Croatian
sl: hrvaščina

en: Crop
sl: Obreži

en: Crop geometry (pixels)
sl: Geometrija obrezovanja (točke)

en: Crop one pixel from the bottom of the video
sl: Obreži eno vrsto točk z dna slike

en: Crop one pixel from the left of the video
sl: Obreži eno vrsto točk z leve strani slike

en: Crop one pixel from the right of the video
sl: Obreži eno vrsto točk z desne strani slike

en: Crop one pixel from the top of the video
sl: Obreži eno vrsto točk z vrha slike

en: Crop video filter
sl: Filter obrezovanja slike

en: Crop: %s
sl: Obrezovanje: %s

en: Cropadd
sl: Obreži&Obloži

en: Cropping failed
sl: Neuspešno obrezovanje

en: Crops a defined part of the image
sl: Obrezovanje določenega dela slike.

en: Crypt audio
sl: Šifriranje zvoka

en: Crypt audio using CSA
sl: Šifriranje zvoka s CSA

en: Crypt video
sl: Šifriranje slike

en: Crypt video using CSA
sl: Šifriranje slike s CSA

en: Cue points
sl: Cue točke

en: Cult
sl: Kultna glasba

en: Current channel:
sl: Trenutni kanal:

en: Current visualization
sl: Trenutna ponazoritev

en: Custom
sl: Po meri

en: Custom aspect ratios list
sl: Seznam razmerij velikosti po meri

en: Custom crop ratios list
sl: Seznam razmerij obrezovanja

en: Custom title for the video window (in case the video is not embedded in the interface).
sl: Prilagoditev naslova slike po meri (v primeru, da slika ni vložena v vmesnik).

en: Customi&ze Interface...
sl: Prila&gojeni vmesnik ...

en: Cut
sl: Izreži

en: Cut the stream in slices of the given duration, and ensure a constant bitrate between the two boundaries. This avoids having huge bitrate peaks, especially for reference frames.
sl: Izreži kose pretoka določenega trajanja in zagotovi konstantno bitno hitrost med dvema mejama. S to nastavitvijo se izognete visokim vrhovom bitne hitrost za referenčne sličice.

en: Cycle audio track
sl: Kroži med sledmi zvoka

en: Cycle deinterlace modes
sl: Kroženje načinov razpletanja

en: Cycle source aspect ratio
sl: Kroži izvorno razmerje velikosti

en: Cycle subtitle track
sl: Kroži med podnapisi

en: Cycle through a predefined list of crop formats.
sl: Kroženje med načini obrezovanja slike.

en: Cycle through a predefined list of source aspect ratios.
sl: Kroži med izvornimi razmerji velikosti določenimi na seznamu razmerij.

en: Cycle through audio devices
sl: Kroži med zvočnimi napravami

en: Cycle through available audio devices
sl: Kroži med zvočnimi napravami, ki so na volja.

en: Cycle through deinterlace modes.
sl: Kroženje med načini razpletanja

en: Cycle through the available audio tracks(languages).
sl: Kroži med sledmi zvoka, ki so na voljo (jeziki).

en: Cycle through the available subtitle tracks.
sl: Kroži med podnapisi, ki so na voljo.

en: Cycle video crop
sl: Kroženje obrezovanja slike

en: Cyrillic (Windows-1251)
sl: cirilica (windows-1251)

en: Czech
sl: češčina

en: D-Bus control interface
sl: D-Bus nadzorni vmesnik

en: DTS Coherent Acoustics audio decoder
sl: DTS Coherent Acoustics zvočni dekodirnik

en: DTS audio packetizer
sl: DTS paketnik zvoka

en: DTS delay (ms)
sl: DTS zamik (ms)

en: DTS dynamic range compression
sl: Območje dinamičnega krčenja DTS

en: DTS parser
sl: DTS razčlenjevalnik

en: DV (Digital Video) demuxer
sl: DV (Digital Video) odvijalnik

en: DVB Type:
sl: DVB Tip:

en: DVB input with v4l2 support
sl: DVB dovod z v4l2 podporo

en: DVB playlist import
sl: Uvoz DVB seznama

en: DVB subtitles
sl: DVB podnapisi

en: DVB subtitles decoder
sl: DVB dekodirnik podnapisov

en: DVB subtitles encoder
sl: DVB kodirnik podnapisov

en: DVB subtitles: hearing impaired
sl: DVB podnapisi: slušno omejeni

en: DVD angle
sl: DVD kot

en: DVD audio format (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
sl: DVD zvočni zapis (uporaben z MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG in RAW)

en: DVD device
sl: DVD naprava

en: DVD menus
sl: DVD meni

en: DVD subtitles decoder
sl: Dekodirnik DVD podnapisov

en: DVD subtitles packetizer
sl: Paketnik DVD podnapisov

en: DVD with menus
sl: DVD z meniji

en: DVD without menus
sl: DVD brez menija

en: DVDRead Input (no menu support)
sl: DVDRead dovod (DVD brez podpore menija)

en: DVDRead could not open the disc "%s".
sl: Z DVDRead ni mogoče odpreti diska "%s".

en: DVDRead could not read %d/%d blocks at 0x%02x.
sl: S programom DVDRead ni mogoče prebrati %d/%d od blokov pri 0x%02x.

en: DVDRead could not read block %d.
sl: S programom DVDRead ni mogoče prebrati bloka %d.

en: DVDnav Input
sl: DVDnav dovod

en: Damp
sl: Vlažno

en: Dance
sl: Plesna

en: Danish
sl: danščina

en: Darkness Limit
sl: Omejitev zatemnitve

en: Darkness masking
sl: Maska zatemnitve

en: Data alignment
sl: Poravnava podatkov

en: Data for the locking and unlocking functions
sl: Podatki funkcij odklepanja in zaklepanja

en: Date
sl: Datum

en: Date metadata
sl: Metapodatek datuma

en: Day / Month / Year:
sl: Dan / Mesec / Leto:

en: Dct-domain noise reduction. Adaptive pseudo-deadzone. 10 to 1000 seems to be a useful range.
sl: Zmanjšanje hrupa DCT domene. Prilagodljivo navidezno nedejavno območje. Najkoristnejše območje je od 10 do 1000.

en: De-Fullscreen
sl: Odstrani celozaslonski prikaz

en: Deactivate the deblocking loop filter (decreases quality).
sl: Onemogoči filter kroženja (zmanjšuje kakovost).

en: Debug Frame Folder
sl: Razhroščevanje mape slik

en: Debug logging
sl: Beleženje razhroščevanja

en: Debug mask
sl: Maska razhroščevanja

en: Decide references on a per partition basis
sl: Določanje povezav na osnovi delov.

en: Decimation
sl: Razsajanje

en: Decimation level for MJPEG streams
sl: Izravnava razsajanja za MJPEG pretoke

en: Decoded blocks
sl: Odkodirani bloki

en: Decoders
sl: Dekodirniki

en: Decoding
sl: Dekodiranje

en: Decoding X coordinate
sl: Dekodiranje X točke osi

en: Decoding Y coordinate
sl: Dekodiranje Y točke osi

en: Decompression
sl: Razširjanje

en: Decrease Volume
sl: Zmanjšaj glasnost

en: Decrease scale factor
sl: Zmanjšaj vrednost povečave

en: Decrease scale factor.
sl: Zmanjšaj vrednost povečave.

en: Default
sl: Privzeto

en: Default Audio Device
sl: Privzeta zvočna naprava

en: Default Caching Level
sl: Privzeta raven predpomnjenja

en: Default DVD angle.
sl: Privzet DVD kot

en: Default Encoding
sl: Privzet nabor znakov

en: Default Server Port
sl: Privzeta vrata strežnika

en: Default TCP connection timeout (in milliseconds).
sl: Privzeta časovna omejitev TCP povezave (v milisekundah)

en: Default Volume
sl: Privzeta glasnost

en: Default audio volume
sl: Privzeta glasnost

en: Default background alpha
sl: Privzeta barva ozadja

en: Default background color
sl: Privzeta barva ozadja

en: Default background color if the Kate stream does not specify a background color to use.
sl: Privzeta barva ozadja, če ta ni posebej določena v Kate pretoku.

en: Default caching value for Audio CDs. This value should be set in milliseconds.
sl: Vrednost predpomnilnika za zvočni CD. Vrednost je določena v milisekundah.

en: Default caching value for PVR streams. This value should be set in milliseconds.
sl: Privzet predpomnilniški prostor ta PVR zapise. Vrednost je določena v milisekundah.

en: Default caching value for outbound UDP streams. This value should be set in milliseconds.
sl: Privzeta vrednost predpomnjenja UDP pretokov. Vrednost je v milisekundah.

en: Default devices
sl: Privzete naprave

en: Default encoding
sl: Privzeto kodiranje

en: Default font alpha
sl: Privzeti odtenek barve pisave

en: Default font color
sl: Privzeta barva pisave

en: Default font color to use if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
sl: Privzeta barva pisave, če ta ni posebej določena v Kate pretoku.

en: Default font description
sl: Privzeti opis pisave

en: Default font effect
sl: Privzeti učinek pisave

en: Default font effect strength
sl: Privzeta vrednost učinka pisave

en: Default multicast interface. This overrides the routing table.
sl: Privzeti vmesnik skupinskega pošiljanja. Nastavitev prepiše usmerjevalno preglednico.

en: Default replay gain
sl: Privzeto ponovno predvajanje

en: Default stream
sl: Privzeti zapis

en: Default stream output chain
sl: Privzeta veriga odvoda pretoka

en: Define input picture aspect-ratio to use. Default is 4:3
sl: Določilo dovodnega razmerja slike. Privzeta vrednost je 4:3

en: Define the colors of the volume slider
    By specifying the 12 numbers separated by a ';'
    Default is '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
    An alternative can be '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'
sl: Določitev barv drsnika glasnosti
     Z določitvijo dvanajstih številk ločenih z znakom ';'
     Privzeto '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
     Druga možnost je lahko '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'

en: Define the colors of the volume slider
sl: Določitev barv drsnika glasnosti

en: Define the pids to add to each pmt. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
sl: Določi PID za vsak PMT. Zahteva omogočeno vrednost "Določi PID k ID od ES".

en: Defines a small bitmap with 64x48 pixels, containing a grayscale gradient
sl: Določa majhno sliko s 64x48 točkami, ki vsebuje sivi preliv

en: Defines bitdistribution mode for AQ, default 1
     - 0: Disabled
     - 1: Current x264 default mode
     - 2: uses log(var)^2 instead of log(var) and attempts to adapt strength per frame
sl: Določa prerazporeditev bitov za AQ, privzeto 1
     - 0: onemogočeno
     - 1: trenutni x264 privzeti način
     - 2: uporablja log(var)^2 namesto log(var) in se prilagaja moči na sličico

en: Defines radius size in pixels, of base of bands(beginning).
sl: Določa velikost radija v točkah baze trakov (začetek).

en: Defines the descriptors of each SDT. Thisrequires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
sl: Določa opisovalce za vsak SDT. Zahteva omogočeno vrednost "Določi PID k ID od ES".

en: Defines what timeout option to add to the RTSP session ID string. Setting it to a negative number removes the timeout option entirely. This is needed by some IPTV STBs (such as those made by HansunTech) which get confused by it. The default is 5.
sl: Določa možnost časovnega zamika za ID niz RTSP seje. Nastavitev na negativno vrednost popolnoma odstrani časovni zamik. Taka vrednost je zaželena pri nekaterih IPTV STB napravah (HansunTech), ki možnosti ne podpirajo v popolnosti. Privzeta vrednost je 5.

en: Defines whether to draw the base of the bands.
sl: Določa ali naj izriše bazo trakov.

en: Deinterlace
sl: Razpletanje

en: Deinterlace method to use for local playback.
sl: Razpleteni način krajevnega predvajanja

en: Deinterlace method to use for streaming.
sl: Uporaba metoda razpletanja pri pretakanju.

en: Deinterlace mode
sl: Razpleteni način

en: Deinterlace module
sl: Enota razpletanja

en: Deinterlace module to use.
sl: Enota razpletanja v uporabi.

en: Deinterlace the image after loading it.
sl: Razpletanje slike po nalaganju.

en: Deinterlace the video before encoding.
sl: Razpletanje slike pred kodiranjem

en: Deinterlace video
sl: Razpletena slika

en: Deinterlacing video filter
sl: Filter razpletanja slike.

en: Delay
sl: Zakasnitev

en: Delay (in ms) before the placeholder kicks in.
sl: Zamik v ms preden se udejanju nameščanje

en: Delay after which SAP items get deleted if no new announcement is received.
sl: Časovni zamik po katerem so SAP predmeti izbrisani, če ni sprejete objave.

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the PCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
sl: Časovni zamik DTS (Decoding Time Stamps) in PTS (Presentation TimeStamps) podatkov pretoka, v primerjavi s PCR. Omogoča nekaj medpomnjenja v dekodirniku odjemalca.

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the SCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
sl: Časovni zamik DTS (Decoding Time Stamps) in PTS (Presentation TimeStamps) podatkov pretoka, v primerjavi s SCR. Omogoča nekaj medpomnjenja v dekodirniku odjemalca.

en: Delete
sl: Izbriši

en: Delete all the bookmarks
sl: Izbriši vse zaznamke

en: Delete selected profile
sl: Izbriši izbrani profil

en: Delete the current profile
sl: Izbriši trenutni profil

en: Delete the selected item
sl: Izbriši izbran predmet

en: Deletes the selected item
sl: Izbriše izbrani predmet

en: Demultiplexers are used to separate the "elementary" streams (like audio and video streams). You can use it if the correct demuxer is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
sl: Delitelji se uporabljajo pri ločevanju "elementarnih" pretokov (primer: zvok in slika). Uporabite ga lahko, kadar primerni odvijalnik ni samodejno zaznan. Nastavitve ni priporočljivo določiti kot splošno.

en: Demux module
sl: Enota odvijanja

en: Demuxed
sl: Odvito

en: Demuxers
sl: Odvijalnik

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
sl: Odvijalniki se uporabljajo za ločevanje zapisa zvoka in slike.

en: Description
sl: Opis

en: Description metadata
sl: Metapodatek opisa

en: Description of the stream content or information about your channel.
sl: Opis vsebine pretoka ali podatki uporabljenega kanala.

en: Description stream output
sl: Odvod opisa pretoka

en: Desired frame rate for the H264 stream.
sl: Želena hitrost slik za H264 pretoke.

en: Desired frame rate for the VC-1 stream.
sl: Želena hitrost slik za VC-1 pretoke.

en: Desired frame rate for the capture.
sl: Želena hitrost sličic za zajem.

en: Destination
sl: Cilj

en: Destination (URL) to use for the stream. Overrides path and bind parameters
sl: Določitev cilja (povezave), ki bo uporabljen za pretakanje. Prepiše vrednosti poti in parametrov vezave.

en: Destination audio codec
sl: Ciljni kodirnik zvoka

en: Destination bridge-in name
sl: Ime ciljnega premoščanja vhoda

en: Destination file:
sl: Ciljna datoteka:

en: Destination prefix
sl: Predpona cilja

en: Destination subtitles codec
sl: Ciljni kodirnik podnapisov

en: Destination video codec
sl: Ciljni kodirnik slike

en: Destinations
sl: Cilj

en: Determines how many sections of spectrum will exist.
sl: Določi koliko območij spektra bo izrisanih.

en: Determines what (if any) video is displayed by the wrapper filter
sl: Določanje katere slike (če sploh) so prikazane preko filtra ovijanja.

en: Determines wrapper filter verbosity level
sl: Nastavi lestvico obširnosti filtra ovijanja.

en: Device
sl: Naprava

en: Device Selection
sl: Izbor naprave

en: Device name
sl: Ime naprave

en: Device number to use on adapter
sl: Številka naprave za uporabo na vmesniku.

en: Device properties
sl: Lastnosti naprave

en: Device:
sl: Naprava:

en: Devices
sl: Naprave

en: Diagonal Linear Phase
sl: Diagonalna linearna faza

en: Dialog
sl: Pogovorno okno

en: Dialog providers can be configured here.
sl: Okna ponudnikov nastavljate med izbranimi možnostmi.

en: Dialog providers settings
sl: Nastavitve oken ponudnikov

en: DiffServ Code Point
sl: Kodna točka DiffServ

en: Differentiated Services Code Point for outgoing UDP streams (or IPv4 Type Of Service, or IPv6 Traffic Class). This is used for network Quality of Service.
sl: Diferencialna kodna točka storitve za odhodni UDP pretok (IPv4 vrsta storitve ali IPv6 razred prometa). Uporablja se za kakovostne storitve omrežja.

en: Digital Video (Firewire/ieee1394)  input
sl: Digital Video (Firewire/ieee1394) dovod

en: Dirac video encoder using dirac-research library
sl: Dirac kodirnik slike, ki uporablja knjižnico dirac-research

en: Direct MV prediction mode
sl: način Direct MV predvidevanja

en: Direct MV prediction mode.
sl: način Direct MV predvidevanja

en: Direct prediction size
sl: Neposredna predvidena velikost

en: Direct prediction size:  -  0: 4x4
     -  1: 8x8
     - -1: smallest possible according to level
sl: Velikost Direct MV predvidevanja: - 0: 4x4
     -  1: 8x8
     - -1: najmanjši možen glede na lestvico

en: Direct rendering
sl: Neposredno izrisovanje

en: DirectFB video output http://www.directfb.org/
sl: DirectFB prikaz zapisa slike http://www.directfb.org/

en: DirectMedia Object decoder
sl: DirectMedia Object dekodirnik

en: DirectMedia Object encoder
sl: DirectMedia Object kodirnik

en: DirectShow DVB input
sl: DirectShow DVB dovod

en: DirectShow input
sl: DirectShow dovod

en: DirectX Wallpaper
sl: DirectX tapeta

en: DirectX audio output
sl: DirectX odvod zvoka

en: Directory or filename where the records will be stored
sl: Mapa ali ime datoteke v kateri bodo shranjeni posnetki

en: Directory path prefix
sl: Predpona poti mape

en: Directory path where images files should be saved.If not set, then images will be automatically saved in users homedir.
sl: Pot do mape, kjer bodo shranjene datoteke slik. V primeru, da pot ni določena, bodo te shranjene v domačo mapo uporabnika.

en: Directory used to store the timeshift temporary files.
sl: Mapa v kateri se shranjujejo datoteke s podatki, ki so časovno zamaknjene.

en: Directory where the video snapshots will be stored.
sl: Mapa v kateri bodo shranjene zajete slike.

en: Disable
sl: Onemogoči

en: Disable DVD Menus (for compatibility)
sl: Onemogoči DVD meni

en: Disable arithmetic coding
sl: Onemogoči aritmetično kodiranje

en: Disable screensaver
sl: Onemogoči ohranjevalnik zaslona

en: Disable the screensaver during video playback.
sl: Onemogoči ohranjevalnik zaslona med predvajanjem.

en: Disc
sl: Disk

en: Disc Selection
sl: Izbor diska

en: Disc device
sl: Diskovna naprava

en: Discard
sl: Zavrzi

en: Disco
sl: Disko

en: Discontinuous Transmission
sl: Prekinitveni prenos

en: Display
sl: Zaslon

en: Display OSD menu on top of video output
sl: Prikaz OSD menija na vrhu slikovnega odvoda

en: Display Settings
sl: Nastavitve zaslona

en: Display XOSD output at the bottom of the screen instead of the top.
sl: Prikaz XOSD odvoda na dnu zaslona namesto na vrhu.

en: Display device
sl: Prikaz naprave

en: Display feed images if available.
sl: Pokaži slike virov, če so na voljo.

en: Display locally
sl: Predvajaj krajevno

en: Display name of the Service
sl: Prikaz imena storitve

en: Display on overlay framebuffer
sl: Prikaz na prekrivnem slikovnem medpomnilniku

en: Display playlist tree
sl: Prikaz zgradbe seznama predvajanja

en: Display resolution
sl: Ločljivost zaslona

en: Display stream output
sl: Prikaz odvoda pretoka

en: Display the input video
sl: Prikaz vstavljene slike

en: Display the output
sl: Prikaz odvoda

en: Display the processed video
sl: Prikaz predvajane slike

en: Display the snapshot preview in the screen's top-left corner.
sl: Pokaži predogled zajetega posnetka v zgornjem levem kotu okna.

en: Display the stream locally
sl: Krajevno predvajaj pretok

en: Display the title of the video on top of the movie.
sl: Prikaz naslova slike na vrhu posnetka.

en: Display video in a skinned window if any
sl: Pokaži video v preoblečenem oknu, ko je ta na voljo

en: Display video snapshot preview
sl: Predogled zajetega posnetka

en: Display while streaming
sl: Prikazovanje med pretakanjem

en: Displayed frames
sl: Prikazane sličice

en: Distance between 'P' frames
sl: Razdalja med P sličicami.

en: Distance between front left speaker and listener in meters.
sl: Razdalja med sprednjim levim zvočnikom in poslušalcem (v metrih)

en: Distort mode
sl: Popačen način

en: Distort mode, one of "gradient", "edge" and "hough".
sl: Način popačenja "gradient", "edge" in "hough".

en: Distortion filters
sl: Filtri popačenja slike

en: DivX first version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
sl: DivX prva verzija (uporaben z MPEG TS, MPEG1, ASF in OGG)

en: DivX second version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
sl: DivX druga verzija (uporaben z MPEG TS, MPEG1, ASF in OGG)

en: DivX third version (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
sl: DivX tretja verzija (uporaben z MPEG TS, MPEG1, ASF in OGG)

en: Do not complain on encrypted PES.
sl: Ne opozarjaj na šifriran PES.

en: Do not display OSD menu on top of video output
sl: Brez prikaza OSD menija na vrhu slikovnega odvoda

en: Do not display OSD menu on video output
sl: Brez prikaza OSD menija na odvodu slike

en: Do not open a DOS command box interface
sl: Ne odpri vmesnika DOS-ove ukazne lupine

en: Do not try to guess ASF bitrate. Setting this, allows you to control how Windows Media Player will cache streamed content. Set to audio+video bitrate in bytes
sl: Ne ugibaj o ASF bitni hitrosti. Nastavitev omogoča nadzor nad predpomnjenjem vsebine pretoka predvajalnika Windows Media Player. Nastavite zvočno in slikovno bitno hitrost v bajtih.

en: Do white balance
sl: Preklop ravnotežja bele barve

en: Do you want to send details on the crash to VLC's development team?
    
    If you want, you can enter a few lines on what you did before VLC crashed along with other helpful information: a link to download a sample file, a URL of a network stream, ...
sl: Ali želite poslati podrobno poročilo o napaki razvijalcem programa VLC??
    
    V primeru, da bi želeli pomagati, lahko vpišete nekaj vrstic o vašem delu preden se je program sesul, skupaj s podrobnostmi, povezavo do datoteke ...

en: Dolby Surround decoder
sl: Dekodirnik za Dolby Surround

en: Dolby Surround encoded streams won't be decoded before being processed by this filter. Enabling this setting is not recommended.
sl: Dolby Surround kodirani pretoki, s tem filtrom, ne bodo odkodirani pred obdelavo. Omogočanje te možnosti ni priporočljivo.

en: Domain/Workgroup that will be used for the connection.
sl: Domena/Delovna skupina, ki bo uporabljena za povezavo.

en: Don't Send
sl: Ne pošlji

en: Don't display any video
sl: Brez prikaza slike

en: Don't repair
sl: Ne popravi

en: Don't show
sl: Brez prikaza

en: Double Size
sl: Dvojna velikost

en: Double click to get media information
sl: Z dvojnim klikom si je mogoče ogledati podrobnosti medija.

en: Download Cover Art
sl: Prejmi naslovnice

en: Download Plugin
sl: Prejmi vstavek

en: Download cover art
sl: Prejemi naslovnice

en: Downloaded file "%s" was corrupted. Thus, it was deleted.
sl: Prejeta datoteka "%s" je bila pokvarjena, zato jo je predvajalnik VLC izbrisal.

en: Downloading ...
sl: Prejemanje  ...

en: Draw "peaks" in the spectrum analyzer.
sl: Izriši "vrhove" med spektralno analizo.

en: Draw bands in the spectrometer.
sl: Izris trakov spektrometra.

en: Drawable
sl: Izrisljivo

en: Dream
sl: Sanje

en: Drop late frames
sl: Izpusti zakasnjene sličice

en: Dry
sl: Suho

en: Dual mono
sl: Dvojni mono

en: Dummy
sl: Poskusno

en: Dummy Elements
sl: Dummy elementi

en: Dummy Interface
sl: Dummy vmesnik

en: Dummy S/PDIF audio mixer
sl: Dummy S/PDIF mešalnik zvoka

en: Dummy Video output
sl: Dummy odvod slike

en: Dummy audio output function
sl: Dummy funkcija odvoda zvoka

en: Dummy codec (do not transcode, useable with all encapsulation formats)
sl: Dummy kodek (ne prekodira, uporaben pri vseh pakiranih zapisih)

en: Dummy decoder
sl: Dummy dekodirnik

en: Dummy decoder function
sl: Dummy možnost dekodiranja

en: Dummy demux function
sl: Dummy odvijanje

en: Dummy encoder function
sl: Dummy možnost kodirnika

en: Dummy font renderer function
sl: Dummy funkcija izrisovanja pisav

en: Dummy ifo demux
sl: Dummy odvijalnik

en: Dummy image chroma format
sl: Dummy oblika barve slike

en: Dummy interface function
sl: Dummy možnost vmesnika

en: Dummy stream output
sl: Dummy odvod zapisa

en: Dummy video output function
sl: Dummy funkcija odvoda slike

en: Dummy/Raw muxer
sl: Dummy/Raw zvijalnik

en: Dump
sl: Odlaganje

en: Dump buffer size
sl: Velikost medpomnilnika odlaganja

en: Dump decoder
sl: Dump dekodirnik

en: Dump decoder function
sl: Dump možnost dekodiranja

en: Dump filename
sl: Datoteka za odlaganje

en: Dump raw input
sl: Odlaganje surovega dovoda

en: Duplicate stream output
sl: Podvoji odvod pretoka

en: Duration
sl: Trajanje

en: Duration in ms
sl: Trajanje v ms

en: Duration of the fake streaming before faking an end-of-file (default is -1 meaning that the stream is unlimited when fake is forced, or lasts for 10 seconds otherwise. 0, means that the stream is unlimited).
sl: Trajanje lažnega pretakanja pred zapisom lažnega konca datoteke (privzeta vrednost je -1, določa neomejen pretok, kadar so lažni podatki vsiljeni, sicer je omejen na 10 sekund. Vrednost 0 določa neomejen pretok).

en: Dutch
sl: nizozemščina

en: Dynamic range compression makes the loud sounds softer, and the soft sounds louder, so you can more easily listen to the stream in a noisy environment without disturbing anyone. If you disable the dynamic range compression the playback will be more adapted to a movie theater or a listening room.
sl: Območje dinamičnega krčenja ustvarja glasni zvok mehkejši in bolj mehki zvok glasnejši. To omogoča enostavno poslušanje pretoka v hrupnem okolju brez motenja okolice. Onemogočanje te možnosti ustvarja zvok primernejši za kino predstavitve.

en: Dynamic video overlay
sl: Dinamično prekrivanje slike

en: Dzongkha
sl: dzongkha

en: E&xport
sl: &Izvozi

en: Early SKIP detection on P-frames
sl: Zgodnje SKIP zaznavanje P sličic

en: Early SKIP detection on P-frames.
sl: Zgodnje SKIP zaznavanje P sličic.

en: Eastern European (Latin-2)
sl: vzhodno evropsko (latin-2)

en: Eastern European (Windows-1250)
sl: vzhodno evropsko (windows-1250)

en: Edge
sl: Rob

en: Edge Weightning
sl: Robno tehtanje

en: Edit
sl: Uredi

en: Edit Bookmarks
sl: Uredi zaznamke

en: Edit Input
sl: Uredi vnos

en: Edit Options
sl: Uredi možnosti

en: Edit selected profile
sl: Uredi izbrani profil

en: Edit settings
sl: Urejanje nastavitev

en: Effect
sl: Učinki

en: Effects
sl: Učinki

en: Effects list
sl: Seznam učinkov

en: Eject the disc
sl: Izvrzi disk

en: Electronic
sl: Elektronska

en: Element aspect ratio
sl: Razmerje velikosti elementa

en: Elementary stream output
sl: Osnovni odvod zapisa

en: Elements order
sl: Razvrstitev elementov

en: Eliminates chrominance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends 7.
sl: Odstrani prebarvane dele, ko se PSNR ne spreminja veliko (privzeto: 0.0). Določitev H264 priporoča vrednost 7.

en: Eliminates luminance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends -4.
sl: Odstrani preveč osvetljene dele, ko se PSNR ne spreminja veliko (privzeto: 0.0). Določitev H264 priporoča vrednost -4.

en: Embed the file browser in open dialog
sl: Vstavi brskalnik datotek v pogovorno okno odpiranja datotek

en: Embed the framebuffer overlay into a X11 window
sl: Vstavi prekrivanje slikovnega medpomnilnika v X11 okno

en: Embed the overlay
sl: Vstavi prekrivanje

en: Embed the video output in the main interface.
sl: Vloži sliko v sliko glavnega vmesnika

en: Embed video in interface
sl: Vpni sliko v vmesnik

en: Embedded video
sl: Vložena slika

en: Empty Folder
sl: Prazna mapa

en: Enable
sl: Omogoči

en: Enable Audio
sl: Omogoči zvok

en: Enable CPU 3D Now! support
sl: Omogoči podporo CPE 3D Now!

en: Enable CPU AltiVec support
sl: Omogoči podporo CPE AltiVec

en: Enable CPU MMX EXT support
sl: Omogoči podporo CPE MMX EXT

en: Enable CPU MMX support
sl: Omogoči podporo CPE MMX

en: Enable CPU SSE support
sl: Omogoči podporo CPE SSE

en: Enable CPU SSE2 support
sl: Omogoči podporo CPE SSE2

en: Enable Last.fm submissions
sl: Omogoči pošiljanje last.fm

en: Enable OSD
sl: Omogoči OSD

en: Enable SPU stream output
sl: Omogoči odvod pretoka SPU

en: Enable Video
sl: Omogoči sliko

en: Enable a simple noise reduction algorithm to lower the encoding length and bitrate, at the expense of lower quality frames.
sl: Omogoči enostavni algoritem za zmanjševanje hrupa z zmanjšanjem kodirane dolžine in bitne hitrosti na račun nizko kakovostnih sličic.

en: Enable adaptive prefiltering
sl: Omogoči prilagodljivo predfiltriranje

en: Enable audio
sl: Omogoči zvok

en: Enable audio stream output
sl: Omogoči odvod pretoka zvoka

en: Enable bands
sl: Omogoči trakove

en: Enable base
sl: Omogoči bazo

en: Enable debug
sl: Omogoči razhroščevanje

en: Enable dedicated algorithms for interlaced frames.
sl: Omogoči posvečene algoritme za prepletene sličice.

en: Enable discontinuous transmission (DTX).
sl: Omogoči prekinitveni prenos (DTX).

en: Enable high voltage if your cables are particularly long. This is not supported by all frontends.
sl: Omogoči visoko napetost, če so povezovalni kabli zelo dolgi. Nastavitve ne podpirajo vsi vmesniki.

en: Enable interlaced motion estimation algorithms. This requires more CPU.
sl: Omogoči algoritme predvidevanje prepletenega gibanja. Zahteva več moči CPE.

en: Enable internal upmixing
sl: Omogoči notranje seštevalno mešanje

en: Enable lossless coding
sl: Omogoči kodiranje brez izgub

en: Enable megabass mode
sl: Omogoči megabass način

en: Enable multiple quantizers
sl: Omogoči več delilnikov

en: Enable multiple quantizers per subband (one per codeblock)
sl: Omogoči več delilnikov na pasovno širino (en delilnik na kodni blok)

en: Enable noise reduction algorithm.
sl: Omogoči algoritem zmanjšanja hrupa.

en: Enable original graphic spectrum
sl: Omogoči originalni grafični spekter

en: Enable peaks
sl: Omogoči vrhove

en: Enable reverberation
sl: Omogoči odmev

en: Enable spatial partitioning
sl: Omogoči prostorsko razdeljevanje

en: Enable spatializer
sl: Omogoči prostorski prikaz

en: Enable streaming of all ES
sl: Omogoči pretakanje vseh osnovnih zapisov

en: Enable sub-pictures
sl: Omogoči pod-slike

en: Enable the "flat" spectrum analyzer in the spectrometer.
sl: Omogoči "plosko" spektralno analizo spektrometra.

en: Enable the equalizer. Bands can be set manually or using a preset.
sl: Omogoči uravnavanje. Kanale lahko nastavite ročno ali pa s predlogo.

en: Enable the internal upmixing algorithm (not recommended).
sl: Omogoči algoritem za notranje seštevalno mešanje (ni priporočljivo)

en: Enable the pre-motion estimation algorithm.
sl: Omogoči algoritem predvidevanja pred-gibanja.

en: Enable time streching audio
sl: Omogoči časovno iskanje zvoka

en: Enable transparency effects
sl: Omogoči učinke prozornosti

en: Enable trellis quantization (rate distortion for block coefficients).
sl: Omogoči trellis deljenje (raven popačenja za koeficiente blokov).

en: Enable video
sl: Omogoči sliko

en: Enable video stream output
sl: Omogoči odvod pretoka slike

en: Enable voice activity detection (VAD). It is automatically activated in VBR mode.
sl: Omogoči zaznavanje glasu. Samodejno se omogoči v VBR načinu.

en: Enable wallpaper mode
sl: Omogoči način slike ozadja

en: Enable wallpaper mode
sl: Omogoči način slike ozadja

en: Enable/disable audio rendering.
sl: Omogoči/onemogoči izrisovanje zvoka

en: Enable/disable video rendering.
sl: Omogoči/onemogoči izrisovanje slike

en: Enables an interactive Zoom feature
sl: Omogočanje interaktivnega spreminjanja približanja.

en: Enables framedropping on MPEG2 stream. Framedropping occurs when your computer is not powerful enough
sl: Možnost omogoča izpuščanje sličic na MPEG2 pretokih. Izpuščanje je v uporabi, kadar računalnik ni dovolj zmogljiv.

en: Enabling this allows to transcode the audio track if one is present in the stream.
sl: Izbor te nastavitve omogoča prekodiranje zvočne sledi, če v pretoku obstaja.

en: Enabling this allows to transcode the video track if one is present in the stream.
sl: Izbor te nastavitve omogoča prekodiranje sledi slike, če v pretoku obstaja.

en: Encap. format
sl: Oblika ovijanja

en: Encapsulation
sl: Metoda pakiranja

en: Encapsulation Method
sl: Metoda pakiranja

en: Encapsulation format
sl: Oblika pakiranja

en: Encoded by
sl: Kodirali

en: Encoders settings
sl: Nastavitve kodirnikov

en: Encoding
sl: Kodiranje

en: Encoding X coordinate
sl: Kodiranje X točke osi

en: Encoding Y coordinate
sl: Kodiranje Y točke osi

en: Encoding complexity
sl: Zahtevnost kodiranja

en: Encoding quality
sl: Kakovost kodiranja

en: End
sl: Konec

en: End-Blue
sl: Konec-modra

en: End-Fadesteps
sl: Konec-zatemnitev

en: End-Green
sl: Konec-zelena

en: End-Red
sl: Konec-rdeča

en: Enforce a constant bitrate encoding (CBR) instead of default variable bitrate encoding (VBR).
sl: Vsili stalno bitno hitrost kodiranja (CBR) namesto privzete spremenljive bitne hitrosti (VBR).

en: Enforce a quality between 0 (low) and 10 (high).
sl: Vili kakovost med 0 (nizka) in 10 (visoka).

en: Enforce a quality between 1 (low) and 10 (high), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
sl: Določitev kakovosti med 1 (nizka) in 10 (visoka), namesto določevanja bitne hitrosti. Nastavitev omogoča VBR pretok.

en: Enforce the alignment of the video in its window. By default (0) it will be centered (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, like 6=4+2 meaning top-right).
sl: Določena postavitev slike v oknu. Privzeta vrednost (0) sredini sliko (0=sredina, 1=levo, 2=desno, 4=zgoraj, 8=spodaj. Vrednosti lahko seštevate (primer 6=4+2 določa zgornjo desno točko).

en: Enforce the complexity of the encoder.
sl: Vsili zahtevnost kodirnika.

en: Enforce the logo position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
sl: Določiti je mogoče lego logotipa na sliki. (0=sredina, 1=levo, 2=desno, 4=zgoraj, 8=spodaj). Vrednosti je mogoče tudi seštevati; primer: 6 = zgoraj desno).

en: Enforce the maximal VBR bitrate
sl: Vsili največjo VBR bitno hitrost

en: Enforce the mode of the encoder.
sl: Vsili način delovanja kodirnika.

en: Enforces alignment of all access units on PES boundaries. Disabling this might save some bandwidth but introduce incompatibilities.
sl: Vsili poravnavo vseh enot dostopa na PES mejah. Onemogočanje lahko prihrani količino prenosa, vendar hkrati lahko povzroča nezdružljivost.

en: English
sl: angleščina

en: Enqueue files when in one instance mode
sl: Uvrsti datoteke v seznam predvajanja v načinu enojnega zagona

en: Enqueue items to playlist when in one instance mode
sl: Uvrsti predmete v seznam predvajanja v načinu enega sočasnega zagona.

en: Enter URL here...
sl: Vnos naslova URL ...

en: Enter either a valid path or use the "Choose" button to select a location.
sl: Vnesite veljavno pot ali pa uporabite "Izberi" tipko za izbor mesta.

en: Enter either a valid path or use the "Choose..." button to select a location.
sl: Vnesite veljavno pot ali pa uporabite "Izberi ..." tipko za izbor mesta.

en: Enter the address of the computer to stream to.
sl: Vnesite naslov računalnika za pošiljanje pretoka.

en: Enter the list of podcasts to retrieve, separated by '|' (pipe).
sl: Vnesite seznam naslovov Podcast virov, ločenih z '|' (cev).

en: Enter the local addresses you want to listen requests on. Do not enter anything if you want to listen on all the network interfaces. This is generally the best thing to do. Other computers can then access the stream at http://yourip:8080 by default.
sl: Vnesite krajevni naslov za spremljanje zahtev. Polje pustite prazno, če želite poslušati sprejem preko vseh vmesnikov. To je najboljša možnost. Drugi računalniki imajo omogočen dostop do pretoka preko http://yourip:8080.

en: Enter the local addresses you want to listen requests on. Do not enter anything if you want to listen on all the network interfaces. This is generally the best thing to do. Other computers can then access the stream at mms://yourip:8080 by default.
sl: Vnesite krajevni naslov za spremljanje zahtev. Polje pustite prazno, če želite poslušati sprejem preko vseh vmesnikov. To je najboljša možnost. Drugi računalniki lahko dostopijo do pretoka preko http://yourip:8080.

en: Enter the multicast address to stream to in this field. This must be an IP address between 224.0.0.0 and 239.255.255.255. For a private use, enter an address beginning with 239.255.
sl: Vnesite naslov za skupinsko pošiljanje pretoka. Naslov je v obliki IP med 224.0.0.0 in 239.255.255.255. Za osebno rabo vnesite naslov s prvimi vrednostmi 239.255.

en: Entries
sl: Vnosi

en: Entry
sl: Vnos

en: Equalizer
sl: Uravnalnik zvoka

en: Equalizer preset
sl: Predloge uravnalnika zvoka

en: Equalizer with 10 bands
sl: Uravnalnik z 10 trakovi

en: Equalizer...
sl: Uravnavanje ...

en: Erase
sl: Izbriši

en: Erase video filter
sl: Izbriši filter slike

en: Error
sl: Napaka

en: Error resilience
sl: Prožnost napak

en: Error when sending the Crash Report
sl: Napaka med pošiljanjem poročila o napaki.

en: Error while saving meta
sl: Napaka med shranjevanjem metapodatkov.

en: Error: `goto' needs an argument greater than zero.
sl: Napaka: `goto' zahteva argument večji od nič.

en: Errors
sl: Napake

en: Errors and Warnings
sl: Napake in opozorila

en: Errors and Warnings...
sl: Napake in opozorila ...

en: Esperanto (Latin-3)
sl: esperanto (latin-3)

en: Estonian
sl: estonščina

en: Ethnic
sl: Etnična

en: Euro-Techno
sl: Euro-Tehno

en: Exhaustive help for VLC and its modules
sl: Podrobnejša pomoč za program VLC in njegove enote.

en: Existing playlist item
sl: Obstoječ predmet seznama predvajanja

en: Exit if there are no more items in the playlist.
sl: Izhod iz programa, ko ni več predmetov v seznamu predvajanja.

en: Expand Node
sl: Razširi vozlišče

en: Expanding Spacer
sl: Razširni preslednik

en: Experimental
sl: Eksperimentalna

en: Expiration time for resumed TLS sessions
sl: Čas preteka obnovljene TLS seje

en: Export SDP as file
sl: Izvozi SDP kot datoteko

en: Exposure
sl: Osvetljenost

en: Exposure of the video input (if supported by the v4L2 driver).
sl: Osvetljenost dovoda slike posnetka (če je podprt z v4l2 gonilnikom).

en: Extended Controls...
sl: Razširjeni nadzor ...

en: Extended M3U
sl: Razširjen M3U

en: Extended controls
sl: Razširjen pregled

en: Extended panel
sl: Razširjeni pregled

en: Extra I-frames aggressivity
sl: Agresivnost dodatnih I sličic

en: Extra PMT
sl: Dodatni PMT

en: Extra interface modules
sl: Dodatne enote vmesnika

en: Extra media
sl: Dodaten medij

en: Extra metadata and other information are shown in this panel.
sl: Dodatni metapodatki in ostale podrobnosti so prikazane v tem oknu.

en: Extract
sl: Pretvori

en: Extract RGB component video filter
sl: Filter izločevanja RGB dela slike

en: Extracted Image Height
sl: Razširjena višina slike

en: Extracted Image Width
sl: Razširjena širina slike

en: EyeTV input
sl: EyeTV dovod

en: EyeTV is not launched
sl: EyeTV ni zagnan

en: EyeTV program number, or use 0 for last channel, -1 for S-Video input, -2 for Composite input
sl: EyeTV številka programa, ali pa uporabite 0 za zadnji kanal, -1 za S-Video dovod ali -2 za združeni dovod (RCA)

en: FEC rate
sl: FEC hitrost

en: FEC rate includes DVB-T high priority stream FEC Rate
sl: FEC hitrost vključuje DVB-T prednostni pretok FEC hitrosti

en: FEC=Forward Error Correction mode [9=auto].
sl: FEC=Forward Error Correction način [9=samodejno].

en: FFmpeg audio/video decoder
sl: FFmpeg dekodirnik zvoka in slike

en: FFmpeg audio/video encoder
sl: FFmpeg dekodirnik zvoka in slike

en: FFmpeg deinterlace video filter
sl: FFmpeg filter razpletanja slike

en: FFmpeg demuxer
sl: FFmpeg odvijalnik

en: FFmpeg muxer
sl: FFmpeg zvijalnik

en: FFmpeg post processing filter chains
sl: FFmpeg verige po obdelavi

en: FIFO which will be read for commands
sl: FIFO prebran za ukaze

en: FIFO which will be written to for responses
sl: FIFO, ki bo zapisan kot odgovor

en: FLAC demuxer
sl: FLAC odvijalnik

en: FLAC is a lossless audio codec (useable with OGG and RAW)
sl: FLAC je kodek brez izgube kakovosti (uporaben z OGG in RAW)

en: FTP account
sl: Račun FTP

en: FTP input
sl: FTP dovod

en: FTP password
sl: Geslo FTP

en: FTP upload output
sl: Odvod FTP pošiljanja

en: FTP user name
sl: Uporabniško ime FTP

en: Factor
sl: Faktor

en: Failed to open "%s" for writing
sl: Napaka med odpiranjem "%s" za pisanje

en: Fake
sl: Ponaredek

en: Fake TTY
sl: Lažni TTY

en: Fake video decoder
sl: Ponarejen kodirnik slike

en: Fallback to placeholder stream when out of data
sl: Povrnitev na nameščeni pretok, ko ni več podatkov

en: Faroese
sl: farščina

en: Fast Forward
sl: Hitro naprej

en: Fast bilinear
sl: Hitro dvosmerno

en: Fast seek
sl: Hitro iskanje

en: Fast udp streaming
sl: Hitro UDP pretakanje

en: Faster
sl: Hitreje

en: Faster (fine)
sl: Hitreje (postopno)

en: Fat Outline
sl: Močan oris

en: Favor speed over precision while seeking
sl: Prednostno upoštevaj hitrost pred natančnostjo med iskanjem

en: Feed URLs
sl: URL virov

en: Feed images
sl: Vir slik

en: Fetch Information
sl: Pridobi podrobnosti

en: Fetch Meta Data
sl: Pridobi metapodatke

en: Fetch artwork using lua scripts
sl: Pridobi grafične podobe z lua skripti

en: Ffmpeg mux
sl: Ffmpeg zvijalnik

en: Field coding is where interlaced fields are coded separately as opposed to a pseudo-progressive frame
sl: Kodiranje polja je mesto, kjer so prepletena polja kodirana ločeno v nasprotju s pseudo-naprednimi sličicami

en: Fijian
sl: fidžijščina

en: File
sl: Datoteka

en: File Format:
sl: Zapis datoteke:

en: File Selection
sl: Izbor datoteke

en: File audio output
sl: Odvod zvočne datoteke

en: File corrupted
sl: Pokvarjena datoteka

en: File could not be verified
sl: Datoteke ni mogoče overiti

en: File dumper
sl: Odlaganje datotek

en: File input
sl: Datotečni dovod

en: File logging
sl: Beleženje datotek

en: File names:
sl: Imena datotek:

en: File not verifiable
sl: Datoteke ni mogoče preveriti

en: File reading failed
sl: Neuspešno branje datoteke

en: File stream output
sl: Odvod pretoka datoteke

en: File to which the audio samples will be written to. ("-" for stdout
sl: Datoteka v katero bodo zapisani zvočni vzorci. ("-" za standardni odvod

en: File/Directory
sl: Datoteka/Mapa

en: Filebrowser starting point
sl: Začetna točka brskalnika

en: Filename
sl: Ime datoteke

en: Filename for 2 pass stats file
sl: Ime datoteke za drugi (2) prehod

en: Filename for 2 pass stats file for multi-pass encoding.
sl: Ime datoteke za drugi (2) prehod stats datoteke pri večpasovnem kodiranju.

en: Filename for stream helper setting for dst, dst=bind+'/'+path, dst-parameter overrides this
sl: ime datoteke za pretok z nastavitvami pomoči pri dst,dst=bind+'/'+path. dst-parameter prepiše možnost

en: Filename for the font you want to use
sl: Datoteka z želeno pisavo.

en: Filename of dump
sl: Ime datoteke odlaganja

en: Filename of image file to use on the overlay framebuffer.
sl: Ime datoteke slike za prekrivni slikovni medpomnilnik.

en: Filename prefix
sl: Predpona imena datoteke

en: Files
sl: Datoteke

en: Files with these extensions will not be added to playlist when opening a directory.
    This is useful if you add directories that contain playlist files for instance. Use a comma-separated list of extensions.
sl: Datoteke s temi končnicami ne bodo dodane na seznam predvajanja ob odpiranju mape.
    Nastavitev omogoča dodajanje map s seznami predvajanja. Vrednosti ločite z vejico.

en: Filter Smoothness
sl: Filter glajenja

en: Filter Smoothness (in %)
sl: Filter glajenja (v %)

en: Filter length (ms)
sl: Filter dolžine (ms)

en: Filter the audio twice. This provides a more intense effect.
sl: Dvakratno filtriranje zvoka. Moč učinka se s tem podvoji.

en: Filter threshold
sl: Pražni filter

en: Filters
sl: Filtri

en: Find: %s
sl: Poišči: %s

en: Finish
sl: Končano

en: Finnish
sl: finščina

en: First Entry Point
sl: Prva vnosna točka

en: First Played
sl: Prvič predvajano

en: Fit to Screen
sl: Prilagodi zaslonu

en: Fix HDTV height
sl: Popravi HDTV višino

en: Fixed point audio format conversions
sl: Točkovno določeno zvočno pretvarjanje

en: Fixed quantizer scale
sl: Določena delitvena lestvica

en: Fixed quantizer scale to use.
sl: Uporaba določena lestvice deljenja.

en: Fixing AVI Index...
sl: Popravljanje AVI kazala ...

en: Flac audio decoder
sl: Flac dekodirnik zvoka

en: Flac audio encoder
sl: Flac dekodirnik zvoka

en: Flac audio packetizer
sl: Flac zvočni paketnik

en: Flat
sl: Plosko

en: Flat Button
sl: Ploski gumbi

en: Flip horizontally
sl: Zrcali vodoravno

en: Flip the video horizontally (if supported by the v4l2 driver).
sl: Vodoravno zrcaljenje slike (če je podprt z v4l2 gonilnikom).

en: Flip the video vertically (if supported by the v4l2 driver).
sl: Navpično zrcaljenje slike (če je podprt z v4l2 gonilnikom).

en: Flip vertical position
sl: Zrcali navpično

en: Flip vertically
sl: Zrcali navpično

en: Float on Top
sl: Plavaj v ospredju

en: Float32 audio mixer
sl: Float32 mešalnik zvoka

en: FluidSynth MIDI synthetizer
sl: FluidSynth MIDI spajalnik

en: Folder
sl: Mapa

en: Folder meta data
sl: Metapodatki mape

en: Follow the mouse
sl: Sledi miški

en: Follow the mouse when capturing a subscreen.
sl: Sledi miški med zajemanjem platna zaslona.

en: Font
sl: Pisava

en: Font Color
sl: Barva pisave

en: Font Effect
sl: Učinki pisave

en: Font Properties
sl: Lastnosti pisave

en: Font Size
sl: Velikost pisave

en: Font color
sl: Barva pisave

en: Font size
sl: Velikost pisave

en: Font size in pixels
sl: Velikost pisave v točkah

en: Font size, in pixels. Default is -1 (use default font size).
sl: Velikost pisave v točkah. Privzeta vrednost je -1 (privzeta vrednost pisave)

en: Font size, pixels
sl: Velikost pisave v točkah

en: Font used to display text in the XOSD output.
sl: Pisava za prikaz besedila XOSD odvoda.

en: Force Aspect Ratio
sl: Vsiljeno razmerje velikosti

en: Force IPv4
sl: Zahtevaj IPv4

en: Force IPv6
sl: Zahtevaj IPv6

en: Force a constant bitrate encoding (CBR).
sl: Določeno kodiranje s privzeto bitno hitrost (CBR).

en: Force a ratio (0 for automatic). Value is x1000: 1333 means 4/3.
sl: Vsiljeno razmerje (0 za samodejno). Vrednost x1000:1333 predstavlja razmerje 4/3.

en: Force a specific encoding quality between 0.0 (high) and 50.0 (low), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
sl: Določitev kakovosti kodiranja med 0.0 (nizka) in 50.0 (visoka), namesto določevanja bitne hitrosti. Nastavitev omogoča VBR pretok.

en: Force a strict standard compliance when encoding (accepted values: -1, 0, 1).
sl: Določitev stroge standardne skladnosti kodiranja (sprejete vrednosti: -1, 0, 1).

en: Force chroma (Use carefully)
sl: Vsiljene barve (uporabljajte previdno)

en: Force chroma. This is a four character string.
sl: Vsiljene barv. Določene so s štirimi znaki.

en: Force detection of Dolby Surround
sl: Zaznavanje Dolby Surround sistema

en: Force height (-1 for autodetect, 0 for driver default).
sl: Vsiljena višina (-1 za samodejno zaznavo, 0 za privzeto vrednost gonilnika).

en: Force index creation
sl: Ustvarjanje kazala

en: Force interleaved method
sl: Prepletena metoda

en: Force interleaved method.
sl: Privzeto uporabi prepleteno metodo.

en: Force mono audio
sl: Zvok predvajaj v mono načinu

en: Force selection of all streams
sl: Izbira vseh pretokov.

en: Force skipping of frames to speed up decoding (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
sl: Onemogoči preskakovanje sličic za hitrejše dekodiranje (-1=brez, 0=privzeto, 1=B-slike, 2=P-slike, 3=B+P slike, 4=vse slike).

en: Force skipping of idct to speed up decoding for frame types(-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
sl: Onemogoči preskakovanje idct za hitrejše dekodiranje vrst sličic (-1=brez, 0=privzeto, 1=B-sličice , 2=P-sličice , 3=B+P sličice, 4=vse sličice).

en: Force subtitle position
sl: Določena lega podnapisov

en: Force the DirectShow video input to use a specific chroma format (eg. I420 (default), RV24, etc.)
sl: Določitev uporabe barvne lestvice vnosa DirectShow slike (primer: I420 (privzeto), RV24, etc.).

en: Force the DirectShow video input to use a specific frame rate(eg. 0 means default, 25, 29.97, 50, 59.94, etc.)
sl: Nastavitev DirectShow dovoda slike pri določeni uporabi hitrosti sličic (primer: 0 predstavlja privzeto, 25, 29.97, 50, 59.94, ...).

en: Force the SDL renderer to use a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
sl: Uporabi neposredno SDL izrisovanje za uporabo določene oblike barv, namesto izboljševanja predvajanja z izbiranjem najprimernejše metode.

en: Force the Video4Linux video device to use a specific chroma format (eg. I420 (default), RV24, etc.)
sl: Uporaba Video4Linux slikovne naprave za določen barvni zapis (primer: I420 (privzeto), RV24, ...).

en: Force the Video4Linux2 video device to use a specific chroma format (eg. I420 or I422 for raw images, MJPG for M-JPEG compressed input) (Complete list: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG)
sl: Vsili slikovni napravi Video4Linux2 uporabo določene oblike zapisa barv (primer. I420 ali I422 za surove slike, MJPEG za M-JPEG skrčeni zapis) (Celoten seznam: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG)

en: Force the dummy video output to create images using a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
sl: Uporabite dummy slikovni odvod za ustvarjanje slik z uporabo barvnega zapisa namesto, da poskušate izboljšati delovanje z iskanjem najprimernejšega.

en: Force the rc module to use stdin as if it was a TTY.
sl: Določi enoti rc da uporablja stdin kot da bi bila TTY.

en: Force the specified number of consecutive B-frames to be used, except possibly before an I-frame.Range 0 to 2.
sl: Uporabi določeno število zaporednih B-sličic, razen pred I sličicami. Območje med 0 in 2.

en: Force the subtiles format. Use "auto", the set of supported values varies.
sl: Vsili zapis podnapisov. Uporabi "auto", saj se nabor podprtih vrednosti menja.

en: Force the subtiles format. Valid values are : "microdvd", "subrip", "subviewer", "ssa1", "ssa2-4", "ass", "vplayer", "sami", "dvdsubtitle", "mpl2", "aqt", "pjs", "mpsub", "jacosub", "psb", "realtext", "dks", "subviewer1",  and "auto" (meaning autodetection, this should always work).
sl: Vsili zapis podnapisov. Veljavne vrednosti so: "microdvd", "subrip", "subviewer", "ssa1", "ssa2-4", "ass", "vplayer", "sami", "dvdsubtitle", "mpl2", "aqt", "pjs", "mpsub", "jacosub", "psb", "realtext", "dks", "subviewer1" in "auto" (slednji predstavlja samodejno zaznavanje).

en: Force the use of a specific chroma. Use YUVA if you're planning to use the Alphamask or Bluescreen video filter.
sl: Določena uporaba barve. Uporabljen mora biti YUVA, če želite uporabiti alfa masko ali filter modrega zaslona slike.

en: Force update of this dialog's values
sl: Prisilno posodobi vrednosti pogovornega okna

en: Force usage of the libv4l2 wrapper.
sl: Vsiljena uporaba libv4l2 ovijanja.

en: Force use of a specific chroma for output. Default is I420.
sl: Uporaba določene zahtevane barve za odvod. Privzeta vrednost je I420.

en: Force use of a specific chroma for output. Default is Y420 (specific to N770/N8xx hardware).
sl: Uporaba določene zahtevane barve za odvod. Privzeta vrednost je Y420 (doloćeno za N770/N8xx strojno opremo).

en: Force use of ffmpeg muxer.
sl: Zahtevana uporaba ffmpeg zvijalnik.

en: Force width (-1 for autodetect, 0 for driver default).
sl: Vsiljena širina (-1 za samodejno zaznavo, 0 za privzeto vrednost gonilnika).

en: Form
sl: Oblika

en: Format
sl: Zapis

en: Format of the output images (png, jpeg, ...).
sl: Zapis zajetih slik (png, jpg ...)

en: Format of the string to send to MSN {0} Artist, {1} Title, {2} Album. Defaults to "Artist - Title" ({0} - {1}).
sl: Oblika niti, ki bo poslana MSN {0} Izvajalec, {1} Naslov, {2} Album. Privzeto "Izvajalec - Naslov" ({0} - {1}).

en: Format of the string to send to Telepathy.Defaults to "Artist - Title" ($a - $t). You can use the following substitutions: $a Artist, $b Album, $c Copyright, $d Description, $e Encoder, $g Genre, $l Language, $n number, $p Now Playing, $r Rating, $s Subtitles language, $t Title, $u URL, $A Date, $B Bitrate, $C Chapter, $D Duration, $F URI, $I Video Title, $L Time Remaining, $N Name, $O Audio language, $P Position, $R Rate, $S Sample rate, $T Time elapsed, $U Publisher, $V Volume
sl: Oblika nizov za prikaz oznak v Telepathy. Privzeto "Izvajalec - Naslov" ($a - $t). Uporabite lahko naslednje možnosti: $a = izvajalec, $b = album, $c = avtorstvo, $d = opis, $e = kodirnik, $g = zvrst, $l = jezik, $n = številka, $p = trenutno predvajanje, $r = ocena, $s = jezik podnapisov, $t = naslov, $u = url, $A = datum, $B = bitna hitrost (kb/s), $C = poglavje,$D = trajanje, $F = naslov poti, $I = naslov posnetka, $L = preostali čas, $N = ime, $O = jezik zvoka, $P = položaj, $R = hitrost, $S = vzorčna hitrost zvoka (kHz), $T = pretečen čas, $U = izdajatelj, $V = glasnost.

en: Format to use in the playlist's "author" field.
sl: Oblika prikaza polja "avtor" v seznamu predvajanja.

en: Format to use in the playlist's "title" field.
sl: Oblika prikaza polja "naslov" v seznamu predvajanja.

en: Formatted Subtitles
sl: Oblikovani podnapisi

en: Forward Cookies
sl: Posreduj piškotke

en: Frame By Frame
sl: Sličica za sličico

en: Frame Rate
sl: Hitrost sličic

en: Frame by frame
sl: Slika za sliko

en: Frame rate
sl: Hitrost sličic

en: Framebuffer device
sl: Naprava slikovnega medpomnilnika

en: Framebuffer device to use for rendering (usually /dev/fb0).
sl: Naprava slikovnega medpomnilnika za neposredno izrisovanje (običajno /dev/fb0).

en: Framecount to use on frametype lookahead
sl: Števec sličic uporabljen pri pregledovanju vrste sličic

en: Framecount to use on frametype lookahead. Currently default is lower than x264 default because unmuxable outputdoesn't handle larger values that well yet
sl: Števec sličic uporabljen pri pregledovanju vrste sličic. Trenutna privzeta vrednost je nižja od x264 vrednosti, ker nezvit odvod slabo upravlja z velikimi vrednostmi.

en: Framerate
sl: Hitrost sličic

en: Framerate to capture, if applicable (-1 for autodetect).
sl: Frekvenca zajemanja (-1 za samodejno zaznavanje).

en: Framerate to capture, if applicable (0 for autodetect).
sl: Hitrost sličic za zajemanje (0 za samodejno zaznavanje).

en: Frames per Second
sl: Sličice na sekundo

en: Frames per Second:
sl: Sličice na sekundo:

en: Frames per second
sl: Sličice na sekundo

en: Freetype2 font renderer
sl: Freetype2 izrisovanje pisave

en: French
sl: francoščina

en: French TV
sl: Francoska TV

en: Freq 1 (Hz)
sl: Frekvenca 1 (Hz)

en: Freq 1 Q
sl: Frekvenca 1 Q

en: Freq 1 gain (dB)
sl: Frekvenčna pridobitev 1 (dB)

en: Freq 2 (Hz)
sl: Frekvenca 2 (Hz)

en: Freq 2 Q
sl: Frekvenca 2 Q

en: Freq 2 gain (dB)
sl: Frekvenčna pridobitev 2 (dB)

en: Freq 3 (Hz)
sl: Frekvenca 3 (Hz)

en: Freq 3 Q
sl: Frekvenca 3 Q

en: Freq 3 gain (dB)
sl: Frekvenčna pridobitev 3 (dB)

en: Frequency
sl: Frekvenca

en: Frequency to capture (in kHz), if applicable.
sl: Frekvenca zajemanja (v kHz-1).

en: Frisian
sl: frisianščina

en: From
sl: Od

en: Fuchsia
sl: Fuksija

en: Full bass
sl: Polni basi

en: Full bass and treble
sl: Polni basi in visoki toni

en: Full path of the image files to use. Format is <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;...]. If you only have one file, simply enter its filename.
sl: Polna pot do slikovnih datotek. Oblika je <slika>[,<časovni zamik v ms>[,<alpha>]][;<slika>[,<časovni zamik>[,<alpha>]]][;...]. Če imate le eno datoteko enostavno vnesite njeno ime.

en: Full paths of the files separated by colons.
sl: Polne poti do datotek, ločene z dvopičjem.

en: Full treble
sl: Polni visoki toni

en: Fullscreen
sl: Celozaslonski način

en: Fullscreen Controller
sl: Nadzornik celozaslonskega predvajanja

en: Fullscreen Video Device
sl: Slikovna celozaslonska naprava

en: Fullscreen video output
sl: Celozaslonski prikaz slike

en: Fusion
sl: Fuzija

en: GNU/Linux framebuffer video output
sl: GNU/Linux odvod slikovnega medpomnilnika

en: GNU/Linux osd/overlay framebuffer interface
sl: GNU/Linux vmesnik osd/prekrivnega slikovnega medpomnilnika

en: GOP size
sl: Velikost skupine slik (GOP)

en: Gaelic (Scots)
sl: galščina

en: Gain
sl: Okrepitev

en: Gallegan
sl: galanščina

en: Game
sl: Igra

en: Gamma
sl: Gama

en: Gamma (Blue) correction
sl: Popravek barve (modra)

en: Gamma (Green) correction
sl: Popravek barve (zelena)

en: Gamma (Red) correction
sl: Popravek barve (rdeča)

en: Gamma of the video input (if supported by the v4l2 driver).
sl: Barva dovoda slike posnetka (če je podprt z v4l2 gonilnikom).

en: Gangsta
sl: Gangsta Rap

en: Gathering stream output
sl: Zbiranje odvoda pretoka

en: Gaussian Blur
sl: Gauss zameglitev

en: Gaussian blur video filter
sl: Filter Gaussove zameglitve slike

en: Gaussian's standard deviation. The bluring will take into account pixels up to 3*sigma away in any direction.
sl: Gauss običajno odstopanje. Zameglitev uporablja točke, ki so 3*sigma oddaljene v vseh smereh.

en: Gaussian's std deviation
sl: Gauss običajno odstopanje

en: General
sl: Splošno

en: General Audio
sl: Splošni zvok

en: General Audio Settings
sl: Splošne nastavitve zvoka

en: General Input
sl: Splošni dovod

en: General Video Settings
sl: Splošne slikovne nastavitve

en: General audio settings
sl: Splošne nastavitve zvoka

en: General editing filters
sl: Splošni filtri urejanja

en: General input settings. Use with care...
sl: Splošne nastavitve dovajanja. Uporabite previdno ...

en: General playlist behaviour
sl: Splošne lastnosti seznama predvajanja

en: General settings for audio output modules.
sl: Splošne nastavitve za enote odvajanja zvoka.

en: General stream output settings
sl: Splošne nastavitve odvoda zapisa

en: General video settings
sl: Splošne nastavitve slike

en: Generate access unit delimiter NAL units.
sl: Ustvari ločevalo NAL enot dostopa.

en: Generated stream output string
sl: Ustvarjen niz odvoda prekota

en: Generic
sl: Izvorno

en: Genre
sl: Zvrst

en: Genre description
sl: Opis zvrsti

en: Genre metadata
sl: Metapodatek zvrsti

en: Genre of the content.
sl: Zvrst vsebine.

en: Geometry
sl: Geometrija

en: Georgian
sl: gruzijščina

en: German
sl: nemščina

en: Gestures
sl: Gibi

[ctx: GetACP]
en: CP1252
sl: CP1250

en: Global
sl: Splošno

en: Global Hotkeys
sl: Splošne hitre tipke

en: Global Hotkeys interface
sl: Vmesnik splošnih hitrih tipk

en: Global gain
sl: Celotna pridobitev

en: GnomeVFS input
sl: GnomeVFS dovod

en: GnuTLS server
sl: Strežnik GnuTLS

en: GnuTLS transport layer security
sl: GnuTLS varnost prenosa

en: Go back in browsing history
sl: Brskanje nazaj po zgodovini

en: Go forward in browsing history
sl: Brskanje naprej po zgodovini

en: Go to Time
sl: Skok na čas

en: Go to the DVD menu
sl: Pojdi na DVD meni

en: Go to time
sl: Skok na čas

en: Google Video Playlist importer
sl: Uvoz Google Video seznama predvajanja

en: Goom animation speed
sl: Goom hitrost animacije

en: Goom display height
sl: Višina Goom prikaza

en: Goom display width
sl: Širina Goom prikaza

en: Goom effect
sl: Učinek Goom

en: Gothic
sl: Gotska

en: Gradient
sl: Preliv

en: Gradient image type
sl: Vrsta prelivanja slike

en: Gradient image type (0 or 1). 0 will turn the image to white while 1 will keep colors.
sl: Vrsta prelivanja slike (0 ali 1). Vrednost 0 pobeli sliko, vrednost 1 pa obdrži barve.

en: Gradient video filter
sl: Filter prehoda slike

en: Grain video filter
sl: Grain filter slike

en: Graphic Equalizer
sl: Grafično uravnavanje zvoka

en: Gray
sl: Siva

en: Grayscale video output
sl: Prikaz slike v sivinah

en: Greek (ISO 8859-7)
sl: grško (ISO-8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
sl: grško (windows-1253)

en: Greek, Modern ()
sl: grščina, moderna

en: Green
sl: Zelena

en: Green component of the pause color
sl: Zelena komponenta za barvo premora

en: Green component of the shutdown color
sl: Zelena komponenta za barvo zaustavitve

en: Green value of a pure white on your LED stripes.
sl: Vrednost zelene na čisti beli LED trakov.

en: Group
sl: Skupina

en: Group name
sl: Ime skupine

en: Group packets
sl: Skupinski paketi

en: Growl Notification Plugin
sl: Growl vstavek obveščanja

en: Growl UDP Notification Plugin
sl: Growl UDP vstavek obveščanja

en: Growl UDP port on the Growl server.
sl: Growl UDP vrata na strežniku.

en: Growl password on the Growl server.
sl: Geslo za dostop do Growl strežnika.

en: Guarani
sl: gvaranščina

en: Guard interval [Undefined,1/4,1/8,1/16,1/32]
sl: Guard razmik [nedoločeno,1/4,1/8,1/16,1/32]

en: Gujarati
sl: gudžaratščina

en: H.264 level
sl: Raven H.264

en: H.264 profile
sl: Profil H.264

en: H.264 video packetizer
sl: H.264 paketnik slike

en: H.264/MPEG4 AVC encoder (x264)
sl: H.264/MPEG4 AVC kodirnik (x264)

en: H263 is a video codec optimized for videoconference (low rates, useable with MPEG TS)
sl: H263 je kodek slike prirejen za video konference (nizka hitrost, uporaben z MPEG TS)

en: H264 is a new video codec (useable with MPEG TS and MP4)
sl: H264 je nov kodek slike (uporaben z MPEG TS in MP4)

en: H264 video demuxer
sl: H264 odvijalnik slike

en: HAL AudioUnit output
sl: HAL AudioUnit prikaz

en: HD1000 video output
sl: HD1000 prikaz zapisov slike

en: HTML Playlist
sl: HTML seznam predvajanja

en: HTML playlist (*.html)
sl: HTML seznam predvajanja (*.html)

en: HTML playlist export
sl: Izvoz HTML seznama predvajanja

en: HTTP Host address
sl: Naslov HTTP gostitelja

en: HTTP Proxy
sl: HTTP namestniški strežnik

en: HTTP announce
sl: Objava HTTP

en: HTTP authentication
sl: HTTP overitev

en: HTTP input
sl: HTTP dovod

en: HTTP interace Certificates Revocation List file.
sl: Preklicni seznam x509 PEM za vmesnik HTTP

en: HTTP interface Certificates Revocation List file
sl: Preklicni seznam x509 PEM za vmesnik HTTP

en: HTTP interface x509 PEM certificate file (enables SSL)
sl: Potrdilo x509 PEM za vmesnik HTTP (omogoča SSL)

en: HTTP interface x509 PEM certificate file (enables SSL).
sl: Potrdilo x509 PEM za vmesnik HTTP (omogoča SSL)

en: HTTP interface x509 PEM private key file
sl: Osebni ključ x509 PEM za vmesnik HTTP

en: HTTP interface x509 PEM private key file.
sl: Osebni ključ x509 PEM za vmesnik HTTP

en: HTTP interface x509 PEM trusted root CA certificates file
sl: Zaupljivo CA potrdilo x509 PEM za vmesnik HTTP

en: HTTP interface x509 PEM trusted root CA certificates file.
sl: Zaupljivo CA potrdilo x509 PEM za vmesnik HTTP

en: HTTP password
sl: Geslo HTTP gostitelja

en: HTTP proxy
sl: HTTP namestniški strežnik

en: HTTP proxy password
sl: Geslo posredniškega strežnika HTTP

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
sl: Določitev HTTP namestniškega strežnika v obliki http://[uporabnik]@]mojproxy.mojadomena:moja vrata/ . V primeru, da je vrednost prazna bo uporabljena sistemska nastavitev.

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user[:pass]@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
sl: Določitev HTTP namestniškega strežnika v obliki http://[uporabnik[:geslo]@]mojproxy.mojadomena:moja vrata/ . Če je vrednost prazna bo uporabljena sistemska nastavitev.

en: HTTP remote control interface
sl: Vmesnik HTTP za oddaljeni nadzor

en: HTTP server
sl: Strežnik HTTP

en: HTTP stream output
sl: Odvod HTTP zapisov

en: HTTP tunnel port
sl: Tunelska HTTP vrata

en: HTTP user agent
sl: Uporabniški agent HTTP

en: HTTP user name
sl: Uporabniško ime HTTP gostitelja

en: Haar cascade filename
sl: Ime datoteke Haar kaskade

en: Half Size
sl: Polovična velikost

en: Handlers
sl: Upravljalniki

en: Handling mode for stereo streams
sl: Upravljalni način stereo pretokov

en: Headphone effect
sl: Učinek slušalk

en: Headphone surround effect
sl: Učinek slušalk

en: Headphone virtual spatialization effect
sl: Navidezni prostorski učinek preko slušalk

en: Headphone virtualization
sl: Učinek navideznosti slušalk

en: Headphones
sl: Slušalke

en: Hebrew
sl: hebrejščina

en: Hebrew (ISO 8859-8)
sl: hebrejsko (ISO-8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
sl: hebrejsko (windows-1255)

en: Height
sl: Višina

en: Height in pixels of the border between miniatures.
sl: Višina robov med miniaturami, v točkah.

en: Height of motion compensation blocks
sl: Višina blokov poravnave gibanja

en: Height of the snapshot image.
sl: Privzeta višina zajete slike.

en: Height of the stream to capture (-1 for autodetect).
sl: Višina pretoka za zajem (-1 za samodejno zaznavo).

en: Height of the stream to capture (-1 for autodetection).
sl: Višina zajetega zapisa (-1 za samodejno zaznavanje).

en: Help
sl: Pomoč

en: Helps to get the video output and the light effects in sync. Values around 20ms should do the trick.
sl: Pomaga pri pridobivanju posnetka iz učinkov svetlobe; usklajevalne vrednosti okoli 20ms so ustrezne.

en: Herero
sl: hererščina

en: Hide Others
sl: Skrij ostalo

en: Hide VLC
sl: Skrij VLC

en: Hide VLC media player in taskbar
sl: Skrij predvajalnik VLC v opravilni vrstici

en: Hide cursor and fullscreen controller after x milliseconds
sl: Skrij kazalnik in nadzornik zaslona po x milisekundah

en: Hide future errors
sl: Skrij nadaljnje napake

en: Hide interface
sl: Skrij vmesnik

en: Hide mouse cursor and fullscreen controller after n milliseconds, default is 3000 ms (3 sec.)
sl: Skrij kazalnik miške in nadzornik zaslona po n milisekundah, privzeta vrednost je 3000 ms (3 sec.)

en: Hierarchy alpha value [Undefined,1,2,4]
sl: Stopenjska alfa vrednost [nedoločeno,1,2,4]

en: High Band Local Osc Freq in kHz (usually 10.6GHz)
sl: Visoko-pasovna oscilacijska frekvenca v kHz; običajno 10.6GHz

en: High LNB voltage
sl: Visoka LNB napetost

en: High freq (Hz)
sl: Visoka frekvenca (Hz)

en: High freq gain (dB)
sl: Visoka frekvenčna pridobitev (dB)

en: High latency
sl: Visoka prikritost

en: High priority
sl: Visoka prednost

en: High quality audio resampling
sl: Visoka kakovost vzorčenja zvoka

en: Higher latency
sl: Višja prikritost

en: Higher value implies more prefiltering
sl: Večja vrednost določa več predfiltriranja

en: Highest
sl: Najvišje

en: Highlight widget below
sl: Označi gradnik na spodnjem robu

en: Highlight widget on the left
sl: Poudari gradnik na levem robu

en: Highlight widget on the right
sl: Poudari gradnik na desnem robu

en: Highlight widget on top
sl: Označi gradnik na zgornjem robu

en: Hindi
sl: hindujščina

en: Hiri Motu
sl: hiri motu

en: Hong-Kong Supplementary (HKSCS)
sl: kongkonško (HKSCS)

en: Hop limit (TTL)
sl: Omejitev poskoka (TTL)

en: Horizontal
sl: Vodoravno

en: Horizontal centering
sl: Vodoravna postavitev na sredino

en: Horizontal flip
sl: Vodoravno zrcaljenje

en: Host
sl: Gostitelj

en: Host address
sl: Naslov gostitelja

en: Hostname or IP address of target device
sl: Ime gostitelja ali naslov IP ciljne naprave

en: Hot keys
sl: Tipkovne bližnjice

en: Hotkey
sl: Hitre tipke

en: Hotkey for
sl: Hitra tipka za

en: Hotkeys
sl: Hitre tipke

en: Hotkeys management interface
sl: Vmesnik urejanja hitrih tipk

en: Hotkeys not saved
sl: Hitre tipke niso shranjene

en: Hotkeys settings
sl: Nastavitve hitrih tipk

en: Hough
sl: Zastavljanje

en: Hours / Minutes / Seconds:
sl: Ure / Minute / Sekunde:

en: How AQ distributes bits
sl: AQ prerazporeditev bitov

en: How long the notification will be displayed
sl: Čas ohranjanja prikaza obvestil.

en: How long to wait for any packet before a source is expired.
sl: Koliko časa naj program čaka na pakete preden vir preteče.

en: How long to wait for late RTP packets (and delay the performance).
sl: Koliko časa naj program čaka za zamujene RTP pakete (in zamakne predvajanje).

en: How many distinct active RTP sources are allowed at a time.
sl: Koliko ločenih dejavnih RTP sočasnih virov je dovoljenih.

en: How much a color has to be changed for an immediate color change.
sl: Koliko se mora barva spremeniti preden se dokončno zamenja.

en: How pronounced to make the chosen font effect (effect dependent).
sl: Uporaba za izdelavo izbranega učinka pisave (določa učinek).

en: Hue
sl: Odtenek

en: Hue of the video input (if supported by the v4l2 driver).
sl: Odtenek dovoda slike posnetka (če je podprt z v4l2 gonilnikom).

en: Hue of the video input.
sl: Odtenek posnetka.

en: Hue windowing
sl: Odtenek okna

en: Hungarian
sl: madžarščina

en: Hurry up
sl: Pohiti

en: I agree to be possibly contacted about this bugreport.
sl: Strinjam se, da lahko v primeru, da potrebujete več podrobnosti o napaki, stopite v stik z menoj preko elektronskega naslova.

en: I quantization factor
sl: Delitveni posrednik I

en: I&mport
sl: &Uvozi

en: I420 - first plane is greyscale
sl: I420 - v sivih odtenkih

en: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
sl: Pretvarjanje I420,IYUV,YV12 v RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32

en: ID Offset
sl: Odmik ID

en: ID of the video output X window
sl: ID okna odvoda posnetka

en: ID3v1/2 and APEv1/2 tags parser
sl: Razčlenjevalnik ID3v1/2 in APEv1/2 podatkov

en: IO Method
sl: IO način

en: IO Method (READ, MMAP, USERPTR).
sl: IO način (READ, MMAP, USERPTR).

en: IP Address
sl: Naslov IP

en: IPv4 multicast output interface address
sl: Naslov IPv4 vmesnika odvoda skupinskega pošiljanja

en: IPv4 will be used by default for all connections.
sl: IPv4 bo privzeto uporabljen za vse povezave.

en: IPv6 SAP scope
sl: IPv6 SAP območje

en: IPv6 will be used by default for all connections.
sl: IPv6 bo privzeto uporabljen za vse povezave.

en: IVTV MPEG Encoding cards input
sl: IVTV MPEG kodirani dovod

en: IceCAST output
sl: IceCAST odvod

en: Icelandic
sl: islandščina

en: If VCD is authored with playback control, use it. Otherwise we play by tracks.
sl: Uporabite v primeru, da VCD vključuje nadzor predvajanja. V nasprotnem primeru se predvaja po sledeh.

en: If automatic connection is enabled, only JACK clients whose names match this regular expression will be considered for connection.
sl: V primeru, da je na voljo samodejno povezovanje, bodo uporabljene le povezave, katerih imena sledijo določilu logične povezave.

en: If bitrate=0, use this value for constant quality
sl: Bitna hitrosti =0 določa stalno kakovost posnetka

en: If enabled, VLC will connect to a remote destination instead of waiting for an incoming connection.
sl: Možnost omogoča, da se program poveže z oddaljenim mestom namesto da čaka na prihajajočo povezavo.

en: If enabled, and shaping is specified, the TS muxer will place the boundaries at the end of I pictures. In that case, the shaping duration given by the user is a worse case used when no reference frame is available. This enhances the efficiency of the shaping algorithm, since I frames are usually the biggest frames in the stream.
sl: Izbrana možnost omogoča preoblikovanje in določanje meje na koncu I sličic. V tem primeru trajanje preoblikovanja določi uporabnik in ni priporočljivo, če ni na voljo nobenih referenčnih sličic. Na ta način povečamo učinkovitost algoritma preoblikovanja, saj so I sličice največje sličice v pretoku.

en: If enabled, switching between the placeholder and the normal stream will only occur on I frames. This will remove artifacts on stream switching at the expense of a slightly longer delay, depending on the frequence of I frames in the streams.
sl: Izbrana možnost omogoča preklop med maneščanjem in običajnim pretokom le pri I-sličicah. S tem se odstranijo podatki med preklopom pretoka na račun malce daljšega zamika, ki je odvisen od frekvence I-sličic pretoka.

en: If enabled, this option will automatically connect sound output to the first writable JACK clients found.
sl: Z nastavitvijo se določi samodejno povezovanje odvoda zvoka s prvim najdenim primerno nastavljenim uporabnikom.

en: If enabled, video will be padded to fit in canvas after scaling. Otherwise, video will be cropped to fix in canvas after scaling.
sl: Izbrana možnost omogoča, da bo slika oblazinjena in prilagojena velikosti platna po prilagajanju. V nasprotnem primeru bo slika obrezana in tako prilagojena velikosti platna.

en: If nonzero, this gives additional debug information.
sl: Če je vrednost več kot nič, bodo izpisani dodatni podatki razhroščevanja.

en: If set to true, the bridge will discard all input elementary streams except if it doesn't receive data from another bridge-in. This can be used to configure a place holder stream when the real source breaks. Source and placeholder streams should have the same format.
sl: Izbrana možnost omogoča, da se med premoščanjem prezrejo vse vhodni pretoki, razen tistih, ki že prejemajo podatke preko premoščanja. Možnost je lahko uporabljena pri nameščanju pretoka, kadar pravi vir ni dejaven. Izvorni in namestni pretok morata biti v enakem zapisu.

en: If set, the length of the seek bar is the track rather than the length of an entry.
sl: Možnost omogoča, da iskanje preskakuje med zvočnimi sledmi, namesto na določene časovne enote.

en: If the average power over the last N buffers is higher than this value, the volume will be normalized. This value is a positive floating point number. A value between 0.5 and 10 seems sensible.
sl: Če je povprečna moč nad zadnjimi N medpomnilniki večja kot določena vrednost, bo glasnost izenačena. Vrednost je pozitivno število s plavajočo vejico. Vrednost med 0,5 in10 je videti smiselna.

en: If the file already exists, it will not be overwritten.
sl: Če datoteka že obstaja, ne bo prepisana.

en: If the file exists and this option is selected, the existing file will not be overwritten.
sl: V primeru, da datoteka obstaja in je možnost izbrana, obstoječa datoteka ne bo izbrisana.

en: If this option is enabled, the flow on the SAP multicast address will be controlled. This is needed if you want to make announcements on the MBone.
sl: Možnost omogoča nadzor objavljanja naslova SAP skupinskega pošiljanja. Nastavitev je obvezna v primeru, da želite objavljati preko MBone sistema.

en: If this option is set, B-Frames will be used. Use this option to set the number of B-Frames.
sl: Možnost dovoljuje uporabo B-sličic. Nastavitev določa njihovo število.

en: If this property is blank, different values
    for DVD, VCD, and CDDA are set.
    You can define a unique one or configure them 
    individually in the advanced preferences.
sl: V primeru, da je lastnost neizpolnjena, potem so na voljo
    vrednosti za DVD, VCD, in CDDA.
    Določiti je mogoče enoznačno vrednost ali pa jo določiti
    v naprednih nastavitvah.

en: If you want to open a multicast stream, enter the respective IP address given by the stream provider. In unicast mode, VLC will use your machine's IP automatically.
    
    To open a stream using a different protocol, just press Cancel to close this sheet.
sl: V primeru, da želite odpreti pretok skupinskega pošiljanja, vnesite naslov IP ponudnika pretoka. V načinu pošiljanja posamezniku bo predvajalnik samodejno uporabil naslov IP računalnika.
    
    Za dostop do možnosti odpiranja drugih protokolov pretoka, prekinite trenutno dejanje.

en: If your HTTP proxy requires a password, set it here.
sl: V primeru, da HTTP namestniški strežnik zahteva geslo, ga vpišite tukaj.

en: If your clipboard contains a valid URL
    or the path to a file on your computer,
    it will be automatically selected.
sl: V primeru, da je v odložišču veljaven naslov URL
    ali pa pot do datoteke na računalniku,
    bo ta vrednost samodejno izbrana.

en: If your framebuffer supports hardware acceleration or does double buffering in hardware then you must disable this option. It then does double buffering in software.
sl: Če slikovni medpomnilnik podpira strojno pospeševanje ali pa dvojno predpomnjenje, potem morate onemogočiti to možnost. Po tem izvaja dvojno programsko predpomnjenje.

en: If your processor supports the 3D Now! instructions set, VLC can take advantage of them.
sl: Če procesor računalnika podpira 3D Now! enoto, jo lahko predvajalnik VLC izkoristi.

en: If your processor supports the AltiVec instructions set, VLC can take advantage of them.
sl: Če procesor podpira AltiVec določila, jih bo predvajalnik VLC izkoristil.

en: If your processor supports the MMX EXT instructions set, VLC can take advantage of them.
sl: Če procesor računalnika podpira MMX EXT enoto, jo lahko predvajalnik VLC izkoristi.

en: If your processor supports the MMX instructions set, VLC can take advantage of them.
sl: Če procesor računalnika podpira MMX enoto, jo lahko predvajalnik VLC izkoristi.

en: If your processor supports the SSE instructions set, VLC can take advantage of them.
sl: Če procesor računalnika podpira SSE enoto, jo lahko predvajalnik VLC izkoristi.

en: If your processor supports the SSE2 instructions set, VLC can take advantage of them.
sl: Če procesor računalnika podpira SSE2 enoto, jo lahko predvajalnik VLC izkoristi.

en: Ignore
sl: Prezri

en: Ignore subtitle flag
sl: Prezri zastavico podnapisov

en: Ignore the subtitle flag, try this if your subtitles don't appear.
sl: Prezri zastavico podnapisov. Možnost uporabite, če se podnapisi ne pojavijo na zaslonu.

en: Illuminate the room with this color on pause
sl: Osvetli prostor s to barvo ob premoru

en: Illuminate the room with this color on shutdown
sl: Osvetli prostor s to barvo ob zaustavitvi

en: Image adjust
sl: Prilagajanje slike

en: Image brightness (0-2)
sl: Svetlost slike (0-2)

en: Image chroma
sl: Barve slike

en: Image clone
sl: Podvajanje slike

en: Image colors inversion
sl: Obračanje barv slike

en: Image contrast (0-2)
sl: Kontrast slike (0-2)

en: Image cropping
sl: Obrezovanje slike

en: Image file
sl: Slikovna datoteka

en: Image format
sl: Zapis slike

en: Image format which will be used to store the video snapshots
sl: Zapis zajetega posnetka bo uporabljen med shranjevanjem slik.

en: Image gamma (0-10)
sl: Barva slike (0-10)

en: Image height
sl: Višina slike

en: Image hue (0-360)
sl: Odtenek slike (0-360)

en: Image mask
sl: Maska slike

en: Image mask. Pixels with an alpha value greater than 50% will be erased.
sl: Masla slike. Točke z alfa vrednostmi večje od 50% bodo izbrisane.

en: Image modification
sl: Spreminjanje slike

en: Image properties filter
sl: Filter lastnosti slike

en: Image saturation (0-3)
sl: Nasičenost slike (0-3)

en: Image to be blended onto
sl: Slika na kateri se izvaja prelivanje

en: Image wall
sl: Stena slike

en: Image width
sl: Širina slike

en: Imitates the effect of surround sound when using headphones.
sl: Posnemanje učinka prostorskega zvoka pri uporabi slušalk

en: In Volts [0, 13=vertical, 18=horizontal].
sl: V voltih [0, 13=navpično, 18=vodoravno].

en: In a multiple monitor configuration, you can specify the Windows device name of the display that you want the video window to open on. For example, "\\.\DISPLAY1" or "\\.\DISPLAY2".
sl: Pri podpori več zaslonov, lahko določite ime naprave oken zaslona, na katerem želite prikazovati predvajanje. Primer, "\\.\DISPLAY1" ali "\\.\DISPLAY2".

en: In fullscreen mode, keep screen where there is no video displayed black
sl: V celozaslonskem načinu ohrani zaslon, kjer ni slike, črn.

en: In kHz for DVB-C/S/T
sl: V kHz za DVB-C/S/T

en: In kHz for DVB-S or Hz for DVB-C/T
sl: V kHz za DVB-S ali Hz za DVB-C/T

en: In this interval an update from VNC is requested, default every 300 ms.
sl: V določenem zamiku program zahteva posodobitev zahteve preko VNC, privzeta vrednost je 300 ms.

en: In this page, a few additional streaming parameters can be set.
sl: Na tej strani lahko nastavite dodatne parametre pretakanja.

en: In this page, a few additional transcoding parameters can be set.
sl: Na tej strani lahko nastavite dodatne parametre prekodiranja.

en: In this section you can force the behavior of the subtitle demuxer, for example by setting the subtitles type or file name.
sl: Nastavitve odvijalnika podnapisov določajo vedenje, vrsta besedila in privzete besedilne datoteke.

en: Include subtitles
sl: Vstavi podnapise

en: Increase Volume
sl: Povečaj glasnost

en: Increase scale factor
sl: Povečaj vrednost povečave

en: Increase scale factor.
sl: Povečaj vrednost povečave.

en: Increase the priority of the process
sl: Povečaj prednost procesa

en: Increasing the priority of the process will very likely improve your playing experience as it allows VLC not to be disturbed by other applications that could otherwise take too much processor time. However be advised that in certain circumstances (bugs) VLC could take all the processor time and render the whole system unresponsive which might require a reboot of your machine.
sl: Povečanje prednosti procesa bo najverjetneje izboljšalo predvajanje, saj dovoli predvajalniku nemoteno delovanje ob delovanju drugih programov, ki prav tako prevzemajo procesorski čas. Bodite pozorni, da lahko v posebnih primerih (napake) VLC prevzame ves procesorski čas in s tem neodzivnost sistema.

en: Increasing this value will result in color more depending on the border of the frame.
sl: Povečanje vrednosti določa odvisnost barve od robu slike.

en: Index
sl: Kazalo

en: Indicates whether VLC will prefer native plugins installed on system over VLC owns plugins whenever a choice is available.
sl: Določa nastavitev ali predvajalnik VLC prednostno uporablja vstavke sistema ali vstavke predvajalnika.

en: Individual image display time of 0 - 60000 ms.
sl: Čas prikazovanja slike med 0 in 60000 milisekund.

en: Indonesian
sl: indonezijščina

en: Industrial
sl: Industrijska

en: Influence (bias) B-frames usage
sl: Vpliv uporabe B sličic

en: Information
sl: Podrobnosti

en: Information about what your media or stream is made of.
    Muxer, Audio and Video Codecs, Subtitles are shown.
sl: Podrobnosti o zgradbi medija ali pretoka.
    Prikazani podatki o zvijalniku, kodeku zvoka in slike, podnapisih.

en: Information...
sl: Podrobnosti ...

en: Infrared
sl: Infrardeče

en: Infrared remote control interface
sl: Infrardeči vmesnik za oddaljeni nadzor

en: Inhibit the power management daemon during playback
sl: Onemogoči upravljalnik napajanja med predvajanjem.

en: Inhibits the power management daemon during any playback, to avoid the computer being suspended because of inactivity.
sl: Onemogoči delovanje upravljalnika napajanja med predvajanjem in s tem prepreči zaustavitev zaradi nedejavnosti.

en: Initial VBV buffer occupancy
sl: Zagonska zasedenost medpomnilnika VBV

en: Initial command to execute.
sl: Zagonski ukaz za izvedbo.

en: Initializing
sl: Začenjanje

en: Input
sl: Datoteka

en: Input & Codec settings
sl: Nastavitve dovoda & kodekov

en: Input & Codecs
sl: Dovodi in kodeki

en: Input & Codecs Settings
sl: Nastavitve dovoda & kodekov

en: Input && Codecs
sl: Dovod && Kodeki

en: Input / Codecs
sl: Dovod / Kodek

en: Input FIFO
sl: Dovod FIFO

en: Input Settings not saved
sl: Nastavitve dovoda niso shranjene

en: Input bitrate
sl: Dovodna bitna hitrost

en: Input caching:
sl: Predpomnjenje dovoda:

en: Input has changed
sl: Dovod je spremenjen

en: Input has changed, unable to save bookmark. Suspending playback with "Pause" while editing bookmarks to ensure to keep the same input.
sl: Vnos je spremenjen, zato ni mogoče shraniti zaznamkov. Začasno zaustavite predvajanje s "Premor" med urejanjem zaznamkov, da se ohrani vnos.

en: Input list
sl: Seznam dovodov

en: Input of the card to use (see debug).
sl: Dovod kartice za uporabo (razhroščevanje)

en: Input repetitions
sl: Ponavljanje dovajanja

en: Input slave (experimental)
sl: Odvisni dovod (eksperimentalno)

en: Input stream
sl: Dovodni zapis

en: Input syntax is deprecated
sl: Skladnja vnosa je zavrnjena

en: Input:
sl: Dovod:

en: Install Windows Service
sl: Naloži storitve Oken.

en: Install the Service and exit.
sl: Naloži storitve Oken in zaključi.

en: Instances
sl: Sočasni zagoni

en: Instead of writing a raw file, you can add a WAV header to the file.
sl: Namesto pisanja surove datoteke lahko dodate datoteki WAV glavo.

en: Instrumental
sl: Instrumentalna

en: Instrumental pop
sl: Instrumentalni pop

en: Instrumental rock
sl: Instrumentalni rock

en: Integer from -1 (no model) to 4.
sl: Število med -1 (brez osnove) in 4.

en: Integer identifier for this elementary stream. This will be used to "find" this stream later.
sl: Številčno določilo elementarnega pretoka. Nastavitev bo uporabna za "iskanje" pretoka kasneje.

en: Integer pixel motion estimation method
sl: Metoda predvidevanja gibanja točk

en: Inter luma quantization deadzone
sl: Mrtvo območje inter luma deljenja

en: Inter picture DWT filter
sl: Filtri Inter picture DWT

en: Interactive Zoom
sl: Interaktivno približanje

en: Interface
sl: Vmesnik

en: Interface Settings
sl: Nastavitve vmesnika

en: Interface Settings not saved
sl: Nastavitve vmesnika niso shranjene

en: Interface interaction
sl: Vzajemno delovanje vmesnikov

en: Interface module
sl: Enote vmesnika

en: Interlaced encoding
sl: Prepleteno kodiranje

en: Interlaced mode
sl: Način prepletanja

en: Interlaced motion estimation
sl: Predvidevanje prepletenega gibanja

en: Interlingua
sl: interlingva

en: Internal stream record
sl: Notrajne snemanje pretoka

en: Interval between keyframes (-1 for autodetect).
sl: Zamik med ključnimi sličicami (-1 za samodejno zaznavo)

en: Intra luma quantization deadzone
sl: Mrtvo območje intra luma deljenja

en: Intra picture DWT filter
sl: Filtri Intra picture DWT

en: Introduces a delay in the display of the stream.
sl: Vnese zamik pri prikazovanju pretoka.

en: Inuktitut
sl: inuktituščina

en: Inupiaq
sl: inupajščina

en: Invalid combination
sl: Neveljaven izbor

en: Invalid polarization
sl: Neveljavna polarizacija

en: Invalid selection
sl: Neveljaven izbor

en: Invalid signature
sl: Neveljaven podpis

en: Inversion mode
sl: Način obračanja

en: Inversion mode [0=off, 1=on, 2=auto]
sl: Način obračanja [0=izklopljen, 1=priklopljen, 2=samodejno]

en: Invert colors
sl: Obrni barve

en: Invert video filter
sl: Filter obračanja slike

en: Inverts the colors of the image
sl: Obrne barvno skalo slike. Fotografski negativ.

en: Irish
sl: irščina

en: It is possible to apply effects to the rendered text to improve its readability.
sl: Mogoče je uporabiti učinke pri izrisovanju pisave za izboljšanje berljivosti.

en: It is possible to cache the resumed TLS sessions. This is the expiration time of the sessions stored in this cache, in seconds.
sl: Mogoče je predpomnjenje obnovljene TSL seje. Nastavitev določa pretečeni čas seje v predpomnilniku (v sekundah)

en: It is possible to disable the input clock synchronisation for real-time sources. Use this if you experience jerky playback of network streams.
sl: Možnost dovoljuje onemogočanje usklajevanja časa za omrežne vire. Nastavitev je uporabna pri spletnih prenosih, kjer je predvajanje občutno moteno.

en: It seems your FFMPEG (libavcodec) installation lacks the following encoder:
    %s.
    If you don't know how to fix this, ask for support from your distribution.
    
    This is not an error inside VLC media player.
    Do not contact the VideoLAN project about this issue.
sl: Videti je, da je FFMPEG (libavcodec) namestitev brez kodirnika:
    %s.
    V primeru, da ni takoj jasno, kako napako odpraviti, poiščite pomoč.
    
    To ni napaka predvajalnika VLC.
    Zaradi napake se obrnite na distributerja vašega operacijskega sistema.

en: It was not possible to download a cryptographic signature for the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
sl: Ni mogoče prejeti šifrirnega podpisa prejete datoteke "%s", zato je predvajalnik VLC datoteko izbrisal.

en: It was not possible to securely verify the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
sl: Ni mogoče varno preveriti prejete datoteke "%s", zato je bila izbrisana.

en: Italian
sl: italijanščina

en: JACK Input
sl: JACK vnos

en: JACK audio input
sl: JACK zvočni vnos

en: JACK audio output
sl: JACK odvod zvoka

en: Japanese
sl: japonščina

en: Japanese (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)
sl: japonsko (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)

en: Japanese (Shift JIS)
sl: japonsko (Shift-JIS)

en: Japanese Unix (EUC-JP)
sl: japonsko unix (EUC-JP)

en: Javanese
sl: javanščina

en: Joint bidirectional motion refinement.
sl: Skupno oboje smerno čiščenje gibanja.

en: Joint stereo
sl: Združeni stereo

en: Jointly optimize both MVs in B-frames
sl: Skupna prilagoditev MV in B sličic

en: Jump Bac&kward
sl: Skok na&zaj

en: Jump To Time
sl: Skoči na čas

en: Jump sizes
sl: Velikost skokov

en: Jump to Specific &Time
sl: Skoči na določen &čas

en: Jump to time
sl: Skoči na čas

en: Kalaallisut (Greenlandic)
sl: kalalisujščina, grenlandija

en: Kannada
sl: kanareščina

en: Kasenna MediaBase parser
sl: Kasenna MediaBase razčlenjevalnik

en: Kasenna RTSP dialect
sl: Kasenna RTSP narečje

en: Kashmiri
sl: kašmirščina

en: Kate is a codec for text and image based overlays.
    The Tiger rendering library is needed to render complex Kate streams, but VLC can still render static text and image based subtitles if it is not available.
    Note that changing settings below will not take effect until a new stream is played. This will hopefully be fixed soon.
sl: Kate je kodek za besedilno in slikovno prekrivanje.
    Knjižnica za izrisovanje Tiger mora biti naložena za izrisovanje Kate pretokov, predvajalnik VLC pa lahko izrisuje stoječe besedilo in slike podnapisov tudi, če knjižnica ni na voljo.
    S spreminjanjem nastavitev ne pride v veljavo, dokler se pretok ne predvaja. Napaka bo najverjetneje odpravljena v naslednji različici.

en: Kate overlay decoder
sl: Kate kodirnik jprekrivanja

en: Kate streams allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.Note that this has no effect is rendering via Tiger is enabled.
sl: Kate pretok omogoča oblikovanje besedila. Predvajalnik VLC delno vključuje možnost, vendar lahko oblikovanje tudi izpustite. Možnost je neuporabna, kadar je omogočeno izrisovanje preko enote Tiger.

en: Kate streams can be rendered using the Tiger library. Disabling this will only render static text and bitmap based streams.
sl: Pretoki Kate se izrisujejo s pomočjo Tiger knjižnice. V primeru, da Tiger knjižnica ni dejavna, bo izrisano le stoječe besedilo in slike pretokov.

en: Kate text subtitles packetizer
sl: Kate paketnik podnapisov

en: Keep Recent Items
sl: Ohrani nedavne predmete

en: Keep aspect ratio
sl: Ohrani razmerje velikosti

en: Keep current Equalizer settings
sl: Ohrani trenutne nastavitve uravnavanja zvoka

en: Keep original audio track
sl: Ohrani originalno velikost zvočnega posnetka

en: Keep original size
sl: Ohrani originalno velikost

en: Keep original video track
sl: Ohrani originalno velikost slikovnega posnetka

en: Keep some B-frames as references
sl: Ohranjaj B sličice za sklicevanje

en: Keep stream output open
sl: Ohranjaj odprt odvod pretoka

en: Keep the original aspect ratio when resizing mosaic elements.
sl: Ohrani privzeto razmerje velikosti ob prilagajanju velikosti mozaičnih elementov.

en: Keep the original size of mosaic elements.
sl: Ohrani originalno velikost elementov mozaika

en: Key events
sl: Ključni dogodki

en: Key interval
sl: Ključni zamik

en: Key:
sl: Tipka:

en: Khmer
sl: kmerščina

en: Kikuyu
sl: gikujščina

en: Kinyarwanda
sl: kinjarvanda

en: Kirghiz
sl: kirghizijščina

en: Komi
sl: komiščina

en: Korean
sl: korejščina

en: Korean (EUC-KR/CP949)
sl: korejsko (EUC-KR/CP949)

en: Korean (ISO-2022-KR)
sl: korejsko (ISO-2022-KR)

en: Kuanyama
sl: kvanjama

en: Kurdish
sl: kurdščina

en: LNB voltage
sl: LNB napetost

en: Language
sl: Jezik

en: Lao
sl: laoščina

en: Large
sl: Velika

en: Large Hall
sl: Zvok v veliki dvorani

en: Larger
sl: Večje

en: Last Entry Point
sl: Zadnja vnosna točka

en: Last.fm username not set
sl: Uporabniško ime Last.fm ni določeno

en: Latin
sl: latinščina

en: Latvian
sl: latvijščina

en: Launch EyeTV now
sl: Zaženi ExeTV

en: Launching an update request...
sl: Zagon zahteve za posodobitev ...

en: Leave Fullscreen
sl: Zapusti celozaslonski način

en: Leave fullscreen
sl: Zapusti celozaslonski način

en: Left
sl: Levo

en: Left coordinate of the subscreen top left corner.
sl: Leva koordinata zgornjega levega kota platna zaslona.

en: Left front
sl: Levo spredaj

en: Left rear
sl: Levo zadaj

en: Length in milliseconds to output each stride
sl: Dolžina v milisekundah za odvod posameznega koraka

en: Length in milliseconds to search for best overlap position
sl: Dolžina v milisekundah pri iskanju najboljšega mesta prekrivanja.

en: Let the video scale to fit a given window or fullscreen.
sl: Prilagodi velikost slike dani velikosti okna ali celozaslonskega načina.

en: Letzeburgesch
sl: luksemburščina

en: LibNotify Notification Plugin
sl: LibNotify vstavek obveščanja

en: Libtwolame audio encoder
sl: Libtwolame kodirnik zvoka

en: License
sl: Dovoljenje

en: Lime
sl: Rumeno-zelena

en: Linear
sl: Linearno

en: Linear PCM audio decoder
sl: Linearni PCM dekodirnik zvoka

en: Linear PCM audio packetizer
sl: Linearni PCM zvočni paketnik

en: Lingala
sl: lingala

en: Linguistic markup
sl: Jezikovna oblika

en: List ID
sl: ID seznama

en: List of codecs that VLC will use in priority. For instance, 'dummy,a52' will try the dummy and a52 codecs before trying the other ones. Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
sl: Prednostni seznam dekoderjev, ki jih bo predvajalnik VLC uporabil. Primer: 'dummy,a52' nastavitev bo določila uporabo dummy in a52 kodeka pred uporabo ostalih. Spreminjanje nastavitev ni priporočljivo.

en: List of handler extensions and executable paths (for instance: php=/usr/bin/php,pl=/usr/bin/perl).
sl: Seznam upravljalnih končnic in izvajalnih poti (primer: php=/usr/bin/php, pl=/usr/bin/perl).

en: List of sizes separated by colons (720x576:480x576).
sl: Seznam velikosti ločen z dvopičji (primer: 720x576:480x576).

en: List of words separated by | to filter
sl: Seznam besed ločenih z | v filtru

en: Listen to IPv4 announcements on the standard addresses.
sl: Spremljanje IPv6 objav preko standardnega naslova.

en: Listen to IPv6 announcements on the standard addresses.
sl: Spremljanje IPv6 objav preko standardnega naslova.

en: Listeners
sl: Poslušalci

en: Lithuanian
sl: litvanščina

en: Live
sl: Zvok žive glasbe

en: Load
sl: Naloži

en: Load subtitles file:
sl: Naloži datoteko s podnapisi:

en: Load this subtitle file. To be used when autodetect cannot detect your subtitle file.
sl: Nalaganje podnapisov. Datoteka, ki jo bo program izbral, če ni mogoče samodejno zaznati poti.

en: Local playback
sl: Krajevno predvajanje

en: Location
sl: Mesto

en: Location of a file holding a SVG template for automatic string conversion
sl: Mesto datoteke s SVG predlogo za samodejno pretvarjanje niti.

en: Location:
sl: Mesto:

en: Lock Aspect Ratio
sl: Ohrani razmerje velikosti

en: Lock function
sl: Možnost zaklepanja

en: Log all VLC messages to a text file.
sl: Zabeleži vsa sporočila predvajalnika VLC v datoteko.

en: Log all VLC messages to syslog (UNIX systems).
sl: Zabeleži vsa sporočila predvajalnika VLC v syslog (UNIX sistemi).

en: Log filename
sl: Ime dnevniške datoteke

en: Log format
sl: Zapis dnevnika

en: Log to file
sl: Zabeleži v datoteko

en: Log to syslog
sl: Zabeleži v syslog

en: Logging
sl: Beleženje

en: Login:pass
sl: Prijava:geslo

en: Logo animation # of loops
sl: Animiraj logotipa s # kroženji

en: Logo erase
sl: Izbris logotipa

en: Logo filenames
sl: Logo imena datotek

en: Logo individual image time in ms
sl: Čas prikazovanja logotipa v milisekundah

en: Logo overlay
sl: Prekrivanje logotipa

en: Logo position
sl: Lega logotipa

en: Logo sub filter
sl: Filter logotipa

en: Logo video filter
sl: Filter slike logotipa

en: Long backwards jump
sl: Dolg skok nazaj

en: Long forward jump
sl: Dolg skok naprej

en: Long jump length
sl: Dolžina dolgega skoka

en: Long jump length, in seconds.
sl: Dolžina dolgega skoka v sekundah.

en: Look for a subtitle file in those paths too, if your subtitle file was not found in the current directory.
sl: Določanje dodatnih poti do map s podnapisi, če ti niso v trenutni mapi.

en: Loop
sl: Ponavljanje

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters alpha:beta
sl: Filter kroženja AlphaC0 in Beta parametrov alpha:beta

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters. Range -6 to 6 for both alpha and beta parameters. -6 means light filter, 6 means strong.
sl: Filter kroženja AlphaC0 in Beta parametrov alpha:beta. Območje med -6 in 6 za alpha in beta parametre. Vrednost -6 predstavlja mehko filtriranje, vrednost 6 pa ostro.

en: Loop from point A to point B continuously
    Click to set point A
sl: Neprestano ponavljanje posnetka od točke A do točke B.
    Kliknite za izbor točke B.

en: Loop from point A to point B continuously.
sl: Neprestano ponavljanje posnetka od točke A do točke B.

en: Lossless coding ignores bitrate and quality settings, allowing for perfect reproduction of the original
sl: Kodiranje brez izgub prezre bitno hitrost in nastavitve kakovosti. S tem se omogoči popolno kopiranje originalnega posnetka.

en: Lost buffers
sl: Izgubljeni medpomnilniki

en: Lost frames
sl: Izgubljene sličice

en: Loudness
sl: Glasnost

en: Loudness of the audio input (if supported by the v4l2 driver).
sl: Glasnost dovoda zvoka (če je podprt z v4l2 gonilnikom).

en: Low Band Local Osc Freq in kHz (usually 9.75GHz)
sl: Nizko-pasovna oscilacijska frekvenca v kHz; običajno 9.75GHz

en: Low Noise Block switch freq in kHz (usually 11.7GHz)
sl: Blok nizke hrupnosti preklopa frekvence v kHz; običajno 11.7GHz

en: Low Priority FEC Rate [Undefined,1/2,2/3,3/4,5/6,7/8]
sl: Nizko prednostna FEC hitrost [nedoločeno,1/2,2/3,3/4,5/6,7/8]

en: Low freq (Hz)
sl: Nizka frekvenca (Hz)

en: Low freq gain (dB)
sl: Nizka frekvenčna pridobitev (dB)

en: Low latency
sl: Nizka prikritost

en: Low resolution decoding
sl: Dekodiranje nizke ločljivosti

en: Lower the interface below all other windows.
sl: Spusti vmesnik pod vsa ostala okna.

en: Lowest
sl: Najnižje

en: Lowest latency
sl: Najnižja prikritost

en: Lua Art
sl: Lua oblikovanje

en: Lua Interface Module
sl: Enota vmesnika Lua

en: Lua Playlist
sl: Lua seznam predvajanja

en: Lua Playlist Parser Interface
sl: Razčlenjevalnik Lua vmesnika seznama predvajanja

en: Lua interface
sl: Vmesnik Lua

en: Lua interface configuration
sl: Nastavitev vmesnika Lua

en: Lua interface configuration string. Format is: '["<interface module name>"] = { <option> = <value>, ...}, ...'.
sl: Niz nastavitve vmesnika Lua. Oblika je: '["<ime enote vmesnika>"] = { <možnost> = <vrednost>, ...}, ...'.

en: Lua interface module to load
sl: Enota vmesnika Lua za nalaganje

en: Luma bicubic / chroma bilinear
sl: Luma dvorobno / barvno dvostrano

en: Luminance elimination
sl: Odstranjevanje osvetljenosti

en: Luminance masking
sl: Maska osvetljenosti

en: Luminance threshold
sl: Prag osvetlitve

en: Lyrics
sl: Besedilo

en: M-JPEG camera demuxer
sl: M-JPEG camera odvijalnik

en: M3U playlist (*.m3u)
sl: M3U seznam predvajanja (*.m3u)

en: M3U playlist export
sl: Izvoz M3U seznama predvajanja

en: M3U playlist import
sl: Uvoz M3U seznama

en: MIME returned by the server (autodetected if not specified).
sl: MIME določen preko strežnika (samodejna zaznava, če ni posebej določen).

en: MJPEG consists of a series of JPEG pictures (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
sl: MJPEG je sestavljen iz serije JPEG slik (uporaben z MPEG TS, MPEG1, ASF in OGG)

en: MLP/TrueHD parser
sl: MLP/TrueHD razčlenjevalnik

en: MMS streams can contain several elementary streams, with different bitrates. You can choose to select all of them.
sl: MMS pretok lahko vsebuje več osnovnih zapisov z različnimi bitnimi hitrostmi. Izbrati je mogoče vse.

en: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
sl: Pretvarjanje MMX I420,IYUV,YV12 v RV15,RV16,RV24,RV32

en: MMX conversions from
sl: MMX pretvarjanje iz

en: MOD demuxer (libmodplug)
sl: MOD odvijalnik (libmodplug)

en: MP3 fixed point audio encoder
sl: MP3 točkovni kodirnik zvoka

en: MP4 stream demuxer
sl: MP4 odvijalnik

en: MP4/MOV muxer
sl: MP4/MOV zvijalnik

en: MPEG 1 Format
sl: MPEG 1 zapis

en: MPEG Audio Layer 3 (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
sl: MPEG 3 (uporaben z MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG in RAW)

en: MPEG I/II video decoder (using libmpeg2)
sl: MPEG I/II dekodirnik slike (uporaba libmpeg2)

en: MPEG Program Stream
sl: Programski MPEG pretok

en: MPEG Transport Stream
sl: Prenosni MPEG pretok

en: MPEG Transport Stream demuxer
sl: MPEG Transport Stream odvijalnik

en: MPEG audio decoder
sl: MPEG dekodirnik zvoka

en: MPEG audio layer I/II/III decoder
sl: MPEG I/II/III dekodirnik zvoka

en: MPEG audio layer I/II/III packetizer
sl: MPEG I/II/III zvočni paketnik

en: MPEG-1 Video codec (usable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG and RAW)
sl: MPEG-1 kodirnik slike (uporaben z MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG in RAW)

en: MPEG-2 Video codec (usable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG and RAW)
sl: MPEG-2 kodirnik slike (uporaben z MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, OGG in RAW)

en: MPEG-4 Video codec (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, MP4, OGG and RAW)
sl: MPEG-4 kodirnik slike (uporaben z MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, MP4, OGG in RAW)

en: MPEG-I/II video demuxer
sl: MPEG-I/II odvijalnik slike

en: MPEG-I/II video packetizer
sl: MPEG-I/II paketnik slike

en: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP audio
sl: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP zvok

en: MPEG-PS demuxer
sl: MPEG-PS odvijalnik

en: MPEG2 video switcher stream output
sl: Stikalo MPEG2 odvoda pretoka slike

en: MPEG4 audio packetizer
sl: MPEG4 paketnik slike

en: MPEG4 quantization matrix
sl: MPEG4 delitvena matrica

en: MPEG4 video packetizer
sl: MPEG4 paketnik slike

en: MSN Now-Playing
sl: Predvajanje MSN

en: MTP input
sl: MTP dovod

en: MTU for out mode
sl: MTU za odvodni način

en: MTU for out mode.
sl: MTU za odvodni način

en: MTU of the network interface
sl: MTU za omrežni vmesnik

en: MUX for RAW RTSP transport
sl: Zvij za RAW RTSP promet

en: Mac OS X interface
sl: Mac OS X vmesnik

en: Macedonian
sl: makedonščina

en: Maemo hildon interface
sl: Vmesnik Maemo hildon

en: Magnification
sl: Povečevanje

en: Magnification/Zoom
sl: Približevanje

en: Magnify
sl: Povečaj

en: Magnify a part of the video. You can select which part of the image should be magnified.
sl: Povečevanje dela slike. Izbrati je mogoče kateri del slike naj bo povečan.

en: Magnify/Zoom interactive video filter
sl: Filter približanja slike

en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

en: Main interfaces
sl: Glavni vmesniki

en: Main interfaces settings
sl: Nastavitve glavnega vmesnika

en: Make VLC buffer audio data captured from jack for the specified length in milliseconds.
sl: Ustvari zajem medpomnilnika predvajalnika VLC preko jack priklopa za določeno dolžino v milisekundah.

en: Make a donation...
sl: Donacija ...

en: Make one slot black. Other tiles can only be swapped with the black slot.
sl: Določi predel kot črno območje. Ostala območja je mogoče le zamenjati s črnim območjem.

en: Make one tile a black slot
sl: Določi predel kot črno območje

en: Make the server publicly available on the 'Yellow Pages' (directory listing of streams) on the icecast/shoutcast website. Requires the bitrate information specified for shoutcast. Requires Ogg streaming for icecast.
sl: Strežnik lahko objavite javno na 'rumenih straneh' (seznam pretokov) na icecast/shoutcast spletni strani. Objava zahteva podatke o bitni hitrosti za shoutcast in OGG pretakanja za icecast.

en: Malagasy
sl: malgaščina

en: Malay
sl: malajščina

en: Malayalam
sl: malajščina

en: Maltese
sl: malteščina

en: Manage &bookmarks
sl: &Urejanje zaznamkov

en: Manual download only
sl: Prejemanje na zahtevo

en: Manual ratio
sl: Ročno razmerje

en: Manx
sl: manska gelščina

en: Maori
sl: maorščina

en: Marathi
sl: maratščina

en: Maroon
sl: Kostanjeva

en: Marquee
sl: Oznake

en: Marquee display
sl: Prikaz oznak

en: Marquee position
sl: Lega oznak

en: Marquee text to display. (Available format strings: Time related: %Y = year, %m = month, %d = day, %H = hour, %M = minute, %S = second, ... Meta data related: $a = artist, $b = album, $c = copyright, $d = description, $e = encoded by, $g = genre, $l = language, $n = track num, $p = now playing, $r = rating, $s = subtitles language, $t = title, $u = url, $A = date, $B = audio bitrate (in kb/s), $C = chapter,$D = duration, $F = full name with path, $I = title, $L = time left, $N = name, $O = audio language, $P = position (in %), $R = rate, $S = audio sample rate (in kHz), $T = time, $U = publisher, $V = volume, $_ = new line)
sl: Prikaz oznak. (Mogoče nastavitve so: Izdaja: %Y = leto, %m = mesec, %d = dan, %H = ure, %M = minute, %S = sekunde, ... Metapodatki: $a = izvajalec, $b = album, $c = avtorstvo, $d = opis, $e = kodiral, $g = zvrst, $l = jezik, $n = številka sledi, $p = trenutno predvajan, $r = ocena, $s = jezik podnapisov, $t = naslov, $u = url, $A = datum, $B = bitna hitrost zvoka (kb/s), $C = poglavje,$D = trajanje, $F = ime in pot, $I = naslov, $L = preostali čas, $N = ime, $O = jezik zvoka, $P = položaj (%), $R = hitrost, $S = vzorčna hitrost zvoka (kHz), $T = čas, $U = izdajatelj, $V = glasnost, $_ = nova vrstica)

en: Marshall
sl: maršalščina

en: Mask
sl: Maska

en: Matroska stream demuxer
sl: Matroska odvijalnik

en: Max QP
sl: Največji QP

en: Max QP step
sl: Največji QP korak

en: Max QP step between frames.
sl: Največji QP korak med sličicami.

en: Max length
sl: Največja dolžina

en: Max local bitrate
sl: Največja krajevna bitna hitrost

en: Maximal bitrate
sl: Največja bitna hitrost

en: Maximum B (deprecated)
sl: Največji B (odklonjeno)

en: Maximum GOP size
sl: Največja velikost skupine slik

en: Maximum RTP sequence number dropout
sl: Največji RTP izpad zaporednih paketov

en: Maximum RTP sequence number misordering
sl: Največje dovoljeno RTP premešanje zaporednih paketov

en: Maximum RTP sources
sl: Največje število RTP virov

en: Maximum bitrate
sl: Največja bitna hitrost

en: Maximum bitrate in kbps. This is useful for streaming applications.
sl: Najvišja bitna hitrost kodiranja v kb/s. Nastavitev določa pretakanje aplikacij.

en: Maximum distance to search for motion estimation, measured from predicted position(s). Default of 16 is good for most footage, high motion sequences may benefit from settings between 24 and 32. Range 0 to 64.
sl: Največje območje iskanja vektorjev za predvidevanje gibanja merjeno od napovedane lege. Privzeta vrednost 16 je dovolj za večino posnetkov, za dele z veliko gibanja pa je mogoče določiti vrednosti med 24 in 32. Območje je med 0 in 64.

en: Maximum encoding bitrate
sl: Najvišja bitna hitrost kodiranja

en: Maximum image ratio. The crop plugin will never automatically crop to a higher ratio (ie, to a more "flat" image). The value is x1000: 1333 means 4/3.
sl: Največje razmerje slike. Vstavek obrezovanja ne bo samodejno obrezoval večjega razmerja (na primer: bolj "ploske" slike). Vrednost x1000:1333 predstavlja razmerje 4/3.

en: Maximum level
sl: Največja izravnava

en: Maximum luminance to consider a pixel as black (0-255).
sl: Največja dovoljena osvetljenost črnih točk (0-255).

en: Maximum motion vector length
sl: Največja dolžina vektorjev gibanja

en: Maximum motion vector length in pixels. -1 is automatic, based on level.
sl: Največja dolžina vektorja gibanja v točkah. -1 je samodejno in temelji na ravni.

en: Maximum motion vector search range
sl: Največje območje iskanja vektorjev gibanja

en: Maximum number of characters displayed on the screen.
sl: Največje število znakov prikazanih na zaslonu.

en: Maximum number of connections
sl: Največje število povezav.

en: Maximum output video height.
sl: Največja višina slike

en: Maximum output video width.
sl: Največja širina slike.

en: Maximum quantizer parameter.
sl: Največji parameter deljenja.

en: Maximum video height
sl: Največja višina slike

en: Maximum video quantizer scale
sl: Največja delitvena slikovna lestvica

en: Maximum video quantizer scale.
sl: Največja delitvena slikovna lestvica

en: Maximum video width
sl: Največja širina slike

en: Mean
sl: Sredina

en: Media &Information
sl: Podrobnosti &medija

en: Media Files
sl: Večpredstavnostne datoteke

en: Media Information
sl: Podrobnosti medija

en: Media Information...
sl: Podrobnosti medija ...

en: Media Library
sl: Zbirka medijev

en: Media Manager Edition
sl: Izdaja upravljalnika medijev

en: Media Manager List
sl: Seznam upravljalnika medijev

en: Media Resource Locator (MRL)
sl: Določevalnik media virov (MRL)

en: Media dump access filter trigger.
sl: Zagon filtra dostopa do odlaganja medija.

en: Media in Zip
sl: Dtoteke v zip arhivih

en: Media: %s
sl: Medij: %s

en: Meditative
sl: Meditativna

en: Medium backwards jump
sl: Srednje dolg skok nazaj.

en: Medium forward jump
sl: Srednje dolg skok naprej

en: Medium jump length
sl: Dolžina srednje dolgega skoka

en: Medium jump length, in seconds.
sl: Dolžina srednje dolgega skoka v sekundah.

en: Mega bass
sl: Mega bas

en: Mega bass cutoff
sl: Mega bass prekinitev

en: Mega bass level
sl: Raven megabass

en: Megabass mode cutoff frequency, in Hz. This is the maximum frequency for which the megabass effect applies. Valid values are from 10 to 100 Hz.
sl: Mejna prekinitvena frekvenca Megabass načina v Hz. To je največja vrednost, za katero še velja megabass učinek. veljavne vrednosti so od 10 do 100 Hz.

en: Megabass mode level (from 0 to 100, default value is 0).
sl: Raven megabass načina (od 0 do 100, privzeta vrednost je 0).

en: Memory copy module
sl: Enota kopiranja pomnilnika

en: Memory video decoder
sl: Pomnilniški dekodirnik slike

en: Memory-mapped file input
sl: Datoteka dovod preslikave pomnilnika

en: Menu
sl: Meni

en: Menu position
sl: Lega menija

en: Menu timeout
sl: Časovna omejitev menija

en: Menu update interval
sl: Zamik posodabljanja menija

en: Messages
sl: Sporočila

en: Messages...
sl: Sporočila ...

en: Meta-information
sl: Meta-podrobnosti

en: Metadata
sl: Metapodatki

en: Mi&nimal View
sl: &Enostavni pogled

en: Microsoft Media Server (MMS) input
sl: Microsoft Media Server (MMS) dovod

en: Middle
sl: Srednji

en: Min QP
sl: Najmanjši QP

en: Minimal Mac OS X OpenGL video output (opens a borderless window)
sl: Minimalni Mac OS X OpenGL slikovni odvod (odpre okno brez robov)

en: Minimal Mac OS X interface
sl: Minimalni Mac OS X vmesnik

en: Minimize Window
sl: Skrči okno

en: Minimum B (deprecated)
sl: Najmanjši B (odklonjeno)

en: Minimum GOP size
sl: Najmanjša velikost skupine slik

en: Minimum bitrate in kbps. This is useful for encoding for a fixed-size channel.
sl: Najnižja bitna hitrost kodiranja v kb/s. Nastavitev določa pretakanje aplikacij.

en: Minimum buffer space between threads
sl: Najmanjša vrednost medpomnilnika med nitmi.

en: Minimum buffer space between threads. -1 is automatic, based on number of threads.
sl: Najmanjša velikost medpomnilnika med nitmi. Vrednost -1 predstavlja samodejno izravnavanje na osnovi števila niti.

en: Minimum encoding bitrate
sl: Najnižja bitna hitrost kodiranja

en: Minimum quantizer parameter. 15 to 35 seems to be a useful range.
sl: Najmanjši parameter deljenja. Območje 15 do 35 je videti uporabno.

en: Minimum video quantizer scale
sl: Najmanjša delitvena slikovna lestvica

en: Minimum video quantizer scale.
sl: Najmanjša delitvena slikovna lestvica

en: Misc
sl: Razno

en: Miscellaneous
sl: Razno

en: Miscellaneous Options
sl: Ostale možnosti

en: Miscellaneous audio settings and modules.
sl: Različne nastavitve zvoka in enot.

en: Mode
sl: Način

en: Modulation type
sl: Vrsta modulacije

en: Modulation type for front-end device.
sl: Vrsta modulacije za naprave v ospredju.

en: Modules search path
sl: Pot iskanja enot

en: Modules tree
sl: Zgradba enot

en: Moldavian
sl: moldavščina

en: Mongolian
sl: mongolščina

en: Monitor pixel aspect ratio
sl: Razmerje velikosti zaslona

en: More Info
sl: Več podrobnosti

en: More bands : 80 / 20
sl: Več pasov: 80 / 20

en: More bands for the spectrometer : 80 if enabled else 20.
sl: Več pasov za spektrometer: 80 sicer 20.

en: More bands for the spectrum analyzer : 80 if enabled else 20.
sl: Več pasov za spektralno analizo: 80 sicer 20.

en: Mosaic
sl: Mozaik

en: Mosaic alignment
sl: Poravnav mozaika

en: Mosaic bridge stream output
sl: Mosaic bridge odvod pretoka

en: Mosaic video sub filter
sl: Mozaični filter slike

en: Motion Detect
sl: Zaznavanje gibanja

en: Motion blur
sl: Megljenje gibanja

en: Motion blur filter
sl: Filter megljenja gibanja

en: Motion detect
sl: Zaznavanje gibanja

en: Motion detect video filter
sl: Filter zaznavanja gibanja

en: Motion masking
sl: Maska gibanja

en: Motion threshold (10-100)
sl: Prag gibanja (10-100)

en: Motion vector precision
sl: Natančnost vektorjev gibanja

en: Motion vector precision in pels.
sl: Natančnost vektorja gibanja podana kot vrednost elementov slike.

en: Mount Point
sl: Priklopna točka

en: Mouse Gestures
sl: Gibi miške

en: Mouse events
sl: Dogodki miške

en: Mouse gestures control interface
sl: Vmesnik nastavitev gibanja miške

en: Mouse pointer image
sl: Slika kazalnika miške

en: MouseWheel x-axis Control
sl: Nadzornik koleščka miške

en: MouseWheel x-axis can control volume, position or mousewheel event can be ignored
sl: Drsni gumb miške lahko določa glasnost, lego, lahko pa so dejanja gumba prezrta

en: Move OSD menu highlight to the widget below
sl: Prenesi OSD oznako menija na gradnik na spodnjem robu

en: Move OSD menu highlight to the widget on the left
sl: Prenesi OSD oznako menija na gradnik na levem robu

en: Move OSD menu highlight to the widget on the right
sl: Prenesi OSD oznako menija na gradnik na desnem robu

en: Move OSD menu highlight to the widget on top
sl: Prenesi OSD oznako menija na gradnik na zgornjem robu

en: Move To Trash and Relaunch VLC
sl: Premakni v smeti in ponovno zaženi VLC

en: Multicast
sl: Skupinsko pošiljanje

en: Multicast output interface
sl: Vmesnik skupinskega pošiljanja odvoda

en: Multipart JPEG muxer
sl: Multipart JPEG zvijalnik

en: Multipass ratecontrol
sl: Večpasovni nadzor stopenj

en: Multipass ratecontrol:
     - 1: First pass, creates stats file
     - 2: Last pass, does not overwrite stats file
     - 3: Nth pass, overwrites stats file
sl: Večpasovni nadzor stopenj:
     - 1: prvi prehod, ustvari stats datoteko
     - 2: zadnji prehod, ne prepiše stats datoteke
     - 3: n-ti prehod, prepiše stats datoteko

en: MusePack demuxer
sl: MusePack odvijalnik

en: Musical
sl: Muzikal

en: Mute
sl: Nemo

en: Mute audio
sl: Izklopi zvok

en: Mute audio input (if supported by the v4l2 driver).
sl: Utišaj dovod zvoka (če je podprt z v4l2 gonilnikom).

en: Mute audio when command is not 0.
sl: Zaduši zvok, ko vrednost ukaza ni 0.

en: Mux Control
sl: Nadzor zvijanja

en: Mux PMT (requires --sout-ts-es-id-pid)
sl: Zvij PMT (zahteva --sout-ts-es-id-pid)

en: Mux module
sl: Enota zvijanja

en: Muxer
sl: Zvijalnik

en: Muxer to use for the stream.
sl: Zvijalnik uporabljen za zapis.

en: Muxer:
sl: Zvijalnik:

en: Muxers
sl: Zvijalniki

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
sl: Zvijalniki pakirajo osnovne zapise (zvok, slika, ...) v enotno embalažo. Nastavitev omogoča, da je vedno uporabljen posebej določen zvijalnik. Spreminjanje nastavitve ni priporočljivo.
    Mogoče je določiti privzete parametre za vsak zvijalnik posebej.

en: N&ormal Speed
sl: &Običajna hitrost

en: NT Service
sl: NT Storitev

en: Name
sl: Ime

en: Name for the font you want to use
sl: Ime pisave, ki jo želite uporabiti

en: Name of XML file containing Haar cascade description
sl: Ime datoteke XML z opisom Haar kaskade

en: Name of current instance
sl: Ime trenutno zagnanega okna

en: Name of desired display device
sl: Ime želene naprave zaslona

en: Name of internal OpenCV plugin filter to use
sl: Ime notranjega OpenCV vstavka za uporabo.

en: Name of the audio device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
sl: Ime slikovne naprave, ki bo uporabljena za prikaz DirectShow medija. V primeru, da ni nastavljena nobena naprava, bo program uporabil privzeto vrednost.

en: Name of the destination bridge-in. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
sl: Ime ciljnega premoščanja vhoda. V primeru, da ne potrebujete več kot enega premoščanja sočasno, lahko možnost zanemarite.

en: Name of the file to which the raw stream will be dumped.
sl: Ime datoteke v katero bo odložen surovi pretok.

en: Name of the serial port where the AtmoLight controller is attached to.
    On Windows usually something like COM1 or COM2. On Linux /dev/ttyS01 f.e.
sl: Ime serijskih vrat, kjer je priklopljen AtmoLight nadzornik.
    Običajno je to COM1 ali COM2 na Oknih in /dev/tty/S01 na Linux sistemih.

en: Name of the video device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
sl: Ime slikovne naprave, ki bo uporabljena za prikaz DirectShow medija. V primeru, da ni nastavljena nobena naprava, bo program uporabil privzeto vrednost.

en: Name of the video device to use. If you don't specify anything, no video device will be used.
sl: Ime slikovne naprave. V primeru, da naprava ni določena, ne bo uporabljene slikovne naprave.

en: Name of this bridge-in instance. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
sl: Ime ciljnega zagona premoščanja vhoda. V primeru, da ne potrebujete več kot enega premoščanja sočasno, lahko možnost zanemarite.

en: Name to give to this stream/channel on the shoutcast/icecast server.
sl: Ime, ki določa pretok/kanal na shoutcast/icecast strežniku.

en: Name:
sl: Ime:

en: Narrow-band (8kHz)
sl: Ozko-pasovni (8kHz)

en: Native American
sl: Indijanska

en: Native Slider
sl: Privzeti drsnik

en: Nauru
sl: navrujščina

en: Navajo
sl: navajščina

en: Navigate down
sl: Skok navzdol

en: Navigate left
sl: Skok levo

en: Navigate right
sl: Skok desno

en: Navigate up
sl: Skok navzgor

en: Navigation
sl: Krmiljenje

en: Navy
sl: Mornarska

en: Ncurses interface
sl: Vmesnik Ncurses

en: Ndebele, North
sl: ndebelščina, severna

en: Ndebele, South
sl: ndebelščina, južna

en: Ndonga
sl: ndongščina

en: Ne&xt
sl: &Naslednji

en: Nearest neighbour (bad quality)
sl: Prilagojeno (slaba kakovost)

en: Nepali
sl: nepalščina

en: Network
sl: Omrežje

en: Network Identifier
sl: Določevanje omrežja

en: Network Name
sl: Ime omrežja

en: Network Name to Create
sl: Omrežno ime

en: Network Protocol
sl: Omrežni protokol

en: Network Sync
sl: Omrežno usklajevanje

en: Network interaction failed
sl: Neuspešno usklajevanje omrežja

en: Network settings
sl: Omrežne nastavitve

en: Network synchronisation
sl: Usklajevanje omrežja

en: Never fix
sl: Nikoli ne popravi

en: New destination
sl: Nov cilj

en: New wave
sl: Novi val

en: New winamp 5.2 shoutcast import
sl: Uvoz winamp 5.2 shoutcast

en: Next
sl: Naslednji

en: Next Channel
sl: Naslednji kanal

en: Next Chapter/Title
sl: Naslednje poglavje/naslov

en: Next chapter
sl: Naslednje poglavje

en: Next frame
sl: Naslednja sličica

en: Next media in the playlist
sl: Naslednji posnetek na seznamu

en: Next title
sl: Naslednji naslov

en: Next widget style:
sl: Naslednji slog gradnika:

en: No %@s found
sl: Ni mogoče najti %@s

en: No Audio Device
sl: Ni zvočne naprave

en: No CrashLog found
sl: Ni mogoče najti dnevnika napak.

en: No DVD menus
sl: Brez DVD menijev

en: No Filtering
sl: Brez filtriranja

en: No Input device found
sl: Ni mogoče najti dovodne naprave

en: No audio device name was given. You might want to enter "default".
sl: Ni določeno ime zvočne naprave. Morda lahko vnesete vrednost "privzeto".

en: No decoding of Dolby Surround
sl: Ni Dolby Surround dekodiranja

en: No device connected
sl: Ni priklopljene naprave

en: No file selected
sl: Ni izbrane datoteke

en: No folder selected
sl: Ni izbrane mape

en: No help available
sl: Na voljo ni pomoči

en: No input
sl: Ni dovoda

en: No input found
sl: Ni mogoče najti dovoda

en: No input found. A stream must be playing or paused for bookmarks to work.
sl: Ni mogoče najti dovoda. Zapis se mora predvajati ali biti v premoru za delovanje zaznamkov.

en: No input selected
sl: Ni izbran dovod

en: No item currently playing
sl: Trenutno se ne predvaja noben posnetek

en: No items in the playlist
sl: V seznamu predvajanja ni predmetov

en: No new stream or valid playlist item has been selected.
    
    Choose one before going to the next page.
sl: Ni izbranega novega pretoka ali seznama predvajanja.
    
    Izberite eno pred odhodom na naslednjo stran.

en: No suitable decoder module
sl: Ni primerne enote za dekodiranje

en: No v4l2 instance found. Press the refresh button to try again.
sl: Ni mogoče najti v4l2 vira. Pritisnite gumb za osveževanje in poskusite znova.

en: No valid destination
sl: Ni veljavnega cilja

en: No video or audio device selected.
sl: Ni izbrane zvočne oz. slikovne naprave.

en: Noise reduction
sl: Zmanjševanje hrupa

en: Noise video filter
sl: Filter hrupnosti posnetka

en: Non-deterministic optimizations when threaded
sl: Ne-determinirana prilagoditev ob nitenju.

en: Non-key
sl: Brez ključa

en: Non-ref
sl: Brez reference

en: None
sl: Noben

en: Nordic (Latin-6)
sl: nordijsko (latin-6)

en: Norm
sl: Norma

en: Norm of the stream (Automatic, SECAM, PAL, or NTSC).
sl: Oblika zapisa (Samodejna, SECAM, PAL, ali NTSC).

en: Normal
sl: Običajno

en: Normal Size
sl: Običajna velikost

en: Normal rate
sl: Običajna velikost

en: Normal/Repeat/Loop
sl: Običajno/Ponavljanje/Kroženje

en: Normally the packetizer would sync on the next full frame. This flags instructs the packetizer to sync on the first Intra Frame found.
sl: Običajno se paketnik uskladi pri naslednji polni sliki. Zastavice vplivajo na paketnik da se uskladi ob prvi najdeni intra sliki.

en: Normally we use the timestamps of the MPEG files to calculate position and duration. However sometimes this might not be usable. Disable this option to calculate from the bitrate instead.
sl: Običajno se uporablja časovni žig pri izračunu trajanja in lege v MPEG datotekah. Včasih to ni uporabno, zato z onemogočanjem te možnosti določite izračun preko bitne hitrosti.

en: Northern Sami
sl: samščina, severna

en: Norwegian
sl: norveščina

en: Norwegian Bokmaal
sl: norveščina bokmal

en: Norwegian Nynorsk
sl: norveščina norsk

en: Not Set
sl: Ni določeno

en: Note:
sl: Opomba:

en: Notify
sl: Obveščanje

en: Now Playing
sl: Trenutno se predvaja

en: Now playing
sl: Trenutno se predvaja

en: NullSoft demuxer
sl: NullSoft odvijalnik

en: Number of 'P' frames per GOP
sl: Število 'P' sličic v skupini

en: Number of B frames that will be coded between two reference frames.
sl: Število B sličic, ki bodo kodirane med dvema referenčnima sličicama.

en: Number of CD blocks to get in a single read.
sl: Število sočasno prebranih CD blokov.

en: Number of DWT iterations
sl: Število DWT ponovitev

en: Number of P frames between two I frames.
sl: Število P sličic med dvema I sličicama.

en: Number of audio buffers
sl: Število zvočnih medpomnilnikov

en: Number of audio channels
sl: Število zvočnih kanalov

en: Number of audio channels in the transcoded streams.
sl: Število zvočnih kanalov v prekodiranem zapisu.

en: Number of blank pixels between bands.
sl: Število praznih točk med trakovi.

en: Number of channels
sl: Število kanalov

en: Number of channels information of the transcoded stream.
sl: Število kanalov v prekodiranem zapisu.

en: Number of clones
sl: Število podvajanj

en: Number of columns
sl: Število stolpcev

en: Number of consecutive B-frames between I and P-frames. Range 1 to 16.
sl: Število zaporednih B sličic med I in P-sličicami. Območje je določeno med 1 in 16.

en: Number of days between two update checks
sl: Število dni med preverjanji posodobitev.

en: Number of frames per second (eg. 24, 25, 29.97, 30).
sl: Število sličic na sekundo (primer. 24, 25, 29.97, 30).

en: Number of frames that will be coded for one key frame.
sl: Število sličic, ki bodo kodirane kot ključne sličice.

en: Number of horizontal windows in which to split the video.
sl: Število vodoravnih oken v katerih bo ločen prikaz slike.

en: Number of image columns in the mosaic (only used if positionning method is set to "fixed".
sl: Število stolpcev slik v mozaiku. (uporabljeno samo, če je izbrana metoda postavitve "določeno").

en: Number of image rows in the mosaic (only used if positionning method is set to "fixed").
sl: Število slikovnih vrstic v mozaiku. (samo če je metoda postavitve določena z "določeno").

en: Number of images for change
sl: Število slik za spreminjanje

en: Number of lines for change
sl: Število vrstic za spreminjanje

en: Number of loops for the logo animation.-1 = continuous, 0 = disabled
sl: Število ponovitev pri animacijah logotipa. Vrednost -1 je neprestano, 0 je onemogočeno.

en: Number of milliseconds the marquee must remain displayed. Default value is 0 (remains forever).
sl: Vrednost v milisekundah, ko oznake še ostanejo prikazane. Privzeta vrednost je 0 (neprestano prikazane).

en: Number of non black pixels
sl: Število polnih barvnih točk

en: Number of output channels
sl: Število odvodnih kanalov

en: Number of pixels to crop from the bottom of the image.
sl: Število točk slike, ki bodo obrezane na dnu slike.

en: Number of pixels to crop from the left of the image.
sl: Število točk slike, ki bodo obrezane na levi strani slike.

en: Number of pixels to crop from the right of the image.
sl: Število točk slike, ki bodo obrezane na desni strani slike.

en: Number of pixels to crop from the top of the image.
sl: Število točk slike, ki bodo obrezane na vrhu slike.

en: Number of pixels to padd to the bottom of the image after cropping.
sl: Oblaganje spodnjega dela slike po obrezovanju v točkah.

en: Number of pixels to padd to the left of the image after cropping.
sl: Oblaganje levega dela slike po obrezovanju v točkah.

en: Number of pixels to padd to the right of the image after cropping.
sl: Oblaganje desnega dela slike po obrezovanju v točkah.

en: Number of pixels to padd to the top of the image after cropping.
sl: Oblaganje zgornjega dela slike po obrezovanju v točkah.

en: Number of previous frames used as predictors. This is effective in Anime, but seems to make little difference in live-action source material. Some decoders are unable to deal with large frameref values. Range 1 to 16.
sl: Število predhodnih sličic uporabljenih za napovedovanje. Pri nekaterih dekoderjih ni mogoče upravljati z velikimi vrednostmi sklicevanja. Vrednost je med 1 in 16.

en: Number of puzzle columns
sl: Število stolpcev sestavljanke

en: Number of puzzle rows
sl: Število vrstic sestavljanke

en: Number of reference frames
sl: Število sklicnih sličic

en: Number of resumed TLS sessions
sl: Število obnovljenih TLS sej

en: Number of rows
sl: Število vrstic

en: Number of seconds between each forced refresh of the feeds. 0 means that the feeds are never updated.
sl: Čas v sekundah, ki določa čas osveževanja virov. Vrednost 0 virov nikoli ne posodobi.

en: Number of steps to change current color to end color for dimming up the light in cinema style... (each step takes 40ms)
sl: Število korakov za spremembo trenutne barve v končno barvo zatemnitve s kino slogu (korak je 40ms)

en: Number of steps to change current color to pause color (each step takes 40ms)
sl: Število korakov za spremembo trenutne barve v barvo premora (korak je 40ms)

en: Number of the screen to use by default to display videos in 'fullscreen'. The screen number correspondance can be found in the video device selection menu.
sl: Številka zaslona, ki jo uporablja 'celozaslonski način'. Številko je mogoče poiskati med vnosi izbire slikovne naprave.

en: Number of threads
sl: Število niti

en: Number of threads used for the transcoding.
sl: Število niti uporabljenih pri prekodiranju.

en: Number of time the same input will be repeated
sl: Število ponovitev predvajanja dovoda

en: Number of time to blend
sl: Število prelivanj

en: Number of vertical windows in which to split the video.
sl: Število navpičnih oken v katerih bo ločen prikaz slike.

en: Number of video windows in which to clone the video.
sl: Število podvojenih oken v katerih je prikazana slika.

en: Nuv demuxer
sl: Nuv odvijalnik

en: OGG demuxer
sl: OGG odvijalnik

en: OK
sl: V redu

en: OMAP Framebuffer device
sl: OMAP naprava slikovnega medpomnilnika

en: OMAP Framebuffer device to use for rendering (usually /dev/fb0).
sl: OMAP naprava slikovnega medpomnilnika za neposredno izrisovanje (običajno /dev/fb0).

en: OMAP framebuffer video output
sl: OMAP odvod slikovnega medpomnilnika

en: OSD configuration importer
sl:  OSD uvoz nastavitev

en: OSD menu
sl: OSD meni

en: OSD menu pictures get a default timeout of 15 seconds added to their remaining time. This will ensure that they are at least the specified time visible.
sl: Slike OSD menija imajo 15 sekundni privzeti zamik prikazovanja dodan na preostali čas. To omogoča, da so vidni vsaj ob določenem času.

en: OSS DSP device
sl: OSS DSP naprava

en: OSS input
sl: OSS dovod

en: Occitan (post 1500); Provencal
sl: okcitanščina

en: Off
sl: Izključeno

en: Offset between the text and the shadow (in pixels, defaults to 2 pixels).
sl: Odmik med besedilom in njegovo senco. (v točkah, privzeto 2 točki).

en: Offset to add to the stream IDs specified in bridge_out to obtain the stream IDs bridge_in will register.
sl: Zamik dodan ID pretoku, kot je določen v bridge_out za pridobitev in registracijo bridge_in ID pretoka.

en: Offsets in order
sl: Odmik v razvrstitvi

en: Ogg Vorbis Quality
sl: Kakovost Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Quality information of the transcoded stream.
sl: Podrobnosti kakovosti Ogg Vorbis prekodiranega zapisa.

en: Ogg/OGM muxer
sl: Ogg/OGM zvijalnik

en: Oldies
sl: Zimzelena

en: Olive
sl: Olivna

en: On
sl: Vklopljeno

en: On Screen Display
sl: Prikaz na zaslonu (OSD)

en: On Screen Display menu
sl: Prikaz na zaslonu (OSD) meni

en: On Screen Display/Subtitle Settings not saved
sl: OSD/nastavitve podnapisov niso shranjene

en: One instance when started from file
sl: En sočasen zagon izvajanje pri zagonu preko datotečnih povezav

en: One of "u8", "s8", "u16", "s16", "u16_le", "s16_le", "u16_be", "s16_be", "fixed32", "float32" or "spdif"
sl: Eden izmed "u8", "s8", "u16", "s16", "u16_le", "s16_le", "u16_be", "s16_be", "fixed32", "float32" or "spdif"

en: One of '90', '180', '270', 'hflip' and 'vflip'
sl: Vrednosti '90', '180', '270', 'hflip' in 'vflip'

en: Online Documentation...
sl: Spletna dokumentacija ...

en: Online Forum...
sl: Spletni forum ...

en: Only decode a low resolution version of the video. This requires less processing power
sl: Dekodiranje različice z nizko ločljivostjo. Postopek je manj procesorsko zahteven.

en: Only forward descriptors from this SysID to the CAM.
sl: Pošiljanje opisovalcev preko določenega SysID na CAM.

en: Only your default E-Mail address will be submitted, including no further information.
sl: Poslan bo le vaš privzeti elektronski naslov, drugi podatki pa ne bodo poslani.

en: Opacity
sl: Motnost

en: Opacity (inverse of transparency) of overlay text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
sl: Neprozornost prekrivnega besedila. 0 = prozorno, 255 = neprozorno.

en: Opacity (inverse of transparency) of overlayed text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
sl: Neprozornost prekritega besedila (0 = prozorno, 255 = neprozorno)

en: Opaqueness
sl: Neprozornost

en: Open
sl: Odpri

en: Open &Capture Device...
sl: Odpri n&apravo zajemanja ...

en: Open &Disc...
sl: Odpri d&isk ...

en: Open &Folder...
sl: Odpri &mapo ...

en: Open &Location from clipboard
sl: Odpri &mesto iz odložišča

en: Open &Network Stream...
sl: Odpri omrež&ni pretok ...

en: Open &Network...
sl: Odpri &omrežni vir ...

en: Open Capture Device...
sl: Odpri napravo zajemanja ...

en: Open CrashLog...
sl: Odpri dnevnik napak ...

en: Open D&irectory...
sl: Odpr&i mapo ...

en: Open Directory
sl: Odpri mapo

en: Open Disc...
sl: Odpri disk ...

en: Open File
sl: Odpri datoteko

en: Open File...
sl: Odpri datoteko ...

en: Open Media
sl: Odpri medij

en: Open Network...
sl: Odpri omrežje ...

en: Open Play&list...
sl: &Odpri seznam predvajanja ...

en: Open RTP/UDP Stream
sl: Odpri RTP/UDP pretok

en: Open Recent
sl: Odpri nedavno

en: Open Source
sl: Odprta koda

en: Open URL
sl: Odpri naslov URL

en: Open VIDEO_TS Directory
sl: Odpri VIDEO_TS mapo

en: Open VLM configuration...
sl: Odpri VLM nastavitve ...

en: Open a medium
sl: &Odpri medij

en: Open a skin file
sl: Odpri datoteko s preobleko

en: Open playlist
sl: Odpri seznam predvajanja

en: Open playlist...
sl: Odpri seznam predvajanja ...

en: Open skin ...
sl: Odpri preobleko ...

en: Open subtitles file
sl: Odpri datoteko s podnapisi

en: Open subtitles...
sl: Odpri podnapise ...

en: Open the indicated Teletext page.Default page is index 100
sl: Odpri izbrano stran teleteksta. Privzeta stran je indeks 100.

en: Open: %s
sl: Odpri: %s

en: OpenCV example
sl: OpenCV primer

en: OpenCV face detection example filter
sl: OpenCV filter zaznavanja obrazov

en: OpenCV filter chroma
sl: OpenCV filter barve

en: OpenCV internal filter name
sl: Ime notranjega OpenCV vstavka

en: OpenCV video filter wrapper
sl: OpenCV slikovni filter ovijanja

en: OpenGL Provider
sl: Ponudnik OpenGL

en: OpenGL video output
sl: OpenGL prikaz zapisov slike

en: Opening
sl: Odpiranje

en: Optimize the capture by fragmenting the screen in chunks of predefined height (16 might be a good value, and 0 means disabled).
sl: Izboljšanje zajemanja z deljenjem zaslona na dele določene višine (16 je primerna vrednost, 0 pa nastavitev onemogoča).

en: Options
sl: Možnosti

en: Ordered chapters
sl: Urejena poglavja

en: Original ID
sl: Običajni ID

en: Original Size
sl: Običajna velikost

en: Oriya
sl: orijščina

en: Oromo
sl: oromščina

en: Ossetian; Ossetic
sl: osetinščina

en: Other
sl: Ostalo

en: Outline
sl: Oris

en: Output
sl: Odvod

en: Output (canvas) image height
sl: Odvodna višina )platna) slike.

en: Output (canvas) image width
sl: Odvodna širina (platna) slike.

en: Output FIFO
sl: Odvod FIFO

en: Output URL
sl: Odvodni URL

en: Output access method
sl: Metoda odvajanja dostopa

en: Output chroma for the memory image as a 4-character string, eg. "RV32".
sl: Odvodna barva zajete pomnilnikske slike kot niz s 4 znaki: primer "RV32".

en: Output chroma for the snapshot image (a 4 character string, like "RV32").
sl: Barvna skala zajete slike (niz s 4 znaki, kot "RV32").

en: Output destination
sl: Cilj odvoda

en: Output device
sl: Odvodna naprava

en: Output file
sl: Odvodna datoteka

en: Output format
sl: Izhodni zapis

en: Output height
sl: Višina izhoda

en: Output method to use for the stream.
sl: Način odvajanja pretoka.

en: Output module
sl: Odvodne enote

en: Output modules
sl: Odvodne enote

en: Output muxer
sl: Odvodni zvijalnik

en: Output picture aspect ratio
sl: Razmerje velikosti odvodne slike

en: Output teletext subtitles as text instead of as RGBA
sl: Odvod teletekst podnapisov kot besedilo namesto kot RGBA

en: Output video height.
sl: Odvodna višina slike.

en: Output video in grayscale. As the color information aren't decoded, this can save some processing power.
sl: Prikaz barvne slike v sivinah. Ker barvne vrednosti niso dekodirane, se ohranja del procesorske moči.

en: Output video width.
sl: Odvodna širina slike.

en: Output volume for analog output: 0 for silence, 1..255 from almost silent to very loud.
sl: Izhodna glasnost analognega odvoda: 0 za tišino, 1 ... 255 od skoraj neslišnega do zelo glasnega.

en: Output width
sl: Širina izhoda

en: Output:
sl: Odvod:

en: Overall brightness of your LED stripes
sl: Skupna svetlost LED trakov

en: Overlap Length
sl: Dolžina prekrivanja

en: Overlay
sl: Prekrivanje

en: Overlay is the hardware acceleration capability of your video card (ability to render video directly). VLC will try to use it by default.
sl: Prekrivanje je strojno pospeševanje slike preko grafične kartice (možnost neposrednega izrisovanja slike). Predvajalnik VLC poskuša možnost uporabiti privzeto.

en: Overlay video output
sl: Prekrivni odvod slike

en: Overlays
sl: Prekrivanje

en: Overlays/Subtitles
sl: Prekrivanje/Podnapisi

en: Override page
sl: Razveljavi stran

en: Override parametters
sl: Razveljavi parametre

en: Override the indicated page, try this if your subtitles don't appear (-1 = autodetect from TS, 0 = autodetect from teletext, >0 = actual page number, usually 888 or 889).
sl: Povozi določeno stran. Možnost uporabite, če se podnapisi ne pojavijo na zaslonu. (-1 = samodejna zaznava preko TS, 0 = samodejna zaznava preko teleteksta, >0 = dejanska stran s podnapisi, običajno 888 ali 889).

en: Override the normal frames per second settings. This will only affect frame-based subtitle formats without a fixed value.
sl: Prepis običajne nastavitve slik na sekundo. To deluje le z zapisi podnapisov brez določene vrednosti slik na časovno enoto.

en: Override the normal frames per second settings. This will only work with MicroDVD and SubRIP (SRT) subtitles.
sl: Prepis običajne nastavitve slik na sekundo. To deluje le z MicroDVD in SubRIP (SRT) podnapisi.

en: P&layback
sl: P&redvajanje

en: PES maximum size
sl: Največja velikost PES

en: PLS playlist import
sl: Uvoz PLS seznama

en: PMT Program numbers
sl: PMT programska števila

en: PNG video decoder
sl: PNG dekodirnik slike

en: PORTAUDIO audio output
sl: PORTAUDIO odvod zvoka

en: POSIX signals handling interface
sl: POSIX signali upravljanja z vmesnikom

en: PS muxer
sl: PS zvijalnik

en: PSNR computation
sl: PSNR izračunavanje

en: PVA demuxer
sl: PVA odvijalnik

en: PVR radio device
sl: Radijska naprava PVR

en: PVR video device
sl: Slikovna naprava PVR

en: Pace
sl: Ritem

en: Packet Size
sl: Velikost paketov

en: Packet size in bytes to decrypt
sl: Velikost paketov za dešifriranje

en: Packet size in bytes to encrypt
sl: Velikost paketov v bajtih za šifriranje

en: Packetizer modules settings
sl: Nastavitve enot paketnika

en: Packetizers
sl: Paketnik

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
sl: Paketniki se uporabljajo pri "obdelavi" osnovnih zapisov pretoka pred zvijanjem. Nastavitev določa uporabo določenega paketnika. Spreminjanje nastavitve ni priporočljivo.
    Mogoče je določiti tudi privzete parametre za izbrani paketnik.

en: Packets can be sent one by one at the right time or by groups. You can choose the number of packets that will be sent at a time. It helps reducing the scheduling load on heavily-loaded systems.
sl: Pakete lahko pošiljate posamično v pravih zamikih ali pa skupinsko. Določiti je mogoče število paketov, ki bodo sočasno poslani. Nastavitev omogoča zmanjšanje obremenjenosti sistema.

en: Pad video
sl: Obložen posnetek

en: Padd
sl: Oblaganje

en: Page
sl: Stran

en: Pali
sl: palščina

en: Panjabi
sl: pandžabščina

en: Panoramix: wall with overlap video filter
sl: Panoramix: prekrito predvajanje slike

en: Parametric Equalizer
sl: Parametrsko uravnavanje zvoka

en: Partial Extract
sl: Delna pretvorba

en: Partitions to consider
sl: Preučevanje ločevanja

en: Partitions to consider in analyse mode: 
     - none  : 
     - fast  : i4x4
     - normal: i4x4,p8x8,(i8x8)
     - slow  : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
     - all   : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4 requires p8x8. i8x8 requires 8x8dct).
sl: Preučevanje ločevanja med analizo: 
     - brez  : 
     - hitro  : i4x4
     - običajno: i4x4,p8x8,(i8x8)
     - počasi  : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
     - vse   : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4 zahteva p8x8. i8x8 zahteva 8x8dct).

en: Party
sl: Zabava

en: Password
sl: Geslo

en: Password for HTTP Proxy
sl: Geslo HTTP namestniškega strežnika

en: Password that will be requested to access the stream.
sl: Geslo, ki bo uporabljeno pri dostopu do zapisa.

en: Password that will be used for the connection.
sl: Geslo, ki bo uporabno za povezovanje.

en: Password the administrator will use to log into the internal HTTP server.
sl: Skrbniško geslo za prijavo na krajevni HTTP strežnik.

en: Password to be used for connection to the SOCKS proxy.
sl: Geslo za povezavo z namestniškim strežnikom SOCKS.

en: Password:
sl: Geslo:

en: Paste
sl: Prilepi

en: Path
sl: Pot

en: Path of the image file for fake input.
sl: Pot do dovoda ponarejene slikovne datoteke.

en: Path to OSD menu images
sl: Pot do slik OSM menija

en: Path to the OSD menu images. This will override the path defined in the OSD configuration file.
sl: Pot do slik OSD menija. Prepiše pot določeno v nastavitveni datoteki OSD.

en: Path to the media in the Zip archive
sl: Pot do datoteke v arhivu zip

en: Path to the skin to use.
sl: Pot do datoteke preobleke

en: Path to the x509 PEM Certificates Revocation List file that will be used for SSL. Leave empty if you don't have one.
sl: Pot do x509 PEM seznama preklicanih potrdil, ki jo zahteva SSL povezava. Pustite vrednost neizpolnjeno, če seznama potrdil nimate.

en: Path to the x509 PEM certificate file that will be used for HTTPS.
sl: Pot do x509 PEM datoteke s potrdilom, ki ga zahteva HTTPS povezava.

en: Path to the x509 PEM private key file that will be used for HTTPS. Leave empty if you don't have one.
sl: Pot do x509 PEM osebnega ključa, ki ga zahteva HTTPS povezava.

en: Path to the x509 PEM trusted root CA certificates (certificate authority) file that will be used for HTTPS. Leave empty if you don't have one.
sl: Pot do x509 PEM datoteke z zaupnim CA potrdilom (pooblastitelj potrdil), ki ga zahteva HTTPS povezava. Pustite vrednost neizpolnjeno, če potrdila nimate.

en: Pause
sl: Premor

en: Pause only
sl: Samo premor

en: Pause the playback
sl: Premor predvajanja

en: Pause-Blue
sl: Premor-modra

en: Pause-Fadesteps
sl: Premor-zatemnitev

en: Pause-Green
sl: Premor-zelena

en: Pause-Red
sl: Premor-rdeča

en: Paused
sl: Premor

en: Peak bitrate in VBR mode.
sl: Vrh bitne hitrosti v VBR načinu.

en: Peak extra width
sl: Širina vrha

en: Peak height
sl: Višina vrhov

en: Peak protection
sl: Zaščita izločanja vrhov

en: Percent
sl: Odstotek

en: Percentage of stride to overlap
sl: Odstotek koraka prekrivanja

en: Percentage of the line to consider while checking for black lines. This allows to skip logos in black borders and crop them anyway.
sl: Odstotek vrstice pri preverjanju črnih vrstic. Možnost omogoča preskok logotipov s črnimi robovi pri obrezovanju.

en: Performance options
sl: Možnosti izvrševanja

en: Persian
sl: perzijščina

en: Philips OGT (SVCD subtitle) decoder
sl: Philips OGT (SVCD podnapisi) dekodirnik

en: Philips OGT (SVCD subtitle) packetizer
sl: Philips OGT (SVCD podnapisi) paketnik

en: Picking chroma format will force a conversion of the video into that format
sl: Z izborom zapisa barv se vsili tudi zapis slikovnega posnetka.

en: Picture aspect-ratio n:m
sl: Razmerje velikosti slike n:m

en: Picture coding mode
sl: Način kodiranja slike

en: Pictures coming from the mosaic elements will be delayed according to this value (in milliseconds). For high values you will need to raise caching at input.
sl: Slike iz elementov mozaika bodo časovno zamaknjene na to vrednost (v milisekundah). Za večje vrednosti boste morali prilagoditi predpomnjenje.

en: Pictures coming from the picture video outputs will be delayed according to this value (in milliseconds, should be >= 100 ms). For high values, you will need to raise caching values.
sl: Slike, ki prihajajo preko odvodov slike bodo časovno zamaknjeni glede na določeno vrednost (v milisekundah, večje od 100 ms). Pri večjih vrednostih boste morali povečati vrednosti predpomnjenja.

en: Pitch
sl: Uglašenost

en: Pixels to crop from bottom
sl: Obreži sliko spodaj

en: Pixels to crop from left
sl: Obreži sliko levo

en: Pixels to crop from right
sl: Obreži sliko desno

en: Pixels to crop from top
sl: Obreži sliko zgoraj

en: Pixels to padd to bottom
sl: Vrednost oblaganja slike spodaj

en: Pixels to padd to left
sl: Vrednost oblaganja slike na levi

en: Pixels to padd to right
sl: Vrednost oblaganja slike na desni

en: Pixels to padd to top
sl: Vrednost oblaganja slike zgoraj

en: Pixels with a saturation lower than this will be ignored. Should be greater than one for letterboxed videos.
sl: Točke z nasičenostjo nižjo kot je odločeno, bodo prezrte, vrednost mora biti večja od ena za okvirjene posnetke.

en: Place on video where to display the title (default bottom center).
sl: Lega na sliki, kjer bo prikazan naslov (privzeto spodaj na sredini).

en: Placeholder delay
sl: Zamik nameščanja

en: Play
sl: Predvajaj

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
sl: Predvajanje
    V primeru, da je seznam predvajanja prazen, odpre pogovorno okno

en: Play and exit
sl: Predvajaj in ustavi

en: Play and stop
sl: Predvajaj in ustavi

en: Play another media synchronously
sl: Dodatni medij predvajaj usklajeno

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
sl: Dodatni medij predvajaj sinhrono (dodatni zvočni posnetek, ...)

en: Play files randomly forever
sl: Neprestano naključno predvajanje datotek

en: Play locally the stream while streaming it.
sl: Krajevno predvajaj zapise med pretakanjem.

en: Play only
sl: Samo predvajaj

en: Play ordered chapters as specified in the segment.
sl: Predvajaj urejena poglavja kot je določeno v delih.

en: Play playlist bookmark 1
sl: Seznam predvajanja 1

en: Play playlist bookmark 10
sl: Seznam predvajanja 10

en: Play playlist bookmark 2
sl: Seznam predvajanja 2

en: Play playlist bookmark 3
sl: Seznam predvajanja 3

en: Play playlist bookmark 4
sl: Seznam predvajanja 4

en: Play playlist bookmark 5
sl: Seznam predvajanja 5

en: Play playlist bookmark 6
sl: Seznam predvajanja 6

en: Play playlist bookmark 7
sl: Seznam predvajanja 7

en: Play playlist bookmark 8
sl: Seznam predvajanja 8

en: Play playlist bookmark 9
sl: Seznam predvajanja 9

en: Play&list
sl: &Seznam predvajanja

en: Play/Pause
sl: Predvajanje/Premor

en: Playback
sl: Predvajanje

en: Playback control
sl: Nadzor predvajanja

en: Playback failure
sl: Napaka predvajanja

en: Played buffers
sl: Predvajani medpomnilniki

en: Playing some media.
sl: Predvajanje medijev.

en: Playlist
sl: Seznam predvajanja

en: Playlist Files
sl: Datoteke seznamov predvajanja

en: Playlist Files|
sl: Datoteke seznamov predvajanja|

en: Playlist bookmark 1
sl: Predvajanje zaznamka 1

en: Playlist bookmark 10
sl: Predvajanje zaznamka 10

en: Playlist bookmark 2
sl: Predvajanje zaznamka 2

en: Playlist bookmark 3
sl: Predvajanje zaznamka 3

en: Playlist bookmark 4
sl: Predvajanje zaznamka 4

en: Playlist bookmark 5
sl: Predvajanje zaznamka 5

en: Playlist bookmark 6
sl: Predvajanje zaznamka 6

en: Playlist bookmark 7
sl: Predvajanje zaznamka 7

en: Playlist bookmark 8
sl: Predvajanje zaznamka 8

en: Playlist bookmark 9
sl: Predvajanje zaznamka 9

en: Playlist has only %d elements
sl: Seznama predvajanja vsebuje le %d predmetov

en: Playlist...
sl: Seznam predvajanja ...

en: Please enter a valid login name and a password for realm %s.
sl: Vnesite veljavno prijavno ime in geslo za območje %s.

en: Please enter a valid login name and a password.
sl: Vnesite veljavno prijavno ime in geslo.

en: Please enter the URL or path to the media you want to play
sl: Vnesite naslov URL ali pa pot do medija, ki ga želite predvajati.

en: Please enter the new profile name.
sl: Prisim, vnesite novo ime profila.

en: Please provide one of the following parameters:
sl: Vstavite enega izmed naslednjih parametrov:

en: Please set a username or disable the audioscrobbler plugin, and restart VLC.
    Visit http://www.last.fm/join/ to get an account.
sl: Določite uporabniško ime ali pa onemogočite audioscrobbler vstavek ter ponovno zaženite program.
    Obiščite https://www.last.fm/join/, če nimate računa.

en: Plu&gins and extensions
sl: &Vstavki in razširitve

en: Plugins
sl: Vstavki

en: Plugins and extensions
sl: Vstavki in razširitve

en: Podcast Info
sl: Podrobnosti Podcast

en: Podcast Size
sl: Velikost Podcast

en: Podcast Summary
sl: Povzetek Podcast

en: Podcast URLs list
sl: Seznam URL Podcast

en: Podcast parser
sl: Razčlenjevanje Podcast

en: Podcasts
sl: Podcasti

en: Polish
sl: poljščina

en: Port
sl: Vrata

en: Port to use for the RTP source of the session
sl: Vrata za uporabo RTP virov seje

en: Port to use for tunneling the RTSP/RTP over HTTP.
sl: Vrata pri uporabi tunelov RTSP/RTP preko HTTP.

en: Portaudio identifier for the output device
sl: Portaudio določilo za odvodno napravo

en: Portuguese
sl: portugalščina

en: Position
sl: Položaj

en: Position Control
sl: Nadzor lege

en: Position of video title
sl: Lega okna posnetka.

en: Positioning method
sl: Metoda postavitve

en: Positioning method for the mosaic. auto: automatically choose the best number of rows and columns. fixed: use the user-defined number of rows and columns. offsets: use the user-defined offsets for each image.
sl: Metoda postavitve mozaika. samodejno: samodejno izberi najprimernejšo vrednost stolpcev in vrstic. določeno: uporabi uporabniško nastavitev stolpcev in vrstic. odmik: uporabi uporabniški odmik za vsako sliko.

en: Post processing
sl: Post obdelava

en: Post processing quality
sl: Kakovost po obdelavi

en: Post-Processing Quality
sl: Kakovost po obdelavi

en: Power Management Inhibitor
sl: Onemogočenje upravljalnika napajanja

en: Pranks
sl: Šale

en: Pre&vious
sl: &Predhodni

en: Pre-motion estimation
sl: Predvidevanje pred-gibanja

en: Preamp
sl: Predokrepitev

en: Preamp
sl: Predokrepitev

en: Prefer native stream recording
sl: Prednostno uporabi osnovno snemanje pretoka

en: Prefer system plugins over VLC
sl: Prednostno uporabi sistemske vstavke pred vstavki predvajalnika.

en: Preferences
sl: Možnosti

en: Preferences...
sl: Možnosti ...

en: Preferred Audio language
sl: Prednostni jezik zvoka

en: Preferred Subtitle Language
sl: Prednostni jezik podnapisov

en: Preferred decoders list
sl: Prednostni seznam dekoderjev

en: Preferred encoders list
sl: Prednostni seznam kodirnikov

en: Preferred packetizer list
sl: Prednostni seznam paketnikov

en: Preferred subtitles language
sl: Prednostni jezik podnapisov

en: Prefilter
sl: Predfilter

en: Prefix
sl: Predpona

en: Prefix of the destination file automatically generated
sl: Predpona ciljne datoteke je samodejno ustvarjena

en: Prefix of the output images filenames. Output filenames will have the "prefixNUMBER.format" form if replace is not true.
sl: Predpona imena datoteke slik. Ime slike bo imelo obliko "predponaŠTEVILKA.zapis", če ni omogočena možnost prepisovanja.

en: Preload Directory
sl: Predhodno nalaganje map

en: Preload matroska files from the same family in the same directory (not good for broken files).
sl: Predhodno nalaganje povezanih datotek v isti mapi (ni priporočeno pri pokvarjenih datotekah).

en: Preparer
sl: Pripravljavec

en: Preset
sl: Prednastavljeno

en: Preset to use for the equalizer.
sl: Predloge za uporabo uravnalnika zvoka

en: Press menu select or pause to continue.
sl: Pritisnite izbor menija ali premor za nadaljevanje.

en: Press new keys for
    "%@"
sl: Pritisnite novo tipko za
    "%@"

en: Press the new keys for
sl: Pritisnite novo tipko za

en: Prev
sl: Predhodni

en: Prevents the audio output from going over a predefined value.
sl: Preprečuje prekoračitev določene vrednosti odvoda zvoka.

en: Previous
sl: Predhodni

en: Previous Channel
sl: Predhodni kanal

en: Previous Chapter/Title
sl: Predhodno poglavje/naslov

en: Previous chapter
sl: Predhodno poglavje

en: Previous media in the playlist
sl: Predhodni posnetek na seznamu

en: Previous title
sl: Predhodni naslov

en: Primary language (Analog TV tuners only)
sl: Osnovni jezik (samo analogni TV sprejemniki)

en: Primary language left, Secondary language right
sl: Osnovni jezik levo, drugi jezik desno

en: Print stats for each frame.
sl: Izpiši podrobnosti vsake sličice.

en: Privacy / Network Interaction
sl: Krajevna / omrežna vzajemnost

en: Privacy and Network Policies
sl: Varovanje in omrežna pravila

en: Privacy and Network Warning
sl: Varnostna in omrežna opozorila

en: Private key file
sl: Datoteka z osebnim ključem

en: Probe DVB card for capabilities
sl: Preiskava zmožnosti DVB kartice

en: Profile
sl: Profil

en: Profile Name
sl: Ime profila

en: Programs
sl: Programi

en: Protect against sound clipping
sl: Zaščita pred rezanjem zvoka

en: Protocol
sl: Protokol

en: Pseudo raw video decoder
sl: Pseudo raw dekodirnik slike

en: Pseudo raw video packetizer
sl: Pseudo raw slikovni paketnik

en: Psychedelic
sl: Psihadelična

en: Psychedelic video filter
sl: Psihedelični filter slike

en: Psycho-acoustic model
sl: Psiho-akustični model

en: Publisher
sl: Založnik

en: Pulseaudio audio output
sl: Pulseaudio odvod zvoka

en: Pure-interlaced mode.
sl: Način čistega prepletanja

en: Purple
sl: Škrlatna

en: Pushto
sl: paštu

en: Puzzle
sl: Sestavljanka

en: Puzzle game
sl: Igra sestavljanka

en: Puzzle interactive game video filter
sl: Slikovni filter igre sestavljanja

en: QAM, PSK or VSB modulation method
sl: QAM, PSK ali VSB način modulacije

en: QP curve compression
sl: QP krčenje krivin

en: QP curve compression. Range 0.0 (CBR) to 1.0 (QCP).
sl: QP krčenje krivin. Območje od 0.0 (CBR) do 1.0 (QCP).

en: QP difference between chroma and luma
sl: QP razlika med barvo in osvetljenostjo.

en: QP difference between chroma and luma.
sl: QP razlika med barvo in osvetljenostjo.

en: QP factor between I and P
sl: QP faktor med I in P

en: QP factor between I and P. Range 1.0 to 2.0.
sl: QP faktor med I in P. Območje od 1.0 do 2.0.

en: QP factor between P and B
sl: QP faktor med P in B.

en: QP factor between P and B. Range 1.0 to 2.0.
sl: QP faktor med P in B. Območje od 1.0 do 2.0.

en: Qt interface
sl: Vmesnik Qt

en: Quality
sl: Kakovost

en: Quality level
sl: Raven kakovosti

en: Quality level for the encoding of motions vectors (this can slow down the encoding very much).
sl: Raven kakovosti kodiranja vektorjev gibanja (lahko močno upočasni kodiranje).

en: Quality of post processing. Valid range is 0 to 6
    Higher levels require considerable more CPU power, but produce better looking pictures.
sl: Kakovost po obdelavi. Veljavno območje je med 0 in 6
    Višje ravni zahtevajo neprimerno več procesorske moči, hkrati pa predvajajo bolj kakovostno sliko.

en: Quality of the stream.
sl: Kakovost pretoka.

en: Quality-based VBR
sl: Kakovost VBR

en: Quantization factor of I frames, compared with P frames (for instance 1.0 => same qscale for I and P frames).
sl: Delitveni posrednik I sličic v primerjavi s P sličicami (primer: 1.0 določa enake vrednosti I in P sličic).

en: Quantizer scale
sl: Lestvica deljenja

en: Quechua
sl: kečvanščina

en: Quick &Open File...
sl: Hitri &pogled ...

en: QuickTime Media Link importer
sl: Uvoz QuickTime Media povezave

en: QuickTime library decoder
sl: QuickTime dekodirnik

en: Quicktime Capture
sl: Zajem Quicktime

en: Quiet mode
sl: Tihi način

en: Quiet mode.
sl: Tihi način.

en: Quiet synchro
sl: Tiho usklajevanje

en: Quit
sl: Končaj

en: Quit VLC
sl: Končaj VLC

en: Quit after Playback
sl: Končaj po predvajanju

en: RAM playlist import
sl: Uvoz RAM seznama

en: RD based mode decision for B-frames
sl: Način RD odločanja za B sličice

en: RD based mode decision for B-frames. This requires subme 6 (or higher).
sl: Način RD odločanja za B sličice. Zahteva subme 6 (ali višji)

en: READ
sl: Preberi

en: RGB component to extract
sl: Izločanje RGB komponente

en: RGB component to extract. 0 for Red, 1 for Green and 2 for Blue.
sl: Izločanje RGB komponente. Vrednost 0 za rdečo, 1 za zeleno in 2 za modro.

en: RSS and Atom feed display
sl: Prikaz RSS in Atomskih virov

en: RTCP (local) port
sl: RTCP (krajevno) vrata

en: RTCP packets will be received on this transport protocol port. If zero, multiplexed RTP/RTCP is used.
sl: RTCP paketi bodo prejeti preko vrat protokola prenosa. Brez vrednosti bo uporabljen mnogokratnik RTP/RTCP.

en: RTMP input
sl: RTMP dovod

en: RTMP stream output
sl: RTMP odvod pretoka

en: RTP de-jitter buffer length (msec)
sl: RTP de-jitter dolžina medpomnilnika (ms)

en: RTP packets will be authenticated and deciphered with this Secure RTP master shared secret key.
sl: Paketi RTP bodo overjeni in dešifrirani z varnim glavnim RTP deljenim skritim ključem.

en: RTP packets will be discarded if they are too far behind (i.e. in the past) by this many packets from the last received packet.
sl: Paketi RTP bodo prezrti, če so preveč v ozadju (v preteklosti) z glavnimi paketi zadnje prejetega paketa.

en: RTP packets will be discarded if they are too much ahead (i.e. in the future) by this many packets from the last received packet.
sl: Paketi RTP bodo prezrti, če so preveč v ospredju (v prihodnosti) z glavnimi paketi zadnje prejetega paketa.

en: RTP packets will be integrity-protected and ciphered with this Secure RTP master shared secret key.
sl: Paketi RTP bodo združeni, zaščiteni in šifrirani z glavnim varnim RTP glavnim šifrirnim ključem.

en: RTP source timeout (sec)
sl: RTP časovna omejitev (sekunde)

en: RTP stream output
sl: RTP prikaz zapisov

en: RTP/RTCP multiplexing
sl: RTP/RTCP mnogokratnik

en: RTP/RTSP/SDP demuxer (using Live555)
sl: RTP/RTSP/SDP odvijalnik (uporablja Live555)

en: RTSP VoD server
sl: RTSP VoD strežnik

en: RTSP announce
sl: Objava RTSP

en: RTSP authentication
sl: RTSP overitev

en: RTSP host address
sl: Naslov RTSP gostitelja

en: RTSP password
sl: Geslo za RTSP

en: RTSP user name
sl: Uporabniško ime za RTSP

en: RTSP/RTP access and demux
sl: RTSP/RTP dostop in odvijanje

en: RV32 conversion filter
sl: RV32 filter pretvarjanja

en: Radio device
sl: Radijska naprava

en: Radio device name
sl: Ime zvočne naprave

en: Raeto-Romance
sl: retoromanščina

en: Raise the interface above all other windows.
sl: Dvigni vmesnik nad vsa ostala okna.

en: Raise the quantizer for macroblocks at the border of the frame (default: 0.0).
sl: Povečaj delitveno vrednost makro enot na robovih sličic (privzeto: 0.0).

en: Raise the quantizer for macroblocks with a high temporal complexity (default: 0.0).
sl: Povečaj deljenje za bloke z visoko začasno kompleksnostjo (privzeto: 0.0).

en: Raise the quantizer for very bright macroblocks (default: 0.0).
sl: Povečaj deljenje za zelo svetle bloke (privzeto: 0.0).

en: Raise the quantizer for very dark macroblocks (default: 0.0).
sl: Povečaj deljenje za zelo temne bloke (privzeto: 0.0).

en: Random
sl: Naključno

en: Random Off
sl: Zvezno predvajanje

en: Random On
sl: Naključno predvajanje

en: Rate control buffer aggressiveness
sl: Raven agresivnosti nadzornega medpomnilnika

en: Rate control buffer aggressiveness.
sl: Raven agresivnosti nadzornega medpomnilnika.

en: Rate control buffer size
sl: Hitrost nadzornega medpomnilnika

en: Rate control buffer size (in kbytes). A bigger buffer will allow for better rate control, but will cause a delay in the stream.
sl: Velikost nadzornega medpomnilnika (v kbajtih). Večji medpomnilnik dovoli boljši nadzor hitrosti, vendar povzroča zamik pretakanja.

en: Rating
sl: Ocena

en: Ratio max (x 1000)
sl: Največje razmerje (x 1000)

en: Ratio of B frames
sl: Razmerje B sličic

en: Ratio of images to record. 3 means that one image out of three is recorded.
sl: Razmerje slik za snemanje. Vrednost 3 predstavlja snemanje vsake tretje slike.

en: Ratio of key frames
sl: Razmerje ključnih sličic

en: Raw audio encoder
sl: Raw dekodirnik zvoka

en: Raw video demuxer
sl: Raw odvijalnik slike

en: Raw/Log Audio decoder
sl: Raw/Log dekodirnik zvoka

en: Read a VLM configuration file as soon as VLM is started.
sl: Nastavitvena datoteka, ki bo uporabljena pri zagonu VLM.

en: Read a file that is being constantly updated (for example, a JPG file on a server). You should not globally enable this option as it will break all other types of HTTP streams.
sl: Branje datoteke, ki se neprestano posodablja (primer: datoteke JPG na strežniku). Nastavitve ni priporočljivo nastaviti privzeto, saj lahko onemogoči pravilno delovanje vseh ostalih HTTP pretokov.

en: Read and discard unknown EBML elements (not good for broken files).
sl: Preberi in zavrzi neznane EBML elemente (ni priporočljivo za poškodovane datoteke).

en: Read at media
sl: Preberi preko medija

en: Read the audio stream at VLC pace rather than Jack pace.
sl: Branje zvočnega zapisa v VLC ritmu in ne v Jack ritmu.

en: ReadMe / FAQ...
sl: PreberiMe / Pogosta vprašanja ...

en: Real RTSP
sl: Pravi RTSP

en: Real demuxer
sl: Real odvijalnik

en: Real-Time Protocol (RTP) input
sl: Real-Time protokol (RTP) dovod

en: RealVideo library decoder
sl: RealVideo dekodirnik

en: Record
sl: Snemanje

en: Record access filter start/stop.
sl: Filter snemanja začetek/zaustavitev.

en: Record directory or filename
sl: Mapa snemanja ali ime datoteke

en: Record stream output
sl: Odvod pretoka snemanja

en: Recording
sl: Snemanje

en: Recording done
sl: Snemanje končano

en: Recording ratio
sl: Razmerje snemanja

en: Recreate a index for the AVI file. Use this if your AVI file is damaged or incomplete (not seekable).
sl: Obnovi kazalo za AVI datoteke. Uporabite, če je AVI datoteka poškodovana ali nepopolna (ni mogoče iskanje)

en: Rectangular Linear Phase
sl: Pravokotna linearna faza

en: Red
sl: Rdeča

en: Red balance
sl: Ravnotežje rdeče barve

en: Red balance of the video input (if supported by the v4l2 driver).
sl: Raven rdeče barve dovoda slike posnetka (če je podprt z v4l2 gonilnikom).

en: Red component of the pause color
sl: Rdeča komponenta za barvo premora

en: Red component of the shutdown color
sl: Rdeča komponenta za barvo zaustavitve

en: Red value of a pure white on your LED stripes.
sl: Vrednost rdeče na čisti beli LED trakov.

en: Reduce fluctuations in QP
sl: Zmanjševanje nestalnosti v QP

en: Refresh
sl: Osveži

en: Refresh list
sl: Osveži seznam

en: Refresh period in ms
sl: Čas osveži v ms

en: Refresh time
sl: Čas osveževanja

en: Regrettably, these keys cannot be assigned as hotkey shortcuts.
sl: Na žalost teh tipk ni mogoče prilagoditi v tipkovne bližnjice.

en: Regular expression used to filter the recent items played in the player
sl: Logični izrazi za filtriranje nedavno predvajanih predmetov

en: Relative font size
sl: Relativna velikost pisave

en: Reload image file
sl: Ponovno nalaganje slikovne datoteke

en: Reload image file every n seconds.
sl: Ponovno naloži slikovno datoteko vsakih n sekund.

en: Remote Audio Output Protocol stream output
sl: Izhodni zvočni protokol odvoda pretoka

en: Remote control interface
sl: Vmesnik oddaljene povezave

en: Remote control interface initialized. Type `help' for help.
sl: Zagnan vmesnik oddaljenega nadzora. Vpišite 'help' za pomoč.

en: Remote-OSD
sl: Oddaljeni OSD

en: Remote-OSD over VNC
sl: Oddaljeni OSD preko VNC

en: Remove
sl: Odstrani

en: Remove old preferences?
sl: Ali naj se počistijo stare možnosti?

en: Render text or image
sl: Izrisovanje besedila in slike

en: Render the image or text in current overlay buffer.
sl: Izrisovanje slike ali besedila v trenutnem prekrivnem medpomnilniku.

en: Rendering quality
sl: Kakovost izrisa

en: Repair
sl: Popravi

en: Repair AVI Files
sl: Popravi AVI datoteke

en: Repeat All
sl: Ponovi vse

en: Repeat Off
sl: Brez ponavljanja

en: Repeat One
sl: Ponovi izbrano

en: Repeat all
sl: Ponovi vse

en: Repeat current item
sl: Ponovi trenutni predmet

en: Repeat delay:
sl: Ponovi zamik:

en: Repeat:
sl: Ponovi:

en: Replay gain
sl: Ponovno predvajanje

en: Replay gain mode
sl: Način ponovnega predvajanja

en: Replay preamp
sl: Predokrepitev ponovnega predvajanja

en: Reset
sl: Počisti

en: Reset All
sl: Počisti vse

en: Reset Preferences
sl: Počisti možnosti

en: Reset controls to default
sl: Počisti tipkovne bližnjice na privzete vrednosti

en: Reset controls to defaults provided by the v4l2 driver.
sl: Počisti tipkovne bližnjice na privzete vrednosti, kot jih določa v4l2 gonilnik.

en: Reset v4l2 controls
sl: Počisti v4l2 tipkovne bližnjice

en: Resize interface to the native video size
sl: Prilagodi velikost vmesnika na osnovno velikost posnetka

en: Resize interface to video size
sl: Prilagodi velikost vmesnika na velikost posnetka

en: Resolution
sl: Ločljivost

en: Restore Defaults
sl: Obnovi privzeto

en: Retrieving Channel Info...
sl: Pridobivanje podrobnosti kanala ...

en: Reveal in Finder
sl: Prikaz v iskalnem oknu

en: Reverb
sl: Odmev

en: Reverberation delay
sl: Zamik odmevanja

en: Reverberation delay, in ms. Usual values are from to 40 to 200ms.
sl: Zamik odmeva (ms). Običajne vrednosti so od 40 do 200 ms.

en: Reverberation level
sl: Raven odmeva

en: Reverberation level (from 0 to 100, default value is 0).
sl: Raven odmeva (od 0 do 100, privzeta vrednost je 0).

en: Reverse
sl: Obrnjeno

en: Reverse stereo
sl: Obratni stereo

en: Revert to normal play speed
sl: Povrni na običajno hitrost predvajanja

en: Rewind
sl: Previj nazaj

en: Right
sl: Desno

en: Right rear
sl: Desno zadaj

en: Ripple
sl: Kodranje

en: Ripple video filter
sl: Filter kodranja slike

en: Roku HD1000 audio output
sl: Roku HD1000 odvod zvoka

en: Romanian
sl: romunščina

en: Room size
sl: Velikost prostora

en: Room width
sl: Širina prostora

en: Root CA file
sl: Skrbniška CA datoteka

en: Rotate
sl: Zavrti

en: Rotate by 180 degrees
sl: Obrni za 180 stopinj

en: Rotate by 270 degrees
sl: Obrni za 2700 stopinj

en: Rotate by 90 degrees
sl: Obrni za 90 stopinj

en: Rotate video filter
sl: Filter obračanja slike

en: Rotates or flips the image
sl: Obračanje in zrcaljenje slike

en: Rows
sl: Vrstice

en: Run as daemon process
sl: Zagon kot demonski proces

en: Run framebuffer on current TTY device (default enabled). (disable tty handling with caution)
sl: Zaženi slikovni medpomnilnik na trenutni TTY napravi (privzeto je omogočeno); (bodite previdni z nastavitvijo).

en: Run manually
sl: Zaženi ročno

en: Run on schedule
sl: Zaženi po urniku

en: Run time
sl: Čas predvajanja

en: Rundi
sl: rundščina

en: Running VLC in real-time priority will allow for much more precise scheduling and yield better, especially when streaming content. It can however lock up your whole machine, or make it very very slow. You should only activate this if you know what you're doing.
sl: Zaganjanje predvajalnika VLC v trenutnem času, omogoča bolj natančno boljši izkoristek delovanja, še posebej pri pretakanju vsebine. V primeru, da nastopijo napake pa lahko tak zagon postavi celoten sistem v neodzivno stanje. Nastavitve ni priporočljivo spreminjati.

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
sl: Zagon predvajalnika s privzetim vmesnikom. Uporabite 'cvlc' za zagon brez vmesnika.'

en: Runs VLC as a background daemon process.
sl: Omogoča zagon predvajalnika kot demonski proces v ozadju.

en: Runs the optional encoder thread at the OUTPUT priority instead of VIDEO.
sl: Zagon niti kodiranja po meri s prednostjo odvoda namesto slike.

en: Russian (KOI8-R)
sl: ruščina (KOI8-R)

en: S-Video input
sl: Dovod s-video slike

en: S/PDIF can be used by default when your hardware supports it as well as the audio stream being played.
sl: S/PDIF je lahko uporabljen privzeto, če možnost dovoljuje strojna oprema in če jo podpira zvočni zapis.

en: SAP Announce
sl: Objavljanje SAP

en: SAP Strict mode
sl: Omejen SAP način

en: SAP announce
sl: Objavljanje SAP

en: SAP announcement interval
sl: Zamik SAP objavljanja

en: SAP announcing
sl: SAP objavljanje

en: SAP is a way to publically announce streams that are being sent using multicast UDP or RTP.
sl: SAP je način javnega objavljanja pretokov, ki se razširjajo preko skupinskega pošiljanja UDP ali RTP protokola.

en: SAP multicast address
sl: SAP naslov za skupinsko pošiljanje

en: SAP timeout (seconds)
sl: SAP časovna omejitev (sekunde)

en: SATD-based decision for 8x8 transform in inter-MBs.
sl: SATD odločanje za pretvorbe 8x8 v inter-MBs.

en: SDL Image decoder
sl: SDL dekodirnik slike

en: SDL chroma format
sl: SDL oblika barv

en: SDL_image video decoder
sl: SDL_image dekodirnik slike

en: SDP Descriptions parser
sl: SDP razčlenjevalnik opisa

en: SDT Descriptors (requires --sout-ts-es-id-pid)
sl: Opisovalniki SDT (zahteva --sout-ts-es-id-pid)

en: SMB domain
sl: Domena SMB

en: SMB input
sl: SMB dovod

en: SMB password
sl: Geslo za SMB

en: SMB user name
sl: Uporabniško ime za SMB

en: SMF demuxer
sl: SMF zvijalnik

en: SOCKS password
sl: Geslo SOCKS

en: SOCKS proxy server to use. This must be of the form address:port. It will be used for all TCP connections
sl: Uporaba namestniškega strežnika SOCKS. Vnos mora biti v obliki naslov:vrata. Nastavitev bo uporabljena ta vse TCP povezave.

en: SOCKS server
sl: Strežnik SOCKS

en: SOCKS user name
sl: Uporabniško ime za SOCKS

en: SPS and PPS id numbers
sl: SPS in PPS ID vrednosti

en: SRTP key (hexadecimal)
sl: SRTP ključ (šestnajstiško)

en: SRTP salt (hexadecimal)
sl: SRTP salt (šestnajstiško)

en: SSE2 I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
sl: Pretvarjanje I420,IYUV,YV12 v RV15,RV16,RV24,RV32

en: SSE2 conversions from
sl: SSE2 pretvarjanje iz

en: SSIM computation
sl: SSIM izračunavanje

en: SVCD subtitles
sl: SVCD podnapisi

en: SVG template file
sl: Datoteka SVG predloge

en: SVGAlib video output
sl: SVGAlib prikaz zapisov slike

en: Samoan
sl: samojščina

en: Sample aspect ratio
sl: Razmerje velikosti vzorca

en: Sample aspect ratio of the destination (1:1, 3:4, 2:3).
sl: Razmerje velikosti vzorca (1:1, 3:4, 2:3).

en: Sample rate
sl: Vzorčna hitrost

en: Sample rate of the transcoded audio stream (11250, 22500, 44100 or 48000).
sl: Vzorčna hitrost prekodiranega zvočnega zapisa (11250, 22500, 44100 ali 48000).

en: Samplerate
sl: Vzorčna hitrost

en: Samplerate information of the transcoded stream.
sl: Podrobnosti vzorčne hitrosti prekodiranega zapisa.

en: Samplerate of the captured audio stream, in Hz (eg: 11025, 22050, 44100, 48000)
sl: Vzorčna hitrost zajetega zvočnega pretoka v Hz (primer: 11025, 22050, 44100, 48000)

en: Sango
sl: sango

en: Sardinian
sl: sardinščina

en: Sat windowing
sl: Zasičenost okna

en: Satellite Azimuth
sl: Azimut satelita

en: Satellite Azimuth in tenths of degree
sl: Azimut satelita v desetinah stopinje

en: Satellite Elevation
sl: Višina satelita

en: Satellite Elevation in tenths of degree
sl: Višina satelita v desetinah stopinje

en: Satellite Longitude
sl: Geografska dolžina satelita

en: Satellite Longitude in 10ths of degree, -ve=West
sl: Geografska dolžina satelita v desetinah stopinje, -ve=Zahod

en: Satellite Polarisation
sl: Satelitska polarizacija

en: Satellite Polarisation [H/V/L/R]
sl: Polarizacija satelita [H/V/L/R]

en: Satellite Range Code
sl: Območna koda satelita

en: Satellite Range Code as defined by manufacturer e.g. DISEqC switch code
sl: Območna koda satelita kot je določena pri proizvajalcu npr.: DISEqC preklopna koda

en: Satellite number in the Diseqc system
sl: Številka satelita v Diseqc sistemu

en: Saturation
sl: Nasičenost

en: Saturation of the video input (if supported by the v4l2 driver).
sl: Nasičenost dovoda slike posnetka (če je podprt z v4l2 gonilnikom).

en: Saturaton threshold
sl: Prag nasičenosti

en: Save
sl: Shrani

en: Save Debug Frames
sl: Shrani slike razhroščevanja

en: Save File
sl: Shrani datoteko

en: Save Metadata
sl: Shrani metapodatke

en: Save Playlist
sl: Shrani seznam predvajanja

en: Save Playlist to &File...
sl: Shrani seznam v &datoteko

en: Save Playlist...
sl: Shrani seznam predvajanja ...

en: Save VLM configuration as...
sl: Shrani VLM nastavitve kot ...

en: Save and close the dialog
sl: Shrani in zapri pogovorno okno

en: Save file to
sl: Shrani datoteko na

en: Save file...
sl: Shrani datoteko ...

en: Save log file as...
sl: Shrani dnevnik v datoteko kot ...

en: Save playlist
sl: Shrani seznam predvajanja

en: Save playlist as...
sl: Shrani seznam predvajanja kot ...

en: Save raw codec data
sl: Shrani podatke RAW kodeka

en: Save recently played items
sl: Shrani nedavno predvajane predmete

en: Save the raw codec data if you have selected/forced the dummy decoder in the main options.
sl: Shrani podatke RAW kodeka, če je izbran dummy dekodirnik med glavnimi nastavitvami.

en: Save the recently played items in the menu
sl: Shrani nedavno predvajane predmete v meni

en: Save this Log...
sl: &Shrani beleženje ...

en: Save...
sl: Shrani ...

en: Saves all the displayed logs to a file
sl: Shrani vse prikazane podatke beleženja v datoteko

en: Saving file failed
sl: Neuspešno shranjevanje datoteke

en: Sca&le
sl: &Merilo

en: Scale
sl: Merilo

en: Scale factor
sl: Vrednost povečeve

en: Scale factor (0.1-2.0)
sl: Raven povečevanja (0.1 - 2.0)

en: Scale factor to apply to the video while transcoding (eg: 0.25)
sl: Merilo slike pri prekodiranju (primer: 0.25)

en: Scaled to screen
sl: Prilagojeno zaslonu

en: Scaletempo
sl: Prilagodi tempo

en: Scaling factor used when Auto Scaling is disabled.
    Default value is 1.0 (original video size).
sl: Faktor prilagajanja velikosti, ko je onemogočena možnost samodejnega prilagajanja.
    Privzeta vrednost je 1.0 (osnovna velikost posnetka)

en: Scaling mode
sl: Način merjenja

en: Scaling mode to use.
sl: Uporaba načina merjenja.

en: Scene filter
sl: Filtri scene

en: Scene video filter
sl: Filter scen slike

en: Scene-cut detection. Controls how aggressively to insert extra I-frames. With small values of scenecut, the codec often has to force an I-frame when it would exceed keyint. Good values of scenecut may find a better location for the I-frame. Large values use more I-frames than necessary, thus wasting bits. -1 disables scene-cut detection, so I-frames are inserted only every other keyint frames, which probably leads to ugly encoding artifacts. Range 1 to 100.
sl: Zaznavanje spreminjanja kadra. Nastavitev omogoča določitev vztrajnosti dodajanja I-slik. Pri nizkih vrednostih mora kodek pogosto vstaviti I-slike, ko preide vrednost keyint. Prave vrednosti zaznavanja kadra bolje uporabljajo prehode I-slik. Velike vrednosti uporabljajo več I-slik kot je treba, zato je postopek potraten. Vrednost -1 onemogoči zaznavo spreminjanja, zato se I-slike dodajajo le pri vsaki drugi vrednosti keyint slike, kar poslabša kakovost dekodiranja. Vrednosti so med 1 in 100.

en: Schedule
sl: Urnik

en: Schedule:
sl: Urnik:

en: Schroedinger video decoder
sl: Schrödingerjev dekodirnik slike

en: Scope
sl: Obseg

en: Scope for IPv6 announcements (default is 8).
sl: Območje za IPv6 objavljanje (privzeto 8).

en: Score
sl: Rezultati

en: Scrambled
sl: Kodirano

en: Screen
sl: Zaslon

en: Screen Capture Input
sl: Zaslonski dovod zajemanja

en: Screen Input
sl: Zaslonski dovod

en: Scroll with feed
sl: Drsenje z virom

en: Search
sl: Poišči

en: Search Filter
sl: Filter iskanja

en: Search Length
sl: Preišči dolžino

en: Search in Playlist
sl: Išči po seznamu predvajanja

en: Second CSA Key
sl: Drugi CSA ključ

en: Second audio program (Analog TV tuners only)
sl: Drugi zvočni program (samo analogni TV sprejemniki)

en: Secondary language (Analog TV tuners only)
sl: Drugi jezik (samo analogni TV sprejemniki)

en: Secure RTP requires a (non-secret) master salt value.
sl: Varni prenos RTP zahteva (javno) glavno salt vrednost.

en: Seek based on percent not time
sl: Iskanje po odstotku namesto po času.

en: Seek based on percent not time.
sl: Iskanje po odstotku namesto po času.

en: Segment
sl: Odsek

en: Segments
sl: Odseki

en: Select
sl: Izberite

en: Select "Advanced Options" to see all options.
sl: Izberite "Podrobni pogled" za spreminjanje vseh nastavitev.

en: Select All
sl: Izberi vse

en: Select Audio Device
sl: Izbor zvočne naprave

en: Select Directory
sl: Izbor mape

en: Select File
sl: Izbor datoteke

en: Select Input
sl: Izbor dovoda

en: Select Output
sl: Izbor odvoda

en: Select a directory
sl: Izberite mapo

en: Select a file
sl: Izbor datoteke

en: Select a stream
sl: Izbor pretok

en: Select an action to change the associated hotkey
sl: Izberite dejanje za hitro tipko

en: Select an action to change the associated hotkey:
sl: Izberite dejanje za spreminjanje hitre tipke:

en: Select audio input format with the given bits/sample (if non 0)
sl: Izbor dovodnega zvočnega zapisa za določeno razmerje bit/vzorec (če vrednost ni 0)

en: Select audio input format with the given number of audio channels (if non 0)
sl: Izbor dovodnega zvočnega zapisa za določeno številko zvočnih kanalov (če vrednost ni 0)

en: Select audio input format with the given sample rate (if non 0)
sl: Izbor dovodnega zvočnega zapisa za določeno vzorčno razmerje (če vrednost ni 0)

en: Select channel to keep
sl: Izbor ohranjenih kanalov

en: Select current widget
sl: Izberi trenutni gradnik

en: Select in percent (50 is center) the position of the middle point (Lagrange) of blended zone
sl: Izbor odstotne vrednosti (50% je sredina) lege sredinske vrednosti (Lagrange) obledelega območja.

en: Select in percent the Lagrange coeff of the beginning blended zone
sl: Izberite odstotno vrednost Lagrange koeficienta za začetek obledelega območja.

en: Select in percent the Lagrange coeff of the end of blended zone
sl: Izberite odstotno vrednost Lagrange koeficienta za zaključek obledelega območja.

en: Select in percent the Lagrange coeff of the middle of blended zone
sl: Izberite odstotno vrednost Lagrange koeficienta za sredino obledelega območja.

en: Select in percent the height of the blended zone (case of 2x2 wall)
sl: Izbor odstotne vrednosti višine pobledelega območja (primer 2x2 zidu)

en: Select in percent the length of the blended zone
sl: Izbor odstotka dolžine obledelega območja.

en: Select next DVD chapter
sl: Skok na naslednje DVD poglavje

en: Select next DVD title
sl: Skok na naslednji DVD naslov

en: Select one or more files to open
sl: Izbor ene ali več datotek za odpiranje

en: Select one or multiple files
sl: Izbor ene ali več datotek

en: Select prev DVD chapter
sl: Skok na predhodno DVD poglavje

en: Select previous DVD title
sl: Skok na predhodni DVD naslov

en: Select profile:
sl: Izbor profila:

en: Select rendering quality, at the expense of speed. 0 is fastest, 1 is highest quality.
sl: Izbor kakovosti izrisa na račun hitrosti. Vrednosti 0 je hitro, vrednost 1 pa kakovostno.

en: Select skin
sl: Izberi preobleko

en: Select speaker configuration you want to use. This option doesn't upmix! So NO e.g. Stereo -> 5.1 conversion.
sl: Izberite nastavitve zvočnikov, ki jih želite uporabiti. Ta možnost ne omogoča mešanja.

en: Select special Audio device, or let windows decide (default), change needs VLC restart to apply.
sl: Izberite posebno zvočno napravo ali pa prepustite nastavitev sistemu; spremembe bodo privzete ob ponovnem zagonu predvajalnika.

en: Select the Black Crush of blended zone (Blue or V component)
sl: Izbor potemnitve obarvanja za obledelo območje (modra ali V komponenta).

en: Select the Black Crush of blended zone (Green or U component)
sl: Izbor potemnitve obarvanja za obledelo območje (zelena ali U komponenta).

en: Select the Black Crush of blended zone (Red or Y component)
sl: Izbor potemnitve obarvanja za obledelo območje (rdeča ali Y komponenta).

en: Select the Black Level of blended zone (Blue or V component)
sl: Izbor ravni potemnitve za obledelo območje (modra ali V komponenta).

en: Select the Black Level of blended zone (Green or U component)
sl: Izbor ravni potemnitve za obledelo območje (zelena ali U komponenta).

en: Select the Black Level of blended zone (Red or Y component)
sl: Izbor ravni potemnitve za obledelo območje (rdeča ali Y komponenta).

en: Select the White Crush of blended zone (Blue or V component)
sl: Izbor osvetlitve obarvanja za obledelo območje (modra ali V komponenta).

en: Select the White Crush of blended zone (Green or U component)
sl: Izbor osvetlitve obarvanja za obledelo območje (zelena ali U komponenta).

en: Select the White Crush of blended zone (Red or Y component)
sl: Izbor osvetlitve obarvanja za obledelo območje (rdeča ali Y komponenta).

en: Select the White Level of blended zone (Blue or V component)
sl: Izbor ravni osvetlitve za obledelo območje (modra ali V komponenta).

en: Select the White Level of blended zone (Green or U component)
sl: Izbor ravni osvetlitve za obledelo območje (zelena ali U komponenta).

en: Select the White Level of blended zone (Red or Y component)
sl: Izbor ravni osvetlitve za obledelo območje (rdeča ali Y komponenta).

en: Select the audio input source. See the "video input" option.
sl: Izberite vir zvočnega dovoda. Več nastavitev med "dovod slike" možnostmi.

en: Select the audio output type. See the "video input" option.
sl: Izberite vir zvočnega dovoda. Več nastavitev med "dovod slike" možnostmi.

en: Select the capture device type
sl: Izberite vrsto naprave za zajemanje

en: Select the directory to save to
sl: Izberite mapo za shranjevanje

en: Select the file
sl: Izberite datoteko

en: Select the file to save to
sl: Izbor datoteke za shranjevanje

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Blue or V component)
sl: Izbor obarvanja za obledelo območje (modra ali V komponenta).

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Green or U component)
sl: Izbor obarvanja za obledelo območje (zelena ali U komponenta).

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Red or Y component)
sl: Izbor obarvanja za obledelo območje (rdeča ali Y komponenta).

en: Select the hotkey to display the position.
sl: Izbor hitre tipke za prikaz lege.

en: Select the hotkey to got to the next video frame.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za skok na naslednjo sličico posnetka.

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
sl: Izbor hitre tipke za dolg skok nazaj.

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
sl: Izbor hitre tipke za dolg skok naprej.

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
sl: Izbor hitre tipke za srednje dolg skok nazaj.

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
sl: Izbor hitre tipke za srednje dolg skok naprej.

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
sl: Izbor hitre tipke za kratek skok nazaj.

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
sl: Izbor hitre tipke za kratek skok naprej.

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
sl: Izbor hitre tipke za zelo kratek skok nazaj.

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
sl: Izbor hitre tipke za zelo kratek skok naprej.

en: Select the hotkey to quit the application.
sl: Izbor hitre tipke za konec programa.

en: Select the hotkey to set the playback rate back to normal.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za povrnitev hitrosti predvajanja na običajno vrednost.

en: Select the hotkey to stop playback.
sl: Izbor hitre tipke za prekinitev predvajanja.

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
sl: Izbor hitre tipke za hitro predvajanje.

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
sl: Izbor hitre tipke za počasno predvajanje.

en: Select the hotkey to use to leave fullscreen state.
sl: Izbor hitre tipke za izhod iz celozaslonskega predvajanja.

en: Select the hotkey to use to pause.
sl: Izbor hitre tipke za premor predvajanja.

en: Select the hotkey to use to play.
sl: Izberite hitro tipko za predvajanje.

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
sl: Izbor hitre tipke za skok na naslednji predmet na seznamu predvajanja.

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
sl: Izbor hitre tipke za skok na predhodni predmet na seznamu predvajanja.

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
sl: Izbor hitre tipke za izmenjavo celozaslonskega predvajanja.

en: Select the hotkey to use to swap paused state.
sl: Izbor hitre tipke za premor predvajanja.

en: Select the key to activate selected item in DVD menus.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za zagon predmeta v DVD menijih.

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
sl: Izbor tipkovne bližnjice za skok na naslednje DVD poglavje.

en: Select the key to choose the next title from the DVD
sl: Izbor tipkovne bližnjice za skok na naslednji DVD naslov.

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
sl: Izbor tipkovne bližnjice za skok na predhodno DVD poglavje.

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
sl: Izbor tipkovne bližnjice za skok na predhodni DVD naslov.

en: Select the key to decrease audio volume.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za zmanjšanje glasnosti.

en: Select the key to decrease the audio delay.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za zamik zvoka nazaj.

en: Select the key to decrease the subtitle delay.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za zmanjšanje zamika podnapisov.

en: Select the key to go back (to the previous media item) in the browsing history.
sl: Izberite tipkovno povezavo za brskanje nazaj po zgodovini.

en: Select the key to go forward (to the next media item) in the browsing history.
sl: Izberite tipkovno povezavo za brskanje naprej po zgodovini.

en: Select the key to increase audio volume.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za povečanje glasnosti.

en: Select the key to increase the audio delay.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za zamik zvoka naprej.

en: Select the key to increase the subtitle delay.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za povečanje zamika podnapisov.

en: Select the key to move the selector down in DVD menus.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za skok izbire navzdol v DVD menijih.

en: Select the key to move the selector left in DVD menus.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za skok izbire levo v DVD menijih.

en: Select the key to move the selector right in DVD menus.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za skok izbire desno v DVD menijih.

en: Select the key to move the selector up in DVD menus.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za skok izbire navzgor v DVD menijih.

en: Select the key to mute audio.
sl: Izbor tipkovne bližnjice za izklop zvoka.

en: Select the key to play this bookmark.
sl: Izberite tipkovno povezavo za predvajanje zaznamka.

en: Select the key to set this playlist bookmark.
sl: Izberite tipkovno povezavo za izbor zaznamka.

en: Select the key to take you to the DVD menu
sl: Izbor tipkovne bližnjice za skok na glavni DVD meni.

en: Select the number of horizontal video windows in which to split the video
sl: Izbor števila vodoravnih slikovnih oken v katerih bo ločen prikaz slike.

en: Select the number of vertical video windows in which to split the video
sl: Izbor števila navpičnih slikovnih oken v katerih bo ločen prikaz slike.

en: Select the replay gain mode
sl: Izbor načina ponovnega predvajanja

en: Select the resolution for the framebuffer. Currently it supports the values 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (default 4=auto)
sl: Izbor ločljivosti slikovnega medpomnilnika. Trenutno podprte vrednosti so 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL in 4=auto (privzeto 4=auto).

en: Select the stream with the maximum bitrate under that limit.
sl: Izbor pretoka z največjo bitno hitrostjo pod omejitvijo.

en: Select the subtitles file
sl: Izbor datoteke podnapisov

en: Select the tuner input type (Cable/Antenna).
sl: Izberite vrsto uglaševala (kabel/antena).

en: Select the video input source, such as composite, s-video, or tuner. Since these settings are hardware-specific, you should find good settings in the "Device config" area, and use those numbers here. -1 means that settings will not be changed.
sl: Izberite dovodni slikovni vir posnetka, kot na primer združene, s-video ali uglaševanje. Ker so nastavitve odvisne od stroje opreme, morate pravilno določiti vrednosti "Nastavitve naprav" in uporabiti tiste vrednosti tu. Vrednost (-1) predstavlja privzete vrednosti.

en: Select the video output type. See the "video input" option.
sl: Izberite vir dovoda slike. Več nastavitev med "dovod slike" možnostmi.

en: Select whether subdirectories must be expanded.
    none: subdirectories do not appear in the playlist.
    collapse: subdirectories appear but are expanded on first play.
    expand: all subdirectories are expanded.
sl: Izbor razširjanja map v seznamu predvajanja.
    brez: podmape niso prikazane v seznamu predvajanja.
    zloži: podmape so prikazane, vendar se razširijo ob predvajanju.
    razširi: vse podmape so razširjene.

en: Select your audio codec. Click one to get more information.
sl: Izbor kodirnika zvoka. S klikom si je mogoče ogledati podrobnosti.

en: Select your video codec. Click one to get more information.
sl: Izbor kodirnika slike. S klikom si je mogoče ogledati podrobnosti.

en: Selected ports:
sl: Izbrana vrata :

en: Selecting current widget performs the associated action.
sl: Izbor trenutnega gradnika izvede dejanje asociacije.

en: Selection of the starting mode and look
sl: Izbor začetnega načina in videza

en: Selects the motion estimation algorithm:  - dia: diamond search, radius 1 (fast)
     - hex: hexagonal search, radius 2
     - umh: uneven multi-hexagon search (better but slower)
     - esa: exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
     - tesa: hadamard exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
sl: Izbor algoritma predvidevanja gibanja točk: - dia: romboidno iskanje, radij 1 (hitro)
     - hex: šestnajstiško iskanje, radij 2
     - umh: neenakomerno več šestnajstiško iskanje (dobro a počasno)
     - esa: izčrpno iskanje (zelo počasno, za testiranje)
     - tesa: Hadamardovo izčrpno iskanje (zelo počasno, za testiranje)

en: Semantic annotations
sl: Opombe skladnje

en: Send
sl: Pošlji

en: Send key events to VNC host.
sl: Pošlji ključne dogodke VNC gostitelju.

en: Send mouse events to VNC host. Not needed for use as VDR ffnetdev client.
sl: Pošiljanje dogodkov miške na gostitelja VNC. Ni uporabno pri prenosu preko VDR ffnetdev odjemalca.

en: Send rate
sl: Hitrost pošiljanja

en: Sends TS to specific ip:port by udp (you must know what you are doing).
sl: Pošiljanje TS na določena IP:VRATA preko UDP protokola.

en: Sent bytes
sl: Poslani biti

en: Sent packets
sl: Poslani paketi

en: Separate words by | (without space)
sl: Ločevanje besed z | (brez presledkov)

en: Sequential numbering
sl: Zaporedno oštevilčenje

en: Serbian
sl: srbščina

en: Serial Port/Device
sl: Serijska vrata/naprava

en: Server
sl: Strežnik

en: Services
sl: Storitve

en: Services discovery
sl: Odkrivanje storitev

en: Services discovery modules
sl: Enote odkrivanja storitev

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
sl: Enote odkrivanja storitev so namenjene samodejnemu dodajanju predmetov na seznam predvajanja.

en: Session
sl: Seja

en: Session URL
sl: URL seje

en: Session description
sl: Opis seje

en: Session email
sl: E-naslov seje

en: Session failed
sl: Neuspešna seja

en: Session groupname
sl: Ime skupine seje

en: Session name
sl: Ime seje

en: Session phone number
sl: Telefonska številka seje

en: Set PID to ID of ES
sl: Določi PID k ID od ES

en: Set QP
sl: Določi QP

en: Set SPS and PPS id numbers to allow concatenating streams with different settings.
sl: Določitev SPS in PPS ID vrednosti za spajanje pretokov z različnimi nastavitvami.

en: Set at which interval PCRs (Program Clock Reference) will be sent (in milliseconds). This value should be below 100ms. (default is 70ms).
sl: Določitev časovnega zamika PCR (Program Clock Reference) pošiljanja (v milisekundah). Vrednost mora biti pod 100ms. (privzeto 70ms).

en: Set id of ES to PID
sl: Določitev ID ES v PID

en: Set playlist bookmark 1
sl: Določi zaznamek predvajanja 1

en: Set playlist bookmark 10
sl: Določi zaznamek predvajanja 10

en: Set playlist bookmark 2
sl: Določi zaznamek predvajanja 2

en: Set playlist bookmark 3
sl: Določi zaznamek predvajanja 3

en: Set playlist bookmark 4
sl: Določi zaznamek predvajanja 4

en: Set playlist bookmark 5
sl: Določi zaznamek predvajanja 5

en: Set playlist bookmark 6
sl: Določi zaznamek predvajanja 6

en: Set playlist bookmark 7
sl: Določi zaznamek predvajanja 7

en: Set playlist bookmark 8
sl: Določi zaznamek predvajanja 8

en: Set playlist bookmark 9
sl: Določi zaznamek predvajanja 9

en: Set the ID of the fake elementary stream for use in #duplicate{} constructs (default 0).
sl: Določitev ID elementarnega lažnega pretoka pri uporabi z #duplicate{} (privzeto 0).

en: Set the Sharpen strength, between 0 and 2. Defaults to 0.05.
sl: Nastavitev ostrine slike med 0 in 2. Privzeta vrednost je 0.05.

en: Set the TV channel the tuner will set to (0 means default).
sl: Nastavi TV kanale kot jih določi uglaševalo (0 predstavlja privzeto).

en: Set the camera's horizontal centering (if supported by the v4l2 driver).
sl: Določitev vodoravne postavitve kamere na sredino (če je podprt z v4l2 gonilnikom).

en: Set the camera's vertical centering (if supported by the v4l2 driver).
sl: Določitev navpične postavitve kamere na sredino (če je podprt z v4l2 gonilnikom).

en: Set the canvas' picture aspect ratio. If omitted, the canvas is assumed to have the same SAR as the input.
sl: Določilo razmerja velikosti platna slike. Izpuščena možnost prevzame da je velikost enaka dovodu.

en: Set the color to show if the user pauses the video. (Have light to get another beer?)
sl: Uporabi barvo določeno spodaj v primeru, če uporabnik zaustavi predvajanje posnetka.

en: Set the encoding used in text subtitles
sl: Določitev kodnega nabora za besedilo podnapisov.

en: Set the geometry of the zone to crop. This is set as <width> x <height> + <left offset> + <top offset>.
sl: Določite meje območja obrezovanja. Nastavitev določa <širina> x <višina> + <levi odmik> + <zgornji odmik>.

en: Set the global gain in dB (-20 ... 20).
sl: Določilo celotne pridobitve v dB (-20 ... 20).

en: Set the image brightness, between 0 and 2. Defaults to 1.
sl: Nastavitev svetlosti slike med 0 in 2. Privzeta vrednost je 1.

en: Set the image contrast, between 0 and 2. Defaults to 1.
sl: Nastavitev kontrasta slike med 0 in 2. Privzeta vrednost je 1.

en: Set the image gamma, between 0.01 and 10. Defaults to 1.
sl: Nastavitev barve slike med 0.01 in 10. Privzeta vrednost je 1.

en: Set the image hue, between 0 and 360. Defaults to 0.
sl: Nastavitev odtenka slike med 0 in 360. Privzeta vrednost je 0.

en: Set the image saturation, between 0 and 3. Defaults to 1.
sl: Nastavitev nasičenosti slike med 0 in 3. Privzeta vrednost je 1.

en: Set the internal ID of each elementary stream handled by VLC to the same value as the PID in the TS stream, instead of 1, 2, 3, etc. Useful to do '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.
sl: Določi notranji ID vsakega osnovnega pretoka, ki ga predvaja VLC v enako vrednost, kot je PID v TS pretoku, namesto 1, 2, 3, ... (uporabno pri podvojevanju '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.

en: Set the justification of subtitles
sl: Določitev poravnave prikazovanja podnapisov.

en: Set the maximum allowed PES size when producing the MPEG PS streams.
sl: Določitev največje velikosti PES pri ustvarjanju MPEG PS pretokov.

en: Set the size of the inter luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
sl: Določitev mrtvega območja deljenja inter lume. Območje je med 0 in 32.

en: Set the size of the intra luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
sl: Določitev mrtvega območja deljenja intra lume. Območje je med 0 in 32.

en: Set the transparency of the video output. 1 is non-transparent (default) 0 is fully transparent.
sl: Določi prozornost odvoda slike. Vrednost 1 je omogoča neprozorno sliko (privzeto), vrednost 0 pa popolnoma prozorno.

en: Set the tuner country code that establishes the current channel-to-frequency mapping (0 means default).
sl: Določevanje kod držav, ki uvajajo trenutno preslikavo kanala-v-frekvenco (0 predstavlja privzeto).

en: Set the v4l2 driver controls to the values specified using a comma separated list optionally encapsulated by curly braces (e.g.: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). To list available controls, increase verbosity (-vvv) or use the v4l2-ctl application.
sl: Določilo v4l2 možnosti gonilnika z vrednostmi ločenih z vejico zapisanih v seznamu (primer: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). Za izpis možnosti, ki so na voljo, uporabite (-vvv) ali pa v4l2-ctl program.

en: Set this option if the capture device outputs MJPEG
sl: Izberite možnost, če naprava za zajemanje odvaja MJPEG zapisa.

en: Sets PID to the ID if the incoming ES. This is for use with --ts-es-id-pid, and allows to have the same PIDs in the input and output streams.
sl: Določi PID k ID od prihajajočega ES. Uporablja se z --ts-es-id-pid, in dovoli enak PID v dovodnem in odvodnem pretoku.

en: Sets a maximum local bitrate (in kbits/s).
sl: Določitev največje krajevne bitne hitrosti (kbit/s)

en: Sets maximum interval between IDR-frames.Larger values save bits, thus improving quality for a given bitrate at the cost of seeking precision.
sl: Določitev največjega razmika med IDR-sličicami. Večje vrednosti ohranjajo bite, s čimer se izboljša kakovost za privzeto bitno hitrost na račun natančnosti iskanja.

en: Sets minimum interval between IDR-frames. In H.264, I-frames do not necessarily bound a closed GOP because it is allowable for a P-frame to be predicted from more frames than just the one frame before it (also see reference frame option). Therefore, I-frames are not necessarily seekable. IDR-frames restrict subsequent P-frames from referring to any frame prior to the IDR-frame. 
    If scenecuts appear within this interval, they are still encoded as I-frames, but do not start a new GOP.
sl: Določevanje najmanjšega razmika med IDR-slikami. V H.264, I-sličice niso nujno vezane na zaprto skupino slik (GOP), ker so P-sličice lahko napovedane preko več sličic in ne le preko tistih, ki so neposredno pred njim. (več informacij med referenčnimi možnostmi sličic). Zaradi tega I-sličic ni mogoče vedno iskati. IDR-sličice omejujejo P-sličice pri navezovanju na katerokoli sliko pred IDR-sličicami. 
    V primeru, da se izrezi pojavijo znotraj tega zamika, so še vedno kodirani kot I-sličice, vendar se ne začnejo kot nova skupina slik.

en: Sets the fullscreen controller opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
sl: Določitev prozornosti okna med 0.1 in 1 za glavni vmesnik, razširjeni vmesnik in seznam predvajanja. Možnost deluje le v okolju Oken in X11 razširitvami.

en: Sets the initial buffer occupancy as a fraction of the buffer size. Range 0.0 to 1.0.
sl: Določa zasedenost zagonskega medpomnilnika kot del njegove velikosti. Območje je med 0.0 in 1.0.

en: Sets the timeout option in the RTSP session string
sl: Možnost časovnega zamika v RTSP nizu seje

en: Sets the windows opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
sl: Določitev prozornosti okna med 0.1 in 1 za glavni vmesnik, razširjeni vmesnik in seznam predvajanja. Možnost deluje le v okolju Oken in X11 razširitvami.

en: Setting
sl: Nastavitev

en: Setting vbi-opaque to false makes the boxed text transparent.
sl: Nastavitev VBI prozornosti omogoča prozornost uokvirjenega besedila.

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Settings for VLC's control interfaces
sl: Nastavitve nadzornih vmesnikov predvajalnika VLC

en: Settings for VLC's interfaces
sl: Nastavitve vmesnikov predvajalnika VLC

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
sl: Nastavitve dovajanja, deljenja, kodiranja in dekodiranja.

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
sl: Nastavitve kodiranja in dekodiranja zvoka.

en: Settings for the built-in Live Video Processor only
sl: Nastavitve le za vgrajen LiveVideo jedro.

en: Settings for the main interface
sl: Nastavitve glavnega vmesnika

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
sl: Različne nastavitve prikazovanja besedila podnapisov in "prekrivnih nalepk" na zaslonu.

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
sl: Nastavitve povezane z vedenjem seznama predvajanja (primer: način predvajanja) in nastavitve enot samodejnega dodajanja predmetov na seznam predvajanja ("odkrivanje storitev").

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
sl: Nastavitve v povezavi z različnimi metodami dostopa. Splošne nastavitve vsebujejo podatke HTTP namestniškega strežnika in vrednosti predpomnilnika.

en: Settings...
sl: Nastavitve ...

en: Setup schedule
sl: Nastavitev urnika

en: Shadow
sl: Senca

en: Shadow offset
sl: Odmik sence

en: Shaping delay (ms)
sl: Zamik oblikovanja (ms)

en: Sharpen
sl: Izostritev

en: Sharpen strength (0-2)
sl: Moč ostrenja (0-2)

en: Sharpen video filter
sl: Filter ostrenja slike

en: Shona
sl: šonščina

en: Short backwards jump
sl: Kratek skok nazaj

en: Short forward jump
sl: Kratek skok naprej

en: Short jump length
sl: Dolžina kratkega skoka

en: Short jump length, in seconds.
sl: Dolžina kratkega skoka v sekundah.

en: Shortcut
sl: Bližnjica

en: Should the buildin driver do a white adjust or your LED stripes? recommend.
sl: Ali naj vgrajen gonilnik prevzame prilagajanje beline na LED trakovih? Nastavitev je priporočljiva.

en: Show &more options
sl: Prikaz &večih možnosti

en: Show All
sl: Prikaz vsega

en: Show Details
sl: Pokaži podrobnosti

en: Show Fullscreen Controller
sl: Prikaz celozaslonskega nadzornika

en: Show Fullscreen controller
sl: Prikaz celozaslonskega nadzornika

en: Show NC17 rated video streams when using shoutcast video playlists.
sl: Pokaži NC17 oceno pretakanja slike pri uporabi shoutcast seznama predvajanja slike.

en: Show VLC media player
sl: Prikaz predvajalnika VLC

en: Show VLC on the taskbar
sl: Pokaži VLC v opravilni vrstici

en: Show a controller in fullscreen mode
sl: Prikaz nadzorniškega vmesnika v celozaslonskem načinu

en: Show a notification popup with the artist and track name when the current playlist item changes, when VLC is minimized or hidden.
sl: Pokaži opozorilna pojavna okna z opisom izvajalca in naslova posnetka ob zamenjavi predmeta na seznamu predvajanja, kadar je predvajalnik VLC pomanjšan ali skrit.

en: Show a systray icon for VLC
sl: Pokaži ikono predvajalnika VLC na pladnju.

en: Show advanced options
sl: Prikaz podrobnega pogleda možnosti

en: Show advanced preferences and not simple preferences when opening the preferences dialog.
sl: Prikaz naprednih nastavitev in ne le osnovnih ob pregledovanju nastavitev.

en: Show advanced preferences over simple ones
sl: Prikaz podrobnega pogleda možnosti pred osnovnimi

en: Show all the advanced options in the dialogs.
sl: Prikaz vseh naprednih možnosti med nastavitvami.

en: Show an icon in the systray allowing you to control VLC media player for basic actions.
sl: Prikaz ikone na pladnju za nadzor osnovnega predvajanja.

en: Show errors and warnings
sl: Prikaz napake in opozorila

en: Show everything including debug messages
sl: Prikaz vsega vključno s podrobnosti razhroščevanja

en: Show extended VCD info?
sl: Ali naj bodo prikazane razširjene VCD podrobnosti?

en: Show extended options
sl: Prikaz podrobnega pogleda možnosti

en: Show extended settings
sl: Prikaz razširjenih nastavitev

en: Show interface
sl: Pokaži vmesnik

en: Show media title on video
sl: Prikaz naslovne vrstice na posnetku

en: Show notification popup on track change
sl: Pokaži opozorilna pojavna okna ob zamenjavi sledi

en: Show only errors
sl: Prikži le napake

en: Show playing item name in window title
sl: Prikaz imena skladbe ali posnetka v naslovu okna.

en: Show playlist
sl: Prikaz seznama predvajanja

en: Show settings
sl: Prikaz nastavitev

en: Show shoutcast adult content
sl: Prikaz shoutcast vsebine za odrasle

en: Show stream position
sl: Pokaži lego pretoka

en: Show the current position in seconds within the stream from time to time.
sl: Pokaži trenutno lego v sekundah znotraj pretoka.

en: Show the maximum amount of information under Stream and Media Info. Shows for example playback control navigation.
sl: Pokaži največjo količino podatkov pretoka in medija. Pokaže, na primer, nadzor krmarjenje pretoka.

en: Show the name of the song or video in the controler window title.
sl: Prikaz imena skladbe ali posnetka v naslovu nadzornega okna.

en: Show the properties dialog of the selected device before starting the stream.
sl: Prikaz okna lastnosti izbrane naprave pred začetkom predvajanja.

en: Show the tuner properties [channel selection] page.
sl: Prikaz strani lastnosti uglaševala [izbor kanalov].

en: Show the video title for n milliseconds, default is 5000 ms (5 sec.)
sl: Pokaži naslov posnetka za n milisekund, privzeta vrednost je 5000ms (5 sekund).

en: Show unimportant error and warnings dialogs
sl: Pokaži napake in opozorila

en: Show video title for x milliseconds
sl: Pokaži naslov posnetka za x milisekund

en: Shows a lucent controller when moving the mouse in fullscreen mode.
sl: Pokaže vmesnik osvetljevanja ob premikanju miške v celozaslonskem načinu.

en: Shows more information about the available video filters.
sl: Prikaz podrobnosti slikovnih filtrov na voljo.

en: Signals
sl: Signali

en: Silent mode
sl: Tihi način

en: Silver
sl: Srebrna

en: Similarity
sl: Podobnost

en: Similarity threshold
sl: Prag podobnosti

en: Simple
sl: Enostavno

en: Simple DirectMedia Layer audio output
sl: Enostavni DirectMedia Layer odvod zvoka

en: Simple DirectMedia Layer video output
sl: Vzorčni DirectMedia Layer prikaz zapisov slike

en: Simple ME search area x:y
sl: Enostavno ME območje iskanja x:y

en: Simple XML Parser
sl: Enostaven XML razčlenjevalnik

en: Simple decoder for Dolby Surround encoded streams
sl: Enostaven dekodirnik za Dolby Surround kodirane pretoke.

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
sl: poenostavljena kitajščina (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
sl: poenostavljena kitajščina (EUC-CN)

en: Sindhi
sl: sindščina

en: Sinhalese
sl: singalščina

en: Size
sl: Velikost

en: Size of the TS packet to encrypt. The encryption routines subtract the TS-header from the value before encrypting.
sl: Velikost TS paketov za šifriranje. Dešifriranje oddeli TS-glavo iz vrednosti pred samim dešifriranjem.

en: Size of the video that will be displayed by the DirectShow plugin. If you don't specify anything the default size for your device will be used. You can specify a standard size (cif, d1, ...) or <width>x<height>.
sl: Ime zvočne naprave, ki bo uporabljena za prikaz DirectShow medija. V primeru, da ni nastavljena nobena naprava, bo program uporabil privzeto vrednost.

en: Sizes
sl: Velikosti

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
sl: Datoteke preoblek *.vlt;*.wsz;*.xml

en: Skin to use
sl: Uporabi preobleko

en: Skinnable Interface
sl: Oblačenje vmesnika

en: Skins
sl: Preobleke

en: Skins loader demux
sl: Odvijanje nalaganja preoblek

en: Skip ads
sl: Preskoči oglase

en: Skip frame (default=0)
sl: Preskoči sličico (privzeto=0)

en: Skip frames
sl: Preskoči sličice

en: Skip idct (default=0)
sl: Preskoči idct (privzeto=0)

en: Skip loop filter
sl: Filter kroženja oblek

en: Skip percentage (%)
sl: Preskoči delež (%)

en: Skip the loop filter for H.264 decoding
sl: Izpusti filter kroženja pri H.264 dekodiranju

en: Skipping the loop filter (aka deblocking) usually has a detrimental effect on quality. However it provides a big speedup for high definition streams.
sl: Izpuščanje filtra kroženja ima običajno škodljiv učinek na kakovost, vendar močno poveča hitrost delovanja.

en: Slides (images)
sl: Diapozitivi (slike)

en: Slides (text)
sl: Diapozitivi (besedilo)

en: Slightly improve quality of SMP, at the cost of repeatability.
sl: Delno izboljšanje kakovosti SMP na račun ponovljivosti.

en: Slo&wer
sl: &Počasneje

en: Slovak
sl: slovaščina

en: Slovenian
sl: slovenščina

en: Slower
sl: Počasneje

en: Slower (fine)
sl: Počasneje (postopno)

en: Small
sl: Majhna

en: Small Volume
sl: Nizka glasnost

en: Smaller
sl: Manjša

en: Sna&pshot
sl: &Zajem slike

en: Snapshot
sl: Zajem slike

en: Snapshot cache size (number of images to keep).
sl: Velikost predpomnilnika za zajemanje slik (ohranjanje števila slik).

en: Snapshot height
sl: Višina zajete slike

en: Snapshot output
sl: Odvod zajemanja

en: Snapshot width
sl: Širina zajete slike

en: Socks proxy
sl: SOCKS namestniški strežnik

en: Soft
sl: Mehka

en: Soft rock
sl: Mehki rock

en: Somali
sl: somalščina

en: Some DVB cards do not like to be probed for their capabilities, you can disable this feature if you experience some trouble.
sl: Nekatere DVB kartice ne sprejemajo preiskovanja zmožnosti. Možnost je mogoče onemogočiti, če so pri predvajanju težave.

en: Some French channels do not flag their subtitling pages correctly due to a historical interpretation mistake. Try using this wrong interpretation if your subtitles don't appear.
sl: Nekateri Francoski kanali ne označujejo pravilno strani podnapisov. Poskusite uporabiti napačnen način, če vam pravilni ne deluje..

en: Some buggy OSS drivers just don't like when their internal buffers are completely filled (the sound gets heavily hashed). If you have one of these drivers, then you need to enable this option.
sl: Nekateri slabi OSS gonilniki delujejo slabo, če je notranji medpomnilnik poln. (zvok postane zavožen) Če uporabljate te gonilnike omogočite to možnost.

en: Some options are available but hidden. Check "Advanced options" to see them.
sl: Nekatere možnosti so na voljo, vendar niso prikazane. Izberite "Podrobni pogled" za prikaz vseh možnosti.

en: Some subtitle formats allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.
sl: Nekateri zapisi podnapisov omogočajo oblikovanje besedila. Predvajalnik VLC delno vključuje možnost, vendar lahko oblikovanje izpustite.

en: Sort
sl: Razvrsti

en: Sort Node by Author
sl: Razvrsti vozlišča po avtorju

en: Sort Node by Name
sl: Razvrsti vozlišča po imenu

en: Sotho, Southern
sl: sotojščina, južna

en: Sound clip
sl: Zvočni klip

en: Sound fonts (required)
sl: Zvočna pisava (zahtevano)

en: Soundtrack
sl: Kompilacija

en: Source
sl: Vir

en: Source aspect ratio
sl: Izvorno razmerje velikosti

en: Source directory
sl: Izvorna mapa

en: Source:
sl: Vir:

en: Sout stream
sl: Serijski odvodni zapis.

en: Sout stream modules allow to build a sout processing chain. Please refer to the Streaming Howto for more information. You can configure default options for each sout stream module here.
sl: Serijski izhod enot pretoka dovoljujejo izgradnjo serijskih verig obdelave. Več podrobnosti je mogoče najti v priročniku. Nastavite lahko različne možnosti za vsak serijski izhod pretoka.

en: South-Eastern European (Latin-10)
sl: jugovzhodno evropsko (latin-10)

en: Space
sl: Preslednica

en: Spacer
sl: Preslednik

en: Spanish
sl: španščina

en: Spatializer
sl: Prostornik

en: Special modules
sl: Posebne enote

en: Specify AAC audio profile to use
sl: Določitev profila AAC zvoka.

en: Specify H.264 level (as defined by Annex A of the standard). Levels are not enforced; it's up to the user to select a level compatible with the rest of the encoding options. Range 1 to 5.1 (10 to 51 is also allowed).
sl: Določilo H.264 raven (kot je določeno v aneksu A standarda). Ravni niso vsiljene; uporabnik sam določi raven, ki je skladna s preostalimi kodirnimi možnostmi. Območje je med 1 in 5.1 (tudi 10 do 51).

en: Specify H.264 profile which limits are enforced overother settings
sl: Določilo profila H.264, s katerim omejimo vsiljene nastavitve

en: Specify a filename where to dump the TS in.
sl: Določitev datoteke za odlaganje TS.

en: Specify an identifier string for this subpicture
sl: Določitev oznake niza nalepk.

en: Specify the AAC audio profile to use for encoding the audio bitstream. It takes the following options: main, low, ssr (not supported) and ltp (default: main)
sl: Določitev AAC profila zvoka za kodiranje zvočnega pretoka. Na voljo so naslednje možnosti: glavno, nizko, ssr (ni podprto) in ltp (privzeta možnost: glavno)

en: Specify the deinterlace module to use.
sl: Določitev enote razpletanja.

en: Specify the log filename.
sl: Določitev dnevniške datoteke.

en: Specify the log format. Available choices are "text" (default) and "html".
sl: Določitev zapisa beleženja dnevnika. Možnosti so "besedilo" (privzeto), "html".

en: Specify the log format. Available choices are "text" (default), "html", and "syslog" (special mode to send to syslog instead of file.
sl: Določitev zapisa dnevnika. Možnosti so "besedilo" (privzeto), "html", in "syslog".

en: Specify the size of the TS packet to decrypt. The decryption routines subtract the TS-header from the value before decrypting.
sl: Določitev velikosti TS paketov za dešifriranje. Dešifriranje oddeli TS-glavo iz vrednosti pred samim dešifriranjem.

en: Spectral sections
sl: Spektralno območje

en: Spectrometer
sl: Spektrometer

en: Spectrum
sl: Spekter

en: Spectrum analyser
sl: Spektralna analiza

en: Speed of feeds
sl: Hitrost virov

en: Speed of the RSS/Atom feeds in microseconds (bigger is slower).
sl: Hitrost RSS/Atomskih virov v milisekundah (večja vrednost določa počasnejši tok).

en: Speed of the subtitles:
sl: Hitrost podnapisov:

en: Speex audio decoder
sl: Speex dekodirnik zvoka

en: Speex audio encoder
sl: Speex kodirnik zvoka

en: Speex audio packetizer
sl: Speex paketnik zvoka

en: Split the image to make an image wall
sl: Razdeljevanje slike za slikovni zid

en: Splitter
sl: Razdelilnik

en: Standard
sl: Običajno

en: Standard stream output
sl: Standardni odvod zapisa

en: Start Time
sl: Začetni čas

en: Start VLC with only a systray icon
sl: Zagon predvajalnika le z ikono na pladnju

en: Start VLC with:
     - normal mode
     - a zone always present to show information as lyrics, album arts...
     - minimal mode with limited controls
sl: Zagon VLC predvajalnika:
    - v običajnem načinu
    - ikonskem načinu s prikazom podrobnosti besedil, podatkov ...
    - v poenostavljenem načinu

en: Start directly in menu
sl: Neposredno zaženi meni

en: Start playback of new items immediately once they were added.
sl: Začni s predvajanjem novih predmetov takoj, ko so dodani seznamu.

en: Start the DVD directly in the main menu. This will try to skip all the useless warning introductions.
sl: Zagon DVDja neposredno v meni. Možnost je namenjena izpuščanju vseh dodatkov (reklame, opozorila, ...) pred zagonom menija.

en: Start time
sl: Začetni čas

en: Start video in fullscreen mode
sl: Zagon slike v celozaslonskem načinu.

en: Starting Position
sl: Začetno mesto

en: Statistics
sl: Statistika

en: Stats
sl: Statistika

en: Stats decoder
sl: Stanje dekodirnika

en: Stats decoder function
sl: Stanje funkcije dekodirnika

en: Stats demux
sl: Stanje odvijanja

en: Stats demux function
sl: Stanje funkcije odvijanja

en: Stats encoder function
sl: Stanje funkcije kodirnika

en: Stats video output
sl: Stanje odvoda slike

en: Stats video output function
sl: Stanje funkcije slikovnega odvoda

en: Status
sl: Stanje

en: Step Backward
sl: Korak nazaj

en: Step Forward
sl: Korak naprej

en: Step backward
sl: Korak nazaj

en: Step forward
sl: Korak naprej

en: Stereo mode
sl: Stereo način

en: Stop
sl: Zaustavi

en: Stop playback
sl: Zaustavi predvajanje

en: Stop the A to B loop
sl: Zaustavi krožno predvajanje od A do B

en: Stop the playlist after each played playlist item.
sl: Zaustavi predvajanje po vsakem predvajanem predmetu.

en: Stop time
sl: Končni čas

en: Stream
sl: Pretok

en: Stream %d
sl: Predvajanje %d

en: Stream Announcing
sl: Objava pretoka

en: Stream ID of the audio track to use.
sl: Uporabi ID pretoka zvočne sledi.

en: Stream ID of the subtitle track to use.
sl: ID pretoka sledi podnapisov.

en: Stream MP3
sl: MP3 zapis

en: Stream Output
sl: Prikaz pretoka

en: Stream all elementary streams
sl: Pretoči vse osnovne pretoke

en: Stream all elementary streams (video, audio and subtitles)
sl: Omogoči pretakanje vseh osnovnih zapisov (slika, zvok, podnapisi)

en: Stream bitrate
sl: Bitna hitrost pretoka

en: Stream description
sl: Opis pretoka

en: Stream filter module
sl: Enota filtra pretoka

en: Stream filters
sl: Filtri pretoka

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
sl: Filtri pretoka so posebne enote, ki omogočajo uporabno naprednih opravil pretakanja medijev v predvajalnik VLC. Nastavitve spreminjajte samo, če ste res prepričani v svoje znanje.

en: Stream filters are used to modify the stream that is being read.
sl: Filtri pretoka spreminjajo pretok, ki se predvaja.

en: Stream name
sl: Ime pretoka

en: Stream number of the audio track to use (from 0 to n).
sl: Uporabi številko pretoka zvočne sledi (od 0 do n)

en: Stream number of the subtitle track to use (from 0 to n).
sl: Uporabi številko sledi podnapisov (od 0 do n)

en: Stream output
sl: Prikaz pretoka

en: Stream output muxer caching (ms)
sl: Predpomnjenje odvoda pretoka zvijalnika (ms)

en: Stream output settings are used when acting as a streaming server or when saving incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
sl: Odvod zapisov dovoljuje predvajalniku, da se vede kot strežnik ali da shranjuje dovodne zapise.
    Zapisi so najprej zviti in potem poslani preko "dostopnega odvoda", ki zapise shrani ali pa jih pretoči (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Serijske odvodne enote zapisov dovolijo napredno pretočno obdelavo (prekodiranje, podvojevanje, ...).

en: Stream output string.
    This is automatically generated when you change the above settings,
    but you can change it manually.
sl: Pretok odvodne niti.
    Nastavitev se samodejno ustvari, ko spremenite zgornje nastavitve,
    lahko pa spremembe vnesete ročno.

en: Stream public
sl: Javni pretok

en: Stream the On Screen Display menu (using the osdmenu subpicture module).
sl: Pretakanje menija prikaza na zaslonu (OSD) z uporabo osdmenu enote nalepk.

en: Stream to network
sl: Pretoči na omrežje

en: Stream...
sl: Pretakanje ...

en: Streaming
sl: Pretakanje

en: Streaming / Transcoding failed
sl: Neuspešno pretakanje oz. prekodiranje

en: Streaming and Transcoding Options
sl: Možnosti pretakanja in prekodiranja

en: Streaming deinterlace mode
sl: Način razpletenega pretakanja

en: Streaming method
sl: Metoda pretakanja

en: Streaming/Exporting Wizard...
sl: Čarovnik pretoka in izvoza ...

en: Streaming/Saving:
sl: Pretakanje/shranjevanje:

en: Streaming/Transcoding Wizard
sl: Čarovnik pretakanja in prekodiranja

en: Strength of AQ
sl: Moč AQ

en: Strength to reduce blocking and blurring in flat
    and textured areas, default 1.0 recommented to be between 0..2
     - 0.5: weak AQ
     - 1.5: strong AQ
sl: Moč zmanjševanja zadrževanja in motnosti v ploskih
    in besedilnih mestih, privzeto 1.0, priporočena vrednost med 0..2
     - 0.5: šibak AQ
     - 1.5: močan AQ

en: Stretch the video to fill the entire window when resizing the video instead of keeping the aspect ratio and displaying black borders.
sl: Raztegni sliko do roba okna ob spreminjanju velikosti slike, namesto ohranjanja razmerja in prikazovanja črnega robu.

en: Stretch video to fill window
sl: Raztegni sliko do roba okna.

en: Strict standard compliance
sl: Stroga standardna skladnost

en: Stride Length
sl: Dolžina koraka

en: Stuff
sl: Stvari

en: Subdirectory behavior
sl: Vedenje podmap

en: Submission of played songs to last.fm
sl: Pošiljanje predvajane pesmi na last.fm

en: Subpage
sl: Podstran

en: Subpicture position
sl: Lega nalepk

en: Subpictures
sl: Nalepke

en: Subpictures filter module
sl: Enota filtra nalepk

en: Subpixel motion estimation and partition decision quality
sl: Kakovost gibanja podpik in odločanja delitve

en: Subscreen height
sl: Višina platna zaslona

en: Subscreen height:
sl: Višina platna zaslona:

en: Subscreen left:
sl: Levi del platna zaslona:

en: Subscreen top left corner
sl: Zgornji levi kot platna zaslona

en: Subscreen top:
sl: Vrhnji del platna zaslona:

en: Subscreen width
sl: Širina platna zaslona

en: Subscreen width:
sl: Širina platna zaslona:

en: Subtitle
sl: Podnapis

en: Subtitle File
sl: Datoteka s podnapisi

en: Subtitle Languages
sl: Jeziki podnapisov

en: Subtitle autodetection fuzziness
sl: Zaznavanje imena podnapisov

en: Subtitle autodetection paths
sl: Samodejno zaznavanje poti podnapisov

en: Subtitle delay %i ms
sl: Zamik podnapisov %i ms

en: Subtitle delay down
sl: Zamik podnapisov nazaj

en: Subtitle delay up
sl: Zamik podnapisov naprej

en: Subtitle demuxer settings
sl: Nastavitve odvijalnika podnapisov

en: Subtitle language
sl: Jezik podnapisov

en: Subtitle renderers using libass
sl: Izris podnapisov s knjižnico libass

en: Subtitle track: %s
sl: Sled podnapisov: %s

en: Subtitles
sl: Podnapisi

en: Subtitles & OSD
sl: Podnapisi & OSD

en: Subtitles & On Screen Display Settings
sl: Nastavitve OSD & podnapisov

en: Subtitles && OSD
sl: Podnapisi && OSD

en: Subtitles (advanced)
sl: Podnapisi (napredno)

en: Subtitles (asa demuxer)
sl: Podnapisi (asa razvijalnik)

en: Subtitles (images)
sl: Podnapisi (slike)

en: Subtitles Files
sl: Datoteke s podnapisi

en: Subtitles Language
sl: Jeziki podnapisov

en: Subtitles Track
sl: Podnapisi

en: Subtitles alignment
sl: Postavitev podnapisov

en: Subtitles delay
sl: Zamik podnapisov

en: Subtitles encoder
sl: Kodirnik podnapisov

en: Subtitles encoding
sl: Kodiranje podnapisov

en: Subtitles format
sl: Zapis podnapisov

en: Subtitles justification
sl: Poravnava podnapisov

en: Subtitles text encoding
sl: Znakovni nabor podnapisov

en: Subtitles track
sl: Podnapisi

en: Subtitles track ID
sl: ID sledi podnapisa

en: Subtitles/OSD
sl: Podnapisi/OSD

en: Subtitles/Video
sl: Podnapisi / posnetek

en: Summary
sl: Povzetek

en: Sundanese
sl: sundščina

en: Surround
sl: Surround sistem zvoka

en: Surround delay (ms)
sl: Zamik zvoka obdajanja (ms)

en: Surround delay, in ms. Usual values are from 5 to 40 ms.
sl: Zamik obdajanja zvoka v ms. Običajna vrednost je med 5 in 40 ms.

en: Surround effect level (from 0 to 100, default value is 0).
sl: Raven učinka obdajanja (od 0 do 100, privzeta vrednost je 0).

en: Surround level
sl: Raven sistema obdajanja

en: Swahili
sl: svahili

en: Swati
sl: svaziščina

en: Swedish
sl: švedščina

en: Switch to full preferences view
sl: Preklopi na zahtevnejši pogled lastnosti

en: Switch to simple preferences view
sl: Preklopi na enostaven pogled lastnosti

en: Swscale
sl: SWmerilo

en: Sync on Intra Frame
sl: Uskladi na Intra sliko

en: Synchronise on audio track
sl: Uskladi z zvočno sledjo

en: Synchronization
sl: Usklajevanje

en: Synchronize left and right
sl: Uskladi levo in desno

en: System Id
sl: Sistemski ID

en: Systray icon
sl: Ikona na pladnju

en: T&itle
sl: Na&slov

en: T.140 text encoder
sl: T.140 kodirnik besedila

en: TCP command input
sl: TCP ukazni dovod

en: TCP connection timeout
sl: Časovna omejitev TCP povezave

en: TCP input
sl: TCP dovod

en: TCP/UDP timeout (ms)
sl: TCP/UDP časovna omejitev (ms)

en: TS muxer (libdvbpsi)
sl: TS zvijalnik (libdvbpsi)

en: TTA demuxer
sl: TTA odvijalnik

en: TY Stream audio/video demux
sl: Odvijanje TY zapisa zvoka/slike

en: Tagalog
sl: tagaloščina

en: Tahitian
sl: tahitijščina

en: Tajik
sl: tadžikistanščina

en: Take a snapshot
sl: Zajem slike

en: Take video snapshot
sl: Zajemanje slike

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
sl: Zajemanje slike in shranjevanje datotek na disk.

en: Tamil
sl: tamilščina

en: Target bitrate of the transcoded audio stream.
sl: Ciljna bitna hitrost prekodiranega zvočnega zapisa.

en: Target bitrate of the transcoded video stream.
sl: Ciljna bitna hitrost prekodiranega zapisa slike.

en: Target output frame rate for the video stream.
sl: Ciljna hitrost odvodnih sličic video pretoka.

en: Tatar
sl: tatarščina

en: Teal
sl: Modrozelena

en: Techno
sl: Tehno

en: Techno-Industrial
sl: Tehno-Industrijska

en: Telepathy "Now Playing" (MissionControl)
sl: Telepathy "trenutno predvaja" (MissionControl)

en: Teletext
sl: Teletekst

en: Teletext Activation
sl: Zagon teleteksta

en: Teletext alignment
sl: Teletekst poravnava

en: Teletext page
sl: Teletekst stran

en: Teletext subtitles
sl: Teletekst podnapisi

en: Teletext subtitles decoder
sl: Teletekst dekodirnik podnapisov

en: Teletext subtitles: hearing impaired
sl: Teletekst podnapisi: slušno omejeni

en: Teletext text subtitles
sl: Teletekst podnapisi

en: Teletext: additional information
sl: Teletekst: več podrobnosti

en: Teletext: program schedule
sl: Teletekst: urnik programa

en: Tell VLC that it is being launched due to a file association in the OS
sl: Predvajalnik VLC je zagnan preko datotečne povezave, kot jo določa sistem.

en: Tell lirc to read this configuration file. By default it searches in the users home directory.
sl: Lirc naj nastavitve prevzame iz izbrane nastavitvene datoteke. Privzeto išče nastavitveno datoteko v domači mapi.

en: Telnet Interface
sl: Vmesnik telnet

en: Telugu
sl: telugujščina

en: Terrestrial bandwidth
sl: Zemeljska podatkovna širina

en: Terrestrial bandwidth [0=auto,6,7,8 in MHz]
sl: Zemeljska podatkovna širina [0=samodejno,6,7,8 v MHz]

en: Terrestrial guard interval
sl: Zamik zemeljskega varovanja

en: Terrestrial hierarchy mode
sl: Zemeljski hierarhični način

en: Terrestrial high priority stream code rate (FEC)
sl: Zemeljska visoko prednostna kodna hitrost pretoka (FEC)

en: Terrestrial low priority stream code rate (FEC)
sl: Zemeljska nizko prednostna kodna hitrost pretoka (FEC)

en: Terrestrial transmission mode
sl: Zemeljski način prepuščanja

en: Text
sl: Besedilo

en: Text default color
sl: Privzeta barva besedila

en: Text is always opaque
sl: Besedilo je vedno neprozorno.

en: Text position
sl: Lega besedila

en: Text renderer
sl: Izrisovalnik besedila

en: Text rendering module
sl: Enota izrisovanja besedila

en: Text subtitles decoder
sl: Dekodirnik besedila podnapisov

en: Text subtitles parser
sl: Razčlenjevalnik besedila podnapisov

en: Text to display on the overlay framebuffer.
sl: Prikazano besedilo na prekrivnem slikovnem medpomnilniku.

en: Texts / Logs (*.log *.txt);; All (*.*)
sl: Besedila / Dnevniki (*.log *.txt);; Vse (*.*)

en: Textual audio descriptions
sl: Besedilni zvočni opisi

en: Thai
sl: tajščina

en: Thai (TIS 620-2533/ISO 8859-11)
sl: tajsko (TIS 620-2533/ISO 8859-11)

en: Thai (Windows-874)
sl: tajsko (windows-874)

en: Thanks
sl: Zahvala

en: The SAP module normally chooses itself the right addresses to listen to. However, you can specify a specific address.
sl: Enota SAP običajno samodejno prisluhne pravemu naslovu. Kljub vsemu je mogoče določiti drug naslov.

en: The URL set for an alternative scrobbler engine
sl: Naslov URL za dodatni scrobbler protokol

en: The YUV4MPEG2 header is compatible with mplayer yuv video ouput and requires YV12/I420 fourcc. By default vlc writes the fourcc of the picture frame into the output destination.
sl: Glava YUV4MPEG2 je zapisana v obliki kot jo prepozna mplayer yuv odvod slike in zahteva YV12/I420 fourcc. Privzeto program zapiše fourcc sličice v ciljni odvod.

en: The audio device "%s" is already in use.
sl: Zvočna naprava "%s" je že v uporabi.

en: The capture device "%s" does not support the required parameters.
sl: Naprava za zajemanje "%s" ne podpira zahtevanih parametrov.

en: The chosen codecs are not compatible with each other. For example: It is impossibleto  mix uncompressed audio with any video codec.
    
    Correct your selection and try again.
sl: Izbrani kodeki med seboj niso skladni. Primer: ni mogoče mešati razširjenega zvoka s kodeki slike.
    
    Popravite vnos in poskusite znova.

en: The color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
sl: Barva besedila, ki bo izrisano na sliki. Vrednost je določena šestnajstiško (kot HTML barve). Prva dva znaka sta za rdečo, naslednja za zeleno in zadnja za modro. (#000000 = črna, #FF0000 = rdeča, #00FF00 = zelena, #FFFF00 = rumena (rdeča in zelena), #FFFFFF = bela)

en: The cryptographic signature for the downloaded file "%s" was invalid and could not be used to securely verify it. Thus, the file was deleted.
sl: Šifrirni podpis prejete datoteke "%s" ni bil veljaven in ga ni mogoče varno preveriti, zato je predvajalnik VLC datoteko izbrisal.

en: The decoder can partially decode or skip frame(s) when there is not enough time. It's useful with low CPU power but it can produce distorted pictures.
sl: Dekodirnik lahko delno dekodira ali spusti sličice, kadar za dekodiranje ni dovolj časa. Nastavitev je pomembna pri počasnejših procesorjih, vendar lahko znižuje kakovost predvajanja.

en: The default is to update the OSD menu picture every 200 ms. Shorten the update time for environments that experience transmissions errors. Be careful with this option as encoding OSD menu pictures is very computing intensive. The range is 0 - 1000 ms.
sl: Privzeta vrednost posodabljanja prikaza na zaslonu OSD menija je vsakih 200 ms. Krajši čas je priporočljiv za okolje, kjer je veliko napak med prenašanjem. Bodite predvidni pri spreminjanju nastavitve, saj je kodiranje slik OSD menija sistemsko zelo zahtevno. Vrednosti so med 0 in 1000 ms.

en: The degree of blurring from 1 to 127.
sl: Raven megljenja med vrednostmi 1 in 127.

en: The delay which is introduced by the physical algorithm may sometimes be disturbing for the synchronization between lips-movement and speech. In case, turn this on to compensate.
sl: Zamik, ki je posledica fizičnega algoritma, je lahko včasih moteč za usklajevanje zvoka in slike. V tem primeru omogočite to možnost.

en: The demuxer will advance timestamps if the input can't keep up with the rate.
sl: Pri razpletanju bodo nadgrajeni časovni žigi, če vnos ne dohaja hitrost.

en: The displayed overlay images is cleared by making the overlay completely transparent. All previously rendered images and text will be cleared from the cache.
sl: Prikazane prekrivne slike se počistijo z nastavitvijo popolnega prozornega prekrivanja. Vse predhodno izrisane slike in besedilo, bodo počiščene iz predpomnilnika.

en: The encoder can make on-the-fly quality tradeoffs if your CPU can't keep up with the encoding rate. It will disable trellis quantization, then the rate distortion of motion vectors (hq), and raise the noise reduction threshold to ease the encoder's task.
sl: S kodirnikom ni mogoče ohraniti kakovosti, če CPE ni dovolj zmogljiva. Nastavitev onemogoči trellis deljenje, potem raven popačenja vektorjev gibanja in zviša prag zmanjšanja hrupa.

en: The even CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
sl: Soda različica CSA šifrirnega ključa. Ključ mora biti zapisan kot 16 znakovna nit (8 šestnajstiških bajtov)

en: The format of '%s' cannot be detected. Have a look at the log for details.
sl: Oblike zapisa '%s' ni mogoče zaznati. Podrobnosti so zapisane v dnevniški datoteki.

en: The given syntax is deprecated. Run "vlc -p dvb" to see an explanation of the new syntax.
sl: Podana skladnja vnosa je zavrnjena. Zaženite "vlc -p dvb" za več podrobnosti o obliki nove skladnje.

en: The height of the effects video window, in pixels.
sl: Višina okna slikovnih učinkov v točkah.

en: The height of the mini image for further processing (48 is default)
sl: Višina malih slik za nadaljnjo obdelavo (48 je privzeta vrednost)

en: The image blended onto the base image
sl: Slika, ki bo prelita na osnovno sliko

en: The image which will be used to blend onto
sl: Slika, ki bo uporabljena kot osnova za prelivanje

en: The maximum number of filters (%d) was reached.
sl: Doseženo je največje dovoljeno število filtrov (%d).

en: The maximum of non-black pixels in a line to consider that the line is black.
sl: Najmanjše število ne-črnih točk v vrstici za ugotavljanje črnih vrstic.

en: The media library is automatically saved and reloaded each time you start VLC.
sl: Medijska knjižnica se samodejno shrani in se ponovno naloži ob ponovnem zagonu predvajalnika.

en: The minimum difference in the number of detected black lines to consider that ratio changed and trigger recrop.
sl: Najmanjše sprememba v številu zaznanih črnih vrstic za spremembo razmerja in zagon ponovnega obrezovanja.

en: The number of consecutive images with the same detected ratio (different from the previously detected ratio) to consider that ratio chnged and trigger recrop.
sl: Število zaporednih slik z zaznanim enakim razmerjem (različno od predhodnega zaznanega razmerja) za spremembo razmerja in zagon ponovnega obrezovanja.

en: The number of time the blend will be performed
sl: Število ponovitev prelivanja slike

en: The opacity (inverse of transparency) of the text that will be rendered on the video. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
sl: Neprozornost besedila, ki bo izrisano na sliki. (0=prozorno, 255=neprozorno)

en: The option allows you to enable or disable the high-quality float32 audio output mode (which is not well supported by some soundcards).
sl: Možnost dovoljuje da omogočite ali onemogočite visoko kakovostni float32 način zvočnega odvajanja (ni podprt pri vseh zvočnih karticah).

en: The password of your last.fm account
sl: Geslo zadnjega fm računa

en: The path where the debugframes should be saved
sl: Pot kamor se shranijo slike razhroščevanja

en: The playlist can use a tree to categorize some items, like the contents of a directory.
sl: Seznam prikaže drevesno zgradbo za urejanje predmetov kot je vsebina mape.

en: The provided polarization "%c" is not valid.
sl: Določena polarizacija "%c" ni veljavna.

en: The requested RTSP session could not be established.
sl: Zahtevana RTSP seja ni vzpostavljena.

en: The selected audio output device is exclusively in use by another program.
sl: Izbrano zvočno napravo uporablja nek drug program.

en: The standard MPEG audio (1/2) format (useable with MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG and RAW)
sl: Standardni MPEG zapis zvoka (1/2) (uporaben z MPEG PS, MPEG TS, MPEG1, ASF, OGG in RAW)

en: The step size of the volume is adjustable using this option, in a range from 0 to 1024.
sl: Korak glasnosti predvajanja zvoka je mogoče določiti z vrednostjo med 0 in 1024.

en: The stream must be playing or paused for bookmarks to work.
sl: Pretok mora biti v predvajanju ali pa mora biti v premoru za delovanje zaznamkov.

en: The stream will run this duration (in seconds).
sl: Pretok bo tekel določen čas (v sekundah).

en: The stream will start at this position (in seconds).
sl: Pretok bo začet na tem mestu (v sekundah).

en: The stream will stop at this position (in seconds).
sl: Pretok bo končan na tem mestu (v sekundah).

en: The transcoder will drop frames if your CPU can't keep up with the encoding rate.
sl: Pri prekodiranju bodo izpuščene sličice, če CPE ne dohaja hitrosti kodiranja.

en: The transparency of the OSD VNC can be changed by giving a value between 0 and 255. A lower value specifies more transparency a higher means less transparency. The default is being not transparent (value 255) the minimum is fully transparent (value 0).
sl: Prozornost OSD VNC menija je mogoče določiti z vrednostjo med 0 in 255. Nižja vrednost določa več prozornosti in višja manj. Privzeta vrednost je neprozorno (255). Vrednost (0) pa je popolno prozorna.

en: The transparency of the OSD menu can be changed by giving a value between 0 and 255. A lower value specifies more transparency a higher means less transparency. The default is being not transparent (value 255) the minimum is fully transparent (value 0).
sl: Prozornost OSD menija je mogoče določiti z vrednostjo med 0 in 255. Nižja vrednost določa več prozornosti in višja manj. Privzeta vrednost je neprozorno (255).

en: The username of your last.fm account
sl: Uporabniško ime zadnjega fm računa

en: The width of the effects video window, in pixels.
sl: Širina okna slikovnih učinkov v točkah.

en: The width of the mini image for further processing (64 is default)
sl: Širina malih slik za nadaljnjo obdelavo (64 je privzeta vrednost)

en: Theora is a free general-purpose codec (useable with MPEG TS and OGG)
sl: Theora je prost večnamenski kodek (uporaben z MPEG TS in OGG)

en: Theora video decoder
sl: Theora dekodirnik slike

en: Theora video encoder
sl: Theora kodirnik slike

en: Theora video packetizer
sl: Theora paketnik slike

en: There is no help available for these modules.
sl: Za te enote ni na voljo pomoči.

en: There is no suitable stream-output access module for "%s/%s://%s".
sl: Ni primerne enote za dostop do odvod pretoka "%s/%s://%s".

en: These are general settings for video/audio/subtitles encoding modules.
sl: Splošne nastavitve kodiranja slikovnih in zvočnih enote ter kodiranje podnapisov.

en: These modules provide network functions to all other parts of VLC.
sl: Enote ponujajo podporo omrežnemu delovanju vsem drugim delom predvajalnika VLC.

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
sl: Možnosti dovoljujejo spreminjanje vmesnikov, ki jih podpira predvajalnik VLC. Izbrati je mogoče glavni vmesnik, dodatne vmesnike ali pa različne nastavitve posamezne enote.

en: These options allow you to enable special CPU optimizations. You should always leave all these enabled.
sl: Možnosti dovoljujejo omogočanje posebnih CPE prilagoditev. Vse vrednosti je priporočljivo pustiti omogočene.

en: These options allow you to modify the behavior of the audio subsystem, and to add audio filters which can be used for post processing or visual effects (spectrum analyzer, etc.). Enable these filters here, and configure them in the "audio filters" modules section.
sl: Možnosti dovoljujejo spreminjanje vedenja zvočnega podsistema in omogočajo dodajanje filtrov zvoka za kasnejšo obdelavo ali slikovnih učinkov (spektralna analiza, ...). Filtre se omogoči na tem mestu, podrobnejše nastavite pa so med nastavitvami "Filtri zvoka".

en: These options allow you to modify the behavior of the input subsystem, such as the DVD or VCD device, the network interface settings or the subtitle channel.
sl: Možnosti dovolijo spreminjanje vedenja dovodnega podsistema, kot na primer DVD ali VCD naprave, nastavitve omrežnega vmesnika ali pa kanalov podnapisov.

en: These options allow you to modify the behavior of the subpictures subsystem. You can for example enable subpictures filters (logo, etc.). Enable these filters here and configure them in the "subpictures filters" modules section. You can also set many miscellaneous subpictures options.
sl: Nastavitve omogočajo spreminjanje vedenja sistema nalepk. Mogoče je določiti filtre nalepk (logotipi, ...). Omogočite filtre tu, nastavite pa jih med nastavitvami "filtri nalepk". Nastavite lahko tudi mnoge druge pripadajoče možnosti.

en: These options allow you to modify the behavior of the video output subsystem. You can for example enable video filters (deinterlacing, image adjusting, etc.). Enable these filters here and configure them in the "video filters" modules section. You can also set many miscellaneous video options.
sl: Možnosti dovoljujejo spreminjanje vedenja odvoda slikovnega zapisa. Mogoče je omogočiti filtriranje slike (razpletanje, prilagajanje slike, ...). Filtre omogočite in nastavite med enotami "slikovni filtri". Omogočite lahko tudi druge možnosti slike.

en: These options allow you to select default modules. Leave these alone unless you really know what you are doing.
sl: Nastavitve omogočajo določitev privzetih enot. Nastavitev ni priporočljivo spreminjati.

en: These options allow you to set default global options for the stream output subsystem.
sl: Možnosti dovoljujejo nastavitev splošnih možnosti podsistema odvoda pretoka.

en: These options define the behavior of the playlist. Some of them can be overridden in the playlist dialog box.
sl: Možnosti določajo vedenje seznama predvajanja. Nekatere lahko spreminjate tudi v oknu seznama predvajanja.

en: These settings affect chroma transformation modules.
sl: Nastavitve enot barvnega pretvarjanja.

en: These settings are the global VLC key bindings, known as "hotkeys".
sl: Nastavitve predstavljajo splošna določila tipkovnih povezav imenovanih "hitre tipke".

en: This AVI file is broken. Seeking will not work correctly.
    Do you want to try to fix it?
    
    This might take a long time.
sl: Datoteka AVI je poškodovana. Iskanje ne bo delovalo pravilno.
    Ali jo želite poskusiti popraviti?
    
    Opravilo je lahko dolgotrajno.

en: This adds audio post processing filters, to modify the sound rendering.
sl: Možnost omogoča filtriranje zvoka po obdelovanju, z namenom spreminjanja predvajanja zvoka.

en: This adds post-processing filters to enhance the picture quality, for instance deinterlacing, or distort the video.
sl: Doda filtriranje po obdelavi z namenom izboljšanja kakovosti slike, kot na primer razpletanje, preoblikovanje in podobno.

en: This adds so-called "subpicture filters". These filters overlay some images or text over the video (like a logo, arbitrary text, ...).
sl: Možnost doda "filtre nalepk". Filtri prekrijejo sliko filma z drugimi slikami ali besedilom (kot logo, dodatno besedilo ...).

en: This adds video output filters like clone or wall
sl: S tem dodate filter odvoda kot sta kloniranje ali zid

en: This adds visualization modules (spectrum analyzer, etc.).
sl: Možnost doda enote ponazoritve (spektralna analiza, ...).

en: This allow you to configure the initial caching amount for stream output  muxer. This value should be set in milliseconds.
sl: Omogoča spreminjanje privzete vrednosti predpomnjenja odvoda pretoka zvijalnika. Vrednost mora biti nastavljena v milisekundah.

en: This allows proper handling of HDTV-1080 video format even if broken encoder incorrectly sets height to 1088 lines. You should only disable this option if your video has a non-standard format requiring all 1088 lines.
sl: Možnost omogoča pravilno obdelavo HDTV-1080 slikovnega zapisa, tudi če je kodirnik pokvarjen in nepravilno določi višino na 1088 vrstic. Možnost naj se onemogoči le, če ima slika neobičajni zapis, ki zahteva vseh 1088 vrstic.

en: This allows to define the TTL (Time-To-Live) of the stream. This parameter is the maximum number of routers your stream can go through. If you don't know what it means, or if you want to stream on your local network only, leave this setting to 1.
sl: Nastavitev omogoča določevanje časa ohranjevanja povezave (TTL) pretoka. Parameter predstavlja največje število usmerjevalnikov skozi katere steče pretok. Če niste prepričani kako bo to vplivalo na delovanje, pustite vrednost na 1.

en: This allows to play audio at lower or higher speed without affecting the audio pitch
sl: Možnost omogoča, da predvajate zvok hitreje ali počasneje brez značilnega učinka na višino predvajanih tonov.

en: This allows to save a stream to a file. The can be reencoded on the fly. Whatever VLC can read can be saved.
    Please note that VLC is not very suited for file to file transcoding. Its transcoding features are however useful to save network streams, for example.
sl: Možnost dovoljuje shranjevanje pretoka v datoteko. Pretok je neposredno prekodiran. Karkoli lahko VLC prebere lahko shrani..
    Bodite pozorni, da predvajalnik ni najbolj primeren za prekodiranje iz ene datoteke v drugo. Prekodiranje pa je zelo koristno za shranjevanje omrežnih pretokov.

en: This allows to stream on a network.
sl: Omogoča pretakanje preko omrežja.

en: This allows you to change the default target level (89 dB) for stream with replay gain information
sl: Možnost dovoljuje določitev privzete ciljne ravni (89 dB) za pretok podrobnosti ponovnega predvajanja.

en: This allows you to define playlist bookmarks.
sl: Možnost dovoli, da nastavite zaznamke seznama predvajanja.

en: This allows you to force an access module. You can use it if the correct access is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
sl: Nastavitev omogoča določitev enote dostopa. Uporabite jo lahko, če pravilna enota ni samodejno zaznana. Z nastavitvijo je treba ravnati previdno.

en: This allows you to give a contact mail address for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
sl: Možnost dovoljuje določitev elektronskega naslova za pretok, ki bo objavljen v SDP (Zapisnik seje).

en: This allows you to give a contact telephone number for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
sl: Možnost dovoljuje določitev telefonske številke za pretok, ki bo objavljen v SDP (Zapisnik seje).

en: This allows you to give a short description with details about the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
sl: Možnost dovoljuje krajši opis pretoka s podrobnostmi zapisa, ki bo objavljen v SDP (Zapisnik seje).

en: This allows you to give an URL with more details about the stream (often the website of the streaming organization), that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
sl: Možnost dovoljuje določitev URL naslova z več podrobnosti o pretoku (pogosto je to spletna stran pretoka), ki bo objavljen v SDP (Zapisnik seje).

en: This allows you to keep an unique stream output instance across multiple playlist item (automatically insert the gather stream output if not specified)
sl: Možnost omogoča, da ohranite odprt odvod pretoka preko več predmetov seznama predvajanja (samodejno vključi in zbere odvod pretokov, če ni posebej določeno)

en: This allows you to play from several inputs at the same time. This feature is experimental, not all formats are supported. Use a '#' separated list of inputs.
sl: Možnost dovoljuje sočasno predvajanje preko več vnosnih točk. Ta možnost je v preizkušnji zato niso podprti vsi zapisi. Uporabite seznam dovodov ločenih z '#'.

en: This allows you to remotely synchronise clocks for server and client. The detailed settings are available in Advanced / Network Sync.
sl: Možnost omogoča oddaljeno usklajevanje časa za strežnike in odjemalce. Privzete nastavitve so določene me naprednimi uskladitvami omrežnega usklajevanja.

en: This allows you to select a list of encoders that VLC will use in priority.
sl: Nastavitev omogoča izbor prednostnega seznama kodirnikov, ki jih uporablja predvajalnik.

en: This allows you to select the order in which VLC will choose its packetizers.
sl: Možnost omogoča izbor zaporedja, v katerem bo predvajalnik VLC uporabljal paketnike.

en: This allows you to set the animation speed (between 1 and 10, defaults to 6).
sl: Dovoljuje nastavitev hitrosti animacije (med 1 in 10, privzeto 6).

en: This allows you to set the resolution of the Goom display (bigger resolution will be prettier but more CPU intensive).
sl: Določa nastavitev kakovosti ločljivosti goom prikaza (večja ločljivost je lepša in hkrati bolj obremenjuje procesor).

en: This allows you to specify a group for the session, that will be announced if you choose to use SAP.
sl: Nastavitev omogoča določevanje skupine seje, ki bo objavljena pri uporabi SAP.

en: This allows you to specify how the SDP (Session Descriptor) for this RTP session will be made available. You must use an url: http://location to access the SDP via HTTP, rtsp://location for RTSP access, and sap:// for the SDP to be announced via SAP.
sl: Možnost dovoljuje določitev kako je na voljo SDP (Zapisnik seje) za sejo RTP. Uporabiti morate url: http://naslov dostopa do SDP preko HTTP, rtsp://naslov za RTSP dostop in sap:// za SDP objavljanje preko SAP.

en: This allows you to specify the base port for the RTP streaming.
sl: Možnost dovoljuje določitev glavnih vrat za RTP pretok.

en: This allows you to specify the default audio port for the RTP streaming.
sl: Možnost dovoljuje določitev glavnih zvočnih vrat za RTP pretok.

en: This allows you to specify the default video port for the RTP streaming.
sl: Možnost dovoljuje določitev glavnih slikovnih vrat za RTP pretok.

en: This allows you to specify the muxer used for the streaming output. Default is to use no muxer (standard RTP stream).
sl: Možnost dovoljuje uporabo zvijalnika za odvod pretoka. Privzeto ni določenega zvijalnika (standardni RTP pretok).

en: This allows you to stream MPEG4 LATM audio streams (see RFC3016).
sl: Omogoča pretakanje MPEG4 LATM zvočnih pretokov (več podrobnosti v RFC3016).

en: This allows you to stream an entire transponder with a "budget" card.
sl: Nastavitev omogoča pretakanja celotnega transponderja z "budget" kartico.

en: This avoids flooding the message log with debug output from the video output synchronization mechanism.
sl: Nastavitev omogoča izogibanje beleženja sporočil s podatki razhroščevanja slike preko mehanizma usklajevanja.

en: This can be used to read only a part of the stream. It must be possible to control the incoming stream (for example, a file or a disc, but not an UDP network stream.) The starting and ending times can be given in seconds.
sl: Uporabno pri branju le dela pretoka. To mora omogočiti nadzor pretakanja (primer: disk ali datoteka, ne pa tudi UDP omrežni pretok). Začetni in končni čas je določen v sekundah.

en: This combination is already taken by "%@".
sl: Ta par je že izbran za "%@".

en: This defines the address, port and path the RTSP VOD server will listen on.
    Syntax is address:port/path. The default is to listen on all interfaces (address 0.0.0.0), on port 554, with no path.
    To listen only on the local interface, use "localhost" as address.
sl: Nastavitev določa naslov, vrata in pot, ki jo spremlja RTSP VOD strežnik.
    Skladnja je naslov:vrata/pot. Privzeto spremlja vse vmesnike (naslov 0.0.0.0) preko vrat 554, brez določene poti.
    Za spremljanje le krajevnega vmesnika izberite "localhost" kot naslov.

en: This delays the audio output. The delay must be given in milliseconds. This can be handy if you notice a lag between the video and the audio.
sl: Nastavitev zamika dovod zvočnega zapisa. Zamik je določen v milisekundah in je priročen, če zaznate zamik med predvajanjem slike in zvoka.

en: This determines how fuzzy subtitle and movie filename matching will be. Options are:
    0 = no subtitles autodetected
    1 = any subtitle file
    2 = any subtitle file containing the movie name
    3 = subtitle file matching the movie name with additional chars
    4 = subtitle file matching the movie name exactly
sl: Nastavitev določa odstopanje med imeni datotek filmov in imeni datotek podnapisov. Možnosti so:
    0 = ni samodejnega zaznavanja
    1 = katerakoli datoteka s podnapisi
    2 = katerakoli datoteka, ki ima v imenu ime filma
    3 = enako ime kot ime datoteke filma z dodanimi znaki
    4 = popolno skladanje imen datotek

en: This dialog will allow you to stream or convert your media for use locally, on your private network, or on the Internet.
    You should start by checking that source matches what you want your input to be and then press the "Next" button to continue.
sl: Pogovorno okno omogoča pretakanje in pretvarjanje medija za krajevno uporabo, na krajevnem omrežju ali pa preko spleta.
    Izberite izvorne naslove in pritisnite na gumb "Naprej" za nadaljevanje.

en: This display the resulting media, but can slow things down.
sl: Predvaja medij, vendar lahko upočasni predvajanje.

en: This drops frames that are late (arrive to the video output after their intended display date).
sl: Možnost omogoča izpuščanje zakasnjenih sličic, ki so preko odvoda prišle kasneje, kot je predviden čas predvajanja.

en: This effect gives you the feeling that you are standing in a room with a complete 7.1 speaker set when using only a headphone, providing a more realistic sound experience. It should also be more comfortable and less tiring when listening to music for long periods of time.
    It works with any source format from mono to 7.1.
sl: Učinek omogoča občutek dvoranskega ozvočenja preko slušalk in s tem bolj stvarno zvočno izkušnjo. Ob tem je veliko bolj udobno in manj utrujajoče dolgotrajno poslušanje glasbe.
    Nastavitev deluje preko vseh izvorov od mono sistema do sistema 7.1.

en: This effect, also known as "greenscreen" or "chroma key" blends the "blue parts" of the foreground image of the mosaic on the background (like weather forecasts). You can choose the "key" color for blending (blue by default).
sl: Učinek znan tudi kot "zeleni zaslon" ali "barvni ključ", ki pobledi "modre dele" sprednjih slik mozaika v ozadju (kot prikazovanje vremenske napovedi na TV). Izbrati je mogoče "ključ" barve za osvetlitev (modra je privzeta).

en: This enables a SAP caching mechanism. This will result in lower SAP startup time, but you could end up with items corresponding to legacy streams.
sl: Omogoči mehanizem SAP predpomnjenja. S tem se zniža zagonski čas SAP, hkrati pa je mogoče, da se poveže z zastarelimi pretoki.

en: This enables actual parsing of the announces by the SAP module. Otherwise, all announcements are parsed by the "live555" (RTP/RTSP) module.
sl: Nastavitev omogoča dejansko razčlenjevanje objav preko SAP enote. Privzeto so vse objave razčlenjene preko "live555" (RTP/RTSP) enot.

en: This enables automatic detection of UTF-8 encoding within subtitles files.
sl: Omogoča samodejna zaznavo podnapisov, ki so shranjeni v UTF-8 kodnem naboru.

en: This enables colorization of the messages sent to the console Your terminal needs Linux color support for this to work.
sl: Nastavitev omogoča obarvanje besedila sporočil poslanih v konzolno okno. Terminal zahteva Linux barvno podporo.

en: This facility allows you to process your iSight's input signal.
    
    No settings are available in this version, so you will be provided a 640px*480px raw video stream.
    
    Live Audio input is not supported.
sl: Možnost omogoča obdelavo iSight's dovodnega signala.
    
    V tej različici ni na voljo posebnih nastavitev, zato bo omogočena le možnost 640px*480px z RAW slikovnim pretokom.
    
    LiveAudio dovod ni omogočen.

en: This facility allows you to process your screen's output.
sl: Možnost omogoča obdelavo odvoda zaslona.

en: This forces the cropping of the source video. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect.
sl: Neposredno obrezovanje izvorne slike. Sprejete oblike so x:y (4:3, 16:9, ...) in opisujejo splošne vrednosti razmerij.

en: This forces the monitor aspect ratio. Most monitors have square pixels (1:1). If you have a 16:9 screen, you might need to change this to 4:3 in order to keep proportions.
sl: Nastavitev razmerja velikosti zaslona. Večina zaslonov ima kvadratne točke (1:1). Če imate 16:9 zaslon, morate spremeniti vrednost na 4:3 da obdržite sorazmerje.

en: This forces the source aspect ratio. For instance, some DVDs claim to be 16:9 while they are actually 4:3. This can also be used as a hint for VLC when a movie does not have aspect ratio information. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect, or a float value (1.25, 1.3333, etc.) expressing pixel squareness.
sl: Razmerje velikosti slike. Nekatere DVD enote prikazujejo privzeto vrednost 16:9, čeprav so dejansko v razmerju 4:3. Možnost je lahko tudi namig predvajalniku VLC, ko film nima podatkov o razmerju slike. Sprejeta razmerja so x:y (4:3, 16:9, ...) in določujejo splošne vrednosti razmerij, ali pa plavajoče vrednosti v obliki (1.25, 1.3333, ...), ki določujejo obliko točk.

en: This integer when viewed in binary is a debugging mask
    calls                 1
    packet assembly info  2
sl: Prikazano število pri razhroščevanju
    klici                 1
    podrobnosti paketov  2

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
sl: Privzet vmesnik predvajalnika, z običajnim videzom.

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
sl: Vmesnik predvajalnika podpira tudi preobleke. Dodatne preobleke lahko prejmete preko

en: This is a coefficient that modifies the height of the bands.
sl: Določa razmerje višine trakov uravnavanja.

en: This is a legacy entry to let you configure access output modules
sl: Vrednost je zastarela in določa enoto za dostop odvoda.

en: This is a legacy entry to let you configure mux modules
sl: Zastarel vnos nastavitev elementov zvijalnika

en: This is the TCP port on which this interface will listen. It defaults to 4212.
sl: To so vrata TCP, ki jih spremlja vmesnik. Privzeta vrednost je 4212.

en: This is the audio codec that will be used.
sl: Kodirnik zvoka, ki bo uporabljen

en: This is the audio encoder module that will be used (and its associated options).
sl: Kodirnika zvoka, ki bo uporabljen pri kodiranju (z vsemi pripisanimi možnostmi).

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
sl: Nastavitev določa metodo odvajanja zvoka. Privzeto vedenje je samodejni izbor najboljšega načina predvajanja.

en: This is the default Audio CD device to use.
sl: Privzeta zvočna CD naprava.

en: This is the default DVD device to use.
sl: Privzeta DVD naprava.

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (eg. D:)
sl: Privzeti DVD pogon ali DVD datoteka. Pogon mora biti določen s črko in dvopičjem (primer: D:)

en: This is the default VCD device to use.
sl: Privzeta VCD naprava.

en: This is the default muxer method that will be used.
sl: Uporaba privzete metode zvijanja.

en: This is the default output URI.
sl: Privzeta vrednost odvodnega URI naslova.

en: This is the default output access method that will be used.
sl: Privzeta metoda za odvajanje dostopa.

en: This is the default port used for UDP streams. Default is 1234.
sl: Nastavitev vrat za UDP pretok. Privzeta vrednost je 1234.

en: This is the default size of the fonts that will be rendered on the video. If set to something different than 0 this option will override the relative font size.
sl: Možnost omogoča določevanje velikosti pisave izrisane na sliki. Nastavitve (razen 0) določajo velikost prikazano na zaslonu.

en: This is the desired frame rate when playing MJPEG from a file. Use 0 (this is the default value) for a live stream (from a camera).
sl: Želena hitrost sličic ob predvajanju MJPEG datotek. Uporabite 0 (privzeto) za živi pretok (preko kamere)

en: This is the desired frame rate when playing raw video streams.  In the form 30000/1001 or 29.97
sl: Želena hitrost slik ob predvajanju raw slikovnih pretokov v obliki 30000/1001 ali 29.97

en: This is the gain used for stream without replay gain information
sl: Uporabljen pritok za pretoke brez podrobnosti ponovnega predvajanja

en: This is the hop limit (also known as "Time-To-Live" or TTL) of the multicast packets sent by the stream output (-1 = use operating system built-in default).
sl: Omejitev poskoka (znanega tudi kot "Čas ohranitve" ali TTL) skupinskega pošiljanja paketov, ki jih pošlje odvod (-1 = uporabi sistemsko privzeto vrednost).

en: This is the host on which the interface will listen. It defaults to all network interfaces (0.0.0.0). If you want this interface to be available only on the local machine, enter "127.0.0.1".
sl: Nastavitev gostitelje ki ga spremlja vmesnik. Privzeta vrednost za vse omrežne vmesnike je (0.0.0.0). Če želite, da je vmesnik na voljo le na krajevnem računalniku, vnesite vrednost "127.0.0.1".

en: This is the host to which Growl notifications will be sent. By default, notifications are sent locally.
sl: Gost na katerega bodo poslana obvestila strežnika. Privzeto so opozorila poslana krajevno.

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
sl: Glavni vmesnik, ki ga uporablja predvajalnik VLC. Privzeto vedenje omogoča samodejni izbor najprimernejše podprte enote.

en: This is the maximum application-layer packet size that can be transmitted over the network (in bytes).
sl: Nastavitev določa največjo velikost paketov, ki se lahko prenašajo preko omrežja (v bajtih).

en: This is the maximum number of resumed TLS sessions that the cache will hold.
sl: Določa število obnovljenih TLS sej, ki bodo zadržane v predpomnilniku.

en: This is the maximum size in bytes of the temporary files that will be used to store the timeshifted streams.
sl: Največja velikost začasnih datotek, ki bodo shranjevale pretoke s časovnim zamikom.

en: This is the muxer that will be used for audio.
sl: Privzeti zvijalnik zvoka.

en: This is the muxer that will be used for video.
sl: Privzeti zvijalnik slike.

en: This is the name of the session that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
sl: Ime seje, ki bo objavljena v SDP (Zapisnik seje).

en: This is the number of audio buffers on which the power measurement is made. A higher number of buffers will increase the response time of the filter to a spike but will make it less sensitive to short variations.
sl: Število zvočnih medpomnilnikov na katerih se izvaja merjenje moči. Večje število medpomnilnikov poveča odzivni čas filtra konic, hkrati pa bo manj občutljivo za kratke spremembe.

en: This is the output URI that will be used for audio.
sl: Privzeti odvodni URI za zvok

en: This is the output URI that will be used for video.
sl: Privzeti odvodni URI za slike

en: This is the output URL that will be used.
sl: Odvodni URL, ki bo uporabljen.

en: This is the output access method that will be used for audio.
sl: Privzeta metoda za odvajanje dostopa zvoka.

en: This is the output access method that will be used for video.
sl: Privzeta metoda za odvajanje dostopa slike.

en: This is the relative default size of the fonts that will be rendered on the video. If absolute font size is set, relative size will be overriden.
sl: Relativna velikost besedila, ki bo izrisano na posnetku. Vrednosti so prezrte v primeru, da je določena absolutna vrednost.

en: This is the subtitles codec that will be used.
sl: Kodirnik podnapisov, ki bo uporabljen pri kodiranju.

en: This is the subtitles encoder module that will be used (and its associated options).
sl: Kodirnika podnapisov, ki bo uporabljen pri kodiranju (z vsemi pripisanimi možnostmi).

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
sl: Nastavitev predstavlja metodo odvajanja slike, ki jo uporablja predvajalnik VLC. Privzeto je samodejno izbrana najboljša razpoložljiva metoda.

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
sl: Nastavitev podrobnosti izpisa (0=samo napake in standardna sporočila, 1=opozorila, 2=razhroščevanje).

en: This is the video codec that will be used.
sl: Kodirnik slike, ki bo uporabljen pri kodiranju.

en: This is the video encoder module that will be used (and its associated options).
sl: Kodirnika slike, ki bo uporabljen pri kodiranju (z vsemi pripisanimi možnostmi).

en: This limits the maximum number of clients that can connect to the RTSP VOD. 0 means no limit.
sl: Omejitev največjega števila povezav odjemalcev, ki se lahko povežejo z RTSP VOD. Brez omejitve nastavite vrednost 0.

en: This module outputs the transcoded stream to a network  via the mms protocol.
sl: Modul omogoča pretakanje prekodiranega pretoka v omrežje preko protokola MMS.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via HTTP.
sl: Modul omogoča pretakanje prekodiranega pretoka v omrežje preko protokola HTTP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTP.
sl: Modul omogoča pretakanje prekodiranega pretoka v omrežje preko protokola RTP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via UDP.
sl: Modul omogoča pretakanje prekodiranega pretoka v omrežje preko protokola UDP.

en: This module outputs the transcoded stream to an Icecast server.
sl: Modul omogoča pretakanje prekodiranega pretoka v omrežje preko IceCast strežnika.

en: This module writes the transcoded stream to a file.
sl: Modul omogoča zapisovanje prekodiranega pretoka v datoteko.

en: This option adds an offset (positive or negative) to VLC default priorities. You can use it to tune VLC priority against other programs, or against other VLC instances.
sl: Možnost doda odmik (pozitiven ali negativen) prednosti predvajalnika VLC. Nastavitev lahko uporabite pri nastavljanju prednostnega izvajanja med drugimi programi ali med vmesniki predvajalnika.

en: This option allows you to specify the directory the ncurses filebrowser will show you initially.
sl: Možnost dovoljuje določitev mape ncurses brskalnika, ki bo privzeto zagnan.

en: This option can be used to alter the way VLC selects its codecs (decompression methods). Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
sl: Možnost določuje način izbora kodekov (metode dekodiranja). Le uporabniki z naprednejšim razumevanjem nastavitev naj spreminjajo nastavitve.

en: This option is useful if you want to lower the latency when reading a stream
sl: Možnost je uporabna, če želite zmanjšati prikritost ob branju pretoka

en: This option selects a stereo to mono downmix algorithm that is used in the headphone channel mixer. It gives the effect of standing in a room full of speakers.
sl: Možnost izbere stereo v mono downmix algoritem, ki je uporabljen pri mešanju kanalov slušalk. Omogoča učinek sobe z veliko zvočniki.

en: This option silences all other channels except the selected channel. Choose one from (0=left, 1=right, 2=rear left, 3=rear right, 4=center, 5=left front)
sl: Možnost utiša vse razen izbranega kanala. Izbrati je mogoče (0=levo, 1=desno 2=zadaj levo, 3=zadaj desno, 4=sredina, 5=levo spredaj)

en: This option will drop/duplicate video frames to synchronise the video track on the audio track.
sl: Nastavitev omogoča izpuščanje in podvajanje sličic za usklajevanje sledi zvoka in slike.

en: This page allows to change the compression format of the audio or video tracks. To change only the container format, proceed to next page.
sl: Strani omogočajo spreminjanje oblike krčenja zvočnih in slikovnih sledi. Za spreminjanje le zabojnika obiščite naslednjo stran.

en: This page allows to select how the input stream will be sent.
sl: Stran dovoljuje način pošiljanja dovodnega zapisa.

en: This page allows to select how the stream will be encapsulated. Depending on previously chosen settings all formats won't be available.
sl: Stran omogoča izbor načina pakiranja pretoka. V odvisnosti od prej izbranih možnosti na voljo ne bodo vsi zapisi.

en: This page lists all the settings. Click "Finish" to start streaming or transcoding.
sl: Stran kaže vse nastavitve. Kliknite na "Končaj" za začetek pretakanja ali prekodiranja.

en: This panel allows on-the-fly selection of various video effects.
    These filters can be configured individually in the Preferences, in the subsections of Video/Filters.
    To choose the order in which the filter are applied, a filter option string can be set in the Preferences, Video / Filters section.
sl: V oknu je mogoče izbrati slikovne učinke.
    Filtre je mogoče nastaviti posamič med nastavitvami Slika/Filtri.
    Izbor sosledja izvajanja filtrov je mogoče prav tako določiti med nastavitvami.

en: This parameter controls quality versus speed tradeoffs involved in the motion estimation decision process (lower = quicker and higher = better quality). Range 1 to 9.
sl: Parameter nadzira razmerje med kakovostjo in hitrostjo pri predvidevanju procesov odločanja (nižja vrednost = hitro in več = boljša kakovost). Območje je med 1 in 9.

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
sl: Program je na voljo brez vsakršne GARANCIJE.
    Program si je mogoče izmenjevati pod pogoji GNU Splošnega javnega dovoljenja;
    Več podrobnosti je zapisanih v datoteki COPYING.
    Program ureja ekipa VideoLAN; podrobnosti so zapisane v AUTHORS datoteki.

en: This reduces the fluctations in QP after curve compression. Temporally blurs quants.
sl: Zmanjševanje nestalnosti v QP po krčenju krivin. Začasno zabriše predele.

en: This reduces the fluctuations in QP before curve compression. Temporally blurs complexity.
sl: Zmanjševanje nestalnosti v QP po krčenju krivin. Začasno zabriše predele.

en: This renders the font using "paletized YUV". This option is only needed if you want to encode into DVB subtitles
sl: Nastavitev izrisovanja pisave z "paletiziran YUV". Možnost je zahtevana le v primeru, da želite kodirati besedilo v DVB podnapise.

en: This saves the audio output volume when you use the mute function. You should not change this option manually.
sl: Nastavitev omogoča shranjevanje glasnosti predvajanja zvoka ob uporabi možnosti izklapljanja zvoka. Nastavitve ni priporočljivo spreminjati.

en: This selects the quantizer to use. Lower values result in better fidelity, but higher bitrates. 26 is a good default value. Range 0 (lossless) to 51.
sl: Izbor uporabe deljenja. Nižje vrednosti omogočajo večjo natančnost in večjo bitno hitrost. Vrednost 26 je privzeta. Območje je med 0 (brez izgub) in 51.

en: This selects which transport protocol to use for RTP.
sl: Izbor protokola načina prenosa za RTP.

en: This sends and receives RTCP packet multiplexed over the same port as RTP packets.
sl: Pošilja in sprejema RTCP mnogokratnike paketov preko enakih vrat kot potujejo RTP paketi.

en: This sets the audio output channels mode that will be used by default when possible (ie. if your hardware supports it as well as the audio stream being played).
sl: Nastavitev določa način odvoda kanalov zvoka, ki bo po potrebi privzeto uporabljen (v primeru da tako strojna oprema, kot zvočni zapis možnost omogočata).

en: This setting is deprecated and not used anymore
sl: Nastavitev ni več v uporabi.

en: This specifies the height in pixels of the raw video stream.
sl: Določa višino točk raw slikovnega pretoka.

en: This specifies the width in pixels of the raw video stream.
sl: Določa širino točk pri raw slikovnem pretoku.

en: This stream will always be opened at VLC startup.
sl: Izbrani zapis bo vedno odprt ob zagonu predvajalnika.

en: This uses a high quality audio resampling algorithm. High quality audio resampling can be processor intensive so you can disable it and a cheaper resampling algorithm will be used instead.
sl: Nastavitev algoritma visoke kakovosti vzorčenja zvoka. Vzorčenje zahteva veliko procesorske moči, zato je možnost mogoče onemogočiti. Privzeto bo uporabljen enostavnejši algoritem.

en: This version of VLC was compiled by:
sl: Različico predvajalnika je kodno prevedel:

en: This will force a mono audio output.
sl: Nastavitev omogoča zvočni odvod v mono načinu.

en: This wizard allows to configure simple streaming or transcoding setups.
sl: Čarovnik omogoča nastavljanje osnovnih načinov pretakanja in prekodiranja.

en: This wizard only gives access to a small subset of VLC's streaming and transcoding capabilities. The Open and 'Saving/Streaming' dialogs will give access to more features.
sl: Čarovnik omogoča uporabo le malega dela možnosti pretakanja in prekodiranja. Okna za odpiranje in shranjevanje ter pretakanje, omogočajo več prilagajanja.

en: Three component motion estimation
sl: Tridelno predvidevanje gibanja

en: Tibetan
sl: tibetanščina

en: Ticker text
sl: Ticker besedilo

en: Tiger rendering defaults
sl: Tiger vrednosti izrisovanja

en: Tigrinya
sl: tigrinjščina

en: Time
sl: Čas

en: Time Control
sl: Nadzor časa

en: Time Slider
sl: Časovni drsnik

en: Time Toolbar
sl: Orodna vrstica časa

en: Time it takes until a color is completely changed. This prevents flickering.
sl: Čas preden se barva dokončno spremeni, odstrani utripanje.

en: Time-To-Live (TTL)
sl: Čas ohranitve (TTL)

en: Timeout
sl: Časovna omejitev

en: Timeout (ms)
sl: Časovna omejitev (ms)

en: Timeshift directory
sl: Mapa časovnih zamikov

en: Timeshift granularity
sl: Deljenost časovnega zamika

en: Title
sl: Naslov

en: Title %i
sl: Naslov %i

en: Title display mode
sl: Način prikaza naslova

en: Title display mode. Default is 0 (hidden) if the feed has an image and feed images are enabled, 1 otherwise.
sl: Način prikaza naslova. Privzeta vrednost 0 (skrito), če vir vsebuje sliko in je prikaz slik omogočen, sicer je uporabljena vrednost 1.

en: Title format string
sl: Oblika niza naslova

en: Title metadata
sl: Metapodatek naslova

en: Title to put in ASF comments.
sl: Naslov za ASF opombe.

en: To
sl: a

en: To Open a usual network stream (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), just enter the URL in the field above. If you want to open a RTP or UDP stream, press the button below.
sl: Za odpiranje običajnega pretoka (HTTP, RTSP,  RTMP, MMS, FTP, itd.) enostavno vnesite naslov URL v gornje polje. Za odpiranje RTP ali UDP pretoka pa pritisnite spodnji gumb.

en: To enable the internal HTTP server, set its address and port here.
sl: Za uporabo krajevnega HTTP strežnika, vnesite naslov in vrata prenosa.

en: To get exhaustive help, use '-H'.
sl: Za podrobnejšo pomoč, uporabite zastavico '-H'.

en: Toggle Normal/Repeat/Loop playlist modes
sl: Preklop med običajnim, ponavljajočim in krožnim načinom predvajanja seznama.

en: Toggle Transparency
sl: Preklop prozornost

en: Toggle autoscaling
sl: Preklop samodejnega prilagajanja velikosti

en: Toggle random playlist playback
sl: Preklop naključnega predvajanja seznama

en: Toggle the video in fullscreen
sl: Preklopi celozaslonski način

en: Toggle the video out fullscreen
sl: Preklopi celozaslonski način posnetka

en: Toggle wallpaper mode in video output
sl: Preklop način ozadja slike pri slikovnem odvodu

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the U plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
sl: Toleranca modrega osvetljevanja ob spreminjanju barv za U nabor. Vrednosti med 10 in 20 so videti smiselne.

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the V plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
sl: Toleranca modrega osvetljevanja ob spreminjanju barv za V nabor. Vrednosti med 10 in 20 so videti smiselne.

en: Tonga (Tonga Islands)
sl: tonganščina

en: Tool
sl: Orodje

en: Toolbar Elements
sl: Predmeti orodne vrstice

en: Toolbar position:
sl: Lega orodne vrstice:

en: Toolbars Editor
sl: Urejevalnik orodnih vrstic

en: Top
sl: Na vrhu

en: Top coordinate of the subscreen top left corner.
sl: Zgornja koordinata zgornjega levega kota platna zaslona.

en: Top left corner X coordinate
sl: Točka Y osi zgornjega levega kota

en: Top left corner Y coordinate
sl: Točka Y osi zgornjega levega kota

en: Top-Left
sl: Zgoraj levo

en: Top-Right
sl: Zgoraj desno

en: Total height of the mosaic, in pixels.
sl: Skupna višina mozaika v točkah.

en: Total horizontal block length including overlaps
sl: Skupna vodoravna dolžina bloka skupaj s prekrivanjem

en: Total pixel height of the peak items.
sl: Višina vrha predmetov v točkah.

en: Total vertical block length including overlaps
sl: Skupna navpična dolžina bloka skupaj s prekrivanjem

en: Total width of the mosaic, in pixels.
sl: Skupna širina mozaika v točkah.

en: Track
sl: Sled

en: Track ID
sl: ID Sledi

en: Track number
sl: Številka sledi

en: Track replay gain
sl: Pridobitev zaznane glasnosti sledi

en: Track settings
sl: Nastavitve sledi

en: Track size (in sectors)
sl: Dolžina sledi (sektorji)

en: Tracks
sl: Sledi

en: Traditional Chinese (Big5)
sl: tradicionalno kitajsko (Big5)

en: Traditional Chinese Unix (EUC-TW)
sl: tradicionalno kitajsko unix (EUC-TW)

en: Transcode
sl: Prekodiranje

en: Transcode audio
sl: Prekodiranje zvoka

en: Transcode stream output
sl: Prekodiranje odvoda pretoka

en: Transcode video
sl: Prekodiranje slike

en: Transcode/Save to file
sl: Prekodiraj/shrani v datoteko

en: Transcoding options
sl: Možnosti pretvarjanja

en: Transcript
sl: Prepis

en: Transform
sl: Preoblikovanje

en: Transform type
sl: Vrsta preoblikovanja

en: Transformation
sl: Preoblikovanje

en: Transmission mode [Undefined,2k,8k]
sl: Način prenosa [nedoločeno,2k,8k]

en: Transparency
sl: Prozornost

en: Transparency mask
sl: Maska prozornosti

en: Transparency of the default background color if the Kate stream does not specify a particular background color to use.
sl: Prosojnost privzete barve ozadja v primeru, da Kate pretok ne določa posebne vrednosti barve.

en: Transparency of the default font color if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
sl: Privzeta prosojnost barve pisave, če ta ni posebej določena v Kate pretoku.

en: Transparency of the image
sl: Prozornost slike

en: Transparency of the mosaic foreground pictures. 0 means transparent, 255 opaque (default).
sl: Prozornost sprednjih mozaičnih slik. 0 predstavlja prozorno, 255 neprozorno (privzeto).

en: Transparency of the mosaic picture.
sl: Prozornost mozaične slike

en: Transparency value of the new image used in blending. By default it set to fully opaque (255). (from 0 for full transparency to 255 for full opacity)
sl: Vrednost prozornosti nove slike, ki je uporabljena za bledenje. Privzeto je vrednost določena na neprosojno (255). Vrednosti so med 0 = prozorno in 255 neprozorno)

en: Transparent
sl: Prozorno

en: Transponder symbol rate
sl: Simbolna hitrost transponderja

en: Transponder symbol rate in kHz
sl: Simbolna hitrost transponderja v kHz

en: Transponder/multiplex frequency
sl: Transponder/mnogokratne frekvence

en: Transport protocol
sl: Protokol prenosa

en: Treat as a pipe rather than as a file
sl: Uporabi kot cev namesto datoteke

en: Treble
sl: Visoki toni

en: Treble level of the audio input (if supported by the v4l2 driver).
sl: Raven visokih tonov dovoda zvoka (če je podprt z v4l2 gonilnikom).

en: Trellis RD quantization
sl: Trellis RD deljenje

en: Trellis RD quantization: 
     - 0: disabled
     - 1: enabled only on the final encode of a MB
     - 2: enabled on all mode decisions
    This requires CABAC.
sl: Trellis RD deljenje: 
     - 0: onemogočeno
     - 1: omogočeno le ob zadnjem kodiranju MB
     - 2: popolnoma omogočeno
    Zahteva CABAC.

en: Trellis quantization
sl: Trellis deljenje

en: Tribal
sl: Plemenska

en: Trickplay Reverse
sl: Trickplay zasuk

en: Trigger a white balancing action, useless if auto white balance is activated (if supported by the v4l2 driver).
sl: Urejanja beline posnetka. Možnost je neuporabna, če je zagnana možnost ravnotežja bele barve (če je podprt z v4l2 gonilnikom).

en: Trigger button
sl: Sprožilni gumb

en: Trigger button for mouse gestures.
sl: Sprožilni gumb za izvajanje gibov z miško.

en: Trivial audio mixer
sl: Navaden mešanik zvoka

en: Trust MPEG timestamps
sl: Zaupaj MPEG časovnim žigom

en: Try to fix some bugs:
    1  autodetect
    2  old msmpeg4
    4  xvid interlaced
    8  ump4 
    16 no padding
    32 ac vlc
    64 Qpel chroma.
    This must be the sum of the values. For example, to fix "ac vlc" and "ump4", enter 40.
sl: Poskusi obhoditi nekatere napake:
    1  samodejna zaznava
    2  star msmpeg4
    4  prepleteni xvid
    8  ump4 
    16 brez podlaganja
    32 ac vlc
    64 Qpel barve.
    To je seštevek vrednosti. Primer: za obhod "ac vlc" in "ump4", vnesite 40.

en: Try to parse the announce
sl: Poskušaj razčleniti objavo

en: Try to use hardware acceleration for YUV->RGB conversions. This option doesn't have any effect when using overlays.
sl: Uporaba strojnega pospeševanje YUV->RGB pretvarjanje. Možnost ne vpliva na uporabo prekrivanja.

en: Try to use memory mapping to read files and block devices.
sl: Poskusi uporabiti preslikavo pomnilnika za branje datotek in bločnih naprav.

en: Try to use triple buffering when using YUV overlays. That results in much better video quality (no flickering).
sl: Uporaba trojnega medpomnjenja pri uporabi YUV prekrivanja. Rezultat je boljša kakovost slike (ni migetanja slike).

en: Try to work around buggy OSS drivers
sl: Poskusi obhoditi slabe OSS gonilnike

en: Tsonga
sl: tsongščina

en: Tswana
sl: tsvanščina

en: Tuner
sl: Uglaševalo

en: Tuner TV Channel
sl: Uglaševalo TV kanalov

en: Tuner audio mono/stereo and track selection.
sl: Uglaševanje mono/stereo in izbor sledi

en: Tuner country code
sl: Kode držav uglaševanja

en: Tuner frequency in Hz or kHz (see debug output)
sl: Frekvenca uglaševala v Hz ali kHz (razhroščevanje)

en: Tuner id
sl: ID uglaševala

en: Tuner id (see debug output).
sl: ID uglaševala (razhroščevanje)

en: Tuner input type
sl: Vrsta uglaševala

en: Tuner properties
sl: Lastnosti uglaševala

en: Tuner to use, if there are several ones.
sl: Izbor uglaševala, če je na voljo več možnosti.

en: Tunnel RTSP and RTP over HTTP
sl: Tunelski prehod RTSP in RTP preko HTTP

en: Turkish
sl: turščina

en: Turkish (ISO 8859-9)
sl: tuško (ISO-8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
sl: turško (windows-1254)

en: Turkmen
sl: turkmenščina

en: Turn off all warning and information messages.
sl: Izklop vseh opozorilnih in podrobnih sporočil.

en: Tweak the buffer size for reading and writing an integer number of packets.Specify the size of the buffer here and not the number of packets.
sl: Nastavi velikost medpomnilnika za branje in pisanje s celoštevilčno vrednostjo paketov. Tu določite velikosti medpomnilnika in ne števila paketov.

en: Twi
sl: tvijščina

en: Two bookmarks have to be selected.
sl: Izbrana morata biti dva zaznamka.

en: Two pass
sl: Dvakratno filtriranje

en: Type
sl: Vrsta

en: Type 'menu select' or 'pause' to continue.
sl: Vtipkajte 'menu select' ali 'pause' za nadaljevanje.

en: Type:
sl: Vrsta:

en: UDP Multicast
sl: UDP skupinsko pošiljanje

en: UDP Unicast
sl: UDP pošiljanje posamezniku

en: UDP input
sl: UDP dovod

en: UDP port
sl: vrata UDP

en: UDP port to listen to for commands.
sl: Vrata UDP prenosa, ki jih nadzirajo ukazi.

en: UDP stream output
sl: UDP odvod pretoka

en: UNIX OSS audio output
sl: UNIX OSS odvod zvoka

en: UNIX socket command input
sl: UNIX socket ukazni dovod

en: URL description
sl: Opis URL

en: URL metadata
sl: Metapodatek URL

en: URL with information about the stream or your channel.
sl: Povezava URL s podatki o pretoku ali o uporabljenem kanalu.

en: USF subtitles decoder
sl: USF dekodirnik podnapisov

en: UTF-8 subtitles autodetection
sl: Samodejna zaznava UTF-8 podnapisov

en: Uighur
sl: ujgurščina

en: Ukrainian (KOI8-U)
sl: ukrajinščina (KOI8-U)

en: Ultra-wideband (32kHz)
sl: Ultra-široko-pasovni (32kHz)

en: Un-Zoom
sl: Oddalji

en: Uncompressed RAR
sl: Nekompresiran RAR

en: Uncompressed audio samples (useable with WAV)
sl: Razširjeni vzorci zvoka (uporaben z WAV)

en: Uncrop one pixel from the bottom of the video
sl: Prilepi eno vrsto točk na dno slike

en: Uncrop one pixel from the left of the video
sl: Prilepi eno vrsto točk na levi strani slike

en: Uncrop one pixel from the right of the video
sl: Prilepi eno vrsto točk z desne strani slike

en: Uncrop one pixel from the top of the video
sl: Prilepi eno vrsto točk na vrhu slike

en: Undefined
sl: Nedoločeno

en: Under the Video
sl: Pod posnetkom

en: Unicast
sl: Pošiljanje posamezniku

en: Uninstall Windows Service
sl: Odstrani storitve Oken.

en: Uninstall the Service and exit.
sl: Odstrani storitve Oken in zaključi.

en: Unique network name in the System Tuning Spaces
sl: Istovetno ime omrežja med sistemskim uglaševanjem prostora (tuning spaces)

en: Universal (UTF-16)
sl: univerzalno (UTF-16)

en: Universal (UTF-8)
sl: univerzalno (UTF-8)

en: Universal (big endian UTF-16)
sl: univerzalno (big endian UTF-16)

en: Universal (little endian UTF-16)
sl: univerzalno (little endian UTF-16)

en: Universal, Chinese (GB18030)
sl: univerzalno, kitajsko (GB18030)

en: Unknown
sl: Neznano

en: Unknown Video
sl: Neznan posnetek

en: Unknown category
sl: Neznana kategorija

en: Unknown command `%s'. Type `help' for help.
sl: Neznan ukaz `%s'. Vtipkajte `help' za pomoč.

en: Unknown soundcard
sl: Neznana zvočna kartica

en: Unlock function
sl: Možnost odklepanja

en: Unset
sl: Počisti

en: Untitled
sl: Neimenovano

en: Update
sl: Posodobi

en: Urdu
sl: urdujščina

en: Usage: %s [options] [stream] ...
    You can specify multiple streams on the commandline. They will be enqueued in the playlist.
    The first item specified will be played first.
    
    Options-styles:
      --option  A global option that is set for the duration of the program.
       -option  A single letter version of a global --option.
       :option  An option that only applies to the stream directly before it
                and that overrides previous settings.
    
    Stream MRL syntax:
      [[access][/demux]://]URL[@[title][:chapter][-[title][:chapter]]] [:option=value ...]
    
      Many of the global --options can also be used as MRL specific :options.
      Multiple :option=value pairs can be specified.
    
    URL syntax:
      [file://]filename              Plain media file
      http://ip:port/file            HTTP URL
      ftp://ip:port/file             FTP URL
      mms://ip:port/file             MMS URL
      screen://                      Screen capture
      [dvd://][device][@raw_device]  DVD device
      [vcd://][device]               VCD device
      [cdda://][device]              Audio CD device
      udp://[[<source address>]@[<bind address>][:<bind port>]]
                                     UDP stream sent by a streaming server
      vlc://pause:<seconds>          Special item to pause the playlist for a certain time
      vlc://quit                     Special item to quit VLC
sl: Uporaba: %s [možnost] [pretok] ...
    Določiti je mogoče več pretokov v ukazni vrstici. Uvrščeni bodo na seznam predvajanja.
    Najprej izbrani predmet bo predvajan prvi.
    
    Možnosti-slogi:
      --option  Splošna možnost določena za celotno sejo.
       -option  Enoznakovna različica splošne možnosti.
       :option  Možnost le za pretok neposredno pred možnostjo
                in prevzame prejšnje nastavitve.
    
    Skladnja pretoka MRL:
      [[dostop][/odvijanje]://]URL[@[naslov][:poglavje][-[naslov][:poglavje]]] [:možnost=vrednost ...]
    
      Veliko splošnih možnosti je primernih tudi za MRL možnosti.
      Pari :možnost=določeni so lahko pari vrednosti.
    
    URL skladnja:
      [file://]filename              Medijska datoteka
      http://ip:port/file            HTTP URL
      ftp://ip:port/file             FTP URL
      mms://ip:port/file             MMS URL
      screen://                      Zajem zaslona
      [dvd://][device][@raw_device]  DVD naprava
      [vcd://][device]               VCD naprava
      [cdda://][device]              Zvočna CD naprava
      udp:[[<izvorni naslov>]@[<naslov vezave>][:<vrata vezave>]]
                                     UDP pretok poslan preko pretočnega strežnika
      vlc:pause:<seconds>            Zaustavitev predvajanja za določen čas
      vlc:quit                       Končaj program

en: Use HDAPS, AMS, APPLESMC or UNIMOTION motion sensors to rotate the video
sl: Uporabi HDAPS, AMS, APPLESMC ali UNIMOTION zaznavanje gibanja za obračanje slikovnega posnetka

en: Use RTP over RTSP (TCP)
sl: Uporabi RTP preko RTSP (TCP)

en: Use S/PDIF when available
sl: Po potrebi uporabi S/PDIF

en: Use SAP cache
sl: Uporabi predpomnilnik SAP

en: Use Software White adjust
sl: Uporabi programsko prilagoditev beline

en: Use Tiger for rendering
sl: Uprabi Tiger za izrisovanje

en: Use VLC pace
sl: Uporabi hitrost VLC

en: Use Variable BitRate. Default is to use Constant BitRate (CBR).
sl: Uporabi spreminjajočo bitno hitrost (VBR). Privzeta vrednost je konstantna bitna hitrost (CBR).

en: Use YUVP renderer
sl: Uporabi YUVP izrisovanje

en: Use a plugins cache
sl: Uporabi predpomnilnik vstavkov.

en: Use a plugins cache which will greatly improve the startup time of VLC.
sl: Uporaba predpomnilnika vstavkov močno skrajša zagonski čas predvajalnika.

en: Use a skinned playlist
sl: Uporabi preobleko za seznam predvajanja

en: Use a sub&titles file
sl: Uporabi datoteko s &podnapisi

en: Use an image's alpha channel as a transparency mask.
sl: Uporabi alfa kanal slike kot masko prozornosti.

en: Use as Desktop Background
sl: Uporabi kot ozadje namizja

en: Use assembler CPU optimizations.
sl: Uporaba prilagajanja CPE preko zbirnika.

en: Use chapter codecs found in the segment.
sl: Uporabi kodeke zapisane v poglavjih.

en: Use chroma as part of the motion estimation process
sl: Uporabi barve v postopku predvidevanja gibanja

en: Use downmix algorithm
sl: Uporabi downmix algoritem

en: Use file memory mapping
sl: Uporabi datoteko preslikave pomnilnika

en: Use float32 output
sl: Uporabi float32 odvod

en: Use hardware YUV->RGB conversions
sl: Uporabi strojno YUV->RGB pretvarjanje

en: Use input chroma unaltered
sl: Uporabi nespremenjene barve

en: Use keyframes
sl: Uporabi ključne sličice

en: Use libv4l2
sl: Uporabi libv4l2

en: Use media library
sl: Uporabi medijsko zbirko

en: Use playback control?
sl: Ali naj bo uporabljen nadzor predvajanja?

en: Use playlist options usually used to prevent ads skipping to detect ads and prevent adding them to the playlist.
sl: Uporabi možnosti seznama predvajanja za zaznavo oglasov in preprečevanje njihovega dodajanja na seznam predvajanja.

en: Use sequential numbers instead of timestamps
sl: Uporabi zaporedna števila namesto časovnega žiga

en: Use sequential numbers instead of timestamps for snapshot numbering
sl: Uporabi zaporedna števila namesto časovnega žiga pri označevanju zajetih slik.

en: Use shared memory
sl: Uporabi deljen pomnilnik

en: Use shared memory to communicate between VLC and the X server.
sl: Uporabi deljen pomnilnik za povezovanje med predvajalnikom VLC in X strežnikom.

en: Use subtitle file
sl: Uporabi datoteko s podnapisi

en: Use the MPEG4 quantization matrix for MPEG2 encoding. This generally yields a better looking picture, while still retaining the compatibility with standard MPEG2 decoders.
sl: Uporabi MPEG4 delitveno matrico za MPEG2 kodiranje. Učinek je načeloma boljša slika ob zadrževanju združljivosti s standardnim MPEG2 dekodirnikom.

en: Use the complete preferences to configure custom caching values for each access module.
sl: Uporabi vse lastnosti za nastavitev predpomnjenja po meri za vsako dostopno enoto posebej.

en: Use the rotate video filter instead of transform
sl: Uporabi filter obračanja namesto pretvarjanja.

en: Use the video as the Desktop Background Desktop icons cannot be interacted with in this mode.
sl: Uporabi sliko kot ozadje namizja. V tem načinu ni mogoče uporabljati namiznih ikon.

en: Use this to stream to a dynamic group of computers on a multicast-enabled network. This is the most efficient method to stream to several computers, but it won't work over Internet. RTP headers will be added to the stream
sl: Uporabite za pretakanje na dinamično skupinsko pošiljanje preko omrežja. Način je najprimernejši za pretakanje na več računalnikov, vendar ne deluje preko spleta. Glava RTP bo dodana pretoku.

en: Use this to stream to a dynamic group of computers on a multicast-enabled network. This is the most efficient method to stream to several computers, but it won't work over the Internet.
sl: Uporabite za pretakanje na dinamično skupinsko pošiljanje preko omrežja. Način je najprimernejši za pretakanje na več računalnikov, vendar ne deluje preko spleta.

en: Use this to stream to a single computer.
sl: Uporabite za pretakanje na en računalnik.

en: Use this to stream to a single computer. RTP headers will be added to the stream
sl: Uporabite za pretakanje na en računalnik. Glava RTP bo dodana pretoku.

en: Use this to stream to several computers using the Microsoft MMS protocol. This protocol is used as transport method by many Microsoft's softwares. Note that only a small part of the MMS protocol is supported (MMS encapsulated in HTTP).
sl: Uporabite za pretakanje na več računalnikov z uporabo Microsoftovega MMS protokola. Protokol se uporablja kot metoda prenašanja med različnimi Microsoftovimi programi. Podprt je le del protokola (MMS pakiranje v HTTP).

en: Use this to stream to several computers. This method is not the most efficient, as the server needs to send the stream several times, but generally the most compatible
sl: Uporabi pretok na več računalnikih. Metoda ni najbolj učinkovita, saj mora strežnik oddajati pretok večkrat, vendar je metoda najbolj enostavna.

en: Use this when you know your stream is (or is not) encoded with Dolby Surround but fails to be detected as such. Even if the stream is not actually encoded with Dolby Surround, turning on this option might enhance your experience, especially when combined with the Headphone Channel Mixer.
sl: Uporabite nastavitev, če ste prepričani, da je zapis (ali pa ni) kodiran v Dolby Surround sistemu, vendar kot tak ni zaznan. Tudi če zapis ni kodiran v Dolby Surround sistemu, lahko izbor te možnosti izboljša predvajanje, še posebej v povezavi z mešalcem kanalov slušalk.

en: Use track length as maximum unit in seek?
sl: Ali naj bo uporabljena dolžino sledi kot največja enota iskanja?

en: Use triple buffering for overlays
sl: Uporaba trojnega medpomnjenja za prekrivanje

en: Use variable length codes instead, useful for very high bitrates
sl: Uporaba spremenljive dolžine kode, uporabna pri visokih bitnih hitrostih

en: Use video buffers in system memory
sl: Uporabi slikovne medpomnilnika v pomnilniku sistema

en: Used for statistics.
sl: Uporabljen za statistiko.

en: User
sl: Uporabnik

en: User agent that will be used for the connection.
sl: Uporabniški agent, ki bo uporabljen pri povezovanju.

en: User name
sl: Uporabniško ime

en: User name that will be requested to access the stream.
sl: Uporabniško ime, ki bo uporabljeno pri dostopu do zapisa.

en: User name that will be used for the connection.
sl: Uporabniško ime, ki bo uporabno za povezovanje.

en: User name the administrator will use to log into the internal HTTP server.
sl: Uporabniško ime skrbnika za prijavo na krajevni HTTP strežnik.

en: User name to be used for connection to the SOCKS proxy.
sl: Uporabniško ime za povezavo z namestniškim strežnikom SOCKS.

en: Username
sl: Uporabniško ime

en: Uzbek
sl: uzbekistanščina

en: V&iew
sl: &Pogled

en: V-plane color
sl: Barva V koordinate

en: VBI & Teletext
sl: VBI in teletekst

en: VBI and Teletext decoder
sl: Dekodirnik teleteksta in VBI

en: VBR mode
sl: Način VBR

en: VBV buffer
sl: Medpomnilnik VBV

en: VC-1 packetizer
sl: Paketnik VC-1

en: VC1 video demuxer
sl: VC1 odvijalnik slike

en: VCD Format
sl: VCD zapis

en: VCD device
sl: VCD naprava

en: VCD input
sl: VCD dovod

en: VIDEO_TS folder
sl: VIDEO_TS mapa

en: VLC Debug Log (%s).rtfd
sl: VLC dnevnik razhroščevanja (%s).rtfd

en: VLC can avoid creating window caption, frames, etc... around the video, giving a "minimal" window.
sl: Predvajalnik VLC lahko izpusti prikaz naslova okna, sličic in drugih elementov okoli slike. Z nastavitvami določate "minimalno" obliko okna.

en: VLC can display messages on the video. This is called OSD (On Screen Display).
sl: Predvajalnik VLC omogoča prikaz sporočil na zaslonu (OSD).

en: VLC can embed its video output in an existing X11 window. This is the X identifier of that window (0 means none).
sl: Video predvajanje je lahko vstavljeno v X11 okno. Vrednost predstavlja določilo okna (0 je brez).

en: VLC can't recognize the input's format
sl: Neprepoznavna oblika vnosa

en: VLC cannot open ANY capture device.Check the error log for details.
sl: Ni mogoče odpreti nobene naprave za zajemanje. Podrobnosti so zabeležene v dnevniški datoteki.

en: VLC cannot set the DVD's title. It possibly cannot decrypt the entire disc.
sl: Ni mogoče določiti DVD naslova. Najverjetneje ni mogoče dešifrirati celotnega diska.

en: VLC cannot use the device "%s", because its type is not supported.
sl: Ni mogoče uporabiti naprave "%s". Vrsta naprave ni podprta.

en: VLC could not connect to "%s:%d".
sl: Ni mogoča povezava z "%s:%d".

en: VLC could not connect to EyeTV.
    Make sure that you installed VLC's EyeTV plugin.
sl: S programom VLC se ni mogoče povezati z EyeTV.
    Prepričajte se, da imate naložen VLC EyeTv vstavek.

en: VLC could not connect with the given server.
sl: Ni se mogoče povezati z želenim strežnikom.

en: VLC could not detect any EyeTV compatible device.
    
    Check the device's connection, make sure that the latest EyeTV software is installed and try again.
sl: Progam VLC ni zaznal primernih EyeTV naprav.
    
    Preverite povezave naprav in se prepričajte, da je zahtevana EyeTV programska oprema naložena ter poskusite znova.

en: VLC could not open the ALSA device "%s" (%s).
sl: Ni mogoče odpreti ALSA naprave "%s" (%s).

en: VLC could not open the decoder module.
sl: Ni mogoče odpreti enote dekodiranja.

en: VLC could not open the encoder.
sl: Ni mogoče odpreti kodirnika.

en: VLC could not open the file "%s".
sl: Datoteke "%s" ni mogoče odpreti.

en: VLC could not open the video output module.
sl: Ni mogoče odpreti enote odvoda posnetka.

en: VLC could not read the file.
sl: Datoteke ni mogoče prebrati.

en: VLC crashed previously
sl: Predvajalnik se je že sesul.

en: VLC does not support the audio or video format "%4.4s". Unfortunately there is no way for you to fix this.
sl: Predvajalnik VLC verjetno ne podpira "%4.4s" zvočnega ali slikovnega zapisa. Na žalost tega trenutno ni mogoče popraviti.

en: VLC failed to load the ASF header.
sl: Predvajalnik VLC ni uspel naložiti ASF glave.

en: VLC is started from file association
sl: Predvajalnik VLC je zagnan preko datotečne povezave

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
sl: Ni mogoče odpreti MRL '%s'. Podrobnosti so zabeležene v dnevniški datoteki.

en: VLC media player
sl: Predvajalnik VLC

en: VLC media player Help
sl: Pomoč za predvajalnik VLC

en: VLC media player Help...
sl: Pomoč za predvajalnik VLC ...

en: VLC media player is a free media player, encoder and streamer that can read from files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and even more!
    VLC uses its internal codecs and works on essentially every popular platform.
sl: Predvajalnik VLC je prosti odprtokodni predvajalnik zvoka in slike ter kodirnik in pretočnik, ki bere različne medije, kot so CD, DVD, omrežni pretok, zajemne kartice in drugo.
    Predvajalnik deluje na vseh popularnih operacijskih sistemih.

en: VLC media player updates
sl: Posodobitve za VLC predvajalnik

en: VLC normally uses Freetype for rendering, but this allows you to use svg for instance.
sl: Predvajalnik VLC običajno uporablja Freetype za izrisovanje, nastavitev pa omogoča tudi uporabo drugih načinov (primer: SVG).

en: VLC preferences
sl: Možnosti VLC

en: VLC was brought to you by:
sl: VLC vam pripravljajo:

en: VLC was unable to save the meta data.
sl: Ni mogoče shraniti metapodatkov.

en: VLC will keep playing the current playlist item.
sl: VLC bo neprestano predvajal trenutni izbor.

en: VLC will keep playing the playlist indefinitely.
sl: VLC bo neprestano predvajal izbor s seznama predvajanja.

en: VLC will randomly play files in the playlist until interrupted.
sl: Predvajalnik VLC bo do prekinitve neprestano naključno predvajal datoteke.

en: VLC will start with just an icon in your taskbar
sl: Ob zagonu predvajalnika VLC s to možnostjo, se VLC zažene le z ikono na pladnju.

en: VLC's connection to the given server was rejected.
sl: Povezava predvajalnika VLC z določenim strežnikom je bila zavrnjena.

en: VLC's implementation of Video On Demand
sl: Dopolnilo VLC programa za predvajanje Videa na zahtevo

en: VLM conf (*.vlm);;All (*)
sl: VLM nastavitve (*.vlm);;Vse (*)

en: VLM configuration file
sl: Nastavitvena datoteka VLM

en: VLM configurator
sl: Nastavitve VLM

en: VLM remote control interface
sl: Vmesnik VLM oddaljenega nadzora

en: VNC Host
sl: Gostitelj VNC

en: VNC Password
sl: Geslo VNC

en: VNC Port
sl: Vrata VNC

en: VNC hostname or IP address.
sl: Ime VNC gostitelja ali naslov IP.

en: VNC password.
sl: Geslo VNC

en: VNC poll interval
sl: VNC zamik preverjanja

en: VNC polling
sl: VNC preverjanje

en: VNC portnumber.
sl: Številka vrat VNC

en: VOC demuxer
sl: VOC odvijalnik

en: Verbosity (0,1,2)
sl: Podrobnost prikaza (0,1,2)

en: Verbosity Level
sl: Podrobnost prikaza

en: Vertical
sl: Navpično

en: Vertical centering
sl: Navpična postavitev na sredino

en: Vertical flip
sl: Navpično zrcaljenje

en: Vertical offset
sl: Navpični odmik

en: Vertical offset between the border of the screen and the displayed text (in pixels, defaults to 30 pixels).
sl: Navpični odmik med robom zaslona in prikazanim besedilom. (v točkah, privzeto 30 točk)

en: Very short backwards jump
sl: Zelo kratek skok nazaj

en: Very short forward jump
sl: Zelo kratek skok naprej

en: Very short jump length
sl: Dolžina zelo kratkega skoka

en: Very short jump length, in seconds.
sl: Dolžina zelo kratkega skoka v sekundah.

en: Video
sl: Slika

en: Video &Track
sl: &Slikovna sled

en: Video Auto Scaling
sl: Samodejno prilagajanje velikosti slike

en: Video CD (VCD 1.0, 1.1, 2.0, SVCD, HQVCD) input
sl: Video CD (VCD 1.0, 1.1, 2.0, SVCD, HQVCD) dovod

en: Video Effects
sl: Slikovni učinki

en: Video Files
sl: Video datoteke

en: Video Filter
sl: Slikovni filter

en: Video Manager
sl: Urejevalnik slike

en: Video On Demand ( VOD )
sl: Video na zahtevo ( VNZ )

en: Video PID
sl: PID Slike

en: Video Settings
sl: Nastavitve slike

en: Video Settings not saved
sl: Nastavitve slike niso shranjene

en: Video Track
sl: Slikovna sled

en: Video X coordinate
sl: X točka osi slike

en: Video Y coordinate
sl: Y točka osi slike

en: Video alignment
sl: Postavitev slike

en: Video aspect ratio
sl: Razmerje velikosti slike

en: Video bitrate
sl: Bitna hitrost slike

en: Video bitrate tolerance
sl: Dovoljena slikovna bitna hitrost

en: Video bitrate tolerance in kbit/s.
sl: Dovoljena slikovna bitna hitrost v kbit/s.

en: Video codec
sl: Slikovni kodek

en: Video codecs
sl: Slikovni kodeki

en: Video cropping
sl: Obrezovanje slike

en: Video decoder using openmash
sl: Slikovni dekodirnik z openmash

en: Video device
sl: Video naprava

en: Video device name
sl: Ime slikovne naprave

en: Video encoder
sl: Kodirnik slike

en: Video filter
sl: Slikovni filter

en: Video filter module
sl: Enota filtriranja slike

en: Video filtering using a chain of video filter modules
sl: Filtriranje slike z uporabo verige različnih enot slike

en: Video filters
sl: Slikovni filtri

en: Video filters are used to process the video stream.
sl: Filtri slike so uporabljeni pri obdelavi slikovnega pretoka.

en: Video filters will be applied to the video stream.
sl: Filtri slike bodo uporabljeni med predvajanjem slikovnega zapisa.

en: Video frame-rate
sl: Slikovna blokovna hitrost

en: Video height
sl: Višina slike

en: Video input
sl: Dovod slike

en: Video input chroma format
sl: Zapis barv vnosa slike

en: Video input frame rate
sl: Hitrost sličic dovoda slike

en: Video input pin
sl: Spona dovoda slike

en: Video input's gain (if supported by the v4l2 driver).
sl: Okrepitev dovoda slike posnetka (če je podprt z v4l2 gonilnikom).

en: Video memory
sl: Slikovni pomnilnik

en: Video memory buffer height.
sl: Višina slikovnega medpomnilnika.

en: Video memory buffer pitch in bytes.
sl: Uglašenost predpomnilnika slike v bajtih.

en: Video memory buffer width.
sl: Širina slikovnega medpomnilnika

en: Video memory output
sl: Odvod pomnilnika slike

en: Video output URL
sl: URL odvoda slike

en: Video output access method
sl: Metoda za odvajanje slike.

en: Video output filter module
sl: Filtrirna enota odvoda slike

en: Video output module
sl: Enota odvajanja slike

en: Video output modules
sl: Enote odvajanja slike

en: Video output muxer
sl: Zvijalnik odvoda slike

en: Video output pin
sl: Spona odvoda slike

en: Video pictures blending
sl: Prelivanje slike

en: Video port
sl: Vrata prenosa slike

en: Video post processing filter
sl: Poprocesni filter slike

en: Video scaling
sl: Merilo slike

en: Video scaling factor
sl: Vrednost prilagajanja velikosti slike

en: Video scaling filter
sl: Merilni filter slike

en: Video settings
sl: Nastavitve slike

en: Video size
sl: Velikost slike

en: Video snapshot directory (or filename)
sl: Mapa zajemanja slike (ali datoteka)

en: Video snapshot file prefix
sl: Predpona datoteke zajetega posnetka.

en: Video snapshot format
sl: Zapis zajetega posnetka

en: Video snapshot height
sl: Višina zajete slike

en: Video snapshot width
sl: Zajem slike z

en: Video snapshots
sl: Slikovni zajem

en: Video standard (Default, SECAM, PAL, or NTSC).
sl: Oblika zapisa (Privzeto, SECAM, PAL ali NTSC).

en: Video title
sl: Naslov posnetka

en: Video transformation filter
sl: Filter preoblikovanja slike

en: Video width
sl: Širina slike

en: Video4Linux input
sl: Video4Linux dovod

en: Video4Linux2 Compressed A/V
sl: Video4Linux2 skrčena dovoda zvoka in slike

en: Video4Linux2 input
sl: Video4Linux2 dovod

en: VideoLAN Website...
sl: Spletna stran VideoLan ...

en: Vietnamese (VISCII)
sl: vijetnamščina (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
sl: vijetnamsko (windows-1258)

en: Visualization
sl: Ponazoritve

en: Visualizations
sl: Ponazoritve

en: Visualizations selector
sl: Izbor ponazoritev

en: Visualize motion vectors
sl: Ponazoritve vektorjev gibanja

en: Visualizer
sl: Vmesnik ponazoritve

en: Visualizer filter
sl: Filter ponazoritev

en: Vobsub subtitles parser
sl: Vobsub razčlenjevalnik podnapisov

en: Vocal
sl: Vokalna

en: Voice activity detection
sl: Zaznavanje glasu

en: Vol #
sl: Glasnost #

en: Vol max #
sl: Največja glasnost #

en: Volapuk
sl: volapuk

en: Volume
sl: Glasnost

en: Volume %d%%
sl: Glasnost %d%%

en: Volume Control
sl: Nadzor glasnosti

en: Volume Down
sl: Zmanjšaj glasnost

en: Volume Set
sl: Nabor glasnosti

en: Volume Up
sl: Povečaj glasnost

en: Volume down
sl: Zmanjšaj glasnost

en: Volume normalization
sl: Izenačevanje glasnosti

en: Volume normalizer
sl: Izenačevalik glasnosti

en: Volume of the audio input (if supported by the v4l2 driver).
sl: Glasnost dovoda zvoka (če je podprt z v4l2 gonilnikom).

en: Volume up
sl: Povečaj glasnost

en: Volume: %d%%
sl: Glasnost: %d%%

en: Vorbis audio decoder
sl: Vorbis dekodirnik zvoka

en: Vorbis audio encoder
sl: Vorbis kodirnik zvoka

en: Vorbis audio packetizer
sl: Vorbis paketnik zvoka

en: Vorbis is a free audio codec (useable with OGG)
sl: Vorbis je prost zvočni kodek (uporaben z OGG)

en: Vout filters
sl: Vout filtri

en: Vout/Overlay
sl: Vout/Prekrivanje

en: WAV demuxer
sl: WAV odvijalnik

en: WAV muxer
sl: WAV zvijalnik

en: WMA v1/v2 fixed point audio decoder
sl: WMA v1/v2 točkovni zvočni dekodirnik

en: WMV (Windows Media Video) 1 (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
sl: WMV (Windows Media Video) 1 (uporaben z MPEG TS, MPEG1, ASF in OGG)

en: WMV (Windows Media Video) 2 (useable with MPEG TS, MPEG1, ASF and OGG)
sl: WMV (Windows Media Video) 2 (uporaben z MPEG TS, MPEG1, ASF in OGG)

en: Wait for I frame before toggling placholder
sl: Počakaj na I-sličice pred preklapljanjem nameščanja

en: Wall
sl: Zid

en: Wall video filter
sl: Wall filter slike

en: Wallpaper
sl: Tapeta

en: Warning: the key is already assigned to "
sl: Opozorilo: ključ je že določen za "

en: Water effect
sl: Vodni učinek

en: Wave
sl: Valovanje

en: Wave video filter
sl: Valovanje filter slike

en: Waves
sl: Valovanje

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
sl: Zaznana je starejša različica nastavitvenih datotek predvajalnika VLC.

en: We would like to thank the whole VLC community, the testers, our users and the following people (and the missing ones...) for their collaboration to create the best free software.
sl: Zahvaliti se želimo vsem, ki so sodelovali pri izboljševanju predvajalnika VLC.

en: Web Interface
sl: Vmesnik spleta

en: Weighted prediction for B-frames
sl: Utežno predvidevanje B sličic

en: Weighted prediction for B-frames.
sl: Utežno predvidevanje B sličic

en: Weighted prediction for P-frames
sl: Utežno predvidevanje P-sličic

en: Welsh
sl: valižanščina

en: Western European (Latin-9)
sl: zahodno evropsko (latin-9)

en: Western European (Windows-1252)
sl: zahodno evropsko (windows-1252)

en: Wet
sl: Mokro

en: When possible, the input stream will be recorded instead of using the stream output module
sl: Kadar je mogoče, bo vhodni pretok posnet namesto uporabe enote odvoda pretoka

en: When set to 'no', this parameter is intended to give old skins a chance to play back video even though no video tag is implemented
sl: Neizbrana možnost omogoči starejšim preoblekam predvajanje videa tudi, če ni določene oznake videa

en: When streaming using UDP, the streams can be announced using the SAP/SDP announcing protocol. This way, the clients won't have to type in the multicast address, it will appear in their playlist if they enable the SAP extra interface.
    If you want to give a name to your stream, enter it here, else, a default name will be used.
sl: Pri pretakanju preko UDP lahko pretoke objavljamo preko SAP/SDP protokola. S tem odjemalcem ni treba vpisovati naslova za skupinsko pošiljanje, saj se ta samodejno prikaže v seznamu predvajanja, če je omogočeni SAP vmesnik.
    Če želite poimenovati pretok, vnesite ime tu, sicer pa bo vzeto privzeto ime.

en: When the SAP flow control is disabled, this lets you set the fixed interval between SAP announcements.
sl: V primeru, da je nadzor nad SAP onemogočen, vam nastavitev omogočana privzeto določen zamik objavljanja.

en: When this is enabled, the interface will show a dialog box each time some user input is required.
sl: Če je možnost omogočena bo prikazano pogovorno okno vsakič, ko predvajalnik potrebuje podatke uporabnika.

en: When this is enabled, the preferences and/or interfaces will show all available options, including those that most users should never touch.
sl: Če je možnost omogočena bodo prikazane vse možnosti, ki so na voljo, vključno z nastavitvami, ki jih ni priporočljivo spreminjati.

en: When this is set, the SAP parser will discard some non-compliant announcements.
sl: Z nastavitvijo bo SAP razčlenjevalnik izpustil nekatere neskladne objave.

en: When this mode is enabled, pixels will be shown as black or white. The threshold value will be the brighness defined below.
sl: Način omogoča prikaz slike s črnimi in belimi točk. Prag vrednosti je določen za nastavitvijo osvetljenosti.

en: When this option is enabled, the stream will be both played and transcoded/streamed.
    
    Note that this requires much more CPU power than simple transcoding or streaming.
sl: Ko je možnost omogočena bo pretok sočasno predvajan in prekodiran/pretakan.
    
    Postopek zahteva veliko več moči CPE kot enostavno prekodiranje ali pretakanje.

en: When track starts playing
sl: Ob predvajanju sledi

en: When using the PVR input (or a very irregular source), you should set this to 10000.
sl: Ob uporabi PVR dovoda (ali zelo neenakomernega izvora), nastavite vrednost na 10000.

en: When using the one instance only option, enqueue items to playlist and keep playing current item.
sl: Ob uporabi le enega sočasnega zagona predvajalnika, uvrsti predmete na seznam predvajanja in nadaljuj s predvajanjem trenutnega predmeta.

en: Which font description to use if the Kate stream does not specify particular font parameters (name, size, etc) to use. A blank name will let Tiger choose font parameters where appropriate.
sl: Kateri opis pisave naj se uporabi v primeru, da Kate pretok ne določa posebnih parametrov pisave (ime, velikost ...) Prazno polje imena omogoča knjižnici Tiger izbor parametrov po lastnih zahtevah, kjer je to mogoče.

en: White
sl: Bela

en: White Blue
sl: Bela modra

en: White Crush for Blue
sl: Osvetlitev modre

en: White Crush for Green
sl: Osvetlitev zelene

en: White Crush for Red
sl: Osvetlitev rdeče

en: White Green
sl: Bela zelena

en: White Level for Blue
sl: Raven osvetlitve za modro

en: White Level for Green
sl: Raven osvetlitve za zeleno

en: White Level for Red
sl: Raven osvetlitve za rdeče

en: White Red
sl: Bela rdeča

en: Wide-band (16kHz)
sl: Široko-pasovni (16Hz)

en: Width
sl: Širina

en: Width in pixels of the border between miniatures.
sl: Širina robov med miniaturami, v točkah.

en: Width of motion compensation blocks
sl: Širina blokov poravnave gibanja

en: Width of the snapshot image.
sl: Privzeta širina zajete slike.

en: Width of the stream to capture (-1 for autodetect).
sl: Širina pretoka za zajem (-1 za samodejno zaznavo).

en: Width of the stream to capture (-1 for autodetection).
sl: Širina zajetega zapisa (-1 za samodejno zaznavanje).

en: Width of the virtual room
sl: Širina navideznega prostora

en: Win32 font renderer
sl: Win32 izrisovanje pisave

en: Win32 waveOut extension output
sl: Razširjeni Win32 waveOut odvod

en: Window
sl: Okno

en: Window decorations
sl: Prikazovanje oken

en: Window properties
sl: Lastnosti oken

en: Windows GAPI video output
sl: Windows GAPI prikaz zapisov slike

en: Windows GDI video output
sl: Windows GDI prikaz zapisov slike

en: Windows Media NSC metademux
sl: Windows Media NSC metaodvijalnik

en: Windows Service interface
sl: Vmesnik storitev Oken

en: Windows configuration of the last skin used. This option is updated automatically, do not touch it.
sl: Nastavitve uporabljene preobleke. Možnost se samodejno posodablja, zato je ne spreminjajte.

en: Wolof
sl: volofanščina

en: Workaround bugs
sl: Obhod hroščev

en: Workaround for France
sl: Obhod hroščev

en: Wrapper filter output
sl: Filter ovijanja odvoda

en: Wrapper filter verbosity
sl: Obširnost filtra ovijanja

en: Write every 128th miniframe to a folder.
sl: Zapiši vsako 128 sličico v mapo.

en: Write process id to file
sl: Zapiši procesni ID v datoteko

en: Writes process id into specified file.
sl: Zapis procesnega ID v določeno datoteko.

en: X Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
sl: Točka X osi zgornjega levega kota mozaika.

en: X Screensaver disabler
sl: Onemogočanje ohranjevalnika

en: X coordinate
sl: X točka osi

en: X coordinate of the encoded subtitle
sl: X točka osi kodiranih podnapisov

en: X coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
sl: X točka osi logotipa. Logotip lahko zamaknete levo z levim klikom na sliko.

en: X coordinate of the mask.
sl: X točka osi maske.

en: X coordinate of the rendered image
sl: X točka osi izrisane slike

en: X coordinate of the rendered subtitle
sl: X točka osi izrisanih podnapisov

en: X coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
sl: točka X osi zgornjega levega kota mozaika, če ni negativna.

en: X offset
sl: Odmik X osi

en: X offset, from the left screen edge.
sl: Odmik X z levega roba zaslona.

en: X11 display
sl: X11 zaslon

en: X11 hardware display to use.
    By default, VLC will use the value of the DISPLAY environment variable.
sl: Uporaba X11 strojnega zaslona.
    Privzeto predvajalnik VLC uporablja vrednosti DISPLAY okolja.

en: X11 hardware display to use. By default VLC will use the value of the DISPLAY environment variable.
sl: Nastavitev X11 zaslona. Privzeto predvajalnik uporablja privzeto sistemsko vrednost DISPLAY.

en: XA demuxer
sl: XA odvijalnik

en: XML OSD configuration importer
sl: XML OSD uvoz nastavitev

en: XML Parser (using libxml2)
sl: XML razčlenjevalnik (uporablja libxml2)

en: XML Shareable Playlist Format (XSPF)
sl: XML seznama predvajanja (XSPF)

en: XOSD interface
sl: XOSD vmesnik

en: XSPF playlist (*.xspf)
sl: XSPF seznam predvajanja (*.xspf)

en: XSPF playlist export
sl: Izvoz XSPF seznama predvajanja

en: XSPF playlist import
sl: Uvoz XSPF seznama

en: XSPF playlist|*.xspf|M3U file|*.m3u|HTML playlist|*.html
sl: XSPF seznam predvajanja|*.xspf|M3U datoteka|*.m3u|HTML seznam predvajanja|*.html

en: XVideo adaptor number
sl: XVideo vmesnik

en: Xhosa
sl: koščina

en: Y Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
sl: Točka Y osi zgornjega levega kota mozaika.

en: Y coordinate
sl: Y točka osi

en: Y coordinate of the encoded subtitle
sl: Y točka osi kodiranih podnapisov

en: Y coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
sl: Y točka osi logotipa. Logotip lahko zamaknete levo z levim klikom na sliko.

en: Y coordinate of the mask.
sl: Y točka osi maske.

en: Y coordinate of the rendered image
sl: Y točka osi izrisane slike

en: Y coordinate of the rendered subtitle
sl: Y točka osi izrisanih podnapisov

en: Y coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
sl: točka Y osi zgornjega levega kota mozaika, če ni negativna.

en: Y offset
sl: Odmik Y osi

en: Y offset, down from the top.
sl: Odmik Y z zgornjega roba zaslona.

en: YUV output
sl: YUV odvod

en: YUV video output
sl: YUV odvod slike

en: YUV-Color cube shifting across the V-plane ( 0 - 127 ).
sl: YUV-barva kocke potujoče preko V koordinate ( 0 - 127 ).

en: YUV4MPEG2 header (default disabled)
sl: YUV4MPEG2 glava (privzeto onemogočeno)

en: YUVP converter
sl: YUVP pretvornik

en: Yellow
sl: Rumena

en: Yes
sl: Da

en: Yiddish
sl: jidiščina

en: Yoruba
sl: jorubščina

en: You are using the Qt4 Interface.
sl: Uporabljate Qt4 vmesnik.

en: You can choose to disable some CPU accelerations here. Use with extreme care!
sl: Onemogočiti je mogoče nekatere možnosti pospeševanja CPE. Možnost uporabljajte skrajno previdno!

en: You can completely disable the audio output. The audio decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
sl: Mogoče je popolnoma onemogočiti odvod zvoka. Zvočno dekodiranje bo zavrto, kar zmanjša zahtevo po procesorski moči.

en: You can completely disable the sub-picture processing.
sl: Možnost omogoča popolno onemogočanje obdelave pod-slik.

en: You can completely disable the video output. The video decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
sl: Odvod slike je mogoče popolnoma onemogočiti. Dekodiranje slike bo izpuščeno, s čimer bo sproščen del procesorske moči.

en: You can disable all transparency effects if you want. This is mainly useful when moving windows does not behave correctly.
sl: Lahko onemogočite učinek prozornosti. To je koristno, kadar premikanje oken ne deluje pravilno.

en: You can enforce the (x,y) offsets of the elements on the mosaic (only used if positioning method is set to "offsets"). You must give a comma-separated list of coordinates (eg: 10,10,150,10).
sl: Določiti je mogoče odmik (x,y) elementov v mozaiku. (uporabljeno samo, če je izbrana metoda postavitve "odmiki") Določiti morate z vejico ločen seznam točka osi (primer: 10,10,150,10)

en: You can enforce the OSD menu position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg. 6 = top-right).
sl: Določiti je mogoče lego OSD menija na sliki (0=sredina, 1=levo, 2=desno, 4=zgoraj, 8=spodaj). Vrednosti je mogoče tudi seštevati; primer: 6 = zgoraj desno).

en: You can enforce the height of the video snapshot. By default it will keep the original height (-1). Using 0 will scale the height to keep the aspect ratio.
sl: Mogoče je vsiliti višino zajete slike. Privzeta ohranja običajno velikost (-1). Vrednost 0 umeri velikost slike in ohrani razmerje višine in širine.

en: You can enforce the image height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
sl: Določiti je mogoče višino slike. Privzeta vrednost (-1) je samodejno prilagojena značilnostim slike.

en: You can enforce the image width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
sl: Določiti je mogoče širino slike. Privzeta vrednost (-1) je samodejno prilagojena značilnostim slike.

en: You can enforce the marquee position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
sl: Določiti je mogoče lego oznak na sliki (0=sredina, 1=levo, 2=desno, 4=zgoraj, 8=spodaj). Vrednosti je mogoče tudi seštevati; primer: 6 = zgoraj desno).

en: You can enforce the mosaic alignment on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
sl: Določiti je mogoče poravnavo mozaika na sliki (0=sredina, 1=levo, 2=desno, 4=zgoraj, 8=spodaj). Vrednosti je mogoče tudi seštevati; primer: 6 = zgoraj desno).

en: You can enforce the order of the elements on the mosaic. You must give a comma-separated list of picture ID(s).These IDs are assigned in the "mosaic-bridge" module.
sl: Določiti je mogoče red elementov v mozaiku. Ti morajo biti ličeni z vejico v seznam ID slik. ID vrednosti so povezane z enoto "premoščanje mozaika".

en: You can enforce the picture position on the overlay (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, e.g. 6=top-right).
sl: Določiti je mogoče lego slike med prekrivanjem. (0=sredina, 1=levo, 2=desno, 4=zgoraj, 8=spodaj, vrednosti je mogoče tudi seštevati, primer: 6=zgoraj desno).

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (X coordinate).
sl: Določena vrednost lege zgornje leve točke okna slike (X koordinata).

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (Y coordinate).
sl: Določena vrednost lege zgornje leve točke okna slike (X koordinata).

en: You can enforce the subpicture position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, e.g. 6=top-right).
sl: Določiti je mogoče lego nalepk na sliki. (0=sredina, 1=levo, 2=desno, 4=zgoraj, 8=spodaj, vrednosti je mogoče seštevati, npr: 6=zgoraj desno).

en: You can enforce the teletext position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg. 6 = top-right).
sl: Določiti je mogoče lego teletekst besedila na sliki (0=sredinsko, 1=levo, 2=desno, 4=zgoraj, 8=spodaj). Vrednosti je mogoče tudi seštevati; primer: 6 = zgoraj desno).

en: You can enforce the text position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom; you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
sl: Določiti je mogoče lego besedila na sliki (0=sredinsko, 1=levo, 2=desno, 4=zhoraj, 8=spodaj). Vrednosti je mogoče tudi seštevatie: primer 6 =zgoraj desno).

en: You can enforce the video height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
sl: Določitev višine slike. Privzeta vrednost (-1) prilagaja višino privzetim značilnostim slike.

en: You can enforce the video width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
sl: Določitev širine slike. Privzeta vrednost (-1) prilagaja širino privzetim značilnostim slike.

en: You can enforce the width of the video snapshot. By default it will keep the original width (-1). Using 0 will scale the width to keep the aspect ratio.
sl: Mogoče je vsiliti širino zajete slike. Privzeta ohranja običajno velikost (-1). Vrednost 0 umeri velikost slike in ohrani razmerje višine in širine.

en: You can enter here a default stream output chain. Refer to the documentation to learn how to build such chains. Warning: this chain will be enabled for all streams.
sl: Določiti je mogoče privzeto verigo odvoda pretoka. V dokumentaciji je zabeleženo kako sestaviti te verige. Opozorilo: veriga bo omogočena za vse pretoke.

en: You can force the audio output frequency here. Common values are -1 (default), 48000, 44100, 32000, 22050, 16000, 11025, 8000.
sl: Frekvenco predvajanja zvoka (Hz) je mogoče določiti z vrednostmi -1 (privzeto), 48000, 44100, 32000, 22050, 16000, 11025, 8000.

en: You can give a comma-separated list of inputs that will be concatenated together after the normal one.
sl: Določiti je mogoče seznam dovodov ločeno z vejicami, ki bo združen po predvajanju.

en: You can manually give a list of bookmarks for a stream in the form "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"
sl: Ročno lahko nastavite seznam zaznamkov za pretok v obliki "{name=ime-zaznamka,time=odmik-časa,bytes=odmik-bajtov},{...}"

en: You can manually select a language for the interface. The system language is auto-detected if "auto" is specified here.
sl: Izbrati je mogoče jezik vmesnika. Nastavitev sistemskega jezika je izbrana samodejno, če je vklopljena nastavitev "auto".

en: You can move the OSD menu by left-clicking on it.
sl: OSD meni premikate z levim klikom.

en: You can overlay the motion vectors (arrows showing how the images move) on the image. This value is a mask, based on these values:
    1 - visualize forward predicted MVs of P frames
    2 - visualize forward predicted MVs of B frames
    4 - visualize backward predicted MVs of B frames
    To visualize all vectors, the value should be 7.
sl: Lahko prekrijete vektorje gibanja (puščice, ki kažejo smer gibanja) na sliki. Vrednost je maska na določenih nastavitvah:
    1 - ponazoritev v naprej predvidenih MV P sličic
    2 - ponazoritev v naprej predvidenih MV B sličic
    4 - ponazoritev nazaj predvidenih MV B sličice
    Za ponazoritev vseh vektorjev, vnesite vrednost 7.

en: You can select control interfaces for VLC.
sl: Izbrati je mogoče nadzorne vmesnike predvajalnika VLC.

en: You can select local files with the following list and buttons.
sl: Krajevne datoteke je mogoče upravljati v seznamu.

en: You can select which memory copy module you want to use. By default VLC will select the fastest one supported by your hardware.
sl: Izbrati je mogoče, katero enoto kopiranja pomnilnika želite uporabiti. Privzeto predvajalnik VLC izbere tisto, ki najhitreje deluje na obstoječi strojni opremi.

en: You can set the default audio output volume here, in a range from 0 to 1024.
sl: Določitev vrednosti glasnosti predvajanja zvoka. Razpon je določen med 0 in 1024.

en: You can use specific video output modules for the clones. Use a comma-separated list of modules.
sl: Pri podvajanju lahko uporabite določene elemente odvajanja slike. Enote ločite z vejico.

en: You can use this option to place the subtitles under the movie, instead of over the movie. Try several positions.
sl: Določena lega podnapisov omogoča možnost postavljanja besedila pod sliko namesto na njo. Lega podpira več možnosti.

en: You can zoom the video by the specified factor.
sl: Približaj slike za določeno vrednost.

en: You have the latest version of VLC media player.
sl: Naloženo imate najnovejšo različico VLC predvajalnika.

en: You have two choices:
     - The interface will resize to the native video size
     - The video will fit to the interface size
     By default, interface resize to the native video size.
sl: Na voljo sta dve možnosti:
     - Vmesnik se prilagodi osnovni velikosti slike posnetka.
     - Slika se prilagodi velikosti vmesnika.
    Privzeto je uporabljeno prilagajanje vmesnika sliki.

en: You just need to fill one of the three following parameters, VLC will autodetect the other using the original aspect ratio
sl: Določiti morate le enega izmed treh parametrov. Program samodejno zazna ostale vrednosti preko osnovnega razmerja velikosti posnetka.

en: You must set a name for the profile.
sl: Določiti je treba ime profila.

en: You normally have to feed the shoutcast module with Ogg streams. It is also possible to stream MP3 instead, so you can forward MP3 streams to the shoutcast/icecast server.
sl: Privzeto morate polniti shoutcast element z OGG pretokom. Mogoče je uporabiti MP3 za dostavljanje pretoka na icecast strežnik.

en: You should configure your speaker layout with the "Audio Midi Setup" utility in /Applications/Utilities. Stereo mode is being used now.
sl: Nastaviti bi morali razporeditev zvočnikov preko "Zvočne Midi nastavitve" v meniju /Programi/Pripomočki. Trenutno je izbran stereo način.

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable input device. Please check your connectors and drivers.
sl: Vaš Mac najbrž ni opremljen s primerno dovodno napravo. Preverite povezave in gonilnike.

en: Your account was rejected.
sl: Vaš račun je bil zavrnjen.

en: Your connection attempt to the server was rejected.
sl: Poskus povezave s strežnikom je bil zavrnjen.

en: Your display will be opened and played in order to stream or save it.
sl: Zaslon bo uporabljen za pretakanje in shranjevanje.

en: Your input can't be opened
sl: Vnosa ni mogoče odpreti

en: Your password was rejected.
sl: Vaše geslo je bilo zavrnjeno.

en: Zhuang
sl: džangščina

en: Zip access
sl: Dostop zip

en: Zip files filter
sl: Filter zip datotek

en: Zoom
sl: Približaj

en: Zoom mode: %s
sl: Način približanja: %s

en: Zoom video
sl: Približaj sliko

en: Zooming reset
sl: Preklic približanja

en: Zulu
sl: zulujščina

en: [0=no diseqc, 1-4=satellite number].
sl: [0=brez diseqc, 1-4=številka satelita].

en: [0=off, 1=on, -1=auto].
sl: [0=izklopljen, 1=vklopljen, -1=samodejno].

en: [Boxes]
sl: [Okna]

en: [Display]
sl: [Prikaz]

en: [Filebrowser]
sl: [Brskanje datotek]

en: [Global]
sl: [Splošno]

en: [Loop]
sl: [Ponavljanje]

en: [Miscellaneous]
sl: [Ostalo]

en: [Player]
sl: [Predvajalnik]

en: [Playlist]
sl: [Seznam predvajanja]

en: [Random]
sl: [Naključno]

en: [Repeat]
sl: [Ponovi]

en: [cdda:][device][@[track]]
sl: [cdda:][naprava][@[sled]]

en: [vcd:][device][@[title][,[chapter]]]
sl: [vcd:][naprava][@[naslov][,[poglavje]]]

en: \ sending bitrate  :   %6.0f kb/s
sl: \ bitna hitrost pošiljanja  :   %6.0f kb/s

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
sl: dodajte --advanced v ukazno vrstico za izpis naprednih možnosti.

en: address to bind to (helper setting for dst)
sl: naslov za povezavo (nastavitve pomoči za dst)

en: address:port to bind vlc to listening incoming streams helper setting for dst,dst=bind+'/'+path. dst-parameter overrides this
sl: naslov:vrata za povezavo predvajalnika vlc s prihajajočim pretokom z nastavitvami pomoči pri dst,dst=bind+'/'+path. dst-parameter prepiše možnost

en: all
sl: vse

en: ask for extra verbosity when displaying help
sl: vprašaj za dodatno podrobnost pri izpisu pomoči

en: auto
sl: samodejno

en: auto - let encoder decide based upon input (Best)
sl: samodejno - kodirnik določa glede na najbolji dovod (priporočeno)

en: bits
sl: biti

en: boolean
sl: boolova vrednost

en: clean effects
sl: počisti učinke

en: collapse
sl: zloži

en: cycles per degree
sl: obratov na stopinjo

en: dc1394 input
sl: dc1394 dovod

en: default
sl: privzeto

en: device, fifo or filename
sl: naprava, fifo ali ime datoteke

en: device, fifo or filename to write yuv frames too.
sl: naprava, fifo ali ime datoteke za zapis yuv sličic.

en: disabled
sl: onemogočeno

en: end
sl: konec

en: expand
sl: razširi

en: extended selection list
sl: razširjeni seznam izborov

en: fast
sl: hitro

en: filename for stream (helper setting for dst)
sl: ime datoteke za pretok (nastavitve pomoči za dst)

en: fixed
sl: določeno

en: float
sl: plavajoče

en: force coding frame as separate interlaced fields
sl: vsili kodiranje sličice kot ločenega polja prepletanja

en: force coding frame as single picture
sl: vsili kodiranje sličice kot samostojne slike

en: hearing impaired
sl: slušno omejeni

en: height of the overlapping area (in %)
sl: višina območja prekrivanja (v %)

en: iSight Capture Input
sl: iSight dovod zajemanja

en: iTunes Music Library importer
sl: Uvoz iTunes zbirke

en: if you want the AtmoLight control software to be launched by VLC, enter the complete path of AtmoWinA.exe here.
sl: v primeru, da uporabljate Atmolight nadzorno programsko opremo preko VLC, vnesite pot do datoteke AtmoWinA.exe.

en: integer
sl: celo število

en: key
sl: Ključ

en: last.fm username or password is incorrect. Please verify your settings and relaunch VLC.
sl: Nepravilno uporabniško ime ali geslo za last.fm. Preverite nastavitve predvajalnika. Program mora biti ponovno zagnan.

en: last.fm: Authentication failed
sl: last.fm: Overitev ni uspela

en: length of the overlapping area (in %)
sl: dolžina območja prekrivanja (v %)

en: main program
sl: glavni program

en: middle position (in %)
sl: srednja lega (v %)

en: motion
sl: gibanje

en: motion control interface
sl: vmesnik nadzora gibanja

en: no
sl: ne

en: no configuration option will be loaded nor saved to config file
sl: ne bo naloženih in shranjenih možnosti nastavitve v nastavitveno datoteko

en: none
sl: noben

en: normal
sl: običajno

en: offsets
sl: odmiki

en: play list
sl: seznam predvajanja

en: print a list of available modules
sl: izpiši enote, ki so na voljo

en: print a list of available modules with extra detail
sl: izpiši enote, ki so na voljo z vsemi podrobnostmi

en: print help for VLC (can be combined with --advanced and --help-verbose)
sl: izpiši pomoč predvajalnika VLC (lahko uporabite z možnostjo --advanced in --help-verbose)

en: print help for VLC and all its modules (can be combined with --advanced and --help-verbose)
sl: izpiši pomoč predvajalnika VLC in vseh njegovih enot (lahko uporabite z možnostjo --advanced in --help-verbose)

en: print help on a specific module (can be combined with --advanced and --help-verbose). Prefix the module name with = for strict matches.
sl: izpiši pomoč o posamezni enoti (lahko uporabite z možnostjo --advanced in --help-verbose). S predpono = je mogoče k imenu enote določiti natančne zadetke.

en: print version information
sl: izpiši podrobnosti verzije

en: reset the current config to the default values
sl: obnovi trenutne nastavitve na privzete vrednosti

en: resets the current plugins cache
sl: počisti trenutni predpomnilnik vstavkov

en: sec.
sl: sek.

en: selection list
sl: seznam izbire

en: simple
sl: enostavno

en: slow
sl: počasi

en: spatial
sl: prostorsko

en: string
sl: niz

en: temporal
sl: začasno

en: type
sl: tip

en: unknown type
sl: neznana vrsta

en: use alternate config file
sl: uporabi drugo datoteko nastavitev

en: v4l2 controls
sl: v4l2 tipkovne bližnjice

en: v4l2 driver controls
sl: v4l2 tipkovne bližnjice gonilnika

en: v4l2 driver controls, if supported by your v4l2 driver.
sl: Možnosti v4l2, če jih podpira vaš v4l2 gonilnik.

en: vcdx://[device-or-file][@{P,S,T}num]
sl: vcdx://[naprava-ali-datoteka][@{P,S,T}štev]

en: visual impaired commentary
sl: vidno omejeni

en: yes
sl: da

en: yes: %@ @ %@ kb/s
sl: da: %@ @ %@ kb/s

en: yes: from %@ to %@ secs
sl: da: od %@ na %@ sek

en: | @name logo-file STRING . . .the overlay file path/name
sl: | @name logo-file STRING . . .ime in pot do datoteke prekrivanja

en: | @name logo-position #. . . . . . . . relative position
sl: | @name logo-position #. . . . . . . . relativna lega

en: | @name logo-transparency #. . . . . . . . .transparency
sl: | @name logo-transparency #. . . . . . . . .prozornost

en: | @name logo-x X . . . . . . . . . . . .offset from left
sl: | @name logo-x X . . . . . . . . . . . .odmik z leve

en: | @name logo-y Y . . . . . . . . . . . . offset from top
sl: | @name logo-y Y . . . . . . . . . . . . odmik z vrha

en: | @name marq-color # . . . . . . . . . . font color, RGB
sl: | @name marq-color # . . . . . . . . . . barva pisave v RGB

en: | @name marq-marquee  STRING  . . overlay STRING in video
sl: | @name marq-marquee  NIZ . . . . .  NIZ prekrivanja oznak

en: | @name marq-opacity # . . . . . . . . . . . . . opacity
sl: | @name marq-opacity # . . . . . . . . . . . . . motnost

en: | @name marq-position #. . .  .relative position control
sl: | @name marq-position #. . . . nadzor relativne lege

en: | @name marq-size # . . . . . . . . font size, in pixels
sl: | @name marq-size # . . . . . . . . velikost pisave v točkah

en: | @name marq-timeout T. . . . . . . . . . timeout, in ms
sl: | @name marq-timeout T. . . . . . . . . . časovni zamik v ms

en: | @name marq-x X . . . . . . . . . . . .offset from left
sl: | @name marq-x X . . . . . . . . . . . .odmik z leve

en: | @name marq-y Y . . . . . . . . . . . . offset from top
sl: | @name marq-y Y . . . . . . . . . . . . odmik z vrha

en: | @name mosaic-align 0..2,4..6,8..10. . .mosaic alignment
sl: | @name mosaic-align 0..2,4..6,8..10. . .urejenost mozaika

en: | @name mosaic-alpha # . . . . . . . . . . . . . . alpha
sl: | @name mosaic-alpha # . . . . . . . . . . . . . . alfa

en: | @name mosaic-cols #. . . . . . . . . . .number of cols
sl: | @name mosaic-cols #. . . . . . . . . . .število stolpcev

en: | @name mosaic-hborder # . . . . . . . horizontal border
sl: | @name mosaic-hborder # . . . . . . . vodoravni rob

en: | @name mosaic-height #. . . . . . . . . . . . . .height
sl: | @name mosaic-height #. . . . . . . . . . . . . .višina

en: | @name mosaic-keep-aspect-ratio {0,1} . . .aspect ratio
sl: | @name mosaic-keep-aspect-ratio {0,1} . . .razmerje prikaza

en: | @name mosaic-offsets x,y(,x,y)*. . . . list of offsets
sl: | @name mosaic-offsets x,y(,x,y)*. . . . lega zgornjega levega kota

en: | @name mosaic-order id(,id)* . . . . order of pictures
sl: | @name mosaic-order id(,id)* . . . . vrstni red slik

en: | @name mosaic-position {0=auto,1=fixed} . . . .position
sl: | @name mosaic-position {0=auto,1=fixed} . . . .lega

en: | @name mosaic-rows #. . . . . . . . . . .number of rows
sl: | @name mosaic-rows #. . . . . . . . . . .število vrstic

en: | @name mosaic-vborder # . . . . . . . . vertical border
sl: | @name mosaic-vborder # . . . . . . . . navpični rob

en: | @name mosaic-width # . . . . . . . . . . . . . . width
sl: | @name mosaic-width # . . . . . . . . . . . . . . širina

en: | @name mosaic-xoffset # . . . .top left corner position
sl: | @name mosaic-xoffset # . . . .lega zgornjega levega kota

en: | @name mosaic-yoffset # . . . .top left corner position
sl: | @name mosaic-yoffset # . . . .lega zgornjega levega kota

en: | achan [X]. . . . . . . . . .  set/get audio channels
sl: | achan [X]. . . . . . . . . .  nastavi/izpiši kanale zvoka

en: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . add XYZ to playlist
sl: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . dodaj XYZ na seznam predvajanja

en: | adev [X] . . . . . . . . . . .  set/get audio device
sl: | adev [X] . . . . . . . . . . .  nastavi/izpiši zvočno napravo

en: | atrack [X] . . . . . . . . . . . set/get audio track
sl: | atrack [X] . . . . . . . . . . . nastavi/izpiši zvočno sled

en: | audio decoded    :    %5i
sl: | dekodiran zvok    :    %5i

en: | buffers lost     :    %5i
sl: | izgubljeni predpomnilnik     :    %5i

en: | buffers played   :    %5i
sl: | predvajan predpomnilnik   :    %5i

en: | chapter [X]  . . . . set/get chapter in current item
sl: | chapter [X]  . . . . nastavi/izpiši poglavje trenutnega predmeta

en: | chapter_n  . . . . . .  next chapter in current item
sl: | chapter_n  . . . . . .  naslednje poglavje trenutnega predmeta

en: | chapter_p  . . . .  previous chapter in current item
sl: | chapter_p  . . . .  predhodno poglavje trenutnega predmeta

en: | clear . . . . . . . . . . . . . . clear the playlist
sl: | clear . . . . . . . . . . . . . počisti seznam predvajanja

en: | demux bitrate    :   %6.0f kb/s
sl: | bitna hitrost odvijanja    :   %6.0f kb/s

en: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . queue XYZ to playlist
sl: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . postavi XYZ v vrsto na seznam predvajanja

en: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . toggle fullscreen
sl: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . preklop celotnega zaslona

en: | faster . . . . . . . . . .  faster playing of stream
sl: | faster . . . . . . . . . .  hitrejše predvajanje

en: | fastforward  . . . . . . . .  .  set to maximum rate
sl: | fastforward  . . . . . . . . .   nastavi na največjo hitrost

en: | frames displayed :    %5i
sl: | prikazane slike :    %5i

en: | frames lost      :    %5i
sl: | izgubljene slike      :    %5i

en: | get_length . . . .  the length of the current stream
sl: | get_length . . . .  dolžina trenutnega pretoka

en: | get_time . . seconds elapsed since stream's beginning
sl: | get_time . . pretečeni čas predvajanja

en: | get_title . . . . .  the title of the current stream
sl: | get_title . . . . . naslov trenutnega pretoka

en: | goto . . . . . . . . . . . . . .  goto item at index
sl: | goto . . . . . . . . . . . . . .  skoči na predmet kazala

en: | help . . . . . . . . . . . . . . . this help message
sl: | help . . . . . . . . . . . . . . . to okno pomoči

en: | info . . . . .  information about the current stream
sl: | info . . . . .  podrobnosti trenutnega pretoka

en: | input bitrate    :   %6.0f kb/s
sl: | dovodna bitna hitrost    :   %6.0f kb/s

en: | is_playing . . . .  1 if a stream plays, 0 otherwise
sl: | is_playing . . . .  1 če se predvaja, 0 ostalo

en: | key [hotkey name] . . . . . .  simulate hotkey press
sl: | key [ime tipke] . . . . . .  simuliraj pritist bližnjice

en: | logout . . . . . . .  exit (if in socket connection)
sl: | logout . . . . . . .  izhod (v povezavi)

en: | longhelp . . . . . . . . . . . a longer help message
sl: | longhelp . . . . . . . . . . . podrobno okno pomoči

en: | loop [on|off] . . . . . . . . . toggle playlist loop
sl: | loop [on|off] . . . . . .  preklop kroženja predvajanja

en: | menu . . [on|off|up|down|left|right|select] use menu
sl: | meni . . [on|off|up|down|left|right|select] uporabi meni

en: | next . . . . . . . . . . . . . .  next playlist item
sl: | next . . . . . . . . . . . . . .  naslednji predmet na seznamu predvajanja

en: | normal . . . . . . . . . .  normal playing of stream
sl: | normal . . . . . . . . . .  običajno predvajanje pretoka

en: | packets sent     :    %5i
sl: | poslanih paketov     :    %5i

en: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  toggle pause
sl: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  preklop premora

en: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . play stream
sl: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . predvajaj pretok

en: | playlist . . . . .  show items currently in playlist
sl: | playlist . . . . .  pokaži predmete trenutno na seznamu predvajanja

en: | prev . . . . . . . . . . . .  previous playlist item
sl: | prev . . . . . . . . . . . .  predhodni predmet na seznamu predvajanja

en: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  quit vlc
sl: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  končaj VLC

en: | random [on|off] . . . . . . .  toggle random jumping
sl: | random [on|off] . . . . . .  preklop naključnega preskoka

en: | repeat [on|off] . . . .  toggle playlist item repeat
sl: | repeat [on|off] . . . .  preklop ponavljanja seznama predvajanja

en: | rewind  . . . . . . . . . . . .  set to minimum rate
sl: | rewind  . . . . . . . . . . . .  nastavi na najmanjšo hitrost

en: | seek X . . . seek in seconds, for instance `seek 12'
sl: | seek X . . . iskanje v po času (primer `seek 12')

en: | sending bitrate  :   %6.0f kb/s
sl: | bitna hitrost pošiljanja  :   %6.0f kb/s

en: | slower . . . . . . . . . .  slower playing of stream
sl: | slower . . . . . . . . . .  počasnejše predvajanje

en: | snapshot . . . . . . . . . . . . take video snapshot
sl: | snapshot . . . . . . . . . . . . zajem slike posnetka

en: | stats  . . . . . . . .  show statistical information
sl: | stats . . . . . . . . . . . prikaz statističnih podrobnosti

en: | status . . . . . . . . . . . current playlist status
sl: | status . . . . . . . . . . . stanje trenutnega seznama predvajanja

en: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . stop stream
sl: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . zaustavi pretok

en: | strack [X] . . . . . . . . . set/get subtitles track
sl: | strack [X] . . . . . . . . . nastavi/izpiši sled podnapisov

en: | title [X]  . . . . . . set/get title in current item
sl: | title [X]  . . . . . . nastavi/izpiši naslov trenutnega predmeta

en: | title_n  . . . . . . . .  next title in current item
sl: | title_n  . . . . . . . .  naslednji naslov trenutnega predmeta

en: | title_p  . . . . . .  previous title in current item
sl: | title_p  . . . . . .  predhodni naslov trenutnega predmeta

en: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video crop
sl: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  nastavi/izpiši obrezovanje slike

en: | video decoded    :    %5i
sl: | dekodirana slika    :    %5i

en: | voldown [X]  . . . . . .  lower audio volume X steps
sl: | voldown [X]  . . . . . . znižaj glasnost za X

en: | volume [X] . . . . . . . . . .  set/get audio volume
sl: | volume [X] . . . . . . . . . .  nastavi/izpiši glasnost

en: | volup [X]  . . . . . . .  raise audio volume X steps
sl: | volup [X]  . . . . . . .  povečaj glasnost za X

en: | vratio [X]  . . . . . . . set/get video aspect ratio
sl: | vratio [X]  . . . . . . . nastavi/izpiši velikost slike

en: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . set/get video track
sl: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . nastavi/izpiši slikovno sled

en: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video zoom
sl: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  nastavi/izpiši približanje slike
